کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
5.0 (1)
هفتمین همایش تاریخ مجلس؛
[1398/09/12]

سخنرانی دکتر علی ططری در همایش تاریخ مجلس  

 

 هفتمین همایش تاریخ مجلس با موضوع «بررسی ساختار و کارکرد مجالس ادوار 23 و 24 مجلس شورای ملی»، هم اکنون در ساختمان مشروطه کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، در حال برگزاری است.

 

این همایش  با تلاوتی از آیات کلام‌الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در ساعت 14 آغاز شد. سپس رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی عماد  و دبیر علمی همایش، دکتر نجفقلی حبیبی به ایراد سخنرانی پرداختند. سومین سخنران، دبیر هفتمین همایش تاریخ مجلس، دکتر علی ططری، بود.

 

دکتر علی ططری در ابتدای سخنرانی خود در مورد سابقه مجلس ایران گفت: ایران نزدیک به 113 سال سابقه قانونگذاری دارد که کشور ما در تمام دنیا در مسیر قانونگذاری و آزادی‌خواهی پیشرو بوده است. طی ده سالی که در دوره مدیریت دکتر لاریجانی و با حضور دکتر جعفریان، همایش های تاریخ مجلس شکل گرفت، نزدیک به سیصد مقاله در همایش‌ها ارائه شد که هر یک می‌تواند موضوع یک رساله باشد. به این ترتیب امروز ما یک سرمایه علمی خوب در حوزه تاریخ مجلس را با این مقالات داریم و علاوه بر این مقالات همایش‌ها، مقالات ارزشمندی را در مجلات اسناد بهارستان داریم.

 

دبیر هفمین همایش تاریخ مجلس در مورد تعویق زمانی این دوره از همایش گفت: متاسفانه بین همایش دوره ششم تا هفتم، چند سالی تعویق افتاد و پس از سال 1395، همایشی نداشتیم.

 

علی ططری، همچنین در مورد هفتمین همایش تاریخ مجلس توضیحاتی ارائه کرد و گفت: با رونمایی از مجموعه مقالات امروز، تاکنون ده مجموعه مقالات از هفت دوره همایش تاریخ  منتشر شده است. وی ادامه داد: در همایش هفتم پس از اعلام وصول 53 مقاله، 27 مقاله اننتخاب شد و در دو جلد مجموعه مقالات، منتشر شده است.

 

دبیر همایش تاریخ مجلس درمورد زمان‌بندی این همایش نیز گفت: پنل دوم همایش به دو نشست تقسیم شده است که دو موضوع مهم آن دوران است. امیدوارم حضار محترم در نظرخواهی، در این مورد اظهار نظر بفرمایند.

 

علی ططری سپس با تشکر از دختر جناب آقای سامنی به دلیل اهدای اسناد مرحوم اسماعیل سامنی به کتابخانه مجلس، یادی از آقای سامنی کرد.

 

ططری همچنین در مورد مجموعه منشورات کتابخانه مجلس  که در مراسم امروز رونمایی خواهد شد، توضیحاتی داد.

 

    بازدید:380
    یادداشت ها
    Parameter:305157!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار