کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
معرفی کتاب؛
[1397/08/27]

سیر تحولات تاریخ ایران به روایتی دیگر  

 

 مجموعه «تاریخ ایران؛ روایتی دیگر» از تازه‌های نشر، به بررسی سیر تحولات تاریخ ایران با نگاهی تازه و با اتکا بر منابع معتبر و روش‌های مقبول در پژوهش‌های تاریخی می‌پردازد. این مجموعه در چهار جلد تهیه شده است که جلد اول با عنوان «شاه اسماعیل صفوی و تغییر مذهب» در 134 صفحه نوشته بهزاد کریمی، جلد دوم با نام «رواداری فرهنگی در عصر مغولان» در 138 صفحه نوشته نسیم خلیلی، جلد سوم با عنوان «پایان دو قرن سکوت» در 152 صفحه نوشته امیرحسین حاتمی و جلد چهارم با نام «ایران در جنگ جهانی دوم» در 152 صفحه نوشته شیدا صابری انتشار یافته است.


این مجموعه به دبیری بهزاد کریمی استاد ایران‌شناسی دانشگاه، نویسنده و مترجم کتاب‎ها و مقالات تاریخی تهیه و از سوی انتشارات ققنوس روانه بازار نشر شده. ویژگی‌های اصلی تعریف شده برای مجموعه «تاریخ ایران؛ روایتی دیگر» داشتن نگاهی همه جانبه، فرهنگی و انتقادی به رویدادهای تاریخ ایران در عرصه ایران فرهنگی است.

در پشت جلد این مجموعه آمده است: «خوانش درست تاریخ می‌تواند موجب تحکیم هویت ملی، دوری از تندروی‌های قومیتی و مذهبی و سرانجام احتراز از یک‌سونگری‌های اسلامی باستانی شود.
به منظور دستیابی به این اهداف تلاش کرده‌ایم تاریخ را نه به قصد ماندن در گذشته و نه برای تفاخر و تحقیر در حال بلکه برای ساختن آینده‌ای روشن روایت کنیم».

    بازدید:1447
    یادداشت ها
    Parameter:301622!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار