کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » اسناد ملی و بین المللی
0.0 (0)
گزارشی از مرکز اسناد کتابخانه مجلس؛
[1398/07/08]

معرفی گزیده‌ای از منابع واحد گزارش‌های دولتی مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی (بخش هجدهم)  

تهیه و تنظیم: زهرا غلامحسین پور (کارشناس اشاعه و اطلاع­‌رسانی اسناد کتابخانه مجلس)

 

  1. واحد گزارش­‌های دولتی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، مجموعه­‌ای از گزارش‌­های سازمان­‌ها، وزارت‌خانه­‌ها و نهادهای دولتی را به صورت کارنامه، گزارش عملکرد، تک‌نگاشت، سالنامه و آمار، گزارش کنفرانس­‌ها، قطعنامه‌­ها و سمینارها در اختیار دارد که همه ساله از طرق مختلف نظیر خریداری، اهداء و انتقال از بایگانی راکد مجلس تهیه می‌­کند.
  2. این واحد تلاش دارد تا جدیدترین منابع خود را از طریق سایت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی معرفی نموده و در اختیار مخاطبین قرار دهد. در این بخش به معرفی «گزارش توصیفی تحلیلی عملکرد 1392-1396» پرداخته می‌شود. بخش‌ پیشین این معرفی‌ها را می‌توانید در بخش هفدهم بخوانید.

 

تدبیر و امید در منطقه آزاد چابهار، گزارش توصیفی تحلیلی عملکرد 1392-1396

 

مناطق آزاد تجاری صنعتی، به نواحی خاص هر سرزمین اطلاق میشود که مأموریت دارد پشتیبانی از فعالیتهای اقتصادی، برقراری ارتباط تجاری بین المللی، ایجاد تحرک در اقتصاد منطقه ای، تولید و پردازش کالا،‌ انتقال فناوری، صادرات محصول و پرهیز از خام فروشی، ایجاد اشتغال مولد، جلب و تشویق سرمایه گذاری داخلی و خارجی، ترانزیت و ترانشیب و... را با هدف تحقق توسعه پایدار عملی نماید.

 

گزارش عملکرد پیش رو، گواهی است بر آن که منطقه آزاد چابهار در طول سال های 1392 تا 1396 از سازمانی بی هدف و فربه و فرتوت به سازمان توسعه‌گرایی بدل شده که مسئولیت‌های اجتماعی خود را می‌شناسد، برای معیشت و سلامت و عزت نفس مردمان مناطق همجوار خود اهمیت قائل است و می کوشد توسعه در همه ابعادش،‌ با مشارکت همان مردم و همراهی کارکنان و کارشناسان سازمان صورت پذیرد.

 

این گزارش تلاش کوچکی است برای نشان دادن گوشه ای از تلاش های دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد چابهار اما با نیم نگاهی به سوابق تاریخی و تجارب گران قیمت گذشته و البته نیم نگاهی به آینده و آنچه انتظار داریم در نقطه اتصال ایران به شاهراه تجارت جهانی رخ بنماید.

 

این گزارش در 10 بخش تنظیم شده است:

بخش 1- مبانی نظری مناطق آزاد

بخش 2- تاریخ و تجربه

بخش 3- آینه های رو به رو

بخش 4- تجربه ایرانی

بخش 5- ایده درخشان، گام های لرزان

بخش 6- روزگار وصل

بخش 7- جوانه های امید

بخش 8- نماگرها و نمودارها

بخش 9- چشم انداز آینده

بخش 10- به روایت تصویر

 

تدبیر و امید در منطقه آزاد چابهار، گزارش توصیفی تحلیلی عملکرد 1392-1396، سرپرست گروه تألیف: جعفر صالحی،تهران: روابط عمومی منطقه آزاد چابهار، 1396.

 

    بازدید:622
    یادداشت ها
    Parameter:304854!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار