کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » نشریات ایران و جهان
0.0 (0)
معرفی تازه‌های نشریات
[1397/04/26]

«فصل آزما» ویژه‌ تابستان منتشر شد  

 

ویژه‌نامه ماهنامه فرهنگی هنری «آزما» شامل داستان‌های برگزیده از میان داستان‌هایی که در این مجله چاپ شده است، منتشر شد.

در معرفی این ویژه‌نامه آمده است: این دومین «فصل آزما» است، ویژه‌ داستان‌هایی برگزیده از میان همه داستان‌هایی که طی بیست سال در «آزما» منتشر شده است، بی هیچ‌ نگاه نقادانه و ارزش‌گذارانه‌ای. برخی شاید نخستین داستان نویسنده‌اش باشد و به همین اعتبار ارزشمند است و یادآور تلاش‌های این گروه نویسندگان در سال‌های دور و نزدیک و بی‌شک ارزش دوباره خواندن دارد و ارزش ماندگاری در مجموعه‌ای که می‌بینید. همچنین گفت‌وگوی خواندنی با امیرعلی نجومیان و دکتر ناصر فکوهی در انتهای کتاب اضافه شده که درباره داستان و داستان نویسی است که خواندش خالی از لطف نیست.

تاریخ را سندها روایت می‌کنند و این داستان‌ها هم سندی است و گواه تلاش‌هاش صاحب قلمانی در دوره‌ای از زمان.

«بشقاب توت» نوشته زهرا پورقربان، «انگشتر عقیق» از مژگان قلی‌زاده صیامی، «لطفا مزاحم نشوید» نوشته مظاهر شهامت، «دلم می‌خواد بزرگ بشم» از هادی حکیمیان، «تاکسی» از امیرهوشنگ اعلم، «سومین قدیس» از سیدرضا حسینی کوشالشاهی و «خال خستگی» نوشته هادی عراقی  داستان‌های ایرانی «فصل آزما» هستند.

 همچنین داستان‌های خارجی این ویژه‌نامه عبارت‌اند از: «نشستن» نوشته اچ.ای فرانسیس با ترجمه اسدالله امرایی، «پالمبرگ، مردی که از مرگ جلو زد» نوشته پیتر نیلسون با ترجمه مرتضی هاشم‌پور، «اضطراب» از گریس پالی با ترجمه محمدرضا قلیچ‌خانی، «متشکرم که توقف کردید!» از جک هندی با ترجمه میترا کیوان‌مهر، «رنج بزرگ‌شدن» از کارل فیلیپس با ترجمه حسین شاکری، «برگی از خاطرات یک راننده تاکسی» نوشته جیم تیپ با ترجمه هانیه جابر انصاری و «مرض» از رودی دویل با ترجمه مهرشید متولی.

«داستان بدون مکان، فاقد هویت جمعی و قومی» و «مکان، به مثابه ارزش مطلق» عنوان گفت‌وگوهایی است که با امیرعلی نجومیان و ناصر فکوهی انجام شده است.

«فصل‌ آزما» با صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی ندا عابد و سردبیری هوشنگ اعلم با قیمت ۱۰هزار تومان منتشر شده است.

خبرگزاری ایسنا

    بازدید:923
    یادداشت ها
    Parameter:300777!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار