کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » اسناد ملی و بین المللی
0.0 (0)
مرکز اسناد کتابخانه مجلس؛
[1397/10/29]

معرفی گزیده‌ای از منابع واحد گزارش‌های دولتی مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی (بخش هشتم)  

(تنظیم کننده گزارش: زهرا غلامحسین پور، کارشناس اشاعه و اطلاع‌­رسانی گزارش‌های دولتی کتابخانه مجلس)

 

واحد گزارش­‌های دولتی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، مجموعه­‌ای از گزارش‌­های سازمان­‌ها، وزارت‌خانه­‌ها و نهادهای دولتی را به صورت کارنامه، گزارش عملکرد، تک‌نگاشت، سالنامه و آمار، گزارش کنفرانس­‌ها، قطعنامه‌­ها و سمینارها در اختیار دارد که همه ساله از طرق مختلف نظیر خریداری، اهداء و انتقال از بایگانی راکد مجلس تهیه می‌­کند.

این واحد تلاش دارد تا جدیدترین منابع خود را از طریق سایت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی معرفی نموده و در اختیار مخاطبین قرار دهد. در این بخش به معرفی «سالنامه آماری استان گلستان سال 1395» پرداخته می‌شود. بخش‌های پیشین این معرفی‌ها را می‌توانید در بخش هفتم بخوانید.

 

سالنامه آماری استان گلستان سال 1395

 

سالنامه آماری استان، حاوی مجموعه‌­ای از آخرین اطلاعات آماری موجود در زمینه­‌های اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی بوده که به منظور رفع نیازهای آماری و اطلاعاتی برنامه‌ریزان،‌ کارشناسان، تصمیم­گیران،‌ پژوهشگران و دستگاه­‌های اجرایی به طور سالانه تهیه و منتشر می‌­شود.

ویژگی­‌های سالنامه آماری، پوشش جغرافیایی سالنامه آماری استان و ارائه اطلاعات آماری در سطح شهرستان بوده و سعی شده همه جدول‌ها برای ارائه اطلاعات در سطح استان و شهرستان تهیه و تنظیم گردد. یکی دیگر از ویژگی­‌های این نشریه، ارائه اطلاعات آماری به صورت سری­های زمانی در سطح استان است. همچنین از ویژگی­‌های مهم سالنامه این است که سعی شده آمار و اطلاعات دستگاه‌­های اجرایی از طریق سامانه سیمابر دریافت گردد. این اقدام باعث یکسان شدن آمار و اطلاعات در دسترس و فعال شدن شبکه استانی آمار خواهد شد.

قسمت عمده اطلاعات سالنامه آماری با مراجعه به دستگاه­‌های اجرایی استان که آمار فعالیت­‌های خود را اغلب به روش ثبتی تولید می­‌کنند، تأمین می‌­شود و این آمار و اطلاعات بر اساس اسناد و مدارکی است که همه روزه در حین انجام فعالیت‌­ها و وظایف جاری هر سازمان تکمیل شده و در آنها کمیت­‌هایی از فعالیت‌­های مربوط به سازمان ثبت می­‌گردد.

این سالنامه در 23 فصل تنظیم شده است:

فصل 1- سرزمین و آب و هوا

فصل 2- جمعیت

فصل 3- نیروی انسانی

فصل 4- کشاورزی، جنگل‌داری و شیلات

فصل 5- معدن

فصل 6- نفت و گاز

فصل 7- صنعت

فصل 8- آب و برق

فصل 9- ساختمان و مسکن

فصل 10- بازرگانی،‌ رستوران و هتل‌داری

فصل 11- حمل و نقل، انبارداری

فصل 12- ارتباطات

فصل 13- بازارهای مالی

فصل 14- امور اقتصادی

فصل 15- بهزیستی و تأمین اجتماعی

فصل 16- آموزش

فصل 17- بهداشت و درمان

فصل 18- فرهنگ و گردشگری

فصل 19- عمران شهری

فصل 20- بودجه عمومی استان

فصل 21- هزینه و درآمد خانوار

فصل 22- شاخص‌­های قیمت

فصل 23- حساب­‌های استان

سالنامه آماری استان گلستان سال 1395، معاونت آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کشور،‌ سازمان مدیریت و برنامه‌­ریزی استان گلستان، تهران: سازمان برنامه و بودجه کشور،‌ 1396

    بازدید:971
    یادداشت ها
    Parameter:303623!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار