کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » اسناد ملی و بین المللی
0.0 (0)
[1397/05/07]

معرفی گزیده‌ای از منابع واحد گزارش‌های دولتی مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی (بخش چهارم)  

 

 

واحد گزارش­‌های دولتی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، مجموعه­‌ای از گزارش‌­های سازمان­‌ها، وزارت‌خانه­‌ها و نهادهای دولتی را به صورت کارنامه، گزارش عملکرد، تک‌نگاشت، سالنامه و آمار، گزارش کنفرانس­‌ها، قطعنامه‌­ها و سمینارها در اختیار دارد که همه ساله از طرق مختلف نظیر خریداری، اهداء و انتقال از بایگانی راکد مجلس تهیه می‌­کند.

این واحد تلاش دارد تا جدیدترین منابع خود را از طریق سایت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی معرفی نموده و در اختیار مخاطبین قرار دهد.

 

در این بخش به معرفی «آمارنامه شهرداری تهران 1395: سالنامه آماری شهرداری تهران» پرداخته می‌شود.

 

آمارنامه شهرداری تهران 1395: سالنامه آماری شهرداری تهران/ تألیف سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، تهران: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، 1396.

 

شهرداری تهران به عنوان متولی اصلی خدمات شهری، نقش عمده­ای در ارائه خدمات به شهروندان ایفا نموده و نقش کلیدی در تجمیع و ارائه آمار و اطلاع شهری برعهده دارد. حرکت به سمت شهر هوشمند و هوشمندسازی خدمات شهری جز بر پایه آگاهی و تحلیل داده­ها و بکارگیری آمار به روز و دقیق به عنوان زیربنای کلیه برنامه­ریزی­های راهبردی و عملیاتی شهری در سطوح مختلف مدیریت شهر تهران ممکن نیست.

 در همین راستا به منظور مستندسازی آمار و اطلاعات مربوط به عملکرد هر یک از زیر­مجموعه­های شهرداری تهران و بهره­گیری از این آمار و اطلاعات در جهت برنامه­ریزی­های آتی و استفاده محققان و دانش­پژوهان داخل و خارج شهرداری تهران،‌ هرساله مرکز آمار و رصد شهری مجلدی با عنوان (آمارنامه شهرداری تهران)‌ شامل آمار و اطلاعات عملکرد یک سال گذشته واحدهای شهرداری تهران ارائه می­نماید که مجلد پیش رو مربوط به عملکرد واحدها و زیرمجموعه­های شهرداری در سال 1395 می­باشد. آمارنامه حاضر به منظور بهره­گیری حداکثری از آمار و اطلاعات در فعالیت­های آتی با وجود مشکلات بسیار درجمع­آوری آمار و اطلاعات از سطح زیرمجموعه­های شهرداری تهران در بازه زمانی ابتدا تا انتهای خرداد سال 96 تنظیم و جمع­آوری گردیده است.

این آمارنامه شامل 12فصل به عناوین ذیل است:

فصل اول: مصوبات شورای شهر

فصل دوم: حوزه شهردار

فصل سوم: معاونت مالی و اقتصاد شهری

فصل چهارم: معاونت توسعه منابع انسانی

فصل پنجم: معاونت فنی و عمرانی

فصل ششم: معاونت شهرسازی و معماری

فصل هفتم: معاونت برنامه­ریزی، توسعه شهری و امور شورا

فصل هشتم: معاونت حمل و نقل و ترافیک

فصل نهم: معاونت خدمات شهری و محیط زیست

فصل دهم: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی

فصل یازدهم: معاونت هماهنگی و امور مناطق

فصل دوازدهم: ضمیمه

 

تنظیم کننده: زهرا غلامحسین پور، کارشناس اشاعه و اطلاع­‌رسانی اسناد کتابخانه مجلس

 

    بازدید:1274
    یادداشت ها
    Parameter:300793!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار