کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » اسناد ملی و بین المللی
0.0 (0)
گزارشی از مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی؛
[1398/04/26]

معرفی گزیده ای از اسناد سازمان ملل کتابخانه مجلس شورای اسلامی (بخش چهاردهم)  

تهیه و تنظیم: شقایق غنیان (کارشناس اشاعه و اطلاع‌رسانی اسناد کتابخانه مجلس)

 

کتابخانۀ مجلس به عنوان کتابخانۀ واسپاری سازمان ملل متحد، از ماه مه سال 1948، انتشارات و اسناد این سازمان را دریافت می‌کند و تنها مرکزی در ایران  است که منابع را به سه زبان رسمی انگلیسی، عربی و فرانسه در اختیار دارد.

بخش اسناد سازمان ملل مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، تلاش می‌کند تا جدیدترین گزارش‌ها و انتشارات سازمان ملل متحد را از طریق وب‌سایت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی معرفی نموده، در اختیار مخاطبان و پژوهشگران قرار دهد. بخش پیشین این معرفی‌ها را می‌توانید در بخش  سیزدهم بخوانید.

 

گزارش جهانی جوانان: جوانان و برنامۀ کاری 2030 برای توسعۀ پایدار

بخش امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (UNDESA) 2018

 

گزارش جهانی جوانان: جوانان و برنامۀ کاری 2030 برای توسعۀ پایدار که توسط بخش امور اقتصادی و اجتماعی ملل متحد تهیه شده است، به بررسی نقش حمایتگرانۀ متقابل برنامۀ جدید کاری 2030 و تلاش‌های صورت گرفته برای پیشرفت جوانان می‌پردازد. بخش امور اقتصادی و اجتماعی ملل متحد تلاش می‌کند نقطۀ اتصالی میان سیاست‌های جهانی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی و اقدامات ملی کشورها برقرار کند. گزارش جهانی جوانان سازمان ملل متحد که به صورت دوسالانه منتشر می‌شود، به کشورهای عضو و سایر نقش‌آفرینان، اطلاعات و تحلیل‌های لازم را برای توجه به موضوع پیشرفت جوانان، ارزیابی شکاف‌های سیاست‌گذاری و ترسیم آماری سیاست‌گذاری‌های ممکن در پاسخ به مسائل جوانان، ارائه می‌کند.

این گزارش نگرشی به نقش جوانان در توسعۀ پایدار در زمینۀ اجرای برنامۀ کاری 2030 و چارچوب‌های مرتبط با آن و برنامۀ اقدام آدیس‌آبابا در سومین کنفرانس بین‌المللی سرمایه‌گذاری برای توسعه و برنامۀ جهانی اقدام برای جوانان فراهم می‌کند و بررسی می‌کند که چگونه سیاست‌های مبتنی بر داده‌های صحیح می‌تواند دستیابی به اهداف در زمینۀ مسائل جوانان را تسریع بخشد. همچنین گزارش مذکور نقش مهم جوانان را در اجرای برنامۀ توسعۀ پایدار در تمام سطوح مورد بررسی قرار می‌دهد.

 

مطالب این گزارش در سرفصل‌های ذیل تنظیم شده‌اند:

ـ مقدمه

ـ فصل اول: جوانان و برنامۀ کاری 2030 برای توسعۀ پایدار

ـ فصل دوم: آموزش جوانان

ـ فصل سوم: اشتغال جوانان

ـ فصل چهارم: آموزش و اشتغال جوانان: بررسی پیوندها

ـ فصل پنجم: شواهد و مدارک کجا هستند؟

ـ فصل ششم: تحقق برنامۀ کاری 2030 برای توسعۀ پایدار توسط جوانان

ـ نتیجه‌گیری

 

متن کامل این گزارش، به پیوست قابل مطالعه است.

 

    بازدید:895
    یادداشت ها
    Parameter:304492!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار