کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » اسناد ملی و بین المللی
0.0 (0)
مرکز اسناد کتابخانه مجلس؛
[1397/07/22]

معرفی گزیده‌ای از منابع واحد گزارش‌های دولتی مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی (بخش ششم)  

 

واحد گزارش­‌های دولتی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، مجموعه­‌ای از گزارش‌­های سازمان­‌ها، وزارت‌خانه­‌ها و نهادهای دولتی را به صورت کارنامه، گزارش عملکرد، تک‌نگاشت، سالنامه و آمار، گزارش کنفرانس­‌ها، قطعنامه‌­ها و سمینارها در اختیار دارد که همه ساله از طرق مختلف نظیر خریداری، اهداء و انتقال از بایگانی راکد مجلس تهیه می‌­کند.

این واحد تلاش دارد تا جدیدترین منابع خود را از طریق سایت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی معرفی نموده و در اختیار مخاطبین قرار دهد. در این بخش به معرفی «پایش ملی محیط کسب و کار ایران بهار 1396» پرداخته می‌شود. بخش‌های پیشین این معرفی‌ها را می‌توانید در بخش پنجم بخوانید.

 

«پایش ملی محیط کسب و کار ایران بهار 1396»، مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی، تهران: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، 1396.

 

محیط کسب و کار به مجموعه عواملی گفته می‌شود که بر عملکرد یا اداره بنگاه‌های اقتصادی مؤثر هستند، اما تقریباً‌ خارج از کنترل مدیران بنگاه‌ها قرار دارند. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در قالب اجرای یک طرح پژوهشی در سال 1394، نسبت به شناسایی و معرفی شاخص‌های ملی پایش محیط کسب و کار اقدام نمود و اجرای طرح ملی پایش محیط کسب و کار در اواخر سال 1395 را با همکاری اتاق‌های تعاون و اصناف ایران در دستور کار خود قرار داد.

گزارش حاضر، سومین گزارش فصلی است که اتاق بازرگانی،‌ صنایع، معادن و کشاورزی با رویکرد تلفیق داده‌های پیمایشی با داده‌های آماری بر اساس نظریه عمومی کارآفرینی شین ارائه نموده. در این گزارش، داده‌های پیمایشی حاصل از ادراک‌سنجی از وضعیت مؤتلفه‌های محیط کسب و کار کشور در بهار 1396، از 1700 فعال اقتصادی زیر مجموعه سه اتاق و با استفاده از آمارگیری تلفنی با کمک رایانه و تکمیل پرسش‌نامه الکترونیکی صورت گرفته و داده‌های آماری نیز از منابع آماری رسمی کشور تهیه و مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

در بخش اول این گزارش، روش‌شناسی انجام پایش و در بخش دوم، جداول و نمودارهای آماری همراه تحلیل نتایج به طور مبسوط شرح داده شده است.

 

تنظیم کننده: زهرا غلامحسین پور، کارشناس اشاعه و اطلاع‌رسانی اسناد کتابخانه مجلس

    بازدید:1554
    یادداشت ها
    Parameter:301062!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار