کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
تغییر زمان برگزاری همایش متن‌پژوهی از 22 به 27 خردادماه؛
[1398/03/25]

همایش ملی متن‌پژوهی ادبی برگزار می‌شود  

هفتمین همایش ملی متن‌پژوهی ادبی با نگاهی تازه به ادبیات کودک و نوجوان، از سوی هسته مطالعات ادبی و متن پژوهی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود. این همایش در راستای سلسله نشست‌هایی است که با عده‌ای از استادان دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار شد؛ بر این اساس تا به حال 6 نشست تخصصی در قالب همایش در طول سه سال گذشته برگزار شده که در هر نشست به موضوعات مختلفی پرداخته شده است.
 
 باتوجه به اینکه امروزه ادبیات کودک و نوجوان در حال رونق‌گرفتن در فضاهای دانشگاهی کشور است، تصمیم گرفته شد هفتمین جلسه این همایش را به موضوع ادبیات کودک و نوجوان اختصاص داده شود.

 در این راستا فراخوانی منتشر شد و حدود 195 مقاله رسید که بعد از داوری 130 مقاله پذیرش شد. از بین آن‌ها 8 مقاله در همایش ارائه می‌شود. همچنین چکیده کل مقالات پذیرفته شده به صورت کتاب و متن کامل آن‌ها روی سی دی منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
 
تاریخ مراسم اختتامیه هفتمین همایش ملی متن‌پژوهی ادبی با نگاهی تازه به ادبیات کودک و نوجوان، از 22 خرداد به 27 خردادماه، تغییر کرد. این همایش ساعت 15 دوشنبه 27 خردادماه در سالن همایش‌های بین‌المللی کتابخانه‌ ملی ایران با حضور دکتر نوش‌آفرین انصاری؛ دبیر شورای کتاب کودک، احمد تمیم‌داری؛ استاد دانشگاه علامه‌طباطبایی، مجاهد غلامی؛ استاد دانشگاه هرمزگان، حسین فتاحی؛ نویسنده حوزه کودک و نوجوان و تعدادی از  نویسندگان، استادان دانشگاه و پیشکسوتان ادبیات کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

بخشی از مقالات رسیده، از سوی استادان دانشگاه نوشته شده‌اند که از کیفیت علمی بالایی برخوردارند، بخشی از مقالات از سوی دانشجویان و بخشی هم حاصل همکاری مشترک استادان و دانشجویانند. در مجموع سطح مقالات از متوسط بالاتر است و می‌تواند برای افرادی که در حوزه ادبیات کودک مطالعه تخصصی دارند، مفید باشد.

    بازدید:749
    یادداشت ها
    Parameter:304286!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار