کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
درگذشت‌ها
[1398/12/03]

خلیل مستوفی از دنیا رفت  

 

کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی ضایعه تأسف‌انگیز درگذشت آقای خلیل مستوفی نسخه‌شناس و کتابفروش قدیمی تهران و عضو هیأت مقومین نسخ خطی کتابخانه مجلس را به همه اهالی علم و فرهنگ به‌ویژه فعالین و تلاشگران عرصه نسخ خطی و نسخه‌شناسی تسلیت می‌گوید و برای آن مرحوم و مغفور طلب رحمت الهی و غفران ابدی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل دارد.

بنا بر خبرگزاری‌های مختلف، وی در شامگاه پنجشنبه یکم اسفندماه 1398 دار فانی را وداع گفت و پیکرش جمعه دوم اسفندماه تشییع و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

کتابفروشی او با عنوان «کتابخانه مستوفی» در خیابان جمهوری واقع بود. مستوفی از نسخه‌شناسان و سندپژوهان قدیمی و از کارشناسان تقویم نسخه‌ها و اسناد کتابخانه مجلس و کتابخانه ملی بود.

او  ۵۰ سال به خرید و فروش و کارشناسی کتاب‌های قدیمی و نسخه‌های ارزشمند خطی مشغول بود. بخشی از خاطرات خواندنی صاحب کتابفروشی مستوفی از انسان‌ها و کتاب‌ها، در یادنامه‌های بزرگانی همچون آیت‌الله مرعشی، استاد عبد‌الحسین حائری، مرحوم مشار و محمدباقر حجتی درج و برخی نیز در نشریه «نامه بهارستان» چاپ و منتشر شده است.

 

مراسم ختم

مجلس سوم و هفتم حاج خلیل مستوفی، یکشنبه چهارم اسفندماه از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ در مسجد حضرت امیر (ع)، واقع در خیابان امیرآباد شمالی، روبه‌روی پمپ بنزین برگزار خواهد شد.

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل

 

    بازدید:1032
    یادداشت ها
    Parameter:305512!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار