کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » نشریات ایران و جهان
0.0 (0)
معرفی تازه‌های نشریات؛
[1398/11/29]

«نشریه‌ تهران» با رویکرد تهرانشناسی منتشر شد  

 

صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول مجله‌تهران از انتشار نخستین شماره دوره‌ جدید نشریه‌ فرهنگی‌ اجتماعی «تهران» خبر داد و گفت: قالب محتوایی نشریه‌تهران «مقاله‌» و رویکرد آن «تهران‌شناسی» است.

 

احسان میراب‌زاده درباره انتشار نخستین شماره از دوره‌ جدید نشریه‌ فرهنگی‌اجتماعی «تهران»، گفت: «قالب محتوایی نشریه‌تهران «مقاله‌» و رویکرد آن «تهران‌شناسی» است و بر آن است تا به تهران به عنوان یک جزء از کُل(ایران) بپردازد و تهران را در کادری بزرگتر یعنی توسعه ملی، مورد پژوهش و بررسی قرار دهد.»

 

مدیرمسئول نشریه تهران، این مجله را در ردیف ژورنال پایتخت­ ها و شهرهای بزرگ جهان دانست که هرکدام به نام خود، صاحب ژورنالی مستقل و خصوصی با مقالات قابل استناد هستند که پشتوانه‌ی «هویت‌بخشی» به مدیریت شهری است.

 

نشریه تهران، در پرونده‌ ماه این شماره به غلامرضا تختی پرداخته است. «زندگی و زمانه جهان پهلوان تختی»، «واکاوی شخصیت و بازشناسایی خانی‌آباد در روزگار کودکی و جوانی غلامرضا» به همراه برخی نوشته‌ها در معرفی شخصیت و بیان خاطرات او از مهم ترین بخش‌های این پرونده‌ی خواندنی‌است.

 

«تهران» همچنین در بخش خرده‌روایت‌ها به دو موضوع مهم خانه‌ی یوسف اعتصام‌الملک و کشفیات بازار حضرتی پرداخته است. از دیگر بخش‌های این شماره از مجله‌تهران می‌توان به پرونده‌ی «شهر و شهرنشینی»، «تهرانِ امروز» و «طهران‌ِ‌قدیم» اشاره کرد.

 

نشریه فرهنگی اجتماعی تهران در ۱۵۲ صفحه به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی احسان میراب‌زاده و سردبیری مرتضی رحیم‌نواز تنظیم شده و از طریق کتابفروشی‌ها در دسترس علاقمندان قرارگرفته است.

    بازدید:650
    یادداشت ها
    Parameter:305502!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار