کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
از سلسله نشست‌های شب‌های بخارا؛
[1398/07/22]

شب سیاحان ایتالیایی در ایران  

 

 «شب سیاحان ایتالیایی در ایران» به همت مجله بخارا و با همکاری موزه کتاب و میراث مستند کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

 

 
در این مراسم جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران، محمد بهفروزی، بهرام پروین گنابادی، ایمان منسوب بصیری، آنتونیا شرکا و علی دهباشی به ایراد سخن خواهند پرداخت.

 
شرکت برای عموم در این نشست به عنوان نخستین نشست در بزرگداشت افراد برجسته در عرصه‌های مختلف که در تداوم سلسله نشست‌های بخارا (مجله بخارا ) با همکاری موزه کتاب و میراث مستند کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود آزاد است.
 

در حاشیه این مراسم، نمایشگاه کتاب‎ها و اسناد سیاحان ایتالیایی که در مخازن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موجود بوده و مورد حفاظت و صیانت قرار گرفته افتتاح خواهد شد.
 

همچنین در خلال این نشست فیلم پیام پروفسور«آنجلو میکله پیه مونتسه» پخش خواهد شد.

 
پروفسور «آنجلو میکله پیه مونتسه» سال‌ها استاد ادبیات فارسی و زبان‌شناسی در دانشگاه‌های رم، ونیز و استراسبورگ بوده‌ و «کتاب شناسی ایران در زبان ایتالیایی» از برجسته‌ترین کارهای این ایران شناس ایتالیایی است.

 
پیه مونتسه نسخه معتبری از منطق‌الطیر عطار را هم کشف و منتشر کرده است. از دیگر کارهای او شناختن و شناساندن شاهنامه خطی مورخ ۶۱۴ هـ.ق است که پایه چاپ شاهنامه معتبر «جلال خالقی‌مطلق» قرار گرفت.
 

این نشست دوشنبه (22 مهرماه) ساعت 16:30 در محل موزه کتاب و میراث مستند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

    بازدید:494
    یادداشت ها
    Parameter:304935!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار