کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
توسط انتشارات سبط اکبر؛
[1399/02/09]

خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس منتشر می‌شود  

 

کتاب «رفیق خوشبخت ما» شامل خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس توسط انتشارات سبط اکبر منتشر می‌شود.

 

کتاب «رفیق خوشبخت ما» نوشته اسدالله و محمد محمدی‌نیا پس از پایان ماه مبارک رمضان توسط این انتشارات در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. این کتاب به خاطرات شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد. همچنین روایت‌هایی از مدافعان حرم در وصف شهید سپهبد سلیمانی به کتاب اضافه شده است.

 

پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی کتاب تک جلدی در بیان خاطرات او به قلم اسدالله محمدی‌نیا و محمد محمدی‌نیا آماده چاپ شد. همزمان با آماده شدن کتاب «رفیق خوشبخت ما» وصیت‌نامه‌ای از این شهید منتشر شد و تیم نویسندگان این کتاب تصمیم گرفتند تا وصایای این شهید را نیز به مطالب درون کتاب اضافه کنند و این عمل باعث شد تا زمان زیادی صرف نگارش آن شود.

 

 «کتاب رفیق خوشبخت ما» دارای فصل‌های مختلفی است که به خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس، سخنان مقام معظم رهبری و خاطرات ایشان با این شهید بزرگوار و… می‌پردازد. عکس‌هایی از دوران کودکی تا زمان قبل از شهادت قاسم سلیمانی نیز در بخش انتهایی ضمیمه کتاب شده است. خداوند در قرآن می‌فرماید زنده کردن یاد شهدا تقواست. درنتیجه ما باید یاد و خاطر شهدا را زنده نگه داریم.

 

کتاب با کمک بسیاری از منابع از جمله روزنامه‌ها، صحبت‌های رهبری که بخش اعظم این کتاب را شامل می‌شود و همچنین یک کتاب دیگر که به زندگی‌نامه شهید سلیمانی پرداخته بود، تدوین شده است متأسفانه در گردآوری مطالب کتاب دسترسی به خانواده شهید سلیمانی وجود نداشته است.

 

به دلیل اضافه شدن بخش وصیت‌نامه و همچنین تعلل وزارت ارشاد اسلامی در صدور مجوز انتشار، این کتاب تاکنون به تأخیر افتاده است. از طرفی بیماری کرونا نیز مزید بر علت شده است.

    بازدید:319
    یادداشت ها
    Parameter:305639!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار