کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اخبار فرهنگی مجلس
0.0 (0)
اخبار فرهنگی مجلس؛
[1398/06/03]

نخبگان در شرایط تحریم حمایت شوند  

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: چنانچه اعتبارات در اختیار بنیاد ملی نخبگان قرار داده شود و فعال‌تر شوند، از نظر تولید، تاسیس، امکانات و وسایلی که مردم به آن نیاز دارند بسیار بالاتر رفته و با بقیه کشورها رقابت می‌شود.

 

احمد صفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دل بریدن ملت و مسئولان از بیگانگان باعث جوشیدن کشور از درون شده است، گفت: مقام معظم رهبری چندین سال است تاکید می‌کنند که کشورهای اروپایی و شرق و غرب قابل اعتماد نیستند و نبودند و در طی این 40 سال هر چه به آنها اعتماد کردیم اما به ایران خیانت کردند و جایی باقی نمانده که امتحان شوند چراکه دیگر فرصت آزمون و خطا نیست؛ البته افرادی که ایمان درون کشوری و اعتقاد به آب و خاک و نظام داشته باشند، باعث می‌شوند که هم مردم آرامش داشته باشند و هم وضعیت اقتصادی بهتر شود.

 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: طی بازدیدی که از یکی از شهرک‌های صنعتی داشتیم، دیدیم اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تحریم‌ها برای ایران نعمت است، صحت دارد. وسایلی که قبلا از آمریکا و ایتالیا خریداری می‌شد، امروز از سوی مخترعان ایرانی در طی 2 سال گذشته اختراع شده و از جنس آمریکایی نیز بهتر شده است. وسیله‌ای آمریکایی بود که با 450 ضربه از بین می‌رفت اما مشابه آن که از سوی اساتید و دانشمندان ایرانی ساخته شده با بیش از هزار ضربه نیز از بین نرفت.

وی ادامه داد: باید اعتقاد و خودباوری وجود داشته باشد. باید نیروهای کارآفرین و نخبگان ایرانی تقویت شوند و چنانچه اعتبارات در اختیار بنیاد ملی نخبگان قرار داده و فعال‌تر شوند، از نظر تولید، تاسیس، امکانات و وسایلی که مردم به آن نیاز دارند بسیار بالاتر رفته و با بقیه کشورها رقابت می‌شود.

 

نباید اجازه داد که به راحتی سالی 2 هزار نفر نخبه از کشور خارج شوند

صفری با بیان اینکه جوانان با استعداد و نخبه فراوانی در سطح کشور وجود دارد، تصریح کرد: نباید اجازه داد که به راحتی سالی 2 هزار نفر نخبه از کشور خارج شوند بلکه باید امکانات را فراهم کرد تا دلبستگی داشته باشند. هیچ زمانی کسی راضی نیست که خانواده خود را رها کرده و از کشور برود چراکه حتما یک فشاری بوده. باید با این افراد صحبت کرد و پای درد و دل آنها نشست تا ببینیم مشکل از کجا است و آن را حل کرد.

 

باید نخبگان را جذب کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: افرادی که دلبستگی و وابستگی دارند باید به مذاکره و نشست دعوت شوند تا به جای اینکه طرحشان را به آن طرف آب ببرند، همین طرح آنها با سود بیشتر و هزینه کمتر در ایران حمایت شود بنابراین با این کار نخبگان جذب شده و به همین راحتی از دست نمی‌روند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: به نظر بنده تاکیدات مقام معظم رهبری تاکید به جایی بوده و بارها تذکر دادند و مسئولان نیز به عنوان سرباز نظام و ایشان در خدمت مردم هستند؛ درب دفتر خانه ملت به روی همه مردم ایران در غرب و شرق و شمال و جنوب باز است و هر کسی از تحصیل کردگان و افرادی که مشکل دارند و دستشان به جایی نمی‌رسد، کاری داشت، می‌تواند در جهت رفع مشکلات به نمایندگان مراجعه کنند.

    بازدید:436
    یادداشت ها
    Parameter:304677!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار