کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » فرهنگ و ادب
0.0 (0)
روابط فرهنگی ایران و پاکستان
[1397/12/20]

فرصت مطالعاتی دانشجویان پاکستانی در ایران  

 

دانشجویان دانشگاه قائد اعظم اسلام‌آباد پاکستان به همت رایزنی فرهنگی کشورمان برای بهره‌مندی از فرصت مطالعاتی به ایران اعزام می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدرضا کاکا، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد در دیدار دانشجویان مقطع دکترای رشته روابط بین‌الملل دانشگاه قائد اعظم اسلام‌آباد به پیشینه روابط ایران و پاکستان اشاره کرد.

وی همچنین، این سفر را فرصتی مغتنم برای آشنایی با ظرفیت غنی دانشگاه‌ها و دستاوردهای علمی و فرهنگی ایران اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب دانست.

خانم مهرین بی بی با موضوع «ایدئولوژی و سیاست قدرت در مقابله بین ایران و عربستان در خاورمیانه از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران» و رازق حسین با موضوع «ایدئولوژی و منافع ملی سیاست خارجی ایران: مطالعه موضوعی روابط ایران و عراق در زمان بعد ریاست صدام» از تاریخ (29 بهمن‌ماه) لغایت (8 اسفندماه) از این فرصت مطالعاتی بهره‌مند می‌شوند.

برنامه مطالعاتی دانشجویان پاکستانی، استفاده از منابع کتابخانه‌های تخصصی و ملاقات با استادان دانشگاه‌های تربیت مدرس، شهید بهشتی، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، مرکز مطالعات خاور میانه، مرکز مطالعات استراتژیک، دانشکده روابط بین‌الملل و اداره‌کل خلیج فارس و کارشناسان وزارت امورخارجه و بازدید از مراکز فرهنگی و تاریخی شهر تهران نیز خواهد بود.

منبع: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

    بازدید:632
    یادداشت ها
    Parameter:303938!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار