کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
5.0 (1)
امضای تفاهم‌نامه همکاری؛
[1398/07/29]

همکاری کتابخانه مجلس با مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت در انتشار اسناد صنعت نفت  

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت و کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، به منظور استفاده از ظرفیت‌های مشترک طرفین در حوزه اسناد، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. 

 

روز سه‌شنبه بیست‌و‌سوم مهرماه، آقای دکتر نعمت‌اللهی، مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت و هیئت همراه، از کتابخانه،‌ موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی،‌ دیدار و سپس در جلسه مشترکی که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین آقای عماد؛ رئیس کتابخانه مجلس و مسئولان این مرکز برگزار شد، شرکت کردند.

 

در این جلسه مشترک که خانم عبداللهی؛ معاون منابع و خدمات فنی و آقایان فرزانه؛ رئیس حوزه ریاست و دکتر ططری، مدیر مرکز اسناد کتابخانه مجلس و چند تن از مسئولان اداره موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت آقایان منعم، خدادادیان و سوری نیز حضور داشتند، مواضع مشترک دو مرکز، بررسی شد.

 

در ابتدای جلسه، دکتر اکبر نعمت‌اللهی، توصیف کوتاهی از اداره موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت ارائه کرد و گفت: این مرکز تا کنون، حدود 25 میلیون برگ سند نفت را گردآوری کرده و در مراحل فهرست‌نویسی این منابع هستیم. وی خاطر نشان کرد: برای اشاعه این اسناد هیچ محدودیتی نداریم و همگی قابل ارائه به مراجعین و محققان هستند؛ ‌مگر اسنادی که کاملاً جنبه شخصی دارد.

 

مدیر اداره اسناد و موزه‌های وزارت نفت، در مورد موزه‌های این مرکز نیز گفت: در حال تلاش برای افتتاح سی موزه نفت در کشور هستیم و تاکنون 124 نقطه مربوط به موارد نفتی، ثبت ملّی شده‌اند.

 

در ادامه جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین آقای عماد، شرح مختصری در مورد معرفی کتابخانه مجلس ارائه داد و گفت: در کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی،‌ تعداد قابل توجهی سند در حوزه صنعت نفت نگهداری می‌شود و یکی از همکاری‌های بین دو مرکز می‌تواند تلاش برای انتشار مشترک این اسناد باشد. وی همچنین برای انتشار مشترک اسناد اداره موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت تحت عنوان «نفت و قانون‌گذاری»، اعلام آمادگی کرد.

 

رئیس کتابخانه مجلس همچنین در خصوص همکاری در برگزاری نمایشگاه‌های مشترک اسنادی و نیز برگزاری نشست‌های علمی پیرامون اسناد نفت و همکاری‌های موزه‌ای بین دو مرکز، پیشنهاداتی را مطرح نمود.

 

در پایان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به نمایندگی حجت‌الاسلام والمسلمین سیّد علی عماد و مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت به نمایندگی دکتر اکبر نعمت‌اللهی، امضا شد.

 

اهداف این تفاهم‌نامه، تبادل اطلاعات، اسناد و مدارک آرشیوی و کتابخانه‌ای، انتشار کتاب یا مجموعه‌های درخور چاپ،‌ برگزاری نشست‌های کارشناسی و همایش‌های پژوهشی و نمایشگاه‌های سندی مشترک است. 

 

    بازدید:529
    یادداشت ها
    Parameter:304963!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار