کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
هم‌زمان با روز قلم؛
[1398/04/11]

داستان‌نویسان تهرانی در روز قلم گرد هم می‌آیند  

 

رئیس هیات مدیره انجمن داستان‌نویسان از برگزاری مراسم گردهمایی داستان‌نویسان در روز قلم خبر داد.

آتوسا زرنگار رئیس هیات‌مدیره انجمن داستان‌نویسان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: اولین مجمع عمومی انجمن صنفی داستان‌نویسان تهران ۱۴ تیرماه سال ۹۶ برگزار شد و قصد داریم ۱۴ تیرماه امسال همزمان با روز قلم، دومین سالگرد تاسیس انجمن و روز قلم را جشن بگیریم.

وی افزود: به‌همین دلیل از نویسندگان و اساتید این حوزه دعوت کردیم تا در مراسمی که برای جمعه تدارک دیده‌ایم، شرکت کنند. این مراسم، بیشتر یک همایش و گردهمایی برای نویسندگان و اهالی داستان است. برای این برنامه هم از جمال میرصادقی، جواد مجابی، حسین سناپور، امیرحسن چهلتن و گلی امامی درخواست کرده‌ایم تا در مراسم سخنرانی کنند. عمده صحبت در این مراسم درباره داستان و داستان‌نویسی خواهد بود.

این داستان‌نویس در پاسخ به این سوال که انجمن داستان‌نویسان طی دو سالی که از تاسیس‌اش می‌گذرد، چه دستاوردهایی داشته گفت: انجمن در حال حاضر، یک نهاد فرهنگی نوپا و کم‌سن‌وسال است ولی در همین مدت کوتاه تلاش کردیم بیمه نویسندگان را سروسامانی بدهیم. این کار را هم با رایزنی با یک بیمه خصوصی برای بیمه تکمیلی آن‌ها پیش بردیم. در حال حاضر با موسسه خانه کتاب هم در حال رایزنی و مذاکره برای عضویت در صندوق اعتباری هنر هستیم.

زرنگار در توضیح بیشتر گفت: در برخی مواقع، ممکن است فرایند پذیرش و عضوشدن در صندوق اعتباری هنر، دو سال طول بکشد. به‌همین دلیل مذاکرات ما درباره سرعت‌بخشید به کار است. همچنین رایزنی‌هایی هم با وزارت ارشاد درباره بیمه بی‌کاری اعضای انجمن داشته‌ایم. علاوه بر این، برگزاری همایش کپی‌رایت در شهر کاشان، که با همکاری وزارت ارشاد و دانشگاه کاشان همراه بود، از دیگر دستاوردهای انجمن است. در همایش دو روزه مذکور، حداقل اتفاقات مثبت و کلامی خوبی رخ داد و محور اصلی هم مساله حق مولف بود. درباره یارانه‌های فصلی خرید کتاب که توسط خانه کتاب در قالب طرح‌هایی چون تابستانه کتاب اجرا می‌شود و همچنین میزان ۲۵ درصد تخفیف برای کتاب‌های تالیفی و ۱۵ درصد برای کتاب‌های ترجمه هم گفتگوهایی داشته‌ایم.

وی در پایان گفت: مراسم گردهمایی داستان‌نویسان تهرانی روز جمعه ۱۴ تیر همزمان با روز قلم از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در خانه وارطان واقع در خیابان آیت‌الله طالقانی، نرسیده به میدان فلسطین برگزار می‌شود.

    بازدید:416
    یادداشت ها
    Parameter:304413!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار