کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » آموزه ها و آویزه ها
0.0 (0)
میراث علمی کهن ایران و اسلام را نگهبان باشیم
[1396/12/09]

میراث مکتوب را دریابیم  

گزاف نیست اگر بگوییم مرکز پژوهشی میراث مکتوب، تالی بنیاد فرهنگ ایران و نقش آن در احیا و انتشار آثار و مآثر اسلامی و ایرانی، بسیار شایان توجّه و سزای تحسین است.

کار این مرکز، با نشر منابع اصیل و مصادر جلیل تراثی، درواقع، بازنمایی آفاق تمدّنی مسلمانان است، کاری که با هویّت علمی و فرهنگی ما در پیوند است و متأسفانه در این زمانه عسرت و حسرت، کمتر بدان می‌پردازند.

مرکز پژوهشی میراث مکتوب، به اعتبار آثاری که منتشر کرده، کارنامه‌ای درخشان در فعالیت‌های تراثی رقم زده است و آثار و نشریاتی که منتشر می‌کند، مورد استقبال مشتاقان میراث مکتوب قرار می‌گیرد.

شنیده‌ها حاکی است که این مرکز، با مشکلات مالی درگیر است و بیم آن می‌رود که گام‌هایش در سنگلاخ مشکلات متوقّف شود و از پویایی و فعالیت بازماند. هرگز چنین مباد.

هیچ وجدان آگاه و منصف، نمی‌پذیرد که این مرکز با چنین کارنامه‌ای درخشان، در محاق تعطیلی افتد و چشم مشتاقان را از مطالعه و تماشای آثار شکیل و جلیل خود، بی‌بهره گذارد.

امید می‌رود دولتمردان، چندی از فعالیت‌های سیاسی خود فارغ شوند و به سیاست‌های فرهنگی بپردازند و مراکز فعّالی چون میراث مکتوب را دریابند.

حمایت از مرکز پژوهشی میراث مکتوب، درواقع، حمایت از میراث مکتوب ایرانی و اسلامی است و در هر حال، باید متوجّه این مراکز باشیم.

بهروز ایمانی

 

 

نقشی از مراسم قربانی حضرت اسماعیل (ع)

(گرفته‌شده از وب‌سایت مرکز پژوهشی میراث مکتوب)

    بازدید:1542
    یادداشت ها
    Parameter:300374!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار