کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
نمایشگاه هنری
[1396/11/15]

نمایشگاهی از جنس شیشه در موزه نقاشی پشت شیشه  

نمایشگاه گروهی از منتخب آثار نقاشان پشت شیشه ایران در موزه تخصصی این رشته برگزار می‌شود.
سعید رضاخان که زحمت گردآوری این آثار را بر عهده داشته است در گفتگوی با واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس شورای اسلامی در خصوص اهداف و موضوعات این نمایشگاه بیان داشت:

به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر، آثار ۲۷ تن از هنرمندان فعال در زمینه نقاشی پشت شیشه در معرض دید عموم قرار می گیرد. این نمایشگاه با موضوع آزاد می‌باشد و به همین دلیل گستره بالایی از نظر تنوع را شامل می‌شود. گل و مرغ، تذهیب، خوشنویسی پشت شیشه، نقاشی خط، نقاشی پشت آینه، شمایل نگاری، خیالی نگاری و همچنین سبک های کلاسیک و مدرن نمونه های اجرا شده در پشت شیشه می باشند که می توان آنها را در این نمایشگاه مشاهده کرد. چنین گستره بالایی در زمینه نقاشی پشت شیشه قابلیت های بالای هنر یاد شده را در نزد بیننده مطرح می‌کند.

این نمایشگاه در چه روز‌ها، تاریخ و ساعتی برگزار می‌گردد؟
این نمایشگاه از روز شنبه ۱۴ بهمن تا روز یک شنبه ۲۲ بهمن ماه در موزه نقاشی پشت شیشه برگزار می شود. علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت ۸ بامداد تا ۱۷ به این موزه مراجعه فرمایند.

اگر محبت کرده و اسامی هنرمندانی را که در این نمایشگاه آثار گرانبهای خود را به نمایشگاه گذاشته‌اند بسیار خوشحال می‌شویم.

شیرین اتحادیه، زهرا احمدی خطیر، سمیه اصفهانی، عاطفه باقری، عاطفه تقی پور، سپیده جعفری، حیدر جهانگیری، علی داناییان، سمیه دهقانی، سعید رضاخان، پروین رنجبری، فروغ الزمان سعیدی، هانیه شرفیه، سمیه صفری، نسیم طالب پور، نوشین طاهران پور، نادره علی اصغریان، الهه علیرضایی، نسرین غلامی فرد، تندیس فرامرزی، محمد قربانی، سمیه کوخازاده، زیبا کاوندی، زهرا مرادخانی، نیکو مسعودی، امیر نقاش و بهزاد نقاش هنرمندان حاضر در این نمایشگاه می باشند.

با تشکر از آقای سعید رضاخان از نقاشان برجسته پشت‌ شیشه ایران که در این گفتگوی صمیمی با ما همراه بودند.

قابل توجه هنردوستان می‌باشد که موزه نقاشی پشت شیشه در خیابان سعدی جنوبی، خیابان برادران شهید قاعدی بعد از نورمحمدی واقع است.

    بازدید:1588
    یادداشت ها
    Parameter:300212!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار