کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » کتابداری و اطلاع رسانی
0.0 (0)
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛
[1398/06/30]

دسترسی به بیش از 20 جلد کتاب مرتبط با دفاع مقدس در فضای مجازی فراهم شد  

 

امیرسرتیپ دوم محمدرضا فولادی گفت: ۲۰ جلد کتاب، ۱۰ عنوان کتاب صوتی و «پی.دی.اف» کتاب‌هایی که در سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران تولید شده، روی سایت سازمان بارگذاری می‌شود.

 

 امیرسرتیپ دوم محمدرضا فولادی، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری که امروز شنبه 30 شهریور در آستانه آغاز هفته مقدس برگزار شد، به تشریح برنامه‌های سازمان متبوع خود در این هفته مقدس پرداخت.
 

وی گفت: در دومین روز از هفته دفاع مقدس بیش از ۵۰۰ سخنران به مناسبت بازگشایی مدارس و مراکز علمی، به این مراکز و نیز مساجد اعزام می‌شوند و از صدها اثر علمی و کتب مختلف رونمایی خواهد شد که در این راستا، سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران، ۲۰ جلد کتاب، ۱۰ عنوان کتاب صوتی و «پی.دی.اف» کتاب‌هایی که در این سازمان تولید شده را روی سایت سازمان بارگذاری می‌کند.
 

فولادی با اشاره به چهار هدف ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس، گفت: ترویج ارزش‌های دفاع مقدس، تبیین عملکرد ارتش در دفاع مقدس، تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره)، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و ... از اهداف ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه‌های گرامی‌داشت سی و نهمین هفته دفاع مقدس است.
 

وی با اشاره به راهبردها و سیاست‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس امسال، افزود: تقویت بنیه دفاعی و قدرت بازدارندگی با برگزاری رژه اقتدار نیروهای مسلح در تهران، بندرعباس و دیگر استان‌های کشور در اولین روز از هفته دفاع مقدس، برگزاری صبحگاه‌های مشترک، تبیین نقش ولایت فقیه در پیروزی‌ها و خلق حماسه‌ها، نشان دادن وحدت نیروهای مسلح به‌ویژه ارتش و سپاه به‌عنوان دو نیروی الهی و نهادینه‌سازی روحیه جهاد و شهادت‌طلبی و همچنین ترویج روحیه بسیجی، از راهبردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجرای برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.
 

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به شعار محوری ارتش در هفته دفاع مقدس امسال، گفت: «تجربه دیروز، تعالی امروز» با بهره‌مندی از تجربیات پیشکسوتان دوران دفاع مقدس، «ما توانستیم»، «ارتش انقلابی»، «ارتش فدای ملت، حِصن حَصین ملت» و «ارتشِ معنویت‌محور سه‌بعدی» از شعارهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در هفته دفاع مقدس امسال است.
 

وی در توضیح واژه ارتش سه‌بعدی، گفت: بُعد اول آن انضباط، بُعد دوم ارتقاء دانش و مهارت و بُعد سوم آمادگی فردی و یگانی است. از آن‌جایی که هفته دفاع مقدس با ایام عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) تقارن پیدا کرده، تمام طرح‌ریزی‌ها و اجرای برنامه‌ها با محوریت «بصیرت‌افزایی» که تلفیقی از درس‌ها و عبرت‌های عاشورا با فرهنگ دفاع مقدس و چهار دهه مقاومت است، دنبال می‌شود.
 

فولادی با بیان اینکه ما از سال جاری به بعد قصد داریم تا بیشتر به نقش سربازان وظیفه در دفاع مقدس بپردازیم، گفت: در همین راستا در هفته دفاع مقدس، اولین همایش تجلیل از سربازان وظیفه و شهدای سرباز برگزار می‌شود. همچنین بیش از ۱۴ برنامه تلویزیونی با موضوع تبیین نقش ارتش در دفاع مقدس و هشت مستند پیرامون شهدای ارتشی مدافع حرم نیز از رسانه ملی پخش می‌شود و موزه‌های نظامی نیز به‌صورت رایگان میزبان بازدیدکنندگان هستند.


رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران، در تشریح برنامه‌های ارتش به‌مناسبت هفته دفاع مقدس، گفت: ۳۱ شهریور برابر با نخستین روز هفته دفاع مقدس با عنوان «قدرت توانمندی و اقتدار» نام‌گذاری شده که در این روز رژه اقتدار نیروهای مسلح در تهران با میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در بندرعباس و دیگر مراکز استان‌ها با میزبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.


فولادی همچنین حضور پزشکان و تیم‌های درمانی ارتش در مناطق محروم، برگزاری شب خاطره دوران دفاع مقدس در سراسر کشور و آذین‌بندی و نصب پرچم‌های ملی و حماسی بر سر در مراکز ارتش و افتتاح نمایشگاه‌های دفاع مقدس را از برنامه‌های اولین روز هفته دفاع مقدس اعلام کرد.
 

وی با اشاره به برنامه‌های دومین روز از هفته دفاع مقدس، یادآور شد: روز اول مهر که با عنوان «دانش‌پژوهی، معرفت، جوانان و سربازان» نامگذاری شده، مراسم ویژه‌ای در نیروی هوایی ارتش با هدف گرامی‌داشت عملیات «کمان ۹۹» برگزار می‌شود و همچنین یادمان‌هایی درباره خلبانان نیروی هوایی در شهرهای مختلف، افتتاح خواهند شد.
 

فولادی در پایان، تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، گرامیداشت فرماندهان شهید سقوط هواپیمای سی ۱۳۰، تبیین عملیات ثامن‌الائمه، افتتاح کلاس‌های درس نهادینه‌سازی و پیاده‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب در دانشکده‌های افسری ارتش، تکریم جانبازان و آزادگان، رونمایی از محصولات فرهنگی همچون کتاب، گرامیداشت ۱۲۳ شهید گمنام مدفون در پادگان‌ها، حضور پزشکان و نیروهای امدادی و درمانی ارتش در مناطق محروم، بازدید رایگان از موزه‌های نظامی و برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی را از جمله برنامه‌های گرامیداشت ارتش در هفته دفاع‌مقدس برشمرد.

    بازدید:560
    یادداشت ها
    Parameter:304789!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار