کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
1500 مجلد کتاب از انتشارات کتابخانه مجلس فروخته شد؛
[1398/02/17]

عملکرد انتشارات کتابخانه مجلس در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران  

 

کتابخانه،‌ موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با وجود منشورات ارزشمند و متعدد خود، بیش از یک دهه است که در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، حاضر می‌شود. هدف از شرکت در این رویداد بزرگ فرهنگی کشور، عرضه منشورات متعدد این مرکز بدون هیچ واسطه‌ای به پژوهشگران و محققان کشور است.

 

به این منظور، کتابخانه،‌ موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، هر ساله با پربایی غرفه‌ای درخور،‌ تلاش می‌کند تا منشورات این مرکز را به پژوهشگران،‌ علاقه‌مندان و به ویژه نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی و اهالی سیاست، معرفی کند.

 

با وجود این پیشینه خوب کتابخانه مجلس در برپایی غرفه‌، شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی و نمایندگان مجلس نیز هر ساله استقبال خوبی از غرفه کتابخانه مجلس در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دارند.

امسال نیز کتابخانه مجلس،‌ توانست با برپایی غرفه‌ای زیبا و درخور شأن و جایگاه خود، فروش و معرفی منشورات تازه‌چاپ، دعوت و استقبال از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی،‌ و برگزاری نشست‌های فرهنگی، کتابخانه،‌ موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی را هر چه بهتر به نمایندگان مجلس، ‌اهالی فرهنگ و سیاست و عموم پژوهشگران و محققان،‌ معرفی کند. همچنین این امکان را برای دانشجویان و محققان فراهم ساخته بود تا اسکن منابع دیجیتالی کتابخانه مجلس همچون کتاب‌های سنگی، سربی، خطی، چاپی و نشریات اسکن شده را در غرفه کتابخانه مجلس دریافت کنند. در غرفه کتابخانه مجلس، مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در قم نیز با فروش و معرفی منشورات خود، به مراجعین خدمت‌­رسانی می‌­نمود.

 

به گفته نیکی ایوبی زاده؛ مدیر انتشارات کتابخانه مجلس، امسال این انتشارات با تمام مشکلات پیش آمده از جمله گرانی کاغذ و زینک، پنج عنوان کتاب را منتشر و در  کنار دیگر منشورات سال‌های پیشین، در نمایشگاه عرضه کرد. به طور کلی 1500 مجلد کتاب از انتشارات کتابخانه مجلس، در این نمایشگاه به فروش رسید. از جمله کتاب‌های پرفروش می‌توان به «سفرنامه سوم مظفرالدین‌شاه به فرنگ»، «تذکره حیات خوشنویسان»، «خاطرات سیدمحمد فاطمی قمی» اشاره نمود.

 

نمایشگاه کتاب علاوه بر کارکردهای یادشده، مزیّت بزرگ دیگری دارد که متأسفانه کمتر به آن توجه شده است؛ نمایشگاه کتاب، محل آشنایی ناشران با کتاب­فروشی­ها و مراکز پخش کتاب در سراسر کشور و بستن قراردادهای مختلف است. کارمندان انتشارات کتابخانه مجلس نیز در نمایشگاه امسال، برای فروش استانی سالیانه برنامه­‌ریزی کردند.

 

    بازدید:806
    یادداشت ها
    Parameter:304134!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار