کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
در حاشیه کنگره بین‌المللی ایفلا؛
[1398/06/06]

دیدار رئیس کتابخانه مجلس با رئیس کتابخانه ملی یونان  

 

هشتاد و پنجمین کنگره بین‌­المللی ایفلا و سی و پنجمین دوره ایفلای پارلمانی در شهر آتن یونان برگزار شد. حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدعلی عماد؛ رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی ایران و هیئت همراه، در این کنفرانس حضور داشتند.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، در حاشیه این کنگره بین‌المللی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدعلی عماد، با فیلیپوس چیبوقلو؛ رئیس کتابخانه ملی یونان، دیدار کرد.

 

در این دیدار رسمی که آقای دکتر حلمی؛ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان و آقای سیّد علیرضا طیرانی؛ مدیر امور کتابخانه‌ای کتابخانه مجلس نیز حجت‌الاسلام عماد را همراهی می‌کردند، مواضع مشترک دو کتابخانه بزرگ ملی یونان و مجلس شورای اسلامی ایران، ‌بررسی شد.

 

در ابتدای این دیدار، فیلیپوس چیبوقلو؛ رئیس کتابخانه ملی یونان، ضمن خوشامدگویی،‌ در مورد ساختمان جدید این کتابخانه ـ که ساختمانی بزرگ و با امکانات کامل است ـ صحبت کرد. شیوه انتقال منابع به ساختمان جدید نیز به تفصیل بیان شد. وی همچنین منابع و بخش‌های مختلف این کتابخانه را نیز تشریح کرد.

 

پس از آن، رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی ایران، درباره قدمت و منابع این کتابخانه بزرگ پارلمانی کشور، توضیحاتی داد.

 

حجت‌الاسلام عماد پس از معرفی کتابخانه مجلس، در مورد روابط قدیمی و مستحکم دو کشور متمدن ایران و یونان و تأثیرگذاری فرهنگ این دو تمدن بزرگ بر سایر کشورهای جهان صحبت کرد و گفت: اگر دانشمندان ایرانی نبودند، دانش، حکمت و فلسفه تمدن بزرگ یونان، به این حد گسترش نمی‌یافت و اینکه امروزه دو تمدن بزرگ ایران و یونان در جهان شناخته شده است، مدیون تعامل فرهنگی دانشمندان ایرانی و یونانی با یکدیگر است.

 

رئیس کتابخانه مجلس در پایان جلسه، هدایایی را به رسم یادبود، به رئیس کتابخانه ملی یونان تقدیم کرد.

 

پس از این دیدار رسمی، بازدیدی نیز از کتابخانه ملی یونان صورت گرفت و بخش‌های مختلف این کتابخانه اعم از همه مخازن قدیم و جدید، مخزن نسخ خطی، واحد حفاظت و مرمّت، واحد صحّافی، بخش دیجیتال‌سازی بازدید شد.

    بازدید:671
    یادداشت ها
    Parameter:304693!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار