کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
پیشنهاد مطالعه در ماه رمضان؛
[1398/02/22]

«نیایش‌های پیامبر (ص)»،«کیمیای سعادت» و «رَوضَةُ الْواعِظین وَ بَصیرَةُ الْمُتَّعِظین» را در رمضان بخوانید  

 

محمود مهدوی دامغانی؛ استاد پیشکسوت دانشگاه فردوسی مشهد، کتاب‌های زیر برای مطالعه در ماه مهمانی خدا را پیشنهاد می‌کند:

 

1. ماه مبارک رمضان، ماه اتصال روانی با خداست و شرط اصلی آن، ایمان است. بخشی از ایمان اکتسابی و در عین‌حال بخشی از آن عنایتی است. لذا کتاب «نیایش‌های پیامبر (ص)» را برای مطالعه توصیه می‌کنم. این کتاب که تاکنون از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد به چاپ هفتم رسیده، شامل بیش از 150 دعاست که از منابع معتبر شیعه و سنی استخراج شده و هیچ‌یک از این دعاها به‌جز چند مورد، در منابع عمومی مورد استفاده مردم مثل «مفاتیح‌الجنان» درج نشده است.
 
2. مطالعه بخش مربوط به روزه در کتاب «کیمیای سعادت» امام محمد غزالی با ترجمه حسین خدیوجم هم که از سوی انتشارات علمی فرهنگی به چاپ رسیده می‌تواند در این ماه مفید باشد.
 
3. «رَوضَةُ الْواعِظین وَ بَصیرَةُ الْمُتَّعِظین» اثر فتال نیشابوری از علمای قرن‌های 5 و 6 هجری قمری درباره تاریخ زندگانی پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) است که در 96 مجلس تنظیم شده و همواره مورد توجه و استناد عالمان و بزرگان دین قرار داشته است. «روضة الواعظین» یکی از منابع کتاب «بحارالانوار» به‌شمار می‌رود. این کتاب با ترجمه  محمود مهدوی دامغانی در سال 1364 در سه هزار نسخه از سوی نشر نی چاپ و منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایبنا

    بازدید:598
    یادداشت ها
    Parameter:304156!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار