کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » امور کتابخانه‌ای
0.0 (0)
تحکیم روابط فرهنگی ایران و عراق
[1399/08/18]

سه اثر از علامه حلی با مشارکت عتبه مقدسه تصحیح می‌گردد  

 

کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در راستای پاسداشت و نگهداشت مناسب گنجینه ذخایر نفیس خود اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با مراکز علمی و پژوهشی کشور و مراکز معتبر جهانی جهت تصحیح و انتشار این منابع نموده است.

عبدالحسین مسلمی معاون اشاعه اطلاعات کتابخانه مجلس شورای اسلامی گفت: جهت انتشار مناسب منابع نفیس کتابخانه و مرکز اسناد مجلس، تفاهم نامه‌ای با مرکز «علامه حلی» از توابع آستان مقدس حسینی منعقد گردید و در اولین گام سه نسخه خطی تراث نفیس از علامه حلی با عناوین تحریر الاحکام، ارشاد الاذهان و قواعد الاحکام در جهت تصحیح و انتشار در اختیار این مرکز قرار گرفت.

معاون اشاعه اطلاعات کتابخانه و مرکز اسناد مجلس در توضیح این تفاهم‌نامه گفت:

در این تفاهم نامه مقرر گردید ضمن قید مالکیت معنوی اثر در نسخه نهایی و رعایت امانت و صداقت در تصحیح، پس از انتشار و در اسرع وقت جهت استفاده محققین محترم یک نسخه در کتابخانه مجلس نگهداری دراختیار مخاطبین محترم قرار گیرد.

در همین راستا کتابخانه مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با مراکز علمی و پژوهش کشور و جهان اسلام، در زمینه‌های مختلف به ویژه باز نشر گنجینه نسخ خطی و تراث ارزشمند اسلامی همکاری نموده و ضمن حمایت از این فعالیت مشترک، خدمات درخوری را به جامعه علمی کشور داشته باشد.

    بازدید:302
    یادداشت ها
    Parameter:305984!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار