کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
همراه برگزاری نمایشگاه آثار منتخب؛
[1398/08/04]

سوگواره هنر عاشورایی برگزیدگان خود را شناخت  

 

آیین افتتاحیه دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی با معرفی برگزیدگان در حوزه هنری آغاز شد.

 

دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی با نمایش حدود ۱۵۰ اثر منتخب در بخش‌های پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس و تقدیر از برگزیدگان کار خود را آغاز کرد.

 

پرویز اقبالی در آیین افتتاحیه این رویداد به پاس قدردانی از تلاش‌ها و زحمات در عرصه تجسمی و تصویرگری کتاب مصور «عاشورا» تقدیر شد.

پرویز اقبالی متولد ۱۲ دی‌ماه ۱۳۴۰ و دارای مدرک کارشناسی ارتباط تصویری و کارشناسی ارشد تصویرسازی از دانشگاه تهران و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد است.

 

همچنین، اسامی برگزیدگان این سوگواره عاشورایی در ۴ بخش پوستر، تصویرسازی، عکس، نقاشی به شرح زیر است:

 

بخش نقاشی

در این بخش شهربانو منفرد، محمدرضا عباس پور و مهدی پازوکی تجلیل شدند و در ادامه سامان جعفری به عنوان برگزیده سوم، عبدالحمید نورآبادی به عنوان برگزیده دوم و سجاد گمار به عنوان نفر اول انتخاب شدند

 

تصویرسازی

در این بخش از افسانه مرادی، فاطمه سادات تهرانی و منصوره باقری تجلیل شد و سپس صدیقه احمدی به عنوان برگزیده نفر سوم، هما رستمی به عنوان برگزیده دوم و میکائیل براتی به عنوان برگزیده اول معرفی شدند.

 

عکس

در این بخش با تقدیر از صابر قاضی، میثم ملکی قزوینی به عنوان نفر اول، اردلان حسن علیزاده برگزیده دوم و روح الله جوانی به عنوان برگزیده نخست معرفی شدند

 

پوستر

در بخش پوستر در ابتدا از ایمان ماندگاری، مهدی عسکری، رباب فاضل، فاطمه حقیقی و مهدی گنجی مورد تجلیل قرار گرفتند و سپس مینا جعفری به عنوان برگزیده نخست معرفی شد. لازم به ذکر هیئت داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته رتبه دوم و سوم نداستند.

 

 نمایشگاه این آثار منتخب تا ۱۴ آبان ماه در نگارخانه ابوالفضل عالی و گالری‌های شماره یک و دو خانه عکاسان حوزه هنری، میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی خواهد بود.

    بازدید:403
    یادداشت ها
    Parameter:304994!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار