کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » مشروح مذاکرات » مشروح مذاکرات مجلس ملی » دوره هجدهم مجلس ملی

0.0 (0)
مشروح مذاکرات مجلس شورای ملى، دوره ‏18
[1396/05/30]

جلسه: 82 صورت مشروح مذاکرات مجلس روز پنجشنبه 16 دی ماه 1333  

 

فهرست مطالب:

1- تصویب صورت مجلس

2- سؤال آقای اردلان راجع به انجمن‌های شهرداری و جواب آقای معاون نخست وزیر

3- سؤال آقای اردلان راجع به اضافه نرخ مکالمه تلفنی و جواب آقای وزیر پست و تلگراف و تلفن

4- سؤال آقای امیراحتشامی راجع‌ به تعویض املاک و جواز گندم سنجابی‌های و انجمن شهرداری و نان کرمانشاه و سیل‌زدگان قصرشیرین و گذرنامه زائرین و جواب آقای معاون نخست وزیر

5- جواب آقای وزیر راه نسبت به سؤالات آقای خلعتبری در مورد راه‌های مازندران و راه هراز و سه پل شهسوار و نظارت مخارج راهسازی و مصرف عوارض بنزین و راه‌های اطراف تهران و توضیحات آقای خلعتبری

6- طرح و تصویب سه فوریت و اصل طرح پیشنهادی راجع به دریافت یک هزارم از معاملات ثبتی جهت شیروخورشید سرخ

7- تعیین موقع و دستور جلسۀ بعد- ختم جلسه

مشروح مذاکرات مجلس شورای ملى، دوره ‏18

 

 

جلسه: 82

صورت مشروح مذاکرات مجلس روز پنجشنبه 16 دی ماه 1333

 

فهرست مطالب:

1- تصویب صورت مجلس

2- سؤال آقای اردلان راجع به انجمن‌های شهرداری و جواب آقای معاون نخست وزیر

3- سؤال آقای اردلان راجع به اضافه نرخ مکالمه تلفنی و جواب آقای وزیر پست و تلگراف و تلفن

4- سؤال آقای امیراحتشامی راجع‌ به تعویض املاک و جواز گندم سنجابی‌های و انجمن شهرداری و نان کرمانشاه و سیل‌زدگان قصرشیرین و گذرنامه زائرین و جواب آقای معاون نخست وزیر

5- جواب آقای وزیر راه نسبت به سؤالات آقای خلعتبری در مورد راه‌های مازندران و راه هراز و سه پل شهسوار و نظارت مخارج راهسازی و مصرف عوارض بنزین و راه‌های اطراف تهران و توضیحات آقای خلعتبری

6- طرح و تصویب سه فوریت و اصل طرح پیشنهادی راجع به دریافت یک هزارم از معاملات ثبتی جهت شیروخورشید سرخ

7- تعیین موقع و دستور جلسۀ بعد- ختم جلسه

 

مجلس دو ساعت و یک ربع قبل از ظهر به ریاست آقای رضا حکمت تشکیل گردید.

1- تصویب صورت‌مجلس‏

رئیس- صورت غائبین جلسه پیش قرائت می‌شود (به شرح زیر قرائت شد)

غائبین با اجازه- آقایان: دکتر سید امامى. حشمتى. شیبانى. مصطفى ذوالفقارى. فرید اراکى. داراب. عبدالرحمن فرامرزى. کیکاوسى. افخمى. مهندس ظفر. مهندس جفرودى. عبدالحمید بختیار. تجدد. مشایخى. اورنک. صادق بوشهرى. سلطانى.

غائبین بی‌اجازه- آقایان: امیدسالار- شفیعى. ثقه‌الاسلامى. شادلو. سعیدى. اریه. ابراهیمى.

دیرآمدگان و زودرفتگان با اجازه- آقایان: دکتر پیرنیا. دکتر بینا. صدرزاده محمود افشار. امیرتیمور کلالى. قوامى. مرتضى حکمت. استخر. صارمى. عبدالصاحب صفایى. محمودى. علم. امامى خوئى. شوشترى. دولتشاهى. مسعودى. اعظم زنگنه. خاکباز. نراقى. قرشى. معین‌زاده. درخشش. نقابت. قنات. قنات آبادى.

دیرآمدگان و زودرفتگان بی‌اجازه آقایان: بهبهانى. سالاربهزادى. مهندس اردبیلى. سنندجى. تفضلى. سلطان مراد. بختیار. کى نژاد ارباب. دکتر حمزوى.

غائبین در رأى- آقایان: تفضلى 9 رأى. میراشرافى 14 رأى. اخوان 13 رأى. سنندجى 2 رأى. دکتر افشار 1 رأى‏

رئیس- آقاى دولتشاهى‏

دولتشاهى- اولاً شنیدم که بنده را جزو غایبین نوشته‌اند

رئیس- با اجازه دولتشاهى- بنده با اجازه رفتم‏

رئیس- آقاى افشار

محمود افشار- بنده را غایب با اجازه نوشته‌اند بنده این‌جا بودم و اصلاً غایب نبودم.

رئیس- مکرر گفته‌ام آقایان اگر کارى دارند بنویسند. آقاى مهندس اردبیلى.

مهندس اردبیلى- بنده تعجب می‌کنم از این‌که بنده را دیر آمده بی‌اجازه نوشته‌اند بنده سر ساعت این‌جا بودم چه موقعى را آقایان تعیین می‌کنند؟

رئیس- آقاى صدرزاده‏

صدرزاده- در صورت بنده را هم دیر آمده نوشته‌اند و حال آن‌که من در جلسه گذشته بودم در صفحه 9 صورت‌مجلس هم جمله‌اى از بنده نقل ‌کرده‌اند بنده همچو چیزى نگفتم اصلاح مى‌کنم مى‌دهم به تند‌نویسى.

رئیس- بسیار خوب در صورت‌مجلس نظرى نیست؟ (اظهارى نشد) صورت‌مجلس تصویب شد

2- سؤال آقاى اردلان راجع به انجمن‌هاى شهر‌دارى و جواب آقاى معاون نخست‌وزیر

رئیس- دستور امروز در درجه اول سؤالات است. آقاى اردلان‏

اردلان- سؤال بنده راجع به انتخابات انجمن شهر تهران و به‌طور عموم انجمن‌هاى شهر‌دارى ایران است که وزارت کشور تا به‌ حال نسبت به آنها اقدامى نکرده است من انجمن‌هاى شهردارى را یک قسمت از اصول مشروطه ایران می‌دانم (صحیح است) براى این‌که همین‌طور که مجلس شواری ملى نسبت به‌کار مملکت مداخله می‌کند، نظارت می‌کند، قوانین وضع می‌کند، در هر شهر هم باید انجمنى از طرف مردم وجود داشته باشد که کار‌هاى شهر را اداره کند (صحیح است) یعنى منظور از حکومت مشروطه هم همین است متأسفانه به واسطه اختیاراتى که قانون شهر‌داری‌ها به وزارت کشور داده است که در غیاب انجمن شهر قائم مقام انجمن خواهد بود این امر باعث شده که در ایران انجمن‌ها تشکیل نشود مخصوصاً شهر تهران انجمن ندارد هر کارى که بخواهند بکنند با یک پیشنهاد و تصویب وزارت کشور جنبه قانونى بهش می‌دهند و اجرا می‌کنند و این به ضرر هر شهر است در شهر تهران که در جلوى خود ماست می‌بینیم که عملیاتى می‌شود که برخلاف مصالح عمومى شهر است به واسطه نداشتن انجمن و کسى هم نظارت در این‌کار ندارد (صحیح است) بنده مى‌خواهم ببینم وزارت کشور چه اقدامى در این‌کار کرده البته بنده قبلاً عرض خو‌اهم کرد که آقا متوسل خواهند شد که قانونش حالا در کمیسون است ولى این دلیل بر این نمی‌شود براى این‌که وزارت کشور با این‌که قانون هم داشته در این کار مسامحه کرده است (صحیح است)

+++

رئیس- آقاى معاون نخست‌وزیر

معاون نخست وزیر (فولادوند)- بعضى از سؤالات را که آقایان نمایندگان محترم از دولت می‌فرمایند و در مجلس مطرح می‌شود آخر سؤال خود نماینده محترم هم جواب از طر ف دولت را می‌فرمایند بله، جواب ما هم همین‌طور است که این قانون ناقص بود در اکثر نقاط ایران انجمن‌هاى بعدى تشکیل شد خود آقایان وکلا گرفتاری‌هایى پیدا کردند آقاى دکتر مصدق‌السلطنه در قانون تغییراتى داد و بعد براى این‌که قانون ناقص بود به مجلس تقدیم شده است که هر موقع اصلاح و تصویب شود بلافاصله به موقع اجرا گذاشته می‌شود البته در غیاب انجمن شهر هم وزارت کشور قائم‌مقام انجمن است و کارهاى وزارت کشور قانونى است.

رئیس- آقاى اردلان‏

اردلان- بنده خیال می‌کنم این عرضم را آقایان تصدیق می‌فرمایند که بودن انجمن ولو این‌که ناقص باشد بهتر از این است که نباشد (صحیح است) سؤال بنده هم قبل از این پیشنهاد دولت بوده است حالا اگر آقاى معاون محترم نخست‌وزیر تعهد بفرمایند که به محض تصویب قانون انجمن تهران و انجمن‌هاى شهرها تشکیل می‌شوند بنده قانع می‌شوم و الّا بنده قانع نیستم.

معاون نخست‌وزیر- البته دولت همین نظر را دارد و بلافاصله بعد از تصویب قوانین انجمن‌هاى شهر در مجلسین اقدام می‌کند (انشاءالله)

3- سؤال آقاى اردلان راجع به اضافه نرخ مکالمه تلفنى و جواب آقاى وزیر پست‌وتلگراف و تلفن‌

رئیس- آقاى اردلان از وزارت پست‌وتلگراف سؤالى فرموده بودید، بفرمایید

اردلان- سؤال دیگر بنده راجع به مکالمات تلفنى است البته آن هم مدتى قبل بوده و حالا جناب آقاى وزیر پست ‌و تلگراف مجلس شواری ملى این ‌طور تصویب شده است ولى بنده از سؤال خودم صرف‌نظر کردم براى این‌که یک مختصر توضیحاتى عرض کنم پروگرام دولت حاضر که واقعاً نسبت به امنیت عمومى باید تصدیق کرد که خدمات مهمى انجام داده و آن هوچى‌گری‌ها و آن بازى‌ها از بین رفته ولى پروگرام این بود که زندگانى مردم را ارزان بکنند راحت بکنند متأسفانه هر چیزى که دست دولت آمد فورى آن را گران می‌کند همین مکالمات تلفنى وقتى که شرکت عمومى بود اگر چند دینارى خواستند بهش اضافه بکنند همین وزارتخانه، بنده با شخص کارى ندارم همین وزارتخانه مخالفت می‌کرد و نمی‌گذاشت از این‌که قیمتش اضافه بشود ولى بلافاصله پس از این‌که قیمتش اضافه بشود ولى بلافاصله پس از این‌که بدست خودشان آمد سه عباسى را خواستند دو ریال بکنند حالا از کمیسون مجلس شوراى ملى متشکر باید بود که اقلاً آن تقاضا را یک‌قدرى بهش تخفیف قائل شده من می‌خواهم ببینم دلیل این‌که هر چیزى به دست دولت می‌افتد بلافاصله به فکر این می‌افتد که آن‌را گران بکند چیست؟ این هیچ دلیلى ندارد مگر این‌که تشکیلات را بسط بدهند همه‌جور عنوان برایش قائل می‌شوند که اشخاص بیکار را می‌خواهند کار بدهند و خود این‌جور چیزها باعث می‌شود که به مردم تحمیل بشود و الّا هیچ دلیل دیگرى ندارد.

رئیس- آقاى وزیر پست ‌و تلگراف

وزیر پست‌وتلگراف (سرتیپ فرزانگان)ـ بنده متشکرم از اظهار لطفى که جناب آقاى اردلان نسبت به دولت کردند و تذکرى که فرمودند راجع به اقداماتى که دولت براى امنیت کرده است. در این موضوع بالا رفتن نرخ مکالمه تلفنى عرض کنم بعضى مسائل فنى هست که نمی‌شود آنها را با سلیقه شخص برآورد کرد این مسائل فنى تابع یک اصول فنى است و اجنتاب‌پذیر هم نیست فرمودند که دولتى که خودش می‌خواهد هزینه زندگى را پایین بیاورد چرا خودش هزینه زندگى را بالا می‌برد جواب این مطلب را بنده این‌طور عرض می‌کنم که قیمت نان و گوشت را نمی‌شود با اضافه کردن مکالمه تلفنى یک جا تعیین کرد در تهران که بیست و دو هزار شماره تلفن الان مشغول کار است که یک قسمت از ادارات وزارتخانه‌ها و تجارت‌خانه‌ها از آن دستگاه‌ها استفاده می‌کنند و توقع دارند که خیلى خوب کا‌ر بکند چطور است که چیز خوب را نبیستى پو‌ل خوب برایش داد این تلفن اتوماتیک را ما خودمان در تهران نمى‌سازیم این‌جا یک شرکتى است و با اصول بازرگانى اداره می‌شود هر دستگاه تلفن اتوماتیک امروز 2500 تومان براى شرکت تلفن تمام می‌شود اگر یک همچو پولى را ما بخواهیم سود ویژه‌اش را حساب بکنیم در سال 300 تومان یا بیشتر از این می‌شود اگر نرخ مکالمه اضافه نشود کسر خرج پیدا می‌شود اگر آقایان مایلند که پایین بیاید این کسر خرج را به وزارت پست‌ و تلگراف مرحمت بفرمایند و یا اجازه بفرمایند که این شرکت از درآمد خودش بتواند کسر خرجش را تأمین بکند و ضمناً بتواند توسعه به این دستگا‌ه‌ها بدهد ما حرفى نداریم همانطور عمل می‌کنیم ملاحظه بفرمایند این تلفن اتوماتیک منحصر به کشور ما که نیست در همه‌جا هست بنده کارى به کشورهاى اروپا و آمریکا ندارم ولى در همین کشورهاى خاورمیانه و همین اطراف و جوانب خودمان که نگاه بکنیم بنده یک صورتى دارم و اگر آقایان این صورت را ملاحظه بفرمایند مى‌بینند که ما به هیچ‌وجه اجعاف نکرده‌ایم در دهلى برا ى 283 مکالمه در ماه 588 ریال می‌گیرند در کراچى 920 ریال می‌گیرند در لاهور 920 ریال می‌گیرند در بغداد 480 ریال می‌گیرند در کابل 550 ریال می‌گیرند و آن وقت شما متوقع هستید که سه عباسى که ملاک کار 50 ریال قبل بوده در زمان دوست محمدخان معیرالممالک (اردلان- 2 سال پیش چطور بود) 2 سال پیش هم شرکت تلفن کسر خرج می‌داد و از 2 سال پیش هم شرکت تلفن کسر خرج می‌داد واز 2 سال پیش هم شرکت تلفن کسر خرج می‌داد و از 2 سال پیش تا به حال یک میلیون و نیم ریال حالا که ما جمع‌وجور کرده‌ایم کسر خرج دارد و این کسر خرج را بایستى خودش تأمین بکند یا بایستى بهش داد عملى که شده عملی بوده است که نتیجه مطالعات چندین ماهه متخصصین و مطلعین بوده و روى سلیقه شخصى هم نبوده و حتى نماینده سازمان ملل هم آمده حساب کرده گفته است که در سال این شرکت تلفنى که ضرر می‌دهد بهتر ایست که جبران ضررش را خودش از در آمد خودش بکند به این ترتیب کمیسون آمد رسیدگى کرد و موافقت کرد و راه‌حل پیدا شد که مورد قبول همه ما هست و شروع به اقدام کردیم و اجرا هم باید کرد.

اردلان- اجازه می‌فرمایید

رئیس- بفرمایید

اردلان- جواب جناب آقاى وزیر پست و تلگراف راجع به اضافه مکالمه تلفن قانع‌کننده نیست (صحیح است) بایستى در بودجه این شرکت ملى تلفن تجدید نظر بکنند و به اندازه‌اى قناعت بکنند که با ارزانى بتواند حوایج مردم را برآورد کند این فکر اشتباه است که هر چیزى گران بشود می‌تواند کسر بودجه را تأمین بکند این فکر غلط است باید فکرهاى دیگرى بکنند که از این راه‌ها بمردم تحمیل نشود ضمناً شرکت هم ضرر نکند (ارباب- صحیح است. رفقاى ما در کمیسون بى‌لطفى کردند که این اضافه نرخ را تصویب کردند ده نمره می‌گیرید یک نمره درست جواب نمی‌دهد آن وقت تلفن راهى گران می‌کنند)

4- سؤال آقاى امیر احتشامى راجع به تعویض املاک و حواز گندم سنجابى‌ها و انجمن شهردارى و نان و آسفالت کرمانشاه و سیل‌زدگان قصر شیرین و گذرنامه زائرین و جواب آقاى معاون نخست‌وزیر

رئیس- آقاى امیر احتشامى.

امیر احتشامى- فقره اول سؤال بنده از دولت راجع به وضع نان کرمانشاه بوده که در 17 تیر ماه یعنى شش ماه قبل تقدیم گردیده و از آن تاریخ تاکنون صادر شده است روزى مالکین و زارعین را در مضیقه گذاردند و یک صدى بیست و پنج بنام حمل غله و یک صدى بیست پنج به عنوان تأمین نان شهر و یک صدى ده نیز که مالیات مزروعى و صدى بیست هم بابت ازدیاد سهم کشاورزان مطالبه و وصول می‌گردید فقط صدى دهى از تمام محصول مانده بود باى مصرف نان و بذر و تقاوى و حقوق کدخدا و مباشر که اساساً تکافوى یک فقره از آن‌ها را نمی‌داد (فولادوند- آقاى رئیس بنده که باید جواب بدهم نمى‌شنوم) بالاخره در یک شهر و مرکز استانى که باید گفت انبار غله ایران است وضعى به وجود آمده بود که مردم از لحاظ نان مصرف خود در مضیقه افتاده بودند اکنون وصول یک صدى بیست پنج را ملغى کرده‌اند که اثر بخشیده ولى باید صریح عرض کنم اوضاع 28 ماهه حکومت سابق و بعد عدم توجه بزرگ‌ترین ضربت را به امر کشاورزى ایران وارد ساخته است و همین است که ملاحظه می‌فرمایید در یک مملکت پهناور و زراعتى احتیاج بخرید گندم از خارج پیدا شده آقایان نمایندگان محترم اداره غله استان حاصلخیز کرمانشاه که یکى از ادارات مهم غله ونان است نمی‌دانم روى چه اصل و سیاستى قریب ده ما است که رئیس ندارد فقره دوم سؤال بنده موضوع مضایقه‌اى بود که در صدور گذرنامه برای حجاج بیت‌الله می‌شد موسم و موعد تشرف به حج منقضى شد مع‌الوصف لازم است عرض کنم که آقایان محترم توجه بفرمایند به علت همان مضیقه‌هایى که ایجاد شد هزارها نفر ناچار بدون گذرنامه با مشقت و فلاکت فروان مشرف شدند و لطمات و صدماتى از قاچاق‌چیان و حمله‌داران دیدند اگر تشرف به مکه معظمه آزاد است باید براى همه آزاد باشد و اگر ممنوع است باید براى همه باشد مقلا اخذ سیصد تومان از زائرین عتبات عالیات آن‌ هم به این صورت که از متمکن سیصد تومان و از فلان زارع و کارگر که به زحمتى سیصد تومان و شاید کمتر براى مخارج ایاب و ذهاب خود تهیه کرده سیصد تومان گرفته شود انصافاً و وجداناً درست و صحیح نیست. فقره سوم سؤال بنده راجع به تشکیل نشدن انجمن‌هاى شهردارى شهر کرمانشاه و قصرشیرین و سایر قصبات تابعه می‌باشد ما براى انتخابات انجمن‌هاى شهردارى در سابق قانونى داشتیم و نسبة هم خوب و سال‌ها در دست اجرای بود بعد مصدق‌السلطنه لایحه دیگرى را نوشت حال که لوایح مصدق اعم از مفید و مضر اجرای می‌شود پس چرا لایحه انتخابات انجمن‌هاى شهردارى اجرا نمی‌شود مثلاً لایحه ازدیاد سهم کشاورزان که موجد اختلافت و خونریزی‌ها و خرابی‌ها و وقفه در امر کشاورزى بوده و موجب سوء‌استفاده‌هاى کلان بخشداران و دهداران بدون حقوق و مأمورین دیگر و اخلاکرانى به نام شوراى ده شده مفید می‌دانند و اجرا می‌شود اما لایحه انتخابات انجمن‌هاى شهردارى اجرای نمی‌شود که عده‌ای از مردمان صالح واهالى هر شهرى در جمع و خرج عواید شهر خود نظارت داشته باشند چنانچه شهردارى کرمانشاه

+++

 در حدود سه میلیون و نیم توان عواید دارد و معلوم نیست چه می‌شود و به چه صرف می‌رسد- چند روز است که دادوفریاد مردم راجع به طرز کار و عمل شهردارى آوردند نامى که شهردار آن‌جا می‌باشد بلند است و از سوء جریان کار شهردارى شکایت دارند کسى هم توجه نمی‌کند و به حرف آنها و ما گوش نمی‌دهند- فقره چهارم سؤال که مربوط به آسفالت و تعمیر خیابان‌هاى کرمانشاه می‌باشد بستگى به همین موضوع دارد. موضوع پنجم سؤال راجع به سیل‌زدگان قصرشیرین بود که آن‌ها را جزو سیل‌زدگان هیچ‌جا به حساب نمى‌آورند و تاکنون کوچکترین توجهى به وضع آنها نشده است. فقره ششم سؤال بنده راجع به سوء‌استفاده‌هایى می‌باشد که دکتر سنجابى به نام تعوض املاک پدرش کرده است آقایان محترم استحضار داند در سال 1321 قانونى از مجلس گذشت که هر کس نسبت به املاک واگذارى به نام غبن معامله و یا غصب و یا کره و اجبار دعاوى داشته باشد در مدت 6 ماه به هیئت‌هاى رسیدگى و تصفیه‌ امور املاک واگذارى متشکله در استان‌ها عرض حال بدهند چنانچه همه عرض حال دادند و دادیم و در همان سال و سال بعد یعنى سال 22 رسیدگى شد و حکم صادر گردند و در سال 23 احکام بدوى از تجدیدنظر گذشت و هر کسى که ذی‌حق بود به ملک خود متصرف‏ گردید پس باید دید در این مورد به خصوص چگونه مقدمات را فراهم کرده‌اند که جریان امر ده سال به طول می‌انجامد تا در سال 1330 در حکومت دکتر مصدق که دکتر سنجابى وزیر و وکیل بوده به این‌ کار خاتمه داده بود و نیز در همان موقع مرحوم قاسم‌خان پیرمرد پدر دکتر سنجابى را مجبور بکنند که خود و چهار اولاد دیگرش را از حق مشروق و یا نامشروع خود محروم کرده و تمامى حقوق احتمالی خود را از دعوى مزبور به دکتر سنجابى صلح کند و سپس بلافاصله چند نفرى دور هم بنشینند و رأى بدهند یکدانگ و نیم از بزرگ‌ترین مزارع خالصه اطراف تهران را به نام لجران به دکتر سنجابى بدهند. بنده تصور می‌کنم محتاج به توضیح بیشترى نباشد و خود آقایان به خوبى استنباط خواهند فرمود قضیه از چه قرار بوده و چه نوع تبانى‌هایى شده است. فقره هفتم سؤال بنده مربوط به حمل متجاوز از هزار تن گندم است که در سال 1331 به نام مصرف طایفه سنجابی به وسیله دکتر سنجابى و به دست برادر و کسان مشارالیه به خاک عراق حمل گردیده و در آخر کار یعنى در موقع آخرین حمل گندم کامیئن برادر دکتر سنجابى در خاک عراق با گندم توقیف و با دریافت سى و چند هزار تومان جریمه کامیون را از راه مجاز یعنى مرز خسروى به ایران برگشت دادند جواب هر چه باشد و هر جور تهیه شده باشد نمایندگان محترم مستحضر باشند که حقیقت امر این است که در خوزه کرمانشاه طایفه سنجابى یکى از طوایف نسبة کوچک است و ایلات دیگرى در حوزه کرمانشاه از قبیل کلهر و گرند و گوران و باباحانى و ولدبکى هستند و باید از پنجاه سال قبل تاکنون به سوابق مراجعه کرد و دید که براى نان مصرف کدام یک از ایلات جز براى طایفه سنجابى آن هم منحصراً در سال 31 اجازه حمل گندم به سرحدات داده شد. چون ایلات در موقع حرکت به طرف گرمسیر گندم و آرد مصرف نان خود را با خود حمل می‌کنند و چرا در سال مزبور براى طایفه سنجابى به تنهایی این امتیاز را قائل شده‌اند و به سایر طوایف و ایلات چنین اجازه‌اى نداده‌اند آقایان نمایندگان محترم تا طرز رسیدگى و پاداش خدمت و خیانت در مملکت به این صورت باشد باید به هیچ‌وجه‌ امیدى نداشت اگر بنابراین باشد که با توجه به پرونده و سابقه به این قبیل موضوعات رسیدگى بشود مگر باید انتظار داشت همان قاضى که بدواً طرفدار توده‌ها و بعد جزو حزب ایران و رفراندم می‌باشد و فعلاً هم در مسند قضاوت قصرشیرین بوده و در آن روز همان قاضى و اکثر مأمورین کرمانشاه و قصرشیرین از استاندار و مأمورین قضایى دیگر گرفته تا آخر که دست نشانده دکتر سنجابى بوده‌اند براى او و کسانش پرونده از روى حق و واقع تشکیل دهند و حقایق را بنویسند و بگویند خیر باید چنین انتظارى نداشت بلکه حالا هم هستند اشخاصى که از لحاظ تعصب حزبى و مرامى حاضر نیستند درباره آنها حقیقت‌گویى بکنند چنانچه خود این‌جانب دو فقره شکایت جزایى و حقوقى در دو سال پیش تقدیم داشته‌ام تاکنون یک نفر آن‌ها راحتى براى تحقیق حاضر کرده‌اند پس اگر این قبیل رسیدگى‌ها با توجه به سوابق و پرونده باشد که چیزى در آن منعکس نیست و نتیجه‌اى ندارد ولى اگر منظور رسیدگى و کشف حقیقت باشد باید حالا مأمورین بى‌نظرى بروند و تحقیق کنند و بر طبق همان سابقه بى‌سابقه تشخیص دهند که روى چه اصلى و در اثر کدام قحطى و گرانى در سال 31 چنین اجازه بى‌سابقه‌اى منحصراً به طایفه سنجابى داده شده الى آخر و الّا این حرف‌ها نتیجه‌اى نخواهد داشت و خود خسته کردن است.

رئیس- آقاى فولادوند.

معاون نخست‌وزیر- بنده به طور مقدمه باید عرض کنم که سؤالات زیادى آقایان از دولت فرموده‌اند در چندین ماه قبل و بنده هم آن‌هایی که مربوط به آن‌جانب بوده است جواب آنها را تهیه کردم و مرتب با خودم به مجلس می‌آوردم و می‌برم و نوبت به آن‌ها نمی‌رسد سؤال آقاى امیر احتشامى واقعاً همین طور است و مال چند ماه قبل است ک موضوع بعضى از آن‌ها منتفى شده است ولی معهذا جوابى که بنده براى ایشان تهیه کرده‌ام یک کتاب شده یعنى سوابق وجواب‌ها را از ادارات مربوطه خواسته‌ام و این تقریباً یک کتاب شده است و شاید بیش از یک ساعت وقت مجلس را بگیرد (عمیدى نورى- خلاصه بفرمایید) بنده خلاصه جواب‌ها را به خود آقاى امیر احتشامى در خارج عرض کردم و خیال می‌کنم تا یک اندازه‌اى قانع شدند و محتاج نباشد دوباره آنها را در مجلس عرض کنم ولى چون مایل هستند که در مجلس عرض کنم ولی چون مایل هستند که در مجلس گفته شود یک یک جواب عرض می‌کنم یک فقره از سؤال ایشان مربوط است به آقاى دکتر سنجابى سؤال این است)) به قرار اطلاع حاصله دکتر سنجابى در موقع نمایندگى آقاى دکتر مصدق در مجلس از نفوذ و موقعیت او و عنوان شرکت در جبهه ملى سوءاستفاده کرده راجع به تعویض املاک مرحوم قاسم‌خان سنجابى پدرش با املاک قزوین به نام غبن معامله از دولت مبلغ گزافى وجه نقد و یکى از مزارع خالص خوار و ورامین را که بالغ بر یک میلیون تومان ارزش داشته گرفته است دولت در این‌باره توضیح داده جریان امر را بیان فرمایند (شوشترى- این صحیح است یا نه) سؤال وزارت دارایی می‌رساند که این صحیح اگر هست ولى طبق قانون بوده است ادعایى داشته است دکتر سنجابى یعنى پدر دکتر سنجابى مدعى بوده است که ‌املاک او را گرفته‌اند موضوع به یک حکمیتى‏ به یک عده از قضات دیوان کشور ارجاع شده و ملک را هم باو داده‌اند (شوشترى- اگر غرض نداشته چرا آن وقت این کار را کرده‌اند و چرا حال نمی‌کنند)

رئیس- آقاى شوشترى شما کسالت داشته‌اید زیاد حرف‌زدن برایتان خوب نیست (خنده نمایندگان) فولادوند- آقاى دکتر سنجابى وزیر فرهنگ بوده‌اند بنده هم نماینده بودم اما بنده با ایشان اختلاف عقیده و نظر داشتم در خارج مجلس هم با ایشان دعوا کرده‌ام ولى جوابى که وزارت دارایی داده است حاکى از این نیست که سوء‌استفاده کرده است حالا اگر در نفس و باطن در زمان دکتر مصدق این‌ها از قدرت‌شان سوء‌استفاده  کرده‌اند به ظاهر قضیه را درست کرده‌اند (عبدالرحمن فرامرزى- آقا وقتى ظاهر قانون درست است ولش کنید آقا)

عاملى- اگر مرد بود قایم نمی‌شد) (عبدالرحمن فرامرزى- شما خودتان هم یک وقتى قایم شده بودید) خوب این سؤال دوم آقاى امیر احتشامى است که قرائت می‌کنم)) در سال 1331 دکتر سنجابى به نام طایفه‌ سنجابى که در مرتع چرا می‌کنند جواز حمل 700 تن گندم برخلاف معمول از دولت آقاى دکتر مصدق به مرز گرفته و با کمک بعضى از مأمورین کرمانشاهان و توابع و استاندار محل قریب دو هزار تن گندم به وسیله برادر و کسان خود به خاک عراق حمل و به قیمت گزاف فروخته و در آخر کار یکى از کامیون‌هاى برادر مشارالیه به دست مأمورین عراقى توقیف و با گرفتن جریمه از راه مجاز بایران عودت داده شده و علاوه بر این‌که در زمان خود دکتر مصدق این موضوع را این‌جانب به دولت تذکر داده و به وسیله درج در جراید به اطلاع عامه رسانده‌ام بعد از واقعه 28 مرداد اخیراً نیز موضوع را به دولت حاضر متذکر گردیده از طرف دولت چه اقدامى شده است؟ ((این سؤال را بنده تحقیق کرده‌ام البته از وزارت دارایی مطابق این سؤال ببنده جواب دادند که ایل سنجابى هر ساله به آن طرف مرز ایران داخل مرز عراق براى تعلیف حشم حیواناتشان ییلاق و قشلاق می‌کنند هفت صد تن هم دولت به آن‌ها غله داده و غله‌شان را هم برده‌اند و مصرف کرده‌اند و حالا اگر به اسم این هفتصد تن غله هزارتن غله برده‌اند وزارت دارایی تأیید نکرده است (دکتر جزایرى- متأسفانه خیلى‌ها از این کارهاى می‌کنند) ولى البته این مسلم است که دولت ایران در داخله مملکت هم گندم را به نرخ دولتى به ایلات نمی‌دهد حالا چه شده که آن طرف مرز عراق هفت صد تن گندم می‌دهند این البته از یک نفوذهایى استفاده شده این‌ها مال گذشته است و این مال چندین سال پیش است (امیراحتشامى- دولت چه اقدامى کرده، دولت حاضر چه اقدامى گرده؟) (شوشترى- بعد چه شده؟) دولت وقت هفت صد تن گندم به یک ایل داده برده‌اند و خورده‌اند این مورد سؤال آقا نیست مى‌فرمایند به اسم هفت صد تن سه هزار تن گندم قاچاق برده‌اند و فروخته‌اند  این ار وزارت دارایی تأیید نکرده است در زمان حکومت آقاى دکتر مصدق (دکتر جزایرى- وقت مملکت را صرف چى می‌کنند!)

رئیس- آقایان نمایندگان بیرون تشریف نبرند جلسه از اکثریت مى‌افتد.

معاون نخست‌وزیر- یک قسمت از سؤال ایشان مربوط به تشکیل انجمن شهر کرمانشاه است که چرا تأخیر شده است جواب این سؤال همان است که به جناب آقاى اردلان عرض کردم که انشاءالله ولدى‌الاقتضا بعد از تصویب قانون انجمن‌هاى شهر مجلسین یعنى از کمیسیون‌هاى مجلسین به فوریت اقدام خواهدشد (انشاءالله) (اردلان- کمسیون مشترک آقا) بله کمیسیون مشترک مجلسین، سؤال دیگر آقاى نماینده محترم راجع است به وضع نان کرمانشاهان در این قسمت هم جواب مفصلى وزارت دارایی داده که خلاصه‌اش این است که هم مالکین می‌خواهند گندم را به نرخ دولتى به دستگاه‌هاى دولتى نفروشند هم می‌خواهند دولت گندم ارزان در شهرها به موکلین آنها

+++

بدهد و چون این براى دولت مقدور نیست لذا با اخذ صدى 25 از مالکین این موضوع الحمدالله جبران شد و فعلاً هم وضع نان کرمانشاهان بد نیست (الحمدالله) سؤال دیگر آقاى امیراحتشامى راجع است به آسفالت خیابان‌هاى کرمانشاه که مرقوم فرموده‌اند به واسطه لوله‌کشی آب تقریباً آسفالت خیابان‌هاى کرمانشاه از بین رفته است و شهر مزبور غرق در گردوغبار است و با تذکرات عدیده به پیمانکار لوله‌کشی و سازمان برنامه عملی کرده‌اند (شوشترى- مشغولند این بنده اطلاع دارم) بله مشغولند و مثل تهران هر قسمت که لوله‌کشی می‌شود آسفالت می‌شود (کریمى- به شرط این‌که سازمان برنامه خودش خرج لوله‌کشی را بدهد) بله چشم. سؤال دیگر آقا مربوط است به سیل‌زدگان قصرشیرین که مرقوم فرموده‌اند )) قبلاً مقرر گردید درباره سیل‌زدگان قصرشیرین از طریق بانک کشاورزى با دادن وام‌های طویل‌المده کمک بشود به چه علت تاکنون به تأخیر و تسامح برگذار شده است ((بانک کشاورزى جواب مفصلى داده و حاکى است که به محض این‌که خبر وقوع سیل از طرف وزارت کشور به اطلاع این بانک رسید به شعبه کرمانشاه دستور داده شد با اعزام نماینده مخصوص به محل بوضع خسارت دیدگان رسیدگى و ضمن مساعدت‌هاى فورى طبق مقرارت جارى بانک در مورد کمک استثانایى بانک پیشنهاد لازم را به مرکز تقدیم کند پس از وصول پیشنهاد شعبه مزبور مقرر گردیده است که علاوه بر مساعدت‌هاى معمولى که به آن عده از کشاورزان حوزه قصرشیرین که در نتیجه سیل خسارت دیده‌اند و احتیاج مبرم دارند و طبق مقررات جارى بانک تاکنون نتوانسته‌اند بیش از بیست هزار ریال وام دریافت دارند به هر یک تا حدود چهل هزار ریال به تناسب ارزش وثیقه و احتیاج ایشان وام پرداخت گردد و جمع اعتبار فوق‌العاده‌اى که از این بابت یا دارو در اختیار شعبه بانک کرمانشاه گذاشته شد بالغ بر 800 هزار ریال مى‌باشد این هم جوابى است که بانک به این قسمت از سؤال داده بود یک قسمت دیگر از سؤال نماینده محترم مربوط به زائرین که در مورد زائرین بیت‌الله مطابق تقاضاى نماینده محترم کمک شد و در مورد زائرین عتبات هم دولت این عمل ناپسند و زشت را به این که مردم مجبور باشند با توصیه و خواهش بروند جواز بگیرند و چهار نفرى که توصیه ندارند توصیه کنى ندارند به آن‌ها جواز ندهند این را از بین برد (یک نفر از نمایندگان- بسیار کار صحیحى بود) و اجازه داد که به تمام مردم جواز داده شود النهایه براى هر زائرى که به عتبات عراق می‌رود در دو ماهه محرم و صفر صد تومان در غیر این دو ماه سیصد تومان براى مسلولین اخذ شود (بهبهانى- به چه عنوان سیصد تومان می‌گرند؟) و فعلاً هم برابر تذکر نمایندگان محترم و مخصوصاً آقاى بهبهانى که بنده به ایشان و پدر بزرگوارشان که پیشواى روحانى و مذهبى ما هستند ارادت دارم به جناب آقاى نخست‌وزیر عرض کردم که از این مبلغ کسر کنند و ایشان هم این وعده مساعد را دادند.

5- جواب آقاى وزیر راه نسبت به سؤالات آقاى خلعتبرى در مورد راه‌هاى مازندران و راه هراز و سد پل شهسوار و نظارت بر مخارج راه‌سازى و مصرف عوارض بنزین و راه‌هاى فرعى اطراف تهران و توضیحات آقاى خلعتبرى‏

رئیس- آقاى خلعتبرى.

خلعتبرى- آقاى وزیر راه جواب بدهند بنده عرض می‌کنم فعلاً صحبتى ندارم.

رئیس- بسیار خوب آقاى وزیر راه بفرمایید.

وزیر راه (سر لشگر گرزن)- جناب آقاى خلعتبرى نماینده محترم چند سؤال از وزارت راه فرموده‌اند که بنده قبلاً عین سؤال را مى‌خوانم بعد مبادرت به عرض جواب می‌کنم) 1- وزارت راه براى این‌که راه بین بابل و آمل و محمودآباد مثل زمستان گذشته بسته نشود چه اقدام اطمینان بخشى نموده و اگر راه مزبور بسته شود مسئول خسارات مردم کیست؟ ((بنده بایستى قبلاً عرض بکنم که البته دستگاهى مسئول است که با داشتن وسایل و اعتبارات و اختیارات وظیفه خودش را انجام ندهد متأسفانه باید عرض بکنم که در گذشته تنقید بکنم ولى این مطلبى است که حقیقت دارد و حکایت است تنقید راه محمودآباد به سرخه‌رود بابلسر در سال گذشته در این موقع بسته بود (صحیح است) بنده در 21 دی ماه پارسال به وزارت راه‌ آمدم و اولین چیزى که با آن مواجه شدم تلگراف بسیار زیاد و شکایات بسیار زیاد اهالى مازندران بود براى این‌ که مستأصل شده بودند و حق هم داشتند براى این‌که نه نفت بهشان می‌رسید و نه مایحتاج‌شان به آنها می‌رسید راه‌ها به کلى مسدود و وضع بسیار نا مطلوب (صحیح است) درجه خرابى راه به نظر بنده روشن نبود با تمام وسایلى که میسر بود اول دستورات داده شد بعد دیدم دستورات نتیجه‌اى نمی‌دهد مأمور فرستاده شد و چون احتیاج به ماشین‌آلات بود ماشین‌آلات فرستاده شد پنج دستگاه ماشین بزرگ تهیه شد و خریدارى شد و ارسال شد شروع کردند به تعمیر تا این‌که ایام نوروز فرا رسید بنده استفاده‌اى کردم در چند روز تعطیل و شخصاً یک سرکشى به آن منطقه کردم و واقعاً راهى دیدم که در عمرم چنین راهى ندیده بودم (دکتر جزایرى- از خوبى یا بدى؟) از بدى (عمیدى نورى- زمستان پارسال را ندیده بودید) زمستان پارسال خراب بود و عید هم که من رفته بودم به همان ترتیب (کاشانى- راه کجا؟) راه سرخه رود به آمل (یک نفر از نمایندگان- همه جا همین‌طور است) آن‌جا مسدود بود و گل بود ولى همه‌جا این‌ طور نیست همه راه‌ها بسیار خوب است معلوم شد که این راه در موقعى که ساختمان شده است به واسطه این‌که از یک منطقه باطلاقى عبور می‌کرده و در اطرافش هم برنج کارى بوده آن طور که باید و شاید در ساختمان اساسى آن اقدام نکرده‌اند براى این‌که عبور بدهند از تنه‌هاى درخت استفاده کرده‌اند و آنها را چیده‌اند پهلوى همدیگر و بعد به مرور زمان این‌ها پوسیده و از بین رفته است این بود که بالاخره تصمیم گرفته شد به هر نحوى هست این راه اساسى ساخته شود آن قسمت را به مقاطعه واگذار کردیم و شرکتى برنده مناقصه آن را شد (عمیدى نورى- یک ‌سال است هنوز آن را را درست نگرده‌اند) کار آن شرکت بسیار مشکل است و باید با وسایل کامل باشد واین شرکت درصدد تهیه ماشین‌آلات و وسایل بود و از تیر ماه ‌امسال شروع به کار کرد و کار بسیار مشکل شاقى به عهده ‌دارد براى این‌که در سایر نقاط اگر راه خراب بشود اراضى اطراف مصالح اولیه جاده‌سازى را دارد که مأمورین از آن خاک بردارند وزیر جاده را بسازند و سنگ و شن را هم از همان نزدیکى بیاورند متأسفانه در آن‌جا خاک نیست یعنى مصالح اولیه جاده نیست گل است آن خاک‌ها بدرد این‌کارها نمی‌خورد بایستى خاک را از چند کیلومترى با کامیون بیاورند این راه‌ها هم گل است و یک کامیون که می‌رود آن‌جا به زحمت خاک بیاورد اغلب کامیون‌ها می‌شکنند فنر می‌شکنند باید آن‌جا مطابق نقشه صد و دو هزار متر مکعب خاکریز بشود و بعد که جاده بالا آمد روى آن سنگریزى بشود و صدو دو هزار متر مکعب خاک را ملاحظه بفرمایید از چند کیلومتر آوردن مشکل است علاوه بر این شن بایستى بیاورند و شن را بایستى از 42 کیلومتر فاصله بیاورند چون که آن‌جا شن ندارد و یک کامیون باید 42 کیلومتر مسافت طى کند و 42 کیلومتر برگردد می‌شود 90 کیلومتر و تازه 4 متر مکعب شن خالى بکند و 25 هزار متر مکعب باید شن بیاورند سنگ را باید از گلندرود بیاورند که در مسافرت خودم بنده آنجا را دیدم پس ملاحظه می‌فرمایید که اگر دیر شده است براى این مشکلات است و کارهاى دیگرى هم دارد از جمله نهرهاى طرفین است که باید بکنند و تا حالا در حدود چهار هزار کیلومتر نهرکشى کرده بودند و در همین حدود هم جنگل‌برى کرده بودند. جاده‌اى که بنده دیدم بسیار جاده متناسب خوبى شده بود و یک قسمتش را هم که ساخته بودند و سنگ‌ریزى کرده بودند بسیار محکم و بسیار خوب بود و باران هم آمده بود و هیچ عیبى نکرده بود و الّا نهم مشغول ساختمان هستند و بنده تأکید کردم که تا شب عید راه تمام شود براى این‌که مسافرین براى ایام عید بتوانند به سهولت آمدورفت کنند ولى اتمامش البته اگر هوا مساعدت کند تا یکى دو ماه دیگر تمام می‌شود و یکى از راه‌های اساسى بسیار خوب آن منطقه خواهد شد (صحیح است) (عمیدى نورى- یک میلیون تومان هم پولش است) یک میلیون تومان هم مقاطعه دادیم و بیست درصد هم اگر لازم باشد اضافه اعتبار است یعنى قرارداد بستیم ولى سیصد هزار تومان بیشتر پول ندادیم و راجع به قسمت محمودآباد آن‌جا را خودمان امانى عمل کردیم به وسیله رئیس راه و بنده در مسافرتى که اخیراً کردم به مازندران اهالى محترم آمل خیلى به بنده اظهار لطف کردند وخیلى محبت کردند و از حیث راه اظهار رضایت می‌کردند و می‌گفتند که ما چندین سال است راه به این خوبى ندیده‌ایم مساحت بین محمودآباد و آمل که بیست کیلومتر است بنده در یک ربع ساعت رفتم در حالى که در چندین نقطه هم متوقف شدم و دستوراتى به مأمورین دادم راه ‌آمل به بابل آن هم به همین وضعیت است آن‌جا را هم به مقاطعه کار دادیم و متأسفانه آن طورى که ما انتظار داشتیم عمل نکرد بنده گفتم به او ابلاغ کنند چون درظرف ده ماه کارش را تمام نکنند از او گرفته بشود و معطل این‌کار نشدیم خودمان بعضى قسمت‌هایش بعضى را امانى عمل کردیم الان رئیس راه آن‌جا خوب کار کرده بود و قسمت اعظم شن‌ریزى را صحیح کرده بودند و حاضر کرده بودند بنده خودم از آن قسمت رفتم هیچگونه ناراحتى نداشت و خیلى خوب بود و بنده می‌توانم اطمینان بدهم که مسدود نخواهد شد از بابل به بابلسر یک قسمتى بود که سنگ‌فرش بود بنده هم دستور دادم که تعمیر کنند و عیب زیادى هم ندارد بنابراین با این‌ که مشکلات زیاد بود و وقت کم بود و بارندگى فرصت نمی‌داد حداکثر تلاش براى بهبود وضعیت این راه به طورى شده است که خود اهالى محل و مأمورین دولتى هم که ناراضى بودند همه اظهار رضایت می‌کردند نفت می‌رفت و تانکیه‌هاى نفت به خوبى عبور می‌کردند و هیچگونه نگرانى نبود. در مورد سؤال دوم)) چندین سال است که راه بین تهران و آمل که معروف به جاده هراز است نیمه‌تمام مانده در صورتى که مبالغ هنگفتى براى این راه و پل‌های آن به مصرف رسیده و نیمه‌تمام گذاردن آن ضرر کلى براى دولت دارد وزارت راه براى اتمام آن چه اقدامى در نظر دارد و چرا اقدام به اتمام آن نمی‌کند؟ ((بسیار صحیح فرمودند آقاى خلعتبرى این راه هراز یکى از بهترین راه‌های شمال ایران است و مبالغ بسیار زیادى هم برایش خرج شده است متأسفانه به واسطه پیش‌آمدهایى که آقایان مستحضرند ناتمام مانده و وزارت راه بسیار علاقمند است که این راه تمام بشود و براى

+++

این کار در برنامه‌ای که قبلاً قرار بود تهیه شود منظور شد و اعتبار کافى هم در نظر گرفته شد حالا هم که قرار است یک قسمتى از راه‌های کشور به یک شرکت خارجى واگذار شود این قسمت هم در درجه اول گذاشته شده است (دکتر مشیر فاطمى- قرارداد حاضر شده؟) شنبه کارش تمام می‌شود و به هیت وزرا تقدیم می‌شود و کارش تمام می‌شود و به هیئت وزا تقدیم مى‌شود و کارش تمام می‌شود و به هیئت وزرا تقدیم می‌شود و کارش تمام می‌شود و امیدواریم که با بستن این قرارداد این کار تمام بشود بنده مخصوصاً در این مسافت به شمال یک قسمت را از آمل آمدم و آن راه را بازدید کردم (عمیدى نورى- بسیار راه خوبى است) بسیار راه خوبى است (یک نفر از نمایندگان- نزدیکترین راه هم هست) و آقایان اهالى محل هم یک اشکالاتى داشتند که آن را هم دستور دادم که مرتفع بکنند که فعلاً یک قسمت که مورد استفاده‌شان است بیشتر استفاده بکنند تا بعد از این قرار داد انشاءالله عمل اساسى از اول سال شروع بشود. سؤال سوم)) سد پل بزرگ شهسوار چند سال است خراب شده و تمام شهر شهسوار با چندین هزار جمعیت را ممکن است هر آنى طغیان فوق‌العاده آب به دریا بریزد و میلیون‌ها تومان خسارت مالى و هزارها تلفات جانى وارد آورد وزارت راه چرا در تعمیر این سد غفلت می‌کند و چه اقدامى خواهد نمود که از مردم رفع خطر و خسارت کند؟ ((همان طور که فرمودید البته این سد شکسته شده است. بنده هم این سد را ندیده بودم تحقیقاتى کردم و معلوم شد که در موقع ساختمان راه شهسوار وزارت راه این سد را به طول در حدود سه کیلومتر ساخته است که پل را از طغیان آب و فشار آب حفظ بکند. به مرور زمان این سد شکسته شده براى این‌که اگر این سد شکست بشود چون خاک سست است آب ممکن است بیفتد پشت پل و پل عظیم شهسوار را خراب بکند. وزارت راه در ازاى 2 میلیون ریال موافقت کرد و واگذار کرد به وزارت کشور که شوراى شهرستان و شهردارى آن‌جا در تعمیر پل که واقعاً براى اهالى شهسوار یک موضوع حیاتى است اقدام فورى معمول دارد و در این مسافرتى هم که به شمال کردم رفتم به سد و تمام سد را بازدید کردم یک عده از آقایان اهالى آن‌جا هم بودند یک قسمت‌هایش هم التبه خوب ساخته نشده بود از نظر فنى و یک دو نفر مهندسین که با من بودند اظهار نظر کردند که اگر طور دیگرى ساخته می‌شد این اشکالات فراهم نمی‌شد. بالاخره در مسافرت به محل این قضیه حل شد که وقتى می‌خواهند بسازند از لحاظ فنى وزارت راه مساعدت خواهد کرد که یک پل صحیح ساخته بشود. سؤال چهارم)) وزارت راه براى نظارت بر هزینه‌هاى مربوط به حافظت جاده‌ها و احداث جاده‌ها و پل‌هاچه اقدامى نموده و براى جلوگیرى از تفریط وجوه دولت چه در نظر دارد؟ ((آقایان اطلاع دارند که نظار مالى از وزارت دارایی در وزارت راه هستند و در هر یک از ادارات شهرستان‌ها نظارت وزارت دارایی وجود دارند و کنترل می‌کنند و وزارت راه خودش هم یک بازرسینى دارد و این بازرس‌ها هم در مواقع لزوم به طور مخفى یا به طور علنى و بدون خبر بازدیدهایى می‌کنند. علاوه براین بنده از همه ذوات محترمى که در این‌جا تشریف دارند و آقایان نمایندگان محترم که مراجعه مى‌فرمایند و اغلب مذاکره می‌کنیم بنده تقاضا کردم که در امور راه‌سازى آنچه که مربوط به وزارت راه است و در حوزه انتخابیه آقایان است اگر یک مسائلى را می‌بنند که لازم توجه بیشترى است آن را به بنده بفرمایند بنده نهایت امتنان و سپاس‌گذارى را داشته و خواهم داشت (سلطان‌مراد بختیار- راجع به آن پلى که پنج‌قران هم داده نشد) راجع به پلى که می‌فرمایید بیست روز پیش آن جا سیل آمده و پل را خراب کرده، بیست روز قبل پل خراب شده و آب آمده جنابعالى می‌فرمایید پل بساز الان که نمی‌شود پل بسازیم اجازه بفرمایید هوا که مساعد شد پل می‌سازیم (سلطان‌مراد بختیار -مردم چیزى ندارند نفت لیترى یک تومان شده است) الان هم بنده دستور دادم که راه بروجن به شهر کرد را تعمیر بکنندکه از آن طرف بیایند (ارباب- الان در بندرعباس هوا براى راه‌سازى خیلى مساعد است) آقاى بختیار این‌که می‌فرمایید حالا می‌شود ساخت خلاف به شما عرض کرده‌اند شما بسازید بنده پولش را می‌دهم بنده نمی‌توانم بسازم (سلطان‌مراد بختیار-بنده هم پل ساز نیستم) به هر حال بنده عرض می‌کنم باز هم خوشوقت خواهم شد که آقایان اگر مسائلى را مى‌بینند به بنده توجه بدهند ما اهتمام می‌کنیم که هزینه‌ها به مصرف حقیقى خودش برسد و در امور مالى نظارت صحیح بشود. سؤال پنجم)) مالیات بنزین در چهار سال اخیر چه مبلغ بوده و با آن‌که می‌بایست به مصرف آسفالت‌ساز جاده‌ها برسد.

به چه علت مالیاتى که از مصرف بنزین مازندران و گیلان وصول شده به مصرف آسفالت جاده‌هاى مازندران و گیلان نرسیده و نمی‌رسد (یک نفر از نمایندگان- مال کرمان هم نمی‌رسد) با آن ‌که هر ساله میلیون‌ها تومان به کشور از بابت وارد کردن لاستیک و اسباب اتومبیل به علت خرابى جاده‌هاى گیلان و مازندران و به صاحبان وسائط نقلیه نیز خسارات عمده وارد مى‌آید وزارت راه چرا براى آسفالته کردم جاده‌هاى مزبور اقدام نکرده و نمی‌کند؟ در جواب جناب آقاى مشیر فاطمى بنده راجع به عواید بنزین عرض کردم.

رئیس- آقاى وزیر راه این سؤال دیگرى است؟

وزیر راه- بلى سؤال دیگرى است.

رئیس- خود آقاى خلعتبرى کرده‌اند ؟ وزیر راه بلى.

رئیس- بسیار خوب بفرمایید

وزیر راه- این سؤال را ایشان کرده بودند و جواب عرض کرده بودم معهذا باز هم تکرار می‌کنم در آمد عوارض بنزین اختصاص به آسفالت راه‌های کشور داده شده تا سال 1332 جمعاً مبلغ 836186064 ریال و 45 دینار بوده که طبق صورت‌هاى ضمیمه 91 فقره عملیات ساختمانى و آسفالت راه‌هاى کشور از محل درآمد مزبور از اوایل سال 29 تا آخر 32 انجام شده است و درآمد بنزین در سال‌هاى 29 و 30 و 31 و 32 که سؤال فرمودند 41 میلیون تومان بوده ‌اما این‌که فرمودند چرا مصرف بنزین مازندران و گیلان به مصرف خود آن‌جا نمی‌رسد هر سال مجموعاً ده میلیون تومان از بابت عواید بنزین به وزارت راه داده می‌شود (اکبر- 12 میلیون) نخیر 10 میلیون عرض می‌شود به طوری که آقایان مستحضر هستند یک راه‌هایى در کشور آسفالت شده است راه تهران قم است، تهران قزوین است، قسمتى از راه غرب است این‌ها مطابق صورتى که تقدیم می‌شود دو مرتبه تعمیر شده و الان هم که ملاحظه فرمودید احتیاج به تعمیر دارد امسال یک مقدارى که اعتبار داشتیم مصرف‏ کردیم و یک قسمت هم به شهرستان‌ها براى آسفالت داده شده است و اگر بنا باشد که این ده میلیون را تقسیم بکنیم و سهم هر شهرستان‌ها را به خودش اختصاص بدهیم تصدیق خواهید فرمود که مقدار قابل ملاحظه‌اى در هیچ نقطه‌ای آسفالت نخواهیم داشت اقلاً در یک قسمت تمرکز داده بشود ک یک مسیر نسبة قابل توجهى آسفالت بشود به نظر بنده مفیدتر است. معهذا هر طورى کمسیون راه مجلس شوراى ملى صلاح بداند ما حرفى نداریم چون با نظر کمسیون راه این آسفالت شده اگر قرار بشود که مال هر شهرستان را به خودشان بدهند چه بهتر، اگر تصویب می‌کنید که دنباله همین آسفالت ادامه داده شود عرض کردم بسته به نظر کمسیون راه مجلس شورای ملى است (شوشترى- اول راه‌های اصلى را آسفالت بکنند مثل تهران خراسان، تهران- آذربایجان) سؤال ششم در اطراف تهران چه راه‌های فرعى و در چه تاریخ ساخته شده و چه مبلغ خرج شده؟ این صورت ریز آن است که تقدیم مقام ریاست می‌شود که بعداً ملاحظه بفرمایند.

رئیس- آقاى خلعتبرى‏

خلعتبرى- علت این ‌که بنده سؤال کردم و وقت آقایان را گرفت و آقایان متأثر شدند از وضع اهالى مازندران از این جهت است که یک قسمت صادرات مملکت از راه‌های مازندران است و آن‌جا بارندگى است و بارندگى سبب مسدود شدن می‌شود اما بنده تصدیق می‌کنم که پارسال از اول عید آقاى سرلشگر گرزن رفتند به مازندران و گیلان و راه‌ها را سرکشى کردند و سفر هم رفتند و بنده به ایشان می‌خواهم عرض کنم که وزیر راه بایستى این‌طور باشد، 15 روز 20 روز در تهران بقیه‌اش در ولایات، شما اگر سرکشى و مراقبت بکنید مأمورین شما هم خوب کار خواهندکرد. اهالى مازندران از شما تقدیر کردند و شما هم خدمت کردید و راه‌ها را باز نگهداشتید و بنده هم از طرف مردم مازندران و همین‌طور سایر آقایان نمایندگان محترم مازندران از شما تشکر می‌کنم (یک نفر از نمایندگان- گیلان هم همین‌طور) گیلان و مازندران هر دو یکى است. مسئله دوم مسئله راه هراز است این راه را اعلیحضرت فقید شروع کردند به ساختن و یک کار بسیار اساسى است ساخته شدن این راه و در این موقع که وزارت را اقدام کرده است و جزو برنامه قرار داده است حقیقت علاوه بر این‌ که یک کمک مؤثر هم به اقتصادیات مازندران و تهران می‌شود یکى از آروزهاى دیرین مردم برآورده می‌شود (صحیح است) و بنده لازم می‌دانم که در این مورد عرض بکنم که در احداث این راه و تکمیل آن اعلیحضرت همایون شاهنشاهى هم بسیار اظهار علاقه می‌فرمودند جناب آقاى نخست‌وزیر هم بسیار اظهار علاقه کردند و کمک کردند و همین‌طور از جناب عالى هم باز از طرف مردم مازندران و آقایان نمایندگان تشکر می‌کنم که شما هم خوب عمل کردید یکى دیگر این مسئله آسفالت کردن راه‌های مازندران و گیلان است. همه ایران راه آسفالته لازم دارد تردیدى نیست ولى شمار حساب بکنید چقدر محصولات تجارتى و صنعتى از گیلان و مازندران عبور می‌کند برنج و توتون و پنبه و همین‌طور کنف و محصولات دیگر را که حساب بکنید قسمت عمده مخصولات ما مال شما است و راه‌ها اگر خراب باشد به محصولات و تجارت و صنعت صدمه وارد می‌آید و اگر راه‌های شمال ما خراب باشد به محصولات و اقتصادیات مملکت ما صدمات و خسارات زیادى وارد می‌شود و بنده از طرف مردم مازندران و گیلان و نمایندگان گیلان و مازندران می‌خواهم و تقاضا می‌کنم که در این برنامه مهم راه‌سازى کشور بایستى راه‌های مازندران و گیلان و گرگان منظور بشود (شوشترى- مخصوصاً راه دامغان به بندر گز) (صحیح است) و جهت ندارد که استثنا بشود (صحیح است) مسئله چهارم که همه آقایان نمایندگان علاقه دارند میئله نظارت بر هزینه‌هاى راه است آقایان قبلاً این جا گفتند دو ما راه نمونه داریم یکى راه قزوین و یکى راه قم که پول خرج شد

+++

و آسفالت شد ولى به نتیجه نرسید. شما باید طریقى اتخاذ بکنید که پول‌های وزارت راه تفریط نشود و حال که شما هستید و شخص شما هم مورد اعتماد ما هستید از شما خواهش می‌کنم که یک رویه‌اى و یک طریقى براى نظارت سرتاسرى درست بکنید و آن به نظر من این است که از خود شرکت‌هاى مقاطعه‌کارى صلاحیتدار داخلى مملکت یک کنسرسیوم یک جمع یک شرکت مختلطى درست بکنید که این‌ها ساختمان‌هاى شما را نظارت بکنند و حق هم به آن‌ها بدهید و تضمین هم بکنند و الّا غیر از این بکنید زحمات جنابعالى به هدر خواهد رفت و بنده باز تشکر می‌کنم از این‌که رفتید به محل‏

6- طرح و تصویب سه فوریت و اصل طرح پیشنهادى راجع به دریافت یک هزارم از معاملات ثبتى جهت شیر و خورشید سرخ.

رئیس- سؤالات تمام شد حال در دستور طرحى است که عده زیادى از آقایان نمایندگان داده‌اند گزارشى است راجع به گرفتن یک هزارم از مبلغ معاملات براى شیروخورشید سرخ (عمیدى نورى- اضافات را هم تقاضا کردیم در دستور گذارده شود) حالا این طرح قرائت می‌شود.

دکتر جزایرى- بنده یک سؤالى دارم که تقدیم می‌کنم (طرح تقدیمى آقایان نمایندگان به شرح زیر قرائت شد) ریاست محترم مجلس شورای ملى به طوری که خاطر آقایان نمایندگان محترم مستحضر است جمعیت جمعیت شیروخورشید سرخ ایران در ظل توجهات اعلحضرت همایون شاهنشاهى در سنین اخیر به پیشرفت‌هاى شایانى نائل آمده و توانسته است دامنه اقدامات خود را تا دورترین نقاط کشور بسط و توسعه دهد و نزدیک به یک صد و سى مؤسسه مختلف از بیمارستان و به ‏آسایشگاه معلولین و درمانگاه و پرورشگاه‌هاى ایتام و شیرخوارگاه و زایشگاه در نقاط مختلف مملکت دایر نماید و علاوه براین در مواقع بروز حوادث ارضى و سماوى وظیفه کمک به آسیب دیدگان را مستقیماً و مستقلاً عهده‌دار باشد چنان‌که شواهد آن را که حاکى از فعالیت مستمر این مؤسسه بزرگ خیریه است آقایان نمایندگان محترم در جریان حوادث پیاپى اخیر به خوبى ملاحظه فرموده‌اند چون ملاحظه شد که بودجه فعلى جمعیت شیروخورشید سرخ با وظایف و تکالیف خطیرى که به عهده‌ دارد به هیچ‌وجه مناسب نیست در دوره شانزدهم ماده واحده ذیل به مجلس شورای ملى از طرف دولت وقت پیشنهاد گشت و در کمسیون قوانین دارایی و داد گسترى مجلس به تصویب رسید و گزارش آن به شماره 9/ 293 مورخ 7- 2- 1329 براى طرح در جلسه علنى طبع و توزیع گشت لیکن تصویب آن معوق ماند اکنون ما امضا‌ءکنندگان ذیل براى کمک به این مؤسسه خیریه به قید سه فوریت ماده واحد ذیل را که عین گزارش مصوب کمسیون قوانین دارایی و دادگسترى مجلس است پیشنهاد می‌نماییم امضاء‌ شوشترى- جلیلى. پیراسته دکتر آهى. عزیز اعظم زنگنه. موسوى. عرب شیبانى. محمود ذوالفقارى. سالار بهزادى مسعودى. سلطان‌مراد بختیار. صراف‌زاده محسن مرأت اسفندیارى. دولتشاهى. دکتر افشار. عباسى. صادق سرمد. بهبهانى. جلیلوند. غضنفرى. محمدرضا خرازى. حبیب پناهى. دکتر حمزوى. رضائى. صدرزاده و ده بیست امضاى دیگر.

کاشانى- امضاى بنده را هم بگذارید.

مسعودى- بسیار خوب آقاى کاشانى هم امضا کردند.

رئیس- گزارش کمیسون‌هاى قوانین دارایی و دادگسترى که در این موضوع تقدیم شده است خوانده می‌شود. (به شرح زیر خوانده شد) گزارش از کمیسیون دارایی به مجلس شوراى ملى. کمیسون قوانین دارایی در جلسه دوشنبه اول اسفند ماه 1329 لایحه شماره 69589 دولت راجع به مساعدت با سازمان‌های خیریه را رسیدگى نموده و پس از مذاکراتى لایحه پیشنهادى با اصلاحى تصویب و اینک گزارش آن را جهت تأیید تقدیم مجلس شورای ملى می‌نماید:

ماده واحده- اجازه داده می‌شود از تاریخ تصویب این قانون معادل یک هزارم از مبلغ معاملاتى که در محاضر و دفاتر اسناد رسمى انجام می‌گرد از متعاملین به نسبت نیم در هزار از هر یک جهت امورخیریه دریافت و به صندوق سازمان شیروخورشید ایران تحویل شود. تقسیم این وجوه بین شهرستان‌ها به تناسب احتیاج به وسیله سازمان شیروخورشید سرخ ایران انجام خواهد یافت. گزارش از کمیسون دادگسترى به مجلس شوراى ملى کمیسیون دادگسترى با حضور آقاى معاون وزارت دادگسترى به لایحه دولت راجع به مساعدت با سازمان‌های خیریه با توجه بگزارش کمیسیون دارایی رسیدگى نموده و گزارش کمیسیون دارایی را عیناً تأیید و اینک گزارش آن را تقدیم مجلس شوراى ملى می‌نماید.

رئیس- آقاى صدرزاده موافقید؟ (صدرزاده- بلى)

شوشترى- اجازه می‌فرماید بنده باید توضیح عرض کنم.

رئیس- آقاى شوشترى بفرمایید

شوشترى- بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم اول چون مدتى بیمار بودم اگر نمی‌توانم صحبت بکنم با تشکر از آقایان محترم که در این مدت نسبت به اراتمندشان تفقد فرموده‌اند اگر در بیان قصورى دارم معذرت می‌طلبم. امیرمؤمنان علیه‌السلام می‌فرماید بهترین پول آن پولى است که محل صرف او براى مبرات مسلمانان باشد (صحیح است) بهترین پول آن پولى است که در راه نجات و فلاح و صلاح و آسایش مردم به مصرف می‌رسد. مؤسسه شیروخورشید سرخ که خدا رحمت کند مرحوم رضاشاه فقید را و خدا حفظ کند آقاى دکتر امیراعلم را چون بنده هفتمین عضو شیروخورشید بودم در دوره پنجم وقتى این مؤسسه تشکیل شد از آن وقت چون برخورده بودیم به اشکلاتى من یک وقتى مقاله‌اى هم نوشتم و بعد از ادامه آن مقالات خوددارى کردم به عنوان زلازل زلزله‌ها مى‌آمد پول‌هایى گرفته می‌شد و به جیب زده می‌شد این فکر پیدا شد که یک مؤسسه پیدا بشود پول‌هایی که مردم از بابت امورخیریه می‌دهند به وسیله این مؤسسه به مصرف واقعى و نجات مردم برسد و الان هم همین چند روزه درباره زلزله گرگان و شکستى که به بقعه ‌امامزاده عبدالله‌بن‌موسى‌بن‌جعفر صلوات‌الله‌علیه وارد آمد و سقف آن‌جا شکست برداشته بود یا مسجد 1200 ساله جامع گرگان شکست برداشته بود مؤسسه شیروخورشید سرخ همین چند شب پولى داد براى تعمیر آن‌جا و من از این‌جا تشکر می‌کنم غرض ما از امضاى این طرح این بود یک عده از مردمان خیر خودشان خیر می‌کنند ولى یک عده از مردم متوجه نیستند که از این معاملاتى که می‌کنند از این پول‌هایی که از این مملکت استفاده می‌کنند اگر چیزى بدهند که اگر واقعه‌اى مثل زلزله ترود یا این سیل‌هایى که حالا پیدا شده این پول به مصرف واقعى می‌رسد هزار یک از متعالمین گرفتن در معامله چیز محسوسى نیست من براى این که‏ حق‌الثبت، خرج تمبر خرج تحریرى که می‌گیرید چندین برابر این است اما اگر این پول جمع بشود در یک گوشه در هر موقع مشکل آبروى مملکت حفظ آبروى مملکت است در حضور خارجى‌ها این هلال اجرهایى که در دنیا هست مردمان خیر هستند یکى مى‌آید چند میلیون پول می‌دهد اما در مملکت ما عده‌ای مالیات را هم نمی‌دهند (صحیح است) پول‌ها را توى بازار به دست بازرگانان به نزول مى‌اندازند هر تومانى سیصد دینار و دو عباسى و ده شاهى به هر طریق از آن‌ها اسم نمى‌برم از این‌ها لااقل در معامله یک هزار یک یک گرفته شود و به زخم یک بیچاره‌ای زده بشود و تصور می‌کنم که عموم نمایندگان و ارباب خیر از این طرح استقبال کنند ارباب خیر را متذکر می‌شوم بگویید اى ملاکین اى بازرگانان اى متمکنین اى متمولین که از این مملکت استفاده مى‌کنید شما غیر از این هزار یک از این یک در هزار هم دست به جیب فتوت بزنید کمک کنید به بیچارگان و مستمندان و فقرا از این جهت موافقت دارم با فوریت این طرح‏

رئیس- این طرح با سه فوریت تقدیم شده است فوریت اول مطرح است آقاى فرامرزى با فوریت مخالفید (عبدالرحمن فرامرزى- بلى) بفرمایید

عبدالرحمن فرامرزى- اعوذبالله من‌الشیطان ارجیم چون ایشان با بسم‌الله‌الرحمن‌ الرحیم شروع کردند ما حقیقت بین دو حالت گیر کرده‌ایم یعنى من خودم بین دو عقیده الان گیر کرده‌ام در این‌که مؤسسه شیروخورشید سرخ یک مؤسسه است که خدمت به این مملکت زیاد کرده هیچ شکى نیست (صحیح است) و در این ‌که باید کمک بشود به این جمعیت براى این‌که بتواند بیشتر خدمت بکند این هم جاى تردید نیست ولى با یک اصل اساساً من مخالفم و آن این است که به نام خیریه مالیات ببندید من با این اصل مخالفم مکرر جلسات خیریه در این مملکت تشکیل شده که مراهم در آن دعوت  کرده‌اند (عمیدى نورى- این راجع به فوریت نیست راجع به ماهیت است) ایشان هم در ماهیت صحبت کردند بنده با آن‌که خلاف عقیده‌ام هست رأى می‌دهم. (شوشترى- این مالیات نیست) (فرامرزى- مالیات است چطور مالیات نیست؟)

رئیس- رأى گرفته می‌شود به فوریت اول این طرح آقایانى که موافقند قیام بفرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد فوریت دوم مطرح است (نمایندگان- مخالفى نیست) رأى گرفته می‌شود به فوریت دوم آقایانى که با فوریت دوم موافقند قیام بفرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد چون تقاضا شده فى‌المجالس مطرح بشود یک فوریت دیگر هم دارد آقاى صارمى مخالفید (صارمى- بلى) بفرمایید.

صارمى- البته پیشنهاد این طرح نیت بسیار خیر خواهانه‌اى است و کمک به سازمان‌هاى خیریه بسیار مطلوب و متحسن خواهد بود علت این‌ که بنده مخالفم که فى‌المجلس مطرح بشود این است که در این ماده واحده که تهیه شده است یک نواقصى به نظر می‌رسد (بعضى از نمایندگان- پیشنهاد بفرمایید) و خیال می‌کنم که اگر در مجلس طرح بشود این نواقص قابل آن نیست که در اطرافش بحث بشود و مذاکره بشود و بتوانیم رویش تصمیمى اتخاذ بکنیم این است که بنده با این‌که فى‌المجلس مطرح بشود و نسبت به آن تصمیمى اتخاذ بشود و تصویب گردد مخالفم و براى اثبات عرایضم عرض می‌کنم که این‌جا نوشته شده است به این ‌که از هر یک از متعاملین از معامله‌اى که می‌کنند یک نیم هزارم بگیرند که مجموع آن هزار یک معامله می‌شود آقا شخصى که

+++

مدیون است می‌رود قرض می‌کند و الزام اجبار به قرض کردن و ربح دادن دارد نبایستى از اوایل توقع بشود که آقا با پول به خیریه هم بده الزام و اجبار به پرداخت ربح محوز این نمی‌شود که بگویید که چون تو ربح می‌پردازى و مرد بیچاره‌ای هستى بیا کمک به خیریه هم بکن و این بهترین دلیل بر این است که در موقع تنظیم این ماده واحده مراقب کامل و دقت کافى نشده است اگر دقت کافى می‌شد هیچ عقل سلیمى اجازه نمی‌داد که به یک مرد مضطر پریشانى بگویید آقا بیا این کمک به خیریه را بکن (شوشترى- ده هزار تومانش پنج تومان می‌شود) بنابراین بدون مطالعه این طرح تهیه شده است بهتر است که چاپ بشود و توزیع بشود و رویش مطالعه کافى بشود بعد مطرح شود به این جهت بنده مخالف هستم.

رئیس- آقاى قنات‌آبادى با فوریت سوم موافقید؟ (قنات آبادى- بله) بفرمایید؟ صارمى بنده مخالفتم را پس گرفتم (احسنت)

رئیس- رأى گرفته می‌شود به فوریت سوم آقایانى که با فوریت سوم موافقند قیام بفرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد ماده واحده مطرح است (دکتر شاهکار- امر بفرمایید ماده واحده خوانده بشود) اولاً باید عرض کنم که این طرح برگ مخالف دارد و مخالف کسى اسم‌نویسى نکرده موافق اسم دو نفر هست آقاى فرامرزى بفرمایید. صدرزاده- اجازه بفرمایید ماده واحده را بخوانند رئیس مرتبه اول که خواندند هم ماده را و هم گزارش کمیسون‌هاى دارایی و دادگسترى را قرائت کردند ماده واحده قرائت می‌شود (ماده واحده به شرحى که گذشت مجدداً قرائت شد)

رئیس- آقاى فرامرزى‏

عبدالرحمن فرامرزى- عرض کردم من نه تنها مخالف نیستم به این‌که به شیروخورشید سرخ کمک بشود بلکه موافقم خیلى کمک بشود ولى این اصل را یک کاریش بکنید که در این مملکت راه باز شده براى هر چیز به فکر وضع مالیات مى‌افتند (صحیح است) براى خیریه وقتى با وضع قانون مالیات بگیرید این کار با امر خیر منافات دارد البته خیلى جاى تأسف است که مردم متمول مملکت ما مساعدت نمی‌کنند (صحیح است) که از هزارهایى که دارند یک تومان یا ده تومان یا صد تومان بدهند براى مساعدت به مردم فلک‌زده این راه را هم من صلاح نمی‌دانم جایز نمی‌دانم باز بشود براى هر چیزى فوراً به فکر بیفتند که وضع مالیات بکنند یادم هست یک وقتى در یک مؤسسه دیگرى دعوت داشتیم که فکر عایدى براى این مؤسسه بکنیم که این مؤسسه هم خیریه بود فوراً گفتند که به فلان چیز و فلان چیز این مبلغ اضافه بشود یعنى مالیات گرفته بشود براى سرمایه مؤسسه‌اى من گفتم این کار را نکنید کار پرزحمتى است به آژان‌ها می‌گوییم هر که از این‌جا رد شد صد دینار ازش بگیرند براى مؤسسه من نمى‌خواهم با اظهار این نظر سوءتفاهمى ایجاد کرده باشم مخصوصاً که فراکسیون ایران که من افتخار عضویت آن را دارم امضا کرده‌اند این را و من اول نمی‌دانستم که ابراز مخالفت کردم من به احترام امضاى رفقایم و براى این‌که حقیقت هم عمل خیرى است رأى می‌دهم ولى آقایان فکر کنند که این راه آخریش باشد (صحیح است) دیگر براى هر چیزى یک مالیات جدیدى وضع نکنید (احسنت)

رئیس- آقاى دکتر امیر نیرومند (عرب شیبانى- خرج را کم بفرمایید عملى خواهد شد)

دکتر نیرومند- البته بنده عرضم خیلى مختصر است چون آقایان همه مطلعند و خدماتى را که شیروخورشید سرخ در این مملکت کرده بر کسى پوشیده نیست و بهترین مؤسسه‌اى بود که تأسیس شده و این لایحه هم بیش از شش سال است که برحسب احتایاجات شیروخورشید سرخ از طرف دولت وقت به مجلس داده شده است (صدرزاده- ابتداى دوره شانزدهم داده شده) و در کمسیون‌هاى هم به تصویب رسیده است و در دوره 16 همانطور که فرموده‌اند این گزارش آمده است و طبع هم شده است و چون موضوعات امدادى در این مملکت کلاً به عهده شیروخورشید است پیش آمدهایى که اخیراً شده مثل سیل و زلزله اول قدمى که برداشته شده از طرف شیروخورشید بوده است و اگر این مؤسسه نبود شاید چندین ماه طول می‌کشید تا اقدامی ‌شود لذا این پیشنهادى که شده است و همانطوری که آقاى شوشترى فرمودند از ده هزار تومانش 5 تومان می‌شود واین را هر آدم فقیر و بیچاره‌ای می‌تواند بدهد اشکالى ندارد مبلغش هم آن قدر نیست یک تومان در هزار تومان براى یک شیروخورشیدى در ایران البته خیلى مختصر است امیدوارم آقایان موافقت بفرمایند که تصویب بشود از آن طرف می‌توانم عرض بکنم یک مدیرعامل خوبى هم داریم که کاملاً طرف اطمینان و اعتماد همه هست (صحیح است) آقاى دکتر خطیبى مدیرعامل بسیار خوبى است (صحیح است) این را آقایان موافقند بفرمایند که تصویب بشود (صدرزاده- همه اعضاى آن مردمان خوبى هستند)

رئیس- پیشنهاد درباره کفایت مذاکرات رسیده است که قرائت می‌شود. مقام محترم ریاست مجلس شوراى ملى: پیشنهاد می‌کنم در لایحه مربوط به شیروخورشید سرخ مذاکرات کافى باشد شمس قنات‌آبادى پیشنهاد مینمایم پس از یک موافق و مخالف مذاکرات کافى باشد. عمیدى نورى‏

رئیس- آقاى قنات‌آبادى‏

قنات آبادى- گمان نمی‌کنم هیچکدام از آقایان محترم در این مطلب مخالفتى داشته باشند که یک طبقه‌اى هستند در این مملکت بسیار وضع‌شان بد است و با وضع فعلى و سازمان‌های فعلى و اوضاع و احوال فعلى تنها مؤسسات خیریه بالخصوص شیروخورشید سرخ است که می‌تواند کمک بکند به این بدبختی‌ها و گرفتاری‌ها و رفع‌الام و مصائب این‌ها نه دلیل می‌خواهد نه برهان می‌خواهد البته مطالب اصولى که آقایان فرمودند به جاى خودش محفوظ است اما یک جماعتى السعه بیمار است، گرسنه است سیل‌زده است، محروم است، سرما‌زده است و احتیاج به کمک فورى دارد و این کمک‌هاى فورى را فقط اقدام فورى و تصمیمات فورى می‌توان دچاره بکند بنابراین مذاکره به عقیده بنده در پیرامون یک مطلبى که بدیهى واضح و روشن است بیشتر از این لزومى ندارد لذا بنده خیال می‌کنم که مذاکرات کافى باشد و آقایان رأى بدهند.

رئیس- آقاى خرازى موافقید؟ (خرازى- با کفایت مذاکرات مخالفم) بفرمایید.

خرازى- علت مخالفت بنده با کفایت مذاکرات از این نظر است که آنچه که لازم است از اهمیت شیروخورشید سرخ در ایران گفتگو نشده و حق این جمعیت ادا نشده است البته آقایان محترم مستحضر هستند که که در دنیا سه مؤسسه خیریه و کمک و امدادى و معاونت عمومى هست که مورد اعتماد و اطمینان بین‌الملى هستند یکى صلیب سرخ است یکى جمعیت هلال احمر ترکیه است و ‌یکى هم جمعیت شیروخورشید سرخ ایران است آقایان ملاحظه فرموده‌اند همانطور که جناب آقاى شوشترى تذکر دادند ابتدا یک مؤسسه‌اى به نام حفظ الصحه عمومى در ایران بود که به دست جناب آقاى دکتر امیراعلم ایجاد شده بود و بعداً تبدیل شد به جمعیت شیروخورشید سرخ ایران و این مؤسسه خیریه که تحت سرپرستى و ریاست عالیه والاحضرت شاهدخت شمس پهلوى قرار دارد ملاحظه فرموده‌اید ما خوابیم در منزلمان خبر مى‌آید که فلآن‌جا زلزله شده فلآن‌جا را سیل برده و مردمانش بی‌خانمان شده‌اند باور بفرمایید حداکثر مدتى که طول بکشد بیش از 12 ساعت نیست که این جمعیت به وسیله تلگراف به شعبه خودش دستور می‌دهد و آن شعبه بلافاصله غذا و دوا طبیب و چادر و سایر کمک‌هاى لازم را می‌کند یعنى تنها جمعیتى است که در موقع ضرورى به جاى این‌که بیاید فرمالیته بازى کند بداد مردم می‌رسد (صحیح است).

رئیس- آقاى خرازى شما به عنوان موافق صحبت می‌کنید پیشنهاد کفایت مذاکرات شده.

خرازى- آخرین این جمعیت اداء نشده اجازه بفرمایید بنده الان تمام می‌کنم به طور خلاصه عرض می‌کنم که این جمعیت با این‌که این کمک‌ها را می‌کند و در مواقع غیرمترقبه به سیل‌زدگان به آسیب دیدگان از زلزله

قنات آبادى- همه اینها دلیل موافقت شماست نه مخالفت شما

خرازى- فقط براى استحضار آقایان عرض می‌کنم که جمعیت شیروخورشید سرخ ایران این افتخار را دارد ک به عضویت هیئت اجرائیه اتحادیه صلیب‌سرخ چندین سال است انتخاب شده و آنها هم این جمعیت را به عنوان یک جمعیت بین‌المللی شناخته‌اند.

رئیس- رأى گرفته می‌شود به کفایت مذاکرات آقایانى که موافقند قیام بفرمایند قیام بفرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد پیشنهادات قرائت می‌شود پیشنهاد آقاى صفائى. (به شرح زیر قرائت شد) تبصره ذیل را پیشنهاد می‌کنم که به ماده واحده اضافه شود.

تبصره 2- در صورتی که در سند مبلغى قید نشده باشد مأخذ حق‌الثبت مأخذ خیریه خواهد بود و در صورتی که سند یک طرفه داشته باشد یک هزارم را همان طرف خواهد پرداخت عبدالصاحب صفایى‏

رئیس- آقاى صفایى‏

عبدالصاحب صفایى- با این‌که بنده واقعاً با گذراندن قانون براى امورخیریه خیلى موافق نبودم و خیریه باید طبیعى پرداخت شود نه به زور معالوصف پیشنهادى دادم براى تکمیل آنچه که با اصلش موافق نبودم اسناد دو سه جور تنظیم می‌شود در بعضى اسناد مورد معامله مبلغ است یا اعتراف بدین است از هزار تومان ثمن معامله یک هزارش معلوم است یک تومان است گاهى اسنادى تنظیم می‌شود به صورت صلح می‌شود به یک سیر نبات من در این‌جا پیشنهاد کردم چون در آن اسناد از لحاظ حق‌الثبت مبلغى معین می‌کنند مثلاً مورد معامله را از لحاظ حق‌الثبت تقویم می‌کنند پنجاه هزار تومان این تقویم مأخذ حق خیریه‌اش باشد و در بعضى جا‌ها سند دو طر‌ف ندارد یک طرف بدهد چون ممکن است براى همین ابهام سند در محضر گیر بکند در این قسمت هم بنده پیشنهاد کردم در جاهایی که سند دو طرف ندارد و یک طرف دارد همان یک طرف یک هزارم را بدهد و در جاهایى هم که معامله معینى ندارد همان حق‌الثبت مأخذ خیریه باشد.

رئیس- آقاى ارباب

ارباب- جناب آقاى صفائى از نظر سابقه‌اى ک در امور دفتر دارند تمام کوره راه‌های آن را واردند که بعضى وقت‌ها می‌شود

+++

از آن استفاده کرد ولى این را توجه نفرمودند که خود این پیشنهاد مشکلاتى را ایجاد مى‌کند در موقعى که سند می‌خواهید تنظیم کنید براى تقویم آن ملک ما‌به‌الصلح یا آنچه مورد سند هست موارد اختلاف پیدا می‌شود (عبدالصاحب صفایى- الان نسبت به حق‌الثبت همین‌طور عمل می‌کنند) ارزیاب باید بیاید و مشکلاتى پیدا می‌کند که عملى نیست و یک مشکل تازه‌ای پیدا می‌شود متنهى ممکن است براى این‌طور اسناد به طور مقطوع مبلغى تعیین نمود که چند تومانى داده بشود والا با این پیشنهادى ک داده‌اید مشکلاتى ایجاد می‌شود (صفایى- مأخذ همان مبلغ حق‌الثبت است) و نکته دیگرى ک به عرض آقایان می‌خواستم برسانم این است که بنده خوشوت هست که براى یک امر خیر قانون می‌گذارد ولى در جاى دیگر بدون قانون مأمور می‌رود در یک وزارتخانه مالیات وضع مى‌کند و از هر کیلو چاى 45 ریال می‌گیرد و هیچکس هم حرفى نمى‌زند و این بهتر ین کار است که شده است‏

رئیس- آقاى صفایى با توضیحى که داده شد معلوم است که هرکس که سند تنظیم می‌کند بایستى این مبلغ را بدهد (صفایى- مأخذ پرداخت مبلغى است که براى حق‌الثبت معین می‌شود) (ارباب- بنده با مأخذ حق‌الثبت موافقم) قیام بفرمایند (اکثر برخساتند) تصویب شد پیشنهاد آقاى ابراهیمى قرائت می‌شود. (به شرح زیر خوانده شد) اینجانب پیشنهاد می‌کنم: از کلیه وجوه یک هزارم که از معاملات به منفعت شیروخورشید سرخ دریافت می‌شود عایدات هر شهرستانى به نفع همان شهرستان به مصرف برسد بزرگ ابراهیمى

رئیس- آقاى بزرگ ابراهیمى (بعضى از نمایندگان- پس بگیرید آقا)

بزرگ ابراهیمى- عرض کنم آقایان ما همه‌اش هى فکر می‌کنم که تمرکز را برداریم و به شهرستان‌ها اختیار بدهیم وقتی که به یک کار خیرى هم می‌خواهیم رأى بدهیم می‌گوییم بیاید در تهران جمع بشود (شمس قنات‌آبادى- ربطى به تمرکز ندارد) و هر شهرستانى احتیاج داشت از تهران باید بفرستیم (احمد فرامرزى- باید عرض بیاید به شیروخورشید سرخ) بنده عرض می‌کنم هر شهرستانى ثبت اسناد دارد دارایی دارد شیروخورشید دارد (همهمه نمایندگان زنگ رئیس).

رئیس- آقایان بگذارید صحبت کنند بفرمایید.

ابراهیمى- آقایان موافقت بفرمایند هر شهرستانى این عایداتش به دست خودش برسد و صرف شیروخورشید همان شهرستان شود (صحیح است) در موقع لزوم هم از این شهرستان اگر مرکز کمک بخواهد همیشه هم می‌دهید (صحیح است) این موضوع که بیاید به تهران جمع بشود فلان شهرستان احتیاج دارد تلگراف کند خواهش کند مدتى طول می‌کشد و بعد هم معلوم نیست تصویب شود یا نه (کاشانى- دستگاه شیروخورشید سرخ مثل دستگاه دولت نیست) استدعا می‌کنم آقایان مطالعه بفرمایند و موافقت بفرمایند این عرضى که می‌کنم عقیده خودم را عرض می‌کنم هر شهرستان عایداتش را بدهد به همان شیروخورشید سرخ محل و اگر یک وقتى تهران کمک خواست بهش بدهد.

رئیس- آقاى صدرزاده‏

بعضى از نمایندگان- آقاى ابراهیمى پس بگیرید

ابراهیمى- اگر توضیحى داده شد که من قانع شدم پس می‌گیریم.

رئیس- چرا شلوغ می‌کنید.

عمیدى نورى- پس گرفتند جناب آقاى رئیس‏

رئیس- آقا پس گرفت چیست؟ خود پیشنهاد دهنده باید بگوید پس گرفتم پس گرفتم وقتى نگفتند باید یک مخالف بیاید صحبت کند بفرمایید آقاى صدرزاده‏

صدرزاده- بیانات جناب آقاى ابراهیمى اصولاً در باب این‌که‌ امور نباید در مرکز تمرکز پیدا کند صحیح است و بنده هم یکى از اشخاصى هستم که با این فکر موافق هستم و تأیید می‌کنم اما مسئله شیروخورشید سرخ یک خصوصیتى دارد که نمی‌تواند شامل این اصل بشود چرا؟ براى این ‌که حوادث در همه نقاطى که واقع می‌شود پیش‌بینی نمی‌شود یک مرتبه در شمال واقع می‌شود یک مرتبه در جنوب واقع می‌شود در یک منطقه خاصى زلزله واقع می‌شود در یک جا سیل مى‌آید بنابراین باید این عواید در یک نقطه‌ای مثلاً در تهران تمرکز پیدا کند تا هر وقت در هر یک نقاط این مملکت اتفاقى افتاد کمک بشود (بزرگ ابراهیمى- بنده پس گرفتم)

رئیس- پیشنهاد دیکگرى قرائت می‌شود پیشنهاد آقاى دکتر پیرنیا (به شرح زیر قرائت شد) پیشنهاد می‌کنم تبصره زیر به ماده واحده اضافه شود:

تبصره- کمک به سیل‌زدگان و آسیب‌دیدگان بارندگی‌هاى سال جارى و ترمیم خرابی‌های ناشى از سیل و بارندگى به عهده سازمان شیروخورشید سرخ ایران می‌باشد. دکتر پیرنیا

رئیس- آقاى دکتر پیرنیا

دکتر پیرنیا- بنده این پیشنهادى را که تقدیم کرده‌ام قرائت می‌کنم تصور مى‌کنم که توضیح زیادى لزوم نداشته باشد حضور آقایان عرض می‌کنم و تبصره این است کمک به سیل‌زدگان و آسیب‌دیدگان بارندگی‌هاى سال جارى و ترمیم خرابی‌های ناشى از سیل و بارندگى به عهده سازمان شیروخورشید سرخ ایران می‌باشد البته شیروخورشید سرخ الان یک کمک‌هایى روى اصول خیریه انجام می‌دهد و کمک‌هاى بسیار مؤثرى به کار سیل‌زدگى و کمک به سیل‌زگان انجام داده است ولى این کمک‌ها جنبه الزام قانونى ندارد و یک جنبه خیریه‌اى دارد در صورتى که خود آقایان اطلاع دارید از وضع بارندگى و خسارات و صدماتى که در نتیجه آن شهرستان‌هاى مرکزى و جنوبى کشور وارد شده ترمیم این خرابی‌ها مخارج زیادى دارد باوجود این‌که بنده کمال تشکر را دارم از زحماتى که شیروخورشید سرخ انجام داده و کمک‌هایى که کرده ولى معهذا ترمیم این خرابی‌ها در آخر سال جارى ابتداى بهار احتیاج به یک اعتبارات و کمک‌های بیشترى دارد یک الزام قانونى باید باشد که یک دستگاهى مسئول کمک و مسئل ترمیم این خرابی‌ها در سال جارى بشود این تقاضاى بنده است.

رئیس- آقاى فرامرزى مخالفید بفرمایید.

تیمور تاش- بنده مخالفم.

عبدالرحمن فرامرزى- همانطور که توضیح ایشان تفسیرى لازم نداشت، جواب بنده هم تفسیرى لازم ندارد یک مؤسسه خیریه در حدود داراییش و قدرتش یک مساعدت‌هایى می‌کند (صحیح است) شما مى‌آیید این مؤسسه را قانوناً موظف می‌کنید به این‌که یک خرابی‌هایی را که قوه اصلاحش را ندارد موظف باشد ترمیم کند این اصلاً  خلاف اصل است خلاف منطف است یک مردى خیرى خیراتى می‌کند بعد شما قانون می‌گذرانید که تمام بچه‌هاى صغیر و یتیم را هم نگهدارى کند این‌که صحیح نیست و این خلاف اصل است خلاف منطف است (عاملى- پس گرفتش هم خلاف اصل است؟)- به همین جهت هم مخالف هستم.

رئیس- آقاى دکتر پیر نیا رأى بگیریم یا پس می‌گیرید؟

دکتر پیرنیا- اجازه بفرمایید چون فعلاً کمک می‌شود بنده پس گرفتم.

رئیس- پیشنهاد دیگرى قرائت می‌شود. (بشرح ذیل قرائت شد) پیشنهاد می‌نمایم تبصره ذیل به ماده واحده اضافه شود:

تبصره- رؤساى دفاتر اسناد رسمى موظف به اجراى این قانون بوده و باید در هر ماه وجوه مأخوذ را بجمعیت شیروخورشید سرخ تسلیم نمایند. عمیدى نورى‏

عمیدی نورى- چون این ماده ضامن اجرایی نداشت بنده ناچار بودم این پیشنهاد را بدهم اجازه بفرمایید توضیح عرض کنم.

رئیس- بفرمایید.

عمیدى نورى- لایحه‌ای که ‌امروز در مجلس شوراى ملى مطرح شد یکى از لوایح بسیار خوب است (صحیح است) ما بایستى به جمعیت شیروخورشید سرخ کمک کنیم تا قوى باشد بودجه داشته باشد بتواند در موقع ضرورى به مردم کمک کند (فرامرزى- کمک را هر کس باید از جیبش بکند چرا از جیب آن‌ها) آن هم از جیب خودمان است فرقى نمی‌کند که جناب آقاى فرامرزى تصور بفرمایند مالیات براى خیریه گرفته می‌شود چرا گرفته نشود این بهترین قدم است و همانطور که جناب آقاى شوشترى فرمودند این فرمایش حضرت امیرالمؤنین و این بهترین پولى است که به مصرف حقیقى خودش می‌رسد (یک نفر از نمایندگان- شیروخورشید سرخ کى زمان امیرالمؤنین بود) مقصود عمل خیر است این را ما بایستى متوجه باشیم این قوانینى که مى‌آید این‌جا باید ضامن اجرایی داشته باشد، قوانین باید مجرى داشته باشد و حال آن‌که این ماده واحده که مطرح شد که از متعملین یک پولى براى خیریه گرفته شود اما کى این قانون را اجرا کند پیش‌بینی نشده بود بنابراین بنده پیشنهاد کردم رؤساى دفاتر اسناد رسمى مکلف هستند این وجوه را بگیرند و آخر هر ماه تحویل شیروخورشید سرخ بدهند

رئیس- هر 15 روز یک مرتبه بدهند عمیدى نورى- بنا بامر جناب آقاى رئیس تصحیح می‌کنم، هر 15 روز یک مرتبه وجوه مأخوذه را یا به خود جمعیت شیروخورشید سرخ یا به آن شعبه‌اى که در آن شهرستان هست بدهد و این قسمت براى این است که منظور آقاى بزرگ ابراهیمى هم که پیشنهادى کرده بودند و جناب آقاى صدرزاده هم تأیید فرمودند (صدرزاده- بنده تأیید نکردم) تأمین بشود و این اعتبار متمرکز نشود چون پیش آمدى شده بود و ما در گرفتاری‌هایى کمک به سیل‌زدگى وقتى که به جمعیت شیروخورشید سرخ مراجعه می‌کنیم باید یک پولى را از جمعیت انتقال به شعبه مربوط بدهند و این کار مدتى طول می‌کشد بنابراین اگر در شعبه‌ها هم پول باشد تسهیلى در اجراى کمک‌هاى فورى می‌شود از این جهت بود که بنده در پیشنهاد خودم نوشته‌ام یا به جمعیت شیروخورشید سرخ یا به شعبه‌هاى جمعیت (محمودى- از لحاظ تمرکز که مغایر است) به هرحال رجوع می‌شود به جمعیت شیروخورشید سرخ و وجوه مأخوذ تسلیم می‌شود (مکرم- به حساب شیروخورشید سرخ به بانک ملى بپردازند) یکى از آقایان تذکر داده‌اند که اضافه می‌کنم رؤساى دفاتر و دفتر یا رها، این قسمت را هم تمنى می‌کنم اضافه بفرمایید (صارمى- اصولاً دفتر یار بفرمایید) مانعى ندارد بلى دفتریارهاى اسناد دسمى هر 15 روز یک مرتبه این وجوه را بدهند بنابراین تبصره که اضافه شد ضامن اجرا پیدا می‌کند

+++

که دفاتر اسناد رسمى موظف پرداخت وجوه مأخوذ بشوند (مکرم- جناب آقاى عمیدى نورى مرقوم بفرمایید که به حساب شیروخورشید سرخ به بانک ملى بدهند) صحیح است به حساب شیروخورشید سرخ به بانک ملى بدهند این قسمت را هم بپیشنهاد اضافه بفرمایید.

رئیس- پیشنهاد آقاى عمیدى نورى با اصطلاحات قرائت می‌شود آقایان توجه بفرمایید.

تبصره- دفتر یارهاى دفاتر اسناد رسمى موظف با جراى این قانون بوده و باید هر پانزده روز وجوه مأخوذ را به حساب جمعیت شیروخورشید سرخ به بانک ملى بپردازند.

رئیس- آقایانى که با این پیشنهاد موافقند قیام بفرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد، آقایان در جلسه اسبق یک طرحى با قید سه فوریت گذرانیدید براى مبارزه با سل و آقاى وزیر بهدارى هم توضیحاتى دادند و این مرض متأسفانه در اغلب نقاط مملکت مردم را دچار کرده نمی‌دانم آقایان موفقت دارید که این اعتبار اختصاص به مبارزه با سل و ساختن آسایشگاه جهت مسلولین توسط شیروخورشید سرخ بشود یا خیر اگر موافقید یکى از آقایان پیشنهاد بدهد.

پورسرتیپ- آن وقت از سایر کارهایی باید بکند باز می‌ماند.

رئیس- مقدم بر آن‌ها باشد و اختصاص بمبارزه با سل در کشور به وسیله مؤسسه شیروخورشید سرخ داده بشود (دکتر جزایرى- آن وقت کمکى به شیروخورشید سرخ نمی‌شود) مگر می‌خواهد بخورد کارهاى خیریه می‌خواهد انجام دهد (بهادرى- بسیار نظر خوبى است) یک پیشنهادى در این خصوص آقاى دکتر آهى داده‌اند قرائت می‌شود (به شرح ذیل قرائت شد) مقام محترم ریاست مجلس شورای ملى. پیشنهاد مى‌نمایم که از وجوه حاصله شیروخورشید سرخ موظف باشد در عرض 5 سال یک آسایشگاه مسلولین در هر یک از استان‌ها بسازد. دکتر آهى‏

رئیس- آقاى دکتر آهى. (حاضر نبودند) دیگر پیشنهادى نیست.

صارمى- بنده پیشنهاد دادم‏

پناهى- پیشنهاد آقاى دکتر آهى مطرح نشد

رئیس- آقاى دکتر آهى مطرح نشد.

رئیس- آقاى صارمى پیشنهادى از شما این‌جا نیست اگر پیشنهادى دارید پیشنهادتان را تجدید کنید (صارمى- چشم) پیشنهاد آقاى دکتر وکیل قرائت می‌شود (به شرح ذیل قرائت شد) مقام محترم ریاست مجلس شورای ملى پیشنهاد مى‌نمایم صندوق مرکزى جمعیت شیروخورشید سرخ موظف است صدى هفتاد وجوه حاصله از این ماده را به نسبت جمعیت شهر ستان‌ها به شیروخورشید سرخ شهرستان‌ها اختصاص داده و صدى سى بقیه مصرف هزینه‌هاى اتفاقى و ناگهانى نماید. دکتر محمدهاشم وکیل

بعضى از نمایندگان- مشابه این پیشنهاد رد شده است.

رئیس- رأى نگرفتیم آقاى بزرگ ابراهیم پیشنهادى دادند و پس گرفتند بفرمایید توضیح بدهید.

نقابت- نظیر این پیشنهاد هم از طرف بنده تقدیم شده است‏

رئیس- پیشنهاد آقاى نقابت هم قرائت می‌شود. (به شرح ذیل قرائت شد) مقام شامخ ریاست مجلس شوراى ملى پیشنهاد مى‌نمایم وجوه حاصله از این قانون از طرف شیروخورشید سرخ منحصراً به مبارزه با سل در تمام کشور اختصاص داده شود. نقابت دکتر هاشم وکیل- آقایان محترم تمام توجهات از نظر مالیات و کمک‌ها و مساعدت‌ها متمرکز شده است در مرکز و اتفاقاً به شهرستان‌ها توجهى نمی‌شود و کمک به آن‌ها بسته به یک شرایط و اوضاع و احوال خاصى است. بنابراین بر ما نمایندگان ولایات لازم بلکه واجب است سعى کنیم و از مقام ریاست معظم مجلس نمایندگان شهرستان‌ها بخواهیم که مدتى توجه به شهرستان‌ها بکنید و در این قبیل امور پولى را که از شهرستان‌ها می‌گیرند به نظر بنده باید در همان شهرستان خرج شود یعنى براى مواقع ناگهانى و اتفاقى 30 درصد در اختیار جمعیت شیروخورشید سرخ مرکز باشد و هر طور که می‌خواهد به مصرف برساند و هفتاد در صد بقیه از وجوه حاصله را بین شهرستان‌ها به نسبت جمعیت تقسیم نمایند و این قدم بزرگ را استدعا دارم آقایان براى اولین مرتبه بردارند (قنات‌آبادى- شیروخورشید سرخ وظیفه‌اش مبارزه با حوادث است هر جا حادثه‌اى اتفاق می‌افتد می‌دهد در یک نقطه‌ای باید صد در صد کمک کند) صدى سى را پیشنهاد کردم براى همین منظور باشد.

عبدالصاحب صفایى- این پیشنهاد به ضرر ولایت است.

دکتر وکیل- نخیر نیست.

رئیس- مانعى ندارد پیشنهادى کرده‌اند آقایان رأى ندهند.

قنات آبادى- بنده اخطار دارم‏

پیراسته- بنده مخالفم‏

نقابت- نوبت پیشنهاد بنده است.

رئیس- آقاى نقابت شما با این پیشنهاد مخالفید؟

نقابت با این پیشنهاد هم مخالفم ولى حالا در اطراف پیشنهاد خودم صحبت مى‌کنم.

رئیس- اجازه بفرمایید این پیشنهاد تکلیفش روشن بشود بعد مى‌رسیم به پیشنهاد شما. آقاى پیراسته بفرمایید مختصر بفرمایید.

پیراسته- عرض کنم پیشنهاد آقاى دکتر وکیل که یقین دارم با کمال حسن‌نیت داده‌اند به ضرر شهرستان‌ها می‌باشد (صحیح است) علتش هم این است که شیروخورشید سرخ اگر بخواهم مبالغه‌اى نکرده باشم از مؤسسات بسیار مفید این مملکت است و در جریان این سیل اخیر هم کمال مساعدت را کرد و بنده فرصت نکرده بودم که تا به حال از شیروخورشید سرخ تشکر کنم و همچنین راجع به کمک‌هایى که به سیل‌زدگان ساوه ‌کرده‌اند و یقین دارم آقاى دکتر وکیل این پیشنهاد را که با کمال حسن‌نیت  کرده‌اند پس می‌گیرند (صحیح است)

رئیس- آقاى دکتر وکیل پس مى‌گیرید؟

دکتر وکیل- خیر پس نمی‌گیرم، چرا پس بگیرم؟

رئیس- آقایانى ک با پیشنهاد آقاى دکتر وکیل موافقند قیام بفرمایید (عده کمى برخاستند) تصویب نشد پیشنهاد آقاى نقابت مجدداً قرائت می‌شود: (به شرح سابق قرائت شد) رئیس آقاى نقابت بفرمایید، (قنات آبادى- بنده اول مخالفم) (صفایى- بنده هم دوم مخالفم)

نقابت- عرض کنم که قضیه مبارزه با سل یک اهمیت موضوعى دارد و اتفاقاً مبتلا به ما در خوزستان است سالى 400 نفر مسلول از نقاط نفت خیز از بین کارگران به تهران مى‌آیند و روز به روز هم در تزاید است به طورى که مریضخانه شاه‌آباد، مریضخانه بوعلى مبارزه با سل که به وسیله جمعى بازرگانان و مردمان خیر ساخته شده و واقعاً بهترین مؤسسه‌اى است که می‌شود گفت براى مبارزه با مرض سل اقدام می‌کند مملو از مریض مسلول است (صحیح است) اما مبارزه با سل یک امر تدریجى پیدا می‌شود آن‌ها را به تدریج در هر محلى خرج همان جا بکنند مثلاً نمی‌توانند یک دینار اختصاص بدهید ک درخوزستان مبارزه با سل بشود به دلیل این‌که آب و هواى آن‌جا اقتضاى معالجه این مرض را ندارد و باید از آن جا مریض اعزام به یک نقطه خوش آب و هواى دیگر بشود باید در یک محل سناتوریمى ساخته بشود و محل ساختن سناتوریم حداقل چهار میلیون پول لازم دارد که از لحاظ ساختمان و وسایل فراهم کردن، اسباب‌هاى جراحى و مهم‌تر از همه داشتن جراح یا یک طبیب خوب و این قبیل وسایل به آب‏رسانى پیدا نمی‌شود پس اعتبار بیشترى می‌خواهد بنده خیلى از آقاى وزیر بهدارى متشکرم که در این خصوص یک بذل توجه دقیقى فرموده‌اند کمیسیونى تشکیل دادند که در حدود دو میلیون و پانصد هزار تومان از محل مخصوصى که باید کارگران نفت به مؤسسه بیمه‌هاى اجتماعى بپردازند اختصاص داده شد براى تأسیس آسایشگاه، جناب آقاى قنات‌آبادى در آن کمیسیون براى ساختن آسایشگاه بروجرد که می‌تواند به هر صورت بیماران غرب را به آن‌جا انتقال بدهند از کرمانشاه و جنوب مؤسسه مرکزى شیروخورشید سرخ حاضر شد 200 هزار تومان اختصاص داد آقاى دکتر نفیسى آمد در جلسه 200 هزار تومان داد از در آمد حاصله کارگران شرکت نفت به بیمه کارگان دو میلیون و پانصد هزارتومان اختصاص داد جمعیت مبارزه با سل هم که در تهران تشکیل شده مبلغى اختصاص داد از محل درآمد تذکره هم که یک ثلث گرفته می‌شود اختصاص داده شد تمام این پول‌ها جمع شده محل آن را هم معلوم  کرده‌اند اما هنوز نمی‌توانند تکمیل کنند متأسفانه در گیلان و مازندران هم عده مسلول روز به روزر و بتزاید است، در خراسان مسلول زیاد شده است به این جهت قرار شده است که در یلان و در آذربایجان و خراسان و اصفهان و بروجرد آسایشگاه ساخته بشود براى معالجه مسلولین هر کدام از این‌ها هم 3، 4 میلیون خود ساختمان و وسایل خرج دارد و آن وقت شما بهترین اطبا را پیدا کنید که بتوانید جراحى بکند، ریه در بیاورد، دنده در بیاورد به این جهت‏ بنده پیشنهاد کردم این محلى که این‌جا گذاشته شده ک یک هزارم از مبلغ معاملاتى است که در دفاتر اسناد رسمى انجام می‌شود بدهند به شیروخورشید سرخ هر محل و یا در شعبات هم بدهند بنده حرفى ندارم اما اختصاص داده شود به بودجه مرکزى شیروخورشید سرخ و آن هم اخصاص به مبارزه با سل بدهد (صحیح است) و آن وقت خودشان بهتر می‌دانند امروز در گیلان بسازند فردا در رشت یا خراسان و یا خوزستان هر طورى که صلاح می‌دانند ولى در غیر ما وضع‌له این پول خرج نشود شیروخورشید سرخ ممر عایدى بسیارى دارد از تمبر و سایر چیزها استفاده می‌شود براى مبارزه با حوادث اما در این امر خاص اختصاص داده بشود براى مبارزه با سل به خصوص که یک قانونى هم آقایان تصویب فرمودند با قید سه فوریت که با سل مبارزه بشود اعتبارش کجاست؟ پولش کجاست؟ براى کجا است از این جهت تقاضا می‌کنم که این امر را اختصاص بدهید به این کار می‌فرمایید حرام است نباید با آن پول مبارزه با سل بشود ولى مبارزه با سل باید کرد اما نمی‌فرمایید پولش کجاست.

رئیس- آقاى مهدى ارباب مخالفید (ارباب- بلى) بفرمایید اگر واقعاً مخالفید

+++

بفرمایید‌ در بندرعباس که نمی‌شود مسلول برد هوایش گرم است‏

ارباب- با کمال تأسف با عقیده‌اى که به حسن فهم و اطلاع آقاى نقابت دارم ناچار این تذکر را عرض کنم که به عقیده خود بنده هم علاج امراض سل (یک نفر از نمایندگان- مرض سل بفرمایید) مقدم بر سایر چیزها است اما موضوع شیروخورشید سرخ این هزینه‌ها براى ایام حوادث اتفاقى است هر جا حادثه‌اى اتفاق افتد بلافاصله شیروخورشید سرخ باید صددرصد اقدام کند کما‌ این ‌که بنده خودم به خاطر دارم در زاهدان عنایت اهتمام را کردند که همیشه شکرگذار آن مؤسسه هستم نظر خود بنده‌یان است که این پول براى حوادث وضع شده ولى براى معالجه مرض سل باید فکر دیگرى کرد که یک مبلغ کافى و بیشتر از جاى دیگر برسد و این قسمت هم آن قدر کافى نیست که بشود با آن فکر ساختن آسایشگاه‌ها را کرد بود نظر بنده.

رئیس- یک مرتبه دیگر پیشنهاد قرائت می‌شود آقایان توجه بفرمایید. (به شرح زیر قرائت شد) تبصره- وجوه حاصله از این قانون از طرف شیروخورشید سرخ منحصراً به مبارزه با سل در تمام نقاط کشور اختصاص داده شود.

رئیس- آقایانى که با این پیشنهادموافقند قیام بفرمایند (عده‌ای برخاستند) تصویب نشد، دیگر پیشنهادى نیست.

صارمى- پیشنهاد بنده را قربان قرائت بفرمایید.

رئیس- پیشنهاد آقاى صارمى قرائت می‌شود (به شرح زیرقرائت شد)

پیشنهاد می‌کنم تبصره ذیل به ماده واحده اضافه شود: در مورد اسناد ذمه و رهنى و شرطى مبلغ فوق‌الذکر کلاً از داین و مشترى شرطى اخذ می‌شود.

صفایى- ضامن اجرایی ندارد از او زیر جلى می‌گیرند مشترى قبلاً آن را دستى می‌گیرد از مدیون‏

رئیس- آقاى صارمى بفرمایید

صارمى- عرض کنم در امورخیریه نیت شرط است و باید نیت خیر داشته باشد و مساعدت بکند به امر خیر موردى ندارد استدعا می‌کنم توجه بفرمایید و دور از شأن قانون‌گذارى است که اشخاصى را که استطاعت ندارند و مضطر و پریشان هستند ما ملزم بکنیم به این‌که در امر خیریه‌اى کمک بکند و آن کس که توانایى و قدرت دارد و پول قرض می‌دهد و بهره می‌گیرد در این مورد به خصوص کمک نکند، گفته می‌شود که در موضوع مالیات هم ذکر شده است به این که مالیات بایستى از کسى که انتقاع می‌برد و طلبکار است گرفته شود ولى در عمل خلاف آن ثابت شده است یعنى همیشه داین مدیون را مجبور می‌کند که اضافه به رفرع قبول کند که مالیات را هم بپردازد ولى باز در این ترتیب یک تواقف‌هایى ما بین خودشان می‌شود وآن غیر از این است که ما این الزام قانونى را بنماییم در هر حال کمک به مدیون خواهد بود و بنده خیال می‌کنم که خیلى ضرورت دارد آقایان موافقت بفرمایید با این پیشنهاد که تصویب بشود. رئیس- خودتان می‌دانید این هم اثرى ندارد براى این‌که آن کسى که پول قرض می‌دهد این‌ها را قبول نمی‌کند و نمی‌دهد

صارمى- توافق می‌کنند

رئیس- حالا پس گرفتید؟

صارمى- خیر آقا

رئیس- براى این‌که نه تنها اینجور پول‌ها را داین قبول نمی‌کند مالیات را هم به گردن مدیون می‌گذارند

صارمى- به احترام نظر جناب آقاى رئیس پس مى‌گیرم‏

رئیس- پیشنهاد هم آقاى اردلان داده‌اند که قرائت می‌شود.

تبصره- بنده پیشنهاد می‌کنم مصرف در آمد ماده فوق مطابق ترتیبى خواهد بود که تاکنون در مؤسسه شیروخورشید سرخ معمول بوده است.

اردلان- اجازه بدهید توضیح بدهم.

رئیس- این وظیفه خود شیروخورشید سرخ است. بفرمایید. اردلان مذاکراتى که در مجلس می‌شود تقریباً تفسیر آن قانون و فکر مجلس شورای ملى است این‌جا چند پیشنهاد شد و رد شد مبنى بر این‌که به تناسب جمعیت آن وجوه حاصله در محل مصرف بشود و رد شدن این مثل این می‌ماند که واقعاً این پول‌ها را جمع می‌کنند می‌آورند تهران و به مؤسسه مرکزى در تهران می‌دهند در صورتی که در عمل این‌طور نیست توجه بفرمایید آقایان شیروخورشید سرخ هر محل هم مخارجى در محل دارد درآمدى هم دارد بنده خودم استاندار بودم حاکم بودم در محل‌ها مؤسساتى هست که مؤسسات شیروخوشید سرخ همان محل باید مخارج آن‌ها را بپردازد، بیمارستان هست، تیمارستان هست، نوانخانه هست، قسمت‌هاى مختلف و خرج‌هاى مختلف هست هر سال شیروخورشید سرخ هر محل درآمد خودش را معین می‌کند هزینه‌هاى لازم را پیش‌بینی می‌کند بودجه خودش را تنظیم می‌کند می‌فرستد به مرکز مرکز هم آن بودجه را مى‌بیند اگر واقعاً اضافه از درآمد محل احتیاج داشته باشد تهران براى آن محل اعتبار اضافى می‌فرستد اگر هم او زیاد از احتیاج خود داشته باشد براى تهران می‌فرستد بنابراین این‌جور نیست که این نیم در هزار را جمع کنند و یک مرتبه همه را تحویل تهران بدهند در آمدها در هر محل هست و بودجه هر محل هم مى‌آید تصویب می‌شود بنابراین در شیروخورشید سرخ ایران بودجه هر محلى تصویب می‌شود این جریان راست حالا بنده اصرار ندارم که آقایان به این پیشنهاد رأى بدهند ولى می‌خواستم متوجه باشند که جریان کار از این قرار است پیشنهاد را هم پس گرفتم

رئیس- دیگر پیشنهادى نیست براى نظر مشورتى به مجلس سنا فرستاده می‌شود.

7- تعیین موقع و دستور جلسه بعد- ختم جلسه

رئیس- جلسه را ختم می‌کنیم جلسه آینده روز یکشنبه خواهد بود دستور هم لایحه اضافات و ترفیعات کارمندان دولت و لایحه اعزام شاگرد اول‌ها به خارج (ده دقیقه بعد از ظهر مجلس ختم شد)

رئیس مجلس شورای ملى- رضا حکمت

+++

 

یادداشت ها
Parameter:294909!model&5137 -LayoutId:5137 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(مشروح مذاکرات)