کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رسانه‌های هنری
0.0 (0)
بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، هم‌زمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی​، برگزار می‌کند؛
[1397/11/16]

نشست «چهار دهه کتابخانه، موزه و وقف در ایران پس از انقلاب اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک  

 

کتابخانه و موزه ملی ملک، نشست «چهار دهه کتابخانه، موزه و وقف در ایران پس از انقلاب اسلامی» را با سخنرانی کارشناسان برجسته در سه گستره کتابخانه، موزه و وقف، هم‌زمان با چهلمین سال‌گرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌کند.

 

غلامرضا امیرخانی، سیداحمد محیط طباطبایی و عمادالدین شیخ الحکمایی در نشست پژوهشی «چهار دهه کتابخانه، موزه و وقف در ایران پس از انقلاب اسلامی» در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران درباره دگرگونی‌ها و پیشرفت‌های ایران در گستره‌های یادشده در چهار دهه گذشته سخن می‌رانند.

 

این نشست در روز چهارشنبه 17 بهمن 1397 خورشیدی از ساعت 14 در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا می‌شود.

 

 

کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی را به حضور در نشست پژوهشی «چهار دهه کتابخانه، موزه و وقف در ایران پس از انقلاب اسلامی» در ساختمان این گنجینه به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» فرامی‌خواند.

 

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در گستره نسخه‌های خطی است. بیش از 19 هزار عنوان نسخه و رساله خطی در زمینه‌های گوناگون فرهنگ، هنر، تاریخ، دین، دانش‌ها و علوم اسلامی- ایرانی و بیش از یکصد هزار اثر تاریخی در زمینه‌های گوناگون از سه هزار سال پیش تاکنون، از امتیازهای این گنجینه بزرگ به شمار می‌آید که حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار آن در سال 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است تا همگان از آن بهره بگیرند. این موقوفه آستان قدس رضوی در دهه‌های گذشته پیشرفت‌هایی چشم‌گیر به ویژه در زمینه گنجینه آثار، گسترش فضا و جنبه‌های خدمات‌رسانی به پژوهشگران و گردشگران ایرانی و غیر ایرانی از سر گذرانده است.

    بازدید:1008
    یادداشت ها
    Parameter:303816!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار