کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » کتابداری و اطلاع رسانی
0.0 (0)
شرکت ایران در شصت و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد؛
[1398/07/29]

معرفی نشر ایران در بلگراد  

 

شصت و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد از ۲۸ مهر تا ۵ آبان ۱۳۹۸ برگزار می‌شود. مؤسسه‌های نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه در غرفه‌ای به مساحت ۲۴ مترمربع حضور دارد.

 

بر اساس اعلام مسئولان نمایشگاه کتاب بلگراد 667 نشست و رونمایی در این دوره از نمایشگاه پیش‌بینی‌ شده است که نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد دارد. مصر مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.

 

هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده نام‌آشنای کشور، به‌عنوان مهمان افتخاری در غرفه ایران حضور دارد. قرار است از ترجمه صربی کتاب «قصه‌های مجید» با حضور نویسنده در غرفه ایران رونمایی شود. این کتاب با ترجمه «الکساندر دراگویچ» و از سوی انتشارات اسلوژبنی گلاسنیک(بزرگترین ناشر دولتی صربستان) منتشر خواهد شد. همچنین آژانس ادبی دایره مینا نیز در غرفه ایران حضور می‌یابند و براساس هماهنگی و رایزنی‌های قبلی با ناشران مطرح صربی جهت فروش رایت دیدار خواهد داشت.

 

مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و رایزنی فرهنگی در این دوره از نمایشگاه بیش از 400 عنوان کتاب را در حوزه‌های کودک و نوجوان، ادبیات، شعر، ایران‌شناسی، هنر و دین را در معرض دید عموم قرار می‌دهد. همچنین حدود 100 عنوان کتاب رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی نیز به زبان صربی ترجمه‌ شده است. جمهوری اسلامی ایران در سال 2016 به‌عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه شرکت کرده بود.

 

امضای تفاهم‌نامه تبادل غرفه بین دو نمایشگاه، رونمایی از کتاب، دیدار و نشست دانشجویان فارسی‌آموز دانشگاه بلگراد و دانشکده عالی توریسم با نویسنده مطرح کشور، نشست مشترک با نویسندگان صربی، رایزنی با ناشران صربستان جهت تبادل رایت، معرفی صنعت نشر ایران به زبان صربی و انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و دعوت از ناشران خارجی برای حضور در این نمایشگاه، معرفی طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برنامه روز ایران ازجمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای حضور ایران در این دوره از نمایشگاه است.

    بازدید:462
    یادداشت ها
    Parameter:304967!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار