کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » نشریات ایران و جهان
4.5 (3)
معرفی تازه‌های نشریات؛
[1398/05/01]

شماره سوم دوفصلنامۀ علمی - تخصصی شفای دل منتشر شد  

 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کتابخانه مجلس، دوفصلنامه علمی - تخصصی شفای دل شماره ۳  بهار و تابستان ۱۳۹۸ منتشر شد.

 

دوفصلنامۀ علمی - تخصصی «شفای دل " با موضوع زبان و ادبیات فارسی و با هدف رشد و شکوفایی مطالعات و تحقیقات ادبی و کمک به تعالی دانش ادبی و فرهنگی در سطح جامعۀ ایرانی آمادۀ دریافت مقالات علمی اساتید فرهیخته ، اعضای محترم هیئت علمی دانشگاهها، مراکز علمی - پژوهشی، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری است. 

 

فهرست مقالات این شماره نشریه به شرح زیر است:

 

1. نقش و کارکرد داستانی قهرمانان، شریران و یاریگران در قصه های مهدی آذریزدی بر اساس نظریه پراپ (صفحه 1-38): زینب سرمدی؛ تراب جنگی قهرمان

 

2. تحلیل اسطورۀ زال در شاهنامه براساس نظریات یونگ (صفحه 39-61): لطیفه سلامت باویل

 

3. جلوه هایی از زندگی انسان در شعر سهراب سپهری (صفحه 63-86): محمود کرمی

 

4. عناصر ساختاری شعر «دریچه‌ها» سرودۀ مهدی اخوان ثالث (صفحه 87-101): احمد کنجوری

 

5. کارکرد «وندها» در ترجمه ای آهنگین از دو جزء قرآن مجید (صفحه 103-126): سیدحامد موسوی جروکانی

 

6. زحاف در زبان عربی و فارسی دری (صفحه 127-142): محمد اسماعیل ناصری

 

7. بررسی اشعار نادر نادرپور از منظر فرمالیسم روسی (صفحه 143-180): احمدرضا نظری چروده؛ معصومه نظری چروده

 

دوفصلنامه شفای دل، از موضوعات برجسته ادبی که با محتوای علمی-پژوهشی تألیف شده باشد، استقبال می کند. خواهشمند است قبل از ارسال مقاله به شفای دل، مقالۀ خود را بر اساس شیوه نامۀ نشریه (راهنمای نویسندگان) تنظیم نمایید تا در روند داوری، پذیرش و چاپ آن تسریع گردد. مقالات پس از تأیید اولیه توسط سردبیر جهت داوری در اختیار دو داور قرار گرفته و اصلاحات لازم از طریق سامانه به اطلاع نویسنده (نویسندگان) خواهد رسید.

 

به منظور تأمین بخشی از هزینه های داوری و چاپ، برای هر مقاله جهت ارسال به داوری مبلغ پانصد هزار ریال (500000 ریال) -که غیر قابل بازگشت است -  و در صورت پذیرش نهایی جهت چاپ مقاله، ارائه گواهی چاپ و ... مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال (1500000  ریال) دریافت می گردد.

 

مقالات چاپ شده در نشریه " شفای دل " در بانک اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی SID ، بانک اطلاعات نشریات کشور magiran و پایگاه مرجع دانش CIVILICA نمایه می شود .

    بازدید:523
    یادداشت ها
    Parameter:304516!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار