کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » اسناد ملی و بین المللی
0.0 (0)
گزارشی از مرکز اسناد کتابخانه مجلس؛
[1398/05/22]

معرفی گزیده‌ای از منابع واحد گزارش‌های دولتی مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی (بخش سیزدهم)  

تهیه و تنظیم: زهرا غلامحسین پور (کارشناس اشاعه و اطلاع­‌رسانی اسناد کتابخانه مجلس)

 

واحد گزارش­‌های دولتی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، مجموعه­‌ای از گزارش‌­های سازمان­‌ها، وزارت‌خانه­‌ها و نهادهای دولتی را به صورت کارنامه، گزارش عملکرد، تک‌نگاشت، سالنامه و آمار، گزارش کنفرانس­‌ها، قطعنامه‌­ها و سمینارها در اختیار دارد که همه ساله از طرق مختلف نظیر خریداری، اهداء و انتقال از بایگانی راکد مجلس تهیه می‌­کند.

این واحد تلاش دارد تا جدیدترین منابع خود را از طریق سایت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی معرفی نموده و در اختیار مخاطبین قرار دهد. در این بخش به معرفی «گزارش سفر هیأت پارلمانی مجلس شورای اسلامی به مالی» پرداخته می‌شود. بخش‌های پیشین این معرفی‌ها را می‌توانید در بخش دوازدهم بخوانید.

 

گزارش سفر هیأت پارلمانی مجلس شورای اسلامی به مالی، دوازدهمین دوره اتحاد مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی

 

مجلس شورای اسلامی در طی سالهای متمادی پس از انقلاب اسلامی، گامهای مثبت و ارزنده‌‌ای در جهت پیشبرد اهداف دیپلماسی پارلمانی در توسعه مناسبات با کشورهای مختلف و جامعه بینالملل برداشته است.

 

بر این اساس با دریافت دعوتنامه رسمی رئیس مجلس ملی جمهوری مالی، هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران جهت حضور در دوازدهمین دوره کنفرانس رؤسای مجالس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی،‌ به باماکو پایتخت این کشور سفر کرد.

 

در این گزارش مختصری از گفتگوها، دیدارها، سخنرانیها و مطالب بیان شده از سوی هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در دوازدهمین دوره اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی، ارائه شده است. همچنین در حاشیه دوازدهمین دوره اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی نشست کمیتههای اجرایی، سیاسی و روابط خارجی، اقتصادی و محیط زیست، حقوق بشر، زن و خانواده و امور فرهنگی و حقوقی و نشست کمیته دائمی فلسطین نیز برگزار شد که مختصری از نقش و حضور هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در این گزارش بیان شده است.

 

ضمن اینکه در پایان گزارش علاوه بر گزارش تصویری دوازدهمین دوره اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی،‌ با توجه به اهمیت موضوع، اساسنامه این اتحادیه نیز به عنوان ضمیمه اضافه شده است.

 

گزارش سفر هیأت پارلمانی مجلس شورای اسلامی به مالی، دوازدهمین دوره اتحاد مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی (باماکو- 4 لغایت 9 بهمن ماه 1395)، تهیه و تدوین مهدی مهدویان صدر و سلمان بابایی، تهران: اداره کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بینالملل، مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، 1395.

 

    بازدید:780
    یادداشت ها
    Parameter:304624!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار