کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » مشروح مذاکرات » مشروح مذاکرات مجلس ملی » دوره پانزدهم مجلس ملی

0.0 (0)
مشروح مذاکرات مجلس ملى، دوره ‏15
[1396/05/25]

جلسه: 76 صورت مشروح مذاکرات مجلس روز یکشنبه سى¬ام خرداد ماه 1327  

فهرست مطالب:

1 - تصویب صورت مجلس

2 - تقدیم طرح یک دوازدهم از طرف جمعی از آقایان نمایندگان به قید یک فوریت و تصویب آن

3 - موقع و دستور جلسه بعد- ختم جلسه

مشروح مذاکرات مجلس ملى، دوره ‏15  

 

 

جلسه: 76

صورت مشروح مذاکرات مجلس روز یکشنبه سى­ام خرداد ماه 1327

 

فهرست مطالب:

1 - تصویب صورت مجلس

2 - تقدیم طرح یک دوازدهم از طرف جمعی از آقایان نمایندگان به قید یک فوریت و تصویب آن

3 - موقع و دستور جلسه بعد- ختم جلسه

 

مجلس ساعت ده و پنجاه دقیقه قبل از ظهر به ریاست آقاى ظفرایلخان (نایب رئیس) تشکیل گردید.

1 - تصویب صورت مجلس

صورت مجلس جلسات قبل را آقاى فولادوند (منشى) به شرح زیر قرائت نمودند.

دوساعت و بیست دقیقه به ظهر روز پنجشنبه سیزدهم مجلس به ریاست آقاى رضا حکمت تشکیل و صورت جلسه پیش قرائت و تصویب گردید.

اسامى غایبین جلسه گذشته که ضمن صورت مجلس خوانده شده است:

غایبین با اجازه- آقایان: دادور- کشاورز صدر- اورنگ- اقبال- محمدعلى مسعودى- قوامى- صدرزاده- ناصرى- بهار- مامقانى- شهاب خسروانى- تقى­زاده- آزاد- نواب- افشار- عدل اسفندیارى

غایبین بى­اجازه- آقایان: محمد حسین قشقایى- غضنفرى- تولیت- محمد ذوالفقارى- حسین وکیل- گلبادى- سالار بهزادى- عباسى- صفا امامى

دیرآمدگان با اجازه- آقایان: مهندس رضوی- قبادیان- امینى- دکتر راجى- اخوان- منصف- نراقى- دکتر طبا- شریعت­زاده- دکتر ملکى- مشایخى

دیرآمدگان بى­اجازه- آقایان: آشتیانى­زاده- حسن اکبر- عامرى- دکتر اعتبار- معتمد دماوندى- سلطانى- آقاخان بختیار- مسعود ثابتى- اسلامى- ساعد- بوداغیان- اسدى- صاحب­دیوانى- باتمانقلیج- کهبد

به پیشنهاد ورود در دستور اخذ رأى به عمل آمد و تصویب نشد و آقایان اردلان راجع به هزینه زندگى که در سال 26 گران­تر از 25 بوده و ممکن است در سال 27 گران­تر از 26 شود بیان مطلب نموده معتقد بودند عامل مهم گرانى زندگى ارز است که در سال 26 احتکار شده و ریال بی­کار مردم در راه خرید کالاهایى به کار رفته که موجب ترقى هزینه زندگى شده است و به تفصیل دلایلى اقامه نمودند که طرح تقدیم شده در بهمن اگر زودتر به تصویب برسد تثبیت نرخ ارز و تقسیم آن به نسبت احتیاجات کشور موجب تنزل هزینه زندگى خواهد شد. آقاى رحیمیان تقاضا نمودند لایحه محدودیت بازرگانان بیگانه مطرح شود و آقاى قبادیان مخالف بوده گفتند این لایحه خوب تنظیم نشده و به نفع بازرگانان بیگانه است و معتقد بودند که دولت نیز اکثریت ندارد و آقاى حکیمى باید تکلیف خود را در این موضوع با مجلس روشن نمایند.

آقاى یمین اسفندیارى نیز در باب وضع دولت در مجلس اظهاراتى نمودند و سپس با اشاره به گرسنگى اهالى مازندران تقاضا کردند برنج­هاى دولت به نرخ تمام شده در دسترس ضعفا و مستحقین گذاشته شود. در این موقع آقایان امیر تیمور، امامى اهرى، بهادرى، صادقى، امیرنصرت اسکندرى، عرب شیبانى

+++

شیبانى، محمود محمود، برزین، مهدى مشایخى، هاشم وکیل، کهبد و عباس مسعودى براى شرفیابى روز عید مبعث به قرعه معین شدند.

آقاى وزیر کشاورزى یک لایحه مربوط به آبیارى تقدیم نمودند و یک ساعت و نیم به ظهر تنفس داده شد یک ساعت به ظهر مجدداً مجلس به ریاست آقاى رضا حکمت تشکیل گردید و آقاى فریدونى معاون وزارت کشور لایحه قانون انجمن­هاى ایالتى و ولایتى را تقدیم داشتند و لایحه محدودیت بازرگانان بیگانه مطرح گردید و پیشنهاد سابق آقاى مکى مجدداً قرائت شد و آقایان مخبر کمیسیون و وزیر بازرگانى قبول نمودند.

آقاى صادقى پیشنهاد کردند مقصود از بازرگانان ایرانى در این لایحه آن است که از بیست سال پیش به این طرف تبعه دولت ایران شناخته شده باشند و آقاى گنجه مخالف بوده گفتند از پنج سال پیش به این طرف نمى­توان تبعیت اشخاص را رد کرد. آقاى وکیلى نیز معتقد بودند مطابق قانون هر کس قبول تبعیت کرد از مزایاى آن باید استفاده کنند سپس با این اصلاح که از 10 سال پیش از این تاریخ تبعه دولت ایران شناخته شده باشد قابل توجه گردید.

آقاى نبوى پیشنهاد نمودند که صدى شصت از مجموع واردات به نسبت جمعیت و موقعیت تجارتى به تجار ولایات اختصاص داده شود و اضافه نمودند که سابقاً هم این پیشنهاد قابل توجه شد و در گزارش ذکر نشده است به پیشنهاد آقاى نبوى نیز اخذ رأى به عمل آمد و قابل توجه شد.

آقاى صبا معاون وزارت دارایى یک لایحه مربوط به تخفیف مالیات­هاى مواد نفتى به قید یک فوریت و لایحه دیگرى در استجازه فروش برنج دولتى در مازندران به قید دو فوریت تقدیم داشتند که برنج و شالی­هاى موجود املاک واگذارى تا یک ماه و نیم دیگر بدون مزایده براى توزیع بین کارمندان و کارگران و رعایاى بى­بضاعت خورده فروشى شود.

نسبت به فوریت اول لایحه آقاى دکتر مجتهدى مخالف بوده گفتند این مساعدت باید نسبت به همه نقاط مشابه مبذول شود و آقاى رفیع اظهار نظر نمودند که نمایندگان گیلان مداخله نخواهند کرد. فوریت اول تصویب و فوریت دوم مطرح گردید- آقاى رحیمیان گفتند نمى­توان مطمئن بود که به دست مستحقین برسد و باز سوء استفاده نشود و آقاى فولادوند گفتند با شرکت استاندار و نظارت معتمدین محل تقسیم خواهد شد فوریت دوم نیز به تصویب رسید.

آقاى حاذقى طبق ماده 115 تذکر دادند که لایحه محدودیت بازرگانان بیگانه در دستور بود.

آقاى ملک مدنى اظهار داشتند این لایحه به رعایت اهالى گرسنه مازندران مطرح شده در حالى که دولت خود باید فوراً به آنها کمک کرده و به مجلس گزارش می­داد. به هرصورت رأى به این لایحه نیز مربوط به مخالفت نمایندگان با دولت نیست- آقاى وزیر بازرگانى گفتند دولت بدون استجازه نمی­توانست اقدام کند.

آقاى دکتر متین دفترى نیز اظهار عقیده نمودند که فروش این برنج به طور مزایده بیشتر موجب بالا رفتن قیمت­ها می­شد.

آقاى مهندس رضوى معتقد بودند که ما به التفاوت قیمت را که به زیان دولت تمام می­شود باید از کسانى که در این تجارت و ترقى قیمت شریک و مؤثر بوده­اند گرفت آقاى شریعت­زاده در تسریع تصویب این قانون از آقایان نمایندگان تقاضاى مساعدت کردند و آقاى حاذقى پیشنهاد کفایت مذاکرات نمودند.

آقاى دکتر بقایى مخالف و معتقد بودند که گرسنگان باید بیشتر تنگى و سختى احساس کنند تا به حفظ حقوق خود مجبور شوند و پیشنهاد کفایت مذاکرات تصویب شد.

آقاى دکتر ملکى پیشنهاد نمودند که به هر تقاضاکننده بیش از صد کیلو فروخته نشود آقاى معاون وزارت دارائیى نیز موافقت نمودند.

آقاى ملک مدنى پیشنهاد کردند که دولت نتیجه این عمل را به مجلس گزارش دهد همچنین مورد قبول ایشان واقع شد.

آقاى دکتر بقایى پیشنهاد نمودند نصف برنج­هاى دولتى موجود در شمال ظرف یک ماه طبق این قانون در استان کرمان و فارس به فروش برسد.

آقاى مشایخى مخالف بودند و در نتیجه توضیحات ایشان نسبت به عملیات دولت و مذاکرات موافق و مخالف مجلس متشنج گردید و بیست دقیقه بعد از ظهر تنفس داده شد و مجدداً دو ساعت به ظهر روز سه­شنبه هیجدهم به ریاست آقاى رضا حکمت تشکیل گردید.

اسامى غایبین روز سه­شنبه 18 خردادماه 27

غایبین با اجازه- آقایان:حسن اکبر- معین­زاده- اورنگ- دکتر طبا- محمد قوامی- صدرزاده- بهار- عبدالقدیر آزاد- افشار- نیک­پی- عدل اسفندیاری.

غایبین بی­اجازه - آقایان: غضنفرى- تولیت- محمد ذوالفقارى- حسین وکیل- قهرمان- عباسى- صفا امامى.

دیرآمدگان با اجازه- آقایان: دکتر اعتبار- عسکرصاحب جمع- فولادوند- دکتر راجى- سلطانى منصف.

دیرآمدگان بى­اجازه- آقایان :آقاخان بختیار- عبدالرحمان فرامرزى- عامرى- شریعت زاده- مسعود ثابتى- شهاب خسروانى- نیک پور- ساعد- امامى اهرى- اسدى- دکتر ملکى- صاحب دیوانى- باتمانقلیج.

استعفانامه آقاى مراد اریه قرائت شد و آقاى دهقان تقاضا نمودند لایحه مربوط به شرکت ورزشکاران در مسابقه­هاى المپیک مطرح شود. پیشنهاد سابق آقاى دکتر بقایى راجع به فروش برنج در فارس و کرمان طبق لایحه مطروحه مجدداً قرائت گردید و قابل توجه نشد.

آقاى دکتر معظمى با قرائت ماده 1 قانون انحصار تجارت و اشاره به صدور برنج به وسیله تجار بیگانه پیشنهاد نمودند اجازه ورود کالا منحصراً به اتباع ایرانى داده شود و پس از توضیحات آقایان رضوى و وکیلى و ضمیمه شدن شرکت­هایى که سرمایه آنها متعلق به اتباع ایرانى است پیشنهاد مذکور تصویب شد و سپس ماده اول لایحه فروش برنج به تصویب رسید و بعد به مجموع لایحه با ورقه اخذ رأى به عمل آمد از 97 نفر عده حاضر با اکثریت 92 رأى تصویب گردید.

در این موقع آقاى نخست وزیر قرائت گزارش عملیات دولت را به آقاى هژیر وزیر مشاور محول داشتند و خلاصه این بود که اعمال و رفتار دولت دو نوبت در مجلس مورد بحث و قضاوت قرار گرفته و عمده لوایح اصلاحات اساسى در امور فرهنگى و بهدارى و آبیارى و انتظام دستگاه قضایى و مالى و اقتصادى و لایحه نقشه هفت ساله عمرانى تقدیم مجلس گردیده و دولت در هیچ یک از وظایف خود قصور نکرده و به تصمیمات ناسنجیده و اجراى تمنیات ناروا دست نزده همچنین در تهیه زمینه اجراى قانون 29 مهر مربوط به نفت جنوب و موضوع تصفیه قرضه 1911 بانک شاهنشاهى و اخذ مالیات از این مؤسسه در سال جارى اقدامات مفیده به عمل آورده است در سیاست خارجى نیز به وضوح رسانیده که جز حفظ حقوق مشروع و رعایت احترام متقابل منظورى نداشته و در نتیجه ایجاد حسن تفاهم با دول بزرگ ابواب تجارت که سال­ها بسته بود نیز قریباً گشوده خواهد شد و اکنون براى روشن شدن وضع دولت تقاضاى رأى اعتماد می­کنند.

آقاى دکتر اعتبار پیشنهاد تنفس نموده توضیح دادند که جمعى از نمایندگان مخالف دولت هستند مکرر هم استیضاح به عمل آمده بالاخره مردم باید بدانند چرا با دولت مخالفت می­شود ممکن است امروز استیضاح شود و دولت فردا پاسخ دهد.

آقاى اقبال گفتند به رعایت اصول طبق تقاضاى خود دولت مجلس باید رأى بدهد و پیشنهاد تنفس تصویب نشد آقاى دکتر شفق در اطراف پیشنهاد جلسه خصوصى که تقدیم شده بود گفتند در این موقع نمایندگان موافق و مخالف با مشورت دوستانه باید تصمیم بگیرند زیرا عوض کردن دولت بدون نقشه به زیان کشور است.

آقاى ملک مدنى مخالف و معتقد بودند طبق آیین­نامه مجلس به تقاضاى اصولى آقاى نخست وزیر باید رأى داده شود و حاکم بر وضعیت مملکت مجلس و اکثریت است.

آقاى برزین پیشنهاد نمودند که طبق ماده 92 رأى گرفته شود و نسبت به تقاضاى آقاى نخست وزیر اخذ رأى به عمل آمد از 101 نفر عده حاضر 38 رأى موافق و 4 مخالف و 59 ورقه سفید ممتنع بود و ساعت 12 ظهر جلسه ختم و به صبح روز پنجشنبه موقع مقرر محول گردید.

نایب رئیس- آقاى قبادیان در صورت جلسه فرمایشى دارید؟ بفرمایید.

قبادیان- در صورت جلسه اینجا نوشته شده است که بنده با لایحه محدودیت بازرگانان خارجى مخالف بودم در صورتی که بنده نهایت موافقت را داشتم منتهى نسبت به دو تبصره­ای که دست بازرگانان خارجى را باز می­کرد اظهار مخالفت کردم و خیلى تعجب می­کنم که چرا در اینجا بنده را به عنوان مخالف قید کرده­اند متأسفانه در بعضى جراید هم یک چیزهایى راجع به این موضوع به بنده نسبت داده بودند که یک سوء تفاهمى ایجاد شده بود. در صورتى که بنده از اشخاصى بودم که نهایت علاقه­مندى به لایحه محدودیت بازرگانان خارجى داشتم و روى همین اصل هم اعتراض کردم که شما با آن تبصره­ها این

+++

لایحه را به کلى خنثى می­کنید و از بین می­رود و از آن نتیجه­ای که ما می­خواستیم براى بازرگانان خودمان به دست بیاوریم به واسطه باز گذاشتن دست بازرگانان خارجى به کلى از بین خواهد رفت بنابراین خواهش می­کنم در اینجا توجه بفرمایید اصلاح شود و بنده را هم غایب از دیر آمدگان نوشته بودند در صورتى که بنده از وقتى آمده­ام دو مرتبه دیر آمده­ام و آن هم به واسطه فوت ابراهیم خلیل عامرى بود و غایب نبودم و این آقایانى که کنترل می­کنند درست کنترل نکردند در صورتی که بنده اینجا راجع به لایحه تحدید بازرگانان خارجى صحبت کردم.

نایب رئیس- اصلاح می­شود آقاى نبوى فرمایشى دارید؟ بفرمایید.

نبوى- در جلسه گذشته بنا به پیشنهاد آقاى دکتر معظمى ماده­اى تصویب شد که اجازه ورود مال­التجاره منحصراً به تجار ایرانى داده شود ظاهراً سوء اجرا شده و ایجاد زحمتى کرده این طرز تصویب و عملى شده است که براى تجار داخله هم اسباب زحمت شده است، اثر این قانون نسبت به آینده است نه گذشته. در گذشته اگر تجار ایرانى مستقیماً یا به وسیله مؤسسات خارجى اجناسى دستور داده­اند از هر حیث رعایت مقررات و قوانین مربوط به این کار شده و عوارض این کارها را پرداخته­اند و اگر مال­التجاره­هاى آنها به گمرک وارد شده باشد مشمول این قانون نخواهد شد. (صحیح است)

البته نسبت به آن پرونده­هایی که هنوز به جریان نیفتاده است و آن مال­التجاره­هایى که هنوز به گمرک وارد نشده است مشمول این قانون است و از این به بعد نباید اجازه بدهند ولى آنها که الان به گمرک وارد شده و از هر حیث در گذشته رعایت قوانین هم شده بایستى اجازه ترخیص آن کالا را بدهند و از گمرک خارج کنند اثر این قانون به طوری که در قانون هم تصریح شده است نسبت به آینده است خواستم این توضیح را بدهم.

نایب رئیس- آقاى دکتر معظمى نسبت به صورت مجلس فرمایشى دارید؟

دکتر معظمى- بنده عرضى ندارم.

نایب رئیس- آقاى دکتر متین دفترى در صورت جلسه فرمایشى دارید؟ بفرمایید.

دکتر متین دفترى- بلى در صورت جلسه ما قبل آخر بنده شنیدم که نوشته­اند بنده یک بیانى کردم راجع به برنج و این که این قانون موجب ترقى یا تنزل برنج خواهد شد بنده خاطرم نمی­آید که یک همچو صحبتى کرده باشم اصلاً صحبتى نکردم (صحیح است) این را گمان می­کنم اشتباه کرده باشند یک تذکرى هم بنده دارم راجع به لایحه الغاى توافق مؤدیان مالیاتى که اگر اجازه مى­دهند حالا عرض کنم یا بعد.

نایب رئیس- بعداً بفرمایید، آقاى حاذقى در صورت جلسه اعتراضى دارید؟ بفرمایید.

حاذقى- تذکرى که نماینده محترم آقاى نبوى در صورت جلسه فرمودند خواستم عرض کنم که اشتباه نشود که از 29 اسفند سال گذشته موقعى که آن قانون محدودیت بازرگانان خارجى مطرح بود مجلس شورای ملى به وزیر اقتصاد ملى توصیه کرد که از دادن ارز به تمام بازرگانان و مؤسسات خارجى خوددارى بکند. (صحیح است) و وزیر اقتصاد ملى هم پشت تریبون رسماً قول دادند که یک دینار ارز به بازرگانان خارجى داده نمی­شود بنابراین فرمایش ایشان مربوط به کسانى است که قبل از سال گذشته سفارش داده­اند.

نایب رئیس- آقاى عامرى در صورت جلسه اعتراضى دارید؟

عامرى- بنده خواستم بگویم که این نظرى را که آقاى نبوى فرمودند و آقاى دکتر معظمى هم که خودشان آن پیشنهاد را کردند هیچ نظرى نداشتند نسبت به گذشته با یک حق ثابتى نمی­شود مبارزه کرد چون یک قانونى تصویب شده است و باید اجرا شود.

نایب رئیس- آقاى ارباب مهدى در صورت جلسه فرمایشى دارید؟ بفرمایید.

ارباب مهدى- بنده در تکمیل توضیحات آقاى نبوى خواستم عرض بکنم...

نایب رئیس- در صورت جلسه اگر فرمایشى دارید صحبت کنید.

ارباب مهدى- این براى رفع اشکال عمومى است مربوط به صورت جلسه است کالاهایى که قبل از تصویب ماده پیشنهادى جناب آقاى دکتر معظمى اعتبارش باز شده مشمول این قانون نیست این را خواستم عرض کنم که اشتباه نشود و اشکال نکنند.

نایب رئیس- آقاى فرامرزى نسبت به صورت جلسه اعتراضى دارید؟

فرامرزى- اول اعتراض می­خواهم بکنم به ثبت اسامى که اجازه می­گیرند براى این که اگر آقاى منشى یا آقایان منشى­ها خاطرشان نباشد خود من خاطرم هست که قبل از کى اجازه گرفتم و بعد از کى و زیاد تبعیض می­شود در اینجا در ثبت اشخاصى که اجازه می­گیرند براى حرف زدن (موسوى- اشتباه فرمودید) اجازه بدهید حالا عرض می­کنم بنده زودتر از آقایان اجازه گرفته بودم مثل این است که با عصبانیت این صورت ثبت شده است دوم این که بنده معذرت می­خواهم از دوست عزیزم آقاى فولادوند ولى یک قدرى اعتراض دارم نسبت به طرز خواندن بعضى کلمات از لحاظ زبان فارسى مثل رضا حکمت، صفا امامى، اینها فارسى نیست اینها فرنگى است ایرانیش رضاى حکمت، صفاى امامى حسن امامى و اینجا اگر اشتباه می­شود در نوشتنش بعد هم در خواندنش اشتباه می­شود استدعا می­کنم که تذکر بفرمایید رعایت بشود دیگر این که صورت جلسات باید نشان بدهد که جلسه چه جور بوده است در آن جلسه ما حرف نزدیم ولى تقاضاى حرف کردیم به ما اجازه ندادند تعرض کردیم رفتیم بیرون لااقل باید نماینده آن پیش آمد باشد صورت جلسه که معلوم شود ما در آن تاریخ خواستیم حرف بزنیم و به ما اجازه ندادند حرف بزنیم و ما موافق با آن وضع نبودیم مخالفت ما بایستى منعکس شود (صحیح است)

نایب رئیس- البته تصدیق می­فرمایید که اگر جزئیات در صورت جلسه ذکر بشود تمام وقت مجلس را صورت جلسه می­گیرد (صحیح است) و در تمام صورت جلسات مشروح این مطالبى که می­فرمایید ذکر شده است دیگر در صورت جلسه فرمایشى نیست (گفته شد خیر) صورت جلسات قبل تصویب شد.

2 - تقدیم طرح یک دوازدهم از طرف جمعى از آقایان نمایندگان به قید یک فوریت و تصویب آن‏

نایب رئیس- طرحى از طرف جمع کثیرى از آقایان نمایندگان راجع به تصویب یک دوازدهم رسیده است که قرائت می­شود.

مجلس شوراى ملى: اینجانبان امضاءکنندگان ذیل از نظر انقضا خردادماه و رفع بلاتکلیفى کارمندان دولت و تأمین احتیاجات ضرورى وزارتخانه­ها و ادارات ماده واحده زیر را به قید یک فوریت پیشنهاد مى­نماییم.

ماده واحده- به وزارت دارایى اجازه داده می­شود حقوق و هزینه­هاى مستمر و غیرمستمر وزارتخانه­ها و ادارات و بنگاه­هاى دولتى و سایر هزینه­هاى کشور و مصارف عمرانى و تولیدى و عام­المنفعه را در خردادماه 1327 در حدود اعتبارات اسفندماه 1326 و با رعایت تبصره یک ماده واحده قانون و مصوب آبان ماه 1324 و سایر قوانین و مقررات مالى و کمک هزینه کارمندان کشورى و لشگرى را مطابق قوانین و آیین­نامه مربوطه از درآمد عمومى سال جارى کشور پرداخت نماید.

نایب رئیس- جمع کثیرى از آقایان نمایندگان امضا کرده­اند فوریت ماده واحده مطرح است مخالفى نیست؟ (گفته شد خیر) رأى می­گیریم به فوریت ماده واحده آقایان موافقین قیام کنند. (اکثر برخاستند) تصویب شد. اصل ماده واحده مطرح است.

بعضى از نمایندگان- دو مرتبه قرائت بشود.

نایب رئیس- خوانده شده است اگر اجازه بدهید دیگر خوانده نشود، آقاى اردلان مخالفید.

اردلان- بلى مخالفم بنده فقط از آقاى رئیس محترم کمیسیون بودجه یا مخبر کمیسیون بودجه یا یکى از اعضا محترم کمیسیون بودجه خواستم تقاضا کنم که یک کلمه جواب به ما بدهند که ما تا چند ماه باید یک دوازدهم را بیاوریم و تصویب کنیم. (صحیح است) آقاى دکتر اعتبار یک طرحى تهیه کردند که ما از مجلس شورای ملى تقاضا کنیم که حالا آقایان اعضا محترم کمیسیون بودجه وظایف خودشان را انجام نمی­دهند با این که به تمام یکایک اعضا کمیسیون بودجه ارادت خاصى دارم معهذا این مأموریت را به یک عده از آقایان دیگر مراجعه بفرمایید که شاید بتوانند بودجه مملکتى را به مجلس شوراى ملى تقدیم کنند. (صحیح است) یکى از چیزهاى حساس مملکت بودجه است ما باید هرچه زودتر بودجه­مان را مطرح بکنیم و تصویب بکنیم که در راه قضیه مهم هزینه زندگى که این قدر مورد مورد توجه همه آقایان است یک قدم بزرگى برداشته باشیم. (صحیح است) بنده فقط از آقاى مخبر محترم کمیسیون بودجه استدعا دارم این قضیه را براى ما روشن بفرمایند تا بتوانیم به این لایحه رأى بدهیم‏.

نایب رئیس- آقاى دکتر مصباح­زاده

دکترمصباح­زاده- (مخبر) اگر آقایان به خاطر داشته باشند بنده در یک دوازدهم ماه گذشته اینجا عرض کردم که تا دو سه هفته دیگر گزارش کمیسیون

+++

بودجه را تقدیم خواهم کرد و از آن تاریخ تا حالا هم کمیسیون بودجه جلسات خود را مرتباً تشکیل داده و به بودجه هم رسیدگى کرده است این که ما نتوانستیم گزارش تقدیم کنیم به علت سقوط دولت و نبودن یک دولتى است که با توافق نظر و با نظر او این کار انجام بشود و یکى هم چند قلم از بودجه مانده که باید رسیدگى به آن تمام بشود بنده خواستم خاطر نمایندگان محترم را اطمینان بدهم که کمیسیون بودجه کار خودش را انجام می­دهد و امیدوارم تا یکى دو هفته یعنى وقتى که دولت تشکیل می­شود ما بتوانیم با حضور هیئت دولت راجع به بودجه صحبت بکنیم و گزارش­مان را در همین ماه به مجلس تقدیم بکنیم.

نمایندگان- انشاءالله‏

نایب رئیس- آقاى دکتر بقایى مخالفید؟

دکتر بقایى- بلى مخالفم.

حاذقى- باید موافق صحبت بکند.

نایب رئیس- بعد از مخبر مخالف می­تواند صحبت بکند. بفرمایید آقاى دکتر بقایى.

دکتر بقایى- مخالفت بنده خیلى مختصر است. بیست و هفت هشت روز قبل بنده همین جا با یک دوازدهم گذشته مخالفت کردم گفتم که این یک قدرى قبیح است که ما همه­اش یک دوازدهم تصویب بکنیم. (صحیح است)

آقاى مخبر کمیسیون بودجه هم قول دادند که پانزده روز دیگر بودجه را بیاورند به مجلس بنده خودم عضو کمیسیون بودجه هستم و کمیسیون بودجه هم مرتباً جلسه تشکیل می­دهد (حاذقى- جز دیروز که اکثریت نشد) دیروز که اکثریت نشد و امروز هم می­خواهند یک دوازدهم را بیاورند الان هم آخر ماه است و کارمندان دولت هم تقصیرى ندارند ما مجبوریم تصویب بکنیم این یک دوازدهم را ولى می­خواستم بگویم که ما باید یک فکرى بکنیم که ماه آینده دیگر یک دوازدهم را اینجا نیاوریم. (صحیح است) این رکیک است که همه­اش یک دوازدهم بیاوریم (دکتر معظمى- کمیسیون بودجه وظیفه­اش را انجام نداده است) در هر صورت می­خواستم تقاضا کنم که آقایان یک فشارى بیاورند که این یک دوازدهم آخرى باشد خودم عضو کمیسیون بودجه هستم در کمیسیون بودجه هم می­گویم ولى چه کنم پیشرفت نمی­کند.

دکتر مصباح­زاده- اجازه می­فرمایید.

نایب رئیس- بفرمایید.

مخبر- مثل این که آقایان تصور می­کنند که اعضا کمیسیون بودجه غیر از آقایان هستند یک عده از همین آقایان نمایندگان مجلس هستند حقیقت این است که کمیسیون بودجه تابع مجلس است اگر مجلس با یک دولتی کار بکند کمیسیون بودجه هم در انجام وظیفه خودش موفق خواهد شد. (یکى از نمایندگان- این جور نیست آقاى دکتر) اجازه بفرمایید در زمان دولت آقاى حکیمى در مجلس تشنج پیدا شد و به علت موافقت و مخالفت با دولت آقاى حکیمى جلسات مجلس و در نتیجه کمیسیون بودجه آن طوری که می­بایست تشکیل بشود تشکیل نشد مقصود بنده این است که آقایان نفرمایند کمیسیون بودجه انجام وظیفه نکرده است بنده می­خواهم عرض بکنم که این رابطه داشته با خود وضعى که مجلس نسبت به دولت­ها داشته‏(دکتر فلسفى- صحیح نیست آقاى دکتر) در دوره 14 آقایان اگر ملاحظه بفرمایید دو مرتبه دولت بودجه­اش را آورد به مجلس و یکى از آن دو بودجه هم تصویب نشد و کمیسیون بودجه فعلى بنده یقین دارم که وظیفه خودش را انجام داده و تا آن اندازه امکان با حسن نیت به بودجه رسیدگى کرده و می­خواست که گزارش خود را در این ماه به مجلس تقدیم بکند ولى وقتی که دولت سقوط کرد و دولتى روى کار نیامد آقایان می­دانند که رسیدگى به بودجه باید با حضور دولت باشد باید ما نظر دولت جدید را بدانیم و اگر دولت تا یک ماه دیگر مجلس نیاید و خودش را معرفى نکند و رأى نگیرد و در کمیسیون حاضر نشود و مذاکره نکند بنده نمی­دانم که ما چطور می­توانیم گزارش را به مجلس تقدیم کنیم آقایان فرمودند هرچه زودتر گزارش کمیسیون بودجه را بیاید آقایان باید بدانند که باید دولت بیاید و ما با نظر دولت این گزارش را بدهیم و حالا هم امیدوارم که دولت آقاى هژیر به مجلس خواهند آمد و معرفى خواهند شد و ما شروع به کار می­کنیم و این را هم می­خواستم عرض کنم که در تمام مدتى که دولت نبود کمیسیون تشکیل شده و به بودجه رسیدگى کرده و عنقریب کارش هم تمام می­شود فقط ما باید با دولت تماس پیدا کنیم و گزارش را تقدیم بکنیم.

نایب رئیس- آقاى رضوى موافقید؟

رضوى- عرض کنم بنده البته با گذشتن یک دوازدهم فعلى از نظر این که اضطرار ایجاب کرده است که به مجلس مراجعه شود و بالاخره طرحى تهیه فرمودند و دادند کمال موافقت را دارم زیرا که فعلاً براى این تاریخ و پرداخت ماه خرداد هیچ راهى جز این نبوده و کمال موافقت حاصل است ولیکن این دفاع­هاى آقاى مخبر به نظر بنده به هیچ وجه مقنع نبود کار و وظیفه مجلس شورای ملى، چیزی که وظیفه انحصارى ما است موضوع رسیدگى به بودجه است. (صحیح است) و اگر بنا شود مجلس در ظرف سال تصویب بودجه را تصویب بکند و تفریغ بودجه را رسیدگى نکرده باشد می­توانم بگویم وظیفه عمده خودش را انجام نداده از طرف دیگرى درست است که بودجه را یک دولتى می­آورد ولى به دلیل این که الان دارید شما یک دوازدهم را تصویب می­کنید بودجه یک وظیفه روزمره­ای است که اگر احیاناً بحران طول بکشد و یک ماه که دولت نباشد این پرداخت­هاى روزمره و ماهیانه علاجى ندارد و در عین حال وقتى کمیسیون بودجه را به مجلس نیاورد و در یک حصار محکمى گیر بکند مجلس شورای ملى به هیچ وجه من­الوجوه در جزئیات و کلیات و در قسمت گذشتن آن وارد نمی­شود و بعد از تصویب هم علاوه بر این که در ضمن یک دوازدهم­ها هم ممکن است یک تخلفاتى هم آقایان بکنند و ممکن است یک موادى هم اساساً حذف شده باشد ما آن مواد اسفند یا بهمن سال گذشته را می­دهیم، این مواد گذشته را معمولاً نمی­پردازند و یک خطر مهمى که این قضیه براى مملکت پیدا می­کند این است که ما الان بودجه مملکت­مان منحصر شده است به حقوق و پرداخت حقوق در حالی که حقاً قدمى که این مجلس برداشته است یک مقدار مصارف انتفاعى بوده و ممکن است براى مملکت مالاً استفاده داشته باشد متأسفانه سه ماه است که از سال گذشته است و هر وقت گفتند که یک قلم از اینها را بدهید گفتند آقا بودجه نیست. (صحیح است)

پس ما در واقع وظیفه مملکت را منحصر کردیم به این که یک پولى بروند از مردم بگیرند و آخر ماه هم بیاورند حقوق بدهند و بس و حال این که همه­اش این نیست انصاف باید داد که کمیسیون بودجه خوب کار نکرده و به طور کلى رضایت کافى از عمل کمیسیون بودجه نیست از این جهت ما استدعا می­کنیم که هر کدام از آقایان از حالا به بعد اگر واقعاً نمی­توانند برسند استعفا بکنند و هرکدام از آقایان که می­توانند حاضر بشوند اقلاً یک قدم جدى بردارند که در ظرف این ماه لااقل ما داراى بودجه باشیم. (صحیح است).

نایب رئیس- سه پیشنهاد رسیده است براى کفایت مذاکرات، یک پیشنهادى آقاى فرامرزى فرموده­اند که لایحه از دستور خارج بشود، چون مقدم است، بفرمایید آقاى فرامرزى.

فرامرزى- آخر هر ماه مجلس را در مقابل یک عمل انجام شده­اى قرار می­دهند به این که آخر ماه است و حقوق کارمندان باید پرداخته بشود و یک مقدارى هم روضه خوانى مى­شود براى کارمندان دولت که بدبخت هستند، بیچاره هستند، فقیر هستند و باید حقوق آنها پرداخت بشود و نتیجه آن عمل این می­شود که مجلس از وظیفه اساسى خودش که نظارت در امر بودجه باشد تخلف بکند یعنى انجام ندهد کارش را (صحیح است)

براى این که کارمندان دولت یک قوه­اى هستند امروز که مافوق قوه­هاى دیگر است هم مجلس ازشان ملاحظه می­کند و هم دولت ما به جاى این که این قوه را طورى مصرف بکنیم که امور به جریان خودش بیفتد و قانون انجام بشود این قوه منحرف کرده است قضایا را از مجراى خودش یعنى به جاى این که ما بگوییم ما دو دوازدهم یا یک دوازدهم را تصویب نمی­کنیم و دولتى که از این قوه می­ترسد باید به موقع بودجه خودش را برساند و یا این که مجلس که از این قوه می­ترسد به موقع بودجه را تصویب بکند آمدیم این را منحرف کردیم که مجلس در غیر موقع بودجه را تصویب بکند یعنى بودجه کل را تصویب نکند و یک دوازدهم، و دو دوازدهم تصویب شدن به قدرى ضرر دارد براى مملکت که هرکسى که در امور ادارى وارد باشد می­داند که چه گرفتاری­هایى دارد براى این که دولت در هر سالى یک مخارج اضافى دارد تشکیلات دیگرى دارد، کارهاى دیگرى دارد تا بودجه کل مملکتى تصویب نشود نمی­تواند کارهاى خودش را انجام بدهد و تمام اینها متوقف می­ماند فقط با یک دوازدهم و دو دوازدهم حقوق­ها مطابق ماه­هاى پیش داده می­شود و آخرش هم این پول­ها پرداخته می­شود ولى در غیر موقع و نتیجه­اش این می­شود که کارها فلج می­شود و در موقع انجام نمی­شود و به موقع خودش پول پرداخته نشده چرا؟ براى این که مجلس وظیفه خودش را انجام نداده که تصویب بودجه باشد مطابق قانون اساسى در همین سال آقاى مخبر کمیسیون بودجه فرمودند که کمیسیون بودجه وظیفه­اش را انجام داده و اگر وظیفه­اش را انجام نداده براى این بوده است که چون مجلس با یک دولتى همکارى نکرده است کمیسیون بودجه هم تابع مجلس است اولاً همچو چیزى نیست کمیسیون بودجه تابع مجلس مجلس نیست وظیفه­اى دارد که باید انجام بدهد و بودجه را به موقع بیاورد به مجلس، از آن طرف این تشنجى که اخیراً حاصل شده با دولت این تازگى است و بودجه مملکتى سال قبل تقدیم شده به مجلس و در

+++

کمیسیون بودجه است (بعضى از نمایندگان- امسال داده شده) اول امسال بود به هرحال بدون تعارف کمیسیون بودجه وظیفه خودش را انجام نداده است و فرمایش آقاى اردلان کاملاً وارد است و کسی که نمی­خواهد در کمیسیون بودجه حاضر بشود و وظیفه­اش را انجام بدهد حداقل عملش این است که بگوید آقا من دیگر نمی­آیم آنجا و متأسفانه می­خواهم عرض کنم که این شامل ما هم می­شود یعنى وکلا همین طور می­کردند توى راهروها و جلسه هم تشکیل نمی­شود و عقیده دارم که کسى که می­خواهد بیاید توى راهرو بنشیند اینجا بنشیند که مجلس تشکیل بشود به طوری که خود ما هم مى­نشینیم و این عملى که گفته می­شود یعنى گذشته از این کارها به موقع خودش انجام نمی­شود و پول بی­جهت تلف می­شود و یکى دو سه ماده از قانون اساسى ملغى می­شود یک توهمى هم می­رود که از لحاظ معنى هم براى مجلس و هم براى اعضا کمیسیون بودجه خوب نیست و توهمش این است که چون بودجه از مسائل مبتلا به دولت است و دولت­ها همیشه بهش احتیاج دارند اگر این کار را بگذرد و تمام بشود تا حدى ریش دولت آزاد می­شود، آقایان براى این که همیشه ریش دولت­ها را در دست داشته باشند،

(بعضى از نمایندگان- این طور نیست) عرض کردم جاى این توهم می­رود، نمی­گویم این طور هست، جاى این توهم می­رود، براى این که دولت همیشه مطیع تقاضاهاى اشخاص بشود بودجه را نمی­گذارند یک دفعه تصویب بشود در نتیجه ریش دولت آزاد بشود براى رفع این توهم هم شده است وظیفه آقایان این است که بودجه را زودتر از کمیسیون بگذرانید و بیاوردید به مجلس و از این لگد کردن قانون اساسى با پاى مجلس صرف­نظر بشود لااقل، این عرایض بنده است پیشنهادم را هم پس گرفتم.

نایب رئیس- آقاى حاذقى پیشنهاد کفایت مذاکرات نموده­اند، بفرمایید.

ملک مدنى- بنده هم پیشنهاد کردم.

نایب رئیس- اول ایشان پیشنهاد کرده­اند.

حاذقى- تمام مذاکراتى که آقایان نمایندگان می­فرمایند درباره لزوم تصویب بودجه سالیانه مملکتى از طرف کمیسیون بودجه و تأخیر در تقدیم به مجلس شوراى ملى شده است صحیح است، در گذشته اینجا عده­اى از آقایان نمایندگان طرحى امضا کردند که اکثر آقایان اعضا کمیسیون بودجه که تا یک سال منتخب مجلس هستند موظفند براى ماه خرداد گزارش تمام بودجه مملکتى اعم از بودجه­هاى پرسنلى و بودجه عمرانى را تقدیم مجلس بکنند و اگر نکنند مجلس شوراى ملى آنها را از این سمت منعزل کند و تجدید انتخاب بشود که هر چه زودتر این نظر نهایى آقایان که تصویب بودجه پرسنلى و عمرانى مملکتى است صورت وقوع پیدا کند براى این که آقایان نمایندگان محترم واقف هستند که تاکنون که سه ماه از سال گذشته است دولت نتوانسته است یک قدم اصلاحى و عمرانى بردارد و عذر دولت هم موجه بوده است براى این که این اختیار را مجلس به دولت نداده است و بودجه عمرانى چون محتاج به اعتبار یک جا است اگر اعتبار یک جا داده نشود این عمل صورت وقوع پیدا نمی­کند. بنابراین بنده استدعا می­کنم که آقایان موافقت بفرمایید بحث در کلیات ماده واحده کافى باشد پیشنهادهایى که داده شده چه آن پیشنهادهایى که مربوط به یک دوازدهم ماه گذشته بود و آقایان موافقت کردند که بعداً رسیدگى شود و نشد و چه پیشنهادهایى که الان داده شده به طور اختصار طبق قانون در اطراف آنها بحث بشود و رأى گرفته بشود و کار این ماده واحده خاتمه پیدا کند و آقایان با خیال راحت به منزل­شان بروند. (احسنت)

نایب رئیس- آقاى ملک مدنى.

ملک مدنى- بنده به نام مخالف آمدم اینجا براى این که تذکرى دادند آقاى حاذقى که پیشنهاداتى که در ماه گذشته داده شده ضمیمه این لایحه و طرحى بشود که از طرف آقایان نمایندگان پیشنهاد شده، بنده خیال می­کنم که اگر ما بخواهیم این کار را بکنیم بودجه یک دوازدهم امروز تمام نمی­شود و به تصویب نمی­رسد و این عمل صحیح نیست که ما حقوق کارمندان دولت را همیشه به تأخیر بیندازیم، بیانات آقاى فرامرزى در باب این که کمیسیون بودجه زودتر باید وظیفه­اش را انجام بدهد صحیح است اما از طرف دیگر هم کارمندان دولت مثل ما وکلا باید حقوق­شان را بگیرند آنها هم یک مردمى هستند که کار خودشان را دارند انجام می­دهند آخر ماه هم که باید حقوق­شان داده شود و حقوق آنها را همین مجلس باید تصویب بکند همین وکلا تفاوتى نمی­کند آنها بیشتر احتیاج دارند یک عده­اى از اعضاى دولت اشخاص فقیر و بى­چیزى هستند که روزمره زندگى می­کنند و از بقال و عطار نانواى سرکوچه به اعتبار حقوق قرض می­کنند و در آخر ماه هم حقوق­شان باید داده شود. (صحیح است) این یک اصل مسلمى است بنده خواهش می­کنم از آقایان که آن پیشنهاداتى را که در ماه گذشته داده­اند مسکوت بگذارند که در موقع بحث در اطراف بودجه کل مملکتى مطرح بشود براى این که اگر آن پیشنهادات حالا مطرح شود موجب تأخیر خواهد شد و این لایحه امروز از مجلس نمی­گذرد و این عمل صحیح نیست که حقوق مستخدمین به تأخیر بیفتد و بنده از آقایان خواهش می­کنم که موافقت بفرمایند زودتر این کار تمام شود و یک موضوع هم بنده راجع به بودجه می­خواستم عرض کنم حالا که این مشکلات پیدا شده در کمیسیون بودجه و تأخیرى پیش آمده بنده عقیده­ام این است از نقطه­نظر مختصر تجربه­اى که بنده دارم و سال­ها در کمیسیون بودجه عضویت آنجا را داشتم عرض می­کنم که کمیسیون بودجه لازم است زودتر تصمیمش را بگیرد و لایحه بودجه را به مجلس تقدیم کند بعد هم هر دولتى که باشد ناچار است اینجا حاضر بشود و این لایحه بودجه چیزى نیست که در ظرف ده روز و 15 روز مواد آن بگذرد حداقلش این است که یک ماه وقت لازم دارد که جلسات منظم تشکیل بشود و هفته­اى سه روز ما جلسه داشته باشیم آقاى دکتر مصباح­زاده جنابعالى که مخبر کمیسیون هستید کار خودتان را بکنید منتظر دولت نباشید (مخبر- کار خودمان را کرده­ایم) و باید در قسمت­هاى درآمد هزینه به طور کلى رویش اظهارنظر بکنید و گزارش آن را بدهید به مجلس که مطرح بشود و اگر لازم شد ما هفته­اى پنج روز هم جلسه را تشکیل می­دهیم (صحیح است) که مجلس بی­کار نباشد اگر در ظرف این چند روز هم فرض بفرمایید که بحران شده بود ما لایحه بودجه را داشتیم رویش بحث می­کردیم یک موادى است که باید مجلس خودش روى آن بحث بکند و البته کار دولت نیست خودتان را مقید به این موضوع نکنید زیرا که باعث تأخیر بودجه می­شود. بیانى که آقاى فرامرزى کردند و گفتند که کارهاى عمرانى اگر موعدش گذشت دیگر نتیجه ندارد درست است الان سه ماه از سال گذشته است. سه ماه دیگر «سزن» مساعدى است براى کارهاى عمرانى که در بودجه هست از نقطه­نظر عمران و آبادى از نقطه­نظر سدسازى و کارهاى دیگر بنابراین خبر آن را بدهید که دیگر تأخیر در تقدیم بودجه نشود.

حاذقى- بنده توضیح مختصرى دارم‏.

نایب رئیس- توضیح ندارد رأى می­گیریم به پیشنهاد آقاى حاذقى مبنى بر کفایت مذاکرات آقایانى که موافقند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد. پیشنهادات قرائت می­شود پیشنهاد آقاى مهدى ارباب قرائت می­شود.

(به شرح ذیل قرائت شد)

تبصره­هاى ذیل را پیشنهاد می­کنم.

تبصره یک- دولت مجاز است اراضى دایر و بایر شهر زاهدان و اماکن متصرفى افراد از بدو تأسیس شهر تا حال تا شعاع شش کیلومتر اطراف شهر به استثناى مقدارى که دولت قبلاً به اشخاص فروخته به اطلاع وزارت دارایى به شهردارى زاهدان واگذار نماید تا با تصویب انجمن شهر زیر نظر فرماندار کل بلوچستان تقسیمات محلى و تقویم گردیده و به استثناى هر مقداری که مورد احتیاج شهر و شهردارى است به بهاى معینه به صاحبان ابنیه و غیره فروخته بهاى آن منحصراً به مصرف ایجاد مخزن آب و لوله­کشى شهر زاهدان برسانند و مازاد احتمالى آن نیز به مصرف مؤسسات عام­المنفعه همان شهر برسانند.

قبادیان- بنده با این پیشنهادات مخالفم چون دولتى نیست که جواب بدهد بنابراین پیشنهادات برود به کمیسیون‏

نایب رئیس- اجازه بفرمایید قرائت بشود تا بنده ببینم مورد دارد یا ندارد.

تبصره 2- به اتباع خارجه مقدارى که قانون براى سکونت آنان تجویز نموده فروخته خواهد شد.

نایب رئیس- این پیشنهادها وارد نیست. (صحیح است)

مهدى ارباب- اجازه بفرمایید توضیح بدهم اگر وارد نبود بفرمایید

نایب رئیس- این را در بودجه مملکتى بعدها وقتى که وزیر کشور حاضر بود بدهید چون مربوط به شهردارى است.

مهدى ارباب- این سابقه قانونى دارد.

نایب رئیس- استدعا می­کنم بفرمایید بعداً در بودجه کل مطرح بفرمایید. (صحیح است)

مهدى ارباب- می­خواهم توضیح بدهم‏.

نایب رئیس- وقتى که مورد ندارد توضیح هم ندارد. پیشنهاد دوم قرائت می­شود

رضوى- بنده اخطار نظامنامه دارم‏.

صفوى- پیشنهاداتى که مربوط به وزارتخانه­ها است چون آقایان وزرا نیامدند به مجلس معرفى

+++

نشده‌اند و چون هنوز دولتی نیست نمی‌شود این پیشنهادات را مطرح کرد برای این که آقایان وزرا باید دفاع کنند و نظر خودشان را بدهند و این نمی‌شود و به عقیده بنده همان لایحه یک دوازدهم که پیشنهاد شده باید مطرح شود که آقای معاون وزارت دارایی هم تشیف دارند و می‌توانند در آن اظهار‌نظر کنند.

ارباب ـ  پس پیشنهاد بنده را محفوظ بدارید برای موقعی که بشود مطرح کرد

نائب رئیس ـ  بسیار خوب بقیه پیشنهادات خوانده می‌شود

رضوی ـ اجازه بفرمایی بنده اخطارم را عرض کنم

نائب رئیس ـ  بفرمایید

رضوی ـ  ماده 42 نظامنامه که به اصطلاح مربوط به ماده چهل قانون اساسی هم هست در آنجا تصریح دارد که هر طرحی که مربوط به هر وزارتخانه‌ای است با حضور نماینده آن وزارتخانه و وزیر آن وزارتخانه باید باشد (صحیح است) در موقعی که دولت نیست و طرحی هم داده شده طرحی که مجلس می‌دهد شبیه به لایحه‌ای که دولت داده است نیست این پیشنهادها را باید با حضور وزیر مربوطه مطرح کنیم و الان تنها طرحی را که نمایندگان به مجلس داده‌اند و این حق را مطابق نظامنامه دارند قابل طرح است و غیر از آن هیچ عملی به حکم ماده چهل قانون اساسی که دیگر رأس تمام قوانین است و مادهٔ 42 آئین‌نامه قابل طرح نیست و بنده تعجب می‌کنم که چطور اجازه طرح داده‌اند.

نائب رئیس ـ  بنده که به کسی اجازه ندادم آقای رضوی، ‌فقط خوانده شد خواندن هم که اشکالی ندارد برای این خواندند که شاید مورد پیدا کند و بعد هم آقایان نمایندگان حتی کسانی که طرح را امضاء کرده‌اند حق پیشنهاد دارند معهذا بسته است به نظر مجلس اگر مجلس میل دارد عین طرحی که تقدیم شده است بدون پیشنهادات تصویب می‌شود و عین آن را من اجرا می‌کنم.

رضوی ـ با ماده چهل قانون اساسی مخالف است جناب آقای رئیس اجازه بفرمایید وقتی امری مخالف قانون اساسی است که دیگر مجلس نمی‌تواند درش مداخله کند اجازه بفرمایید ماده چهل را بخوانند ماده چهل قانون اساسی که ماده 42 نظامنامه مستند به آن است در آنجا تصریح دارد که بدون حضور وزیر مسئول هیچ طرحی در مجلس قابل بحث نیست .

نائب رئیس ـ الان معاون وزارت دارایی حاضر است.

رضوی ـ بفرمایید ماده را بخوانند.

نائب رئیس ـ آقای رضوی برای استحضار خاطر آقا عرض می‌کنم که معاون وزارت دارایی الان حضور دارند و ایشان رسمیت دارند برای این که اظهار عقیده بکنند و این طرح قابل مطرح شدن در مجلس باشد.

سزاوار ـ بنده پیشنهاد کردم که پیشنهادها را بعد بخوانند اجازه بفرمایید قرائت شود

نائب رئیس ـ پیشنهاد آقای سزاوار قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد می‌کنم قرائت پیشنهادات به بعد موکول شود (صحیح است)

نائب رئیس ـ  آقای سزاوار

سزاوار ـ  اجازه بفرمایید این طرح پیشنهادی آقایان نمایندگان به منظور این بوده است که آخر ماه است و پرداخت حقوق کارمندان دولت و هزینه‌های ضروری کشور به تعویق نیفتد به همین منظور پیشنهاد شده است که مذاکرات کافی است و رأی گرفتند تصویب نشد و بنده نگرانم که اگر این عمل به طول انجامد ممکن است مجلس از اکثریت بیفتد و به رأی نرسد (صحیح است) بنابراین هیچ مانعی ندارد که پیشنهاداتی که آقایان کرده‌اند موکول بکنند به بعد در موقع طرح بودجه یا اگر خدای نخواسته یک مرتبه دیگری یکدوازدهم آمد در مجلس در اطرافش صحبت کنند.

جمعی از نمایندگان ـ رأی، رأی.

دکتر بقایی ـ  بنده مخالفم.

نائب رئیس ـ بفرمایید.

دکتر بقایی ـ  بنده می‌خواهم پیشنهاد کنم که پیشنهاد آقای سزاوار را تکمیلش کنیم به این که دیگر این روزها به خودمان زحمت ندهیم و بیاییم به مجلس بنشینیم، آخر ماه بیاییم یک‌دوازدهم تصویب بکنیم بدون هیچ مذاکره‌ای و برویم این که وضع نشد آقایان اگر دلشان برای کارمندان سوخته مجلس را از اکثریت نیندازند تا ساعت 6 تا ساعت7 بمانند پیشنهادات هم خوانده بشود برای این که تنها چیزی که ما از وکالت داریم همین است که یک دردی اگر هست این را در ضمن یک‌دوازدهم پیشنهاد بکنیم بودجه که نمی‌آید به مجلس چیز دیگری هم که نمی‌آید همه‌اش به صورت یک‌دوازدهم است در ماه گذشته هم آقایان گفند پیشنهادها بماند چون کارمندان گرسنه هستند بدبخت هستند بیچاره هستند ما یک‌دوازهم را به آنها بدهیم و بعد پیشنهادها مطرح بشود الان یک ماه گذشته است و این پیشنهادات مطرح نشد حالا هم آقای سزاوار دوباره پیشنهاد می‌کنند که این پیشنهادات مطرح نشود و بعد مطرح بشود پس ما چه کاره هستیم پیشنهاد کنید برویم خانه‌مان بنشینیم این که وضع زندگی نمی‌شود اگر آقایان راست می‌گویند و حقیقتاً دلشان برای کارمندان دولت می‌سوزد اینجا می‌مانند تا نصف شب و تصویب می‌کنند و اگر هم دروغ می‌گویند که این وضع زندگی نمی‌شود پیشنهادات حق قانونی نمایندگان است.

دکتر معظمی ـ بنده اخطار دارم.

نائب رئیس ـ بفرمایید.

دکتر معظمی ـ این پیشنهاد قابل رأی نیست چون سلب حق از وکلا می‌کند (صحیح است) بنابراین به عقیده بنده (یک نفر از نمایندگان ـ سابقه دارد) یک مرتبه این کار اتفاق افتاده آن هم با جلسه خصوصی و با اتفاق تمام وکلا این کار را کردند ولی این عمل مطابق قانون نیست برای این که حق هر وکیلی است که پیشنهاد بکند و اگر آقایان مایل نباشند می‌توانند رأی ندهند ولی آقایان نمی‌توانند به این پیشنهاد رأی بدهند برای این که سلب حق از نمایندگان می‌شود با این پیشنهاد و قابل طرح نیست.

سزاوار ـ اجازه می‌فرمایید بنده یک توضیح مختصری عرض کنم.

نائب رئیس ـ آقای دکتر شفق.

دکتر شفق ـ استدلال آقای رضوی در باب این طرح به نظر بنده صحیح بود مجلس خودش یک طرحی داده است و نظر مجلس کاملاً روشن است که منحصراً متوجه بگذشتن ماده واحده راجع به یک‌دوازدهم است (صحیح است) و از این لحاظ تصور می‌کنم اشکالی که می‌شود وارد نیست اگر ما وارد پیشنهادات بشویم فراموش نفرمایید که یک تبصره‌هایی است که معطوف به آن یک‌دوازدهم گذشته است و آن تبصره‌ها حق تقدم دارد اول باید از آنها شروع کنیم و منتهی سه یا چهار روز وقت صرف می‌شود و این که گفته شده است که آقایان تا ساعت شش و هفت بنشینند این را سه چهار سال است ما می‌شنویم و یک دفعه هم پیش آمد نکرده حتی یک موقع ناهاری هم تهیه شد یکی دو نفر آمدند ناهار را خوردند و رفتند (خنده نمایندگان) این را تصور می‌کنم با احساسات نمی‌شود کار کرد الان آخرین روز ماه است و نظر مجلس این است که می‌خواهد این ماده واحده را تصویب بکند استدعا می‌کنم رأی بخواهید اگر مجلس می‌خواهد که این ماده واحده به همین شکل تصویب بشود که رأی می‌دهد و اگر مجلس واقعاً مصر باشد در این که تبصره‌ها مطرح بشود چه مانعی خواهد داشت بعد جمع بشوند و تبصره‌ها را مطرح کنند.

نائب رئیس ـ اجازه بفرمایید این پیشنهاد به نظر بنده هم قابل رأی نیست (صحیح است) چون که مجلس باید اجازه داشته باشد آزاد باشد پیشنهاد کند منتهی اجازه بفرمایید یک پیشنهادی آقای دکتر عبده کرده‌اند که عین پیشنهاد آقای سزاوار است و یک اصلاحی که خوانده می‌شود اگر اجازه می‌فرمایید به این پیشنهاد رأی گرفته شود

(پیشنهاد آقای دکتر عبده به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد می‌کنم طرح پیشنهادی نمایندگان از سایر پیشنهادات تفکیک شده و نسبت به طرح مزبور جداگانه رأی گرفته شده و پیشنهادات به کمیسیون بودجه ارجاع شود.

نائب رئیس ـ آقای دکتر عبده خواهش می‌کنم به اختصار توضیح بدهید

دکتر عبده ـ عرض می‌کنم اینجا دو نظر اظهار شد یکی این که اصل طرح پیشنهادی مطرح شود کلیهٔ پیشنهادات آقایان نمایندگان هم مطرح بشود و بعد رأی گرفته بشود به نظر بنده این از دو جهت اشکال دارد یکی این که اغلب پیشنهاداتی که آقایان فرمودند جنبه طرح قانونی دارد یعنی اگر درست موشکافی بکنیم و بررسی بکنیم یک طرح قانونی است که به صورت پیشنهاد داده شده و با احساس طرح پیشنهادی ارتباط نزدیکی ندارد و حال آن که آئین‌نامه بطور صراحت گفته که می‌بایستی پیشنهادات با متن لایحه یا طرح قانونی رابطه نزدیک داشته باشد قدر مسلم این است که بین این پیشنهادات رابطه نزدیک با طرح پیشنهاد شده نیست بعد همان طور که آقای رضوی متذکر شدند از روح قانون اساسی و قوانینی که در دست است این طور استنباط می‌شود که وقتی یک طرحی پیشنهاد شد

+++

قدر مسلم این است که باید دولت باشد و این هم منطقی است برای این که پیشنهاداتی که ما می‌کنیم ممکن است در شئون مختلف کشور مؤثر باشد و اگر دولتی نباشد که اظهارنظر بکند بنده ممکن است که پیشنهادی بکنیم و تصویب بشود و بعداً به اشکال بر بخوریم از طرف دیگر اگر بگوییم همان طور که آقای سزاوار فرمودند پیشنهادها را به طور کلی مطرح نکنند نمی‌شود برای این که این تنها نظر مثبت و تنها حق آقایان نمایندگان است و نمی‌بایستی سلب حق از آقایان کرد بنده به نظرم رسید راه حلی که منطقی است این است که همان طور که در ضمن بودجه یک‌دوازدهم گذشته عمل کردیم یک سابقه‌ای هم شده اصل طرح پیشنهادی را جدا بکنیم از پیشنهادت و نسبت به طرح پیشنهادی همان طور که نظر اتفاقی آقایان است رأی بگیریم و پیشنهادات را هم برای مطالعه بیشتری به کمیسیون بودجه مراجعه بکنیم (دکتر بقایی ـ مثل گذشته دفن می‌شود) من به شما بشارت می‌دهم که تذکرات آقایان حتماً در رفقای کمیسیون بودجه مؤثر واقع شده و با پیشرفتی که اخیراً در کار شده من یقین دارم حتماً در ظرف 15 روز لایحه بودجه تقدیم مجلس خواهد شد این را هم عرض می‌کنم که چون بنده عضو کمیسیون بودجه هستم بنده نمی‌خواهم دفاع کنم از کمیسیون بودجه ولی آقایانی که برای عضویت کمیسیون بودجه انتخاب شده‌اند نه بهتر از سایر آقایان هستند نه بدتر.

نائب رئیس ـ آقای تقی‌زاده.

تقی‌زاده ـ بنده می‌خواستم عرض کنم که نظر بنده اصولاً به نظامات مجلس است نه خود مطلب این پیشنهادی که اول شد که پیشنهادها اصلاً خوانده نشود این برخلاف معمول است (صحیح است) و مجلس حق ندارد که از نمایندگان این حق را سلب کند ولی از آن طرف می‌شود خواهش کرد که آقایان پیشنهادهایشان را پس بگیرند و می‌شود هم گفت پیشنهادی که مربوط به متن ماده نباشد نکنند و اگر کردند اجازه بفرمایند که توضیح مختصری بدهند برای این که یقین است که رد می‌شود یک دقیقه دو دقیقه توضیحش را بدهد و فوراً هم رد بشود چون مربوط به ماده نیست نباید مجلس آن را قبول بکند اما آمدیم وقتی که پیشنهادات مربوط به خود مطلب بود و توضیحات را حتی‌الامکان دستور بفرمایند که مختصر بدهند هر قدر هم که پیشنهاد باشد بیست تا پیشنهاد هم که باشد در ظرف نیم ساعت یک ساعت تمام می‌شود و این حق اساسی از ما سلب نمی‌شود.

سزاوار ـ بنده یک توضیح مختصری دارم چون پیشنهاد کرده‌ام.

نائب رئیس ـ بفرمایید.

سزاوار ـ گویا آقایان توجه نفرمودند به پیشنهاد بنده، بنده پیشنهادی نکردم که بر خلاف اصول باشد بنده تعجب می‌کنم از جناب آقای تقی‌زاده که می‌فرمایند این پیشنهاد برخلاف اصول است کجایش برخلاف اصول است برای این که یک پیشنهاداتی است آقایان نمایندگان کرده‌اند و بنده هم چون پیشنهاد کردم یک نماینده‌ای هستم پیشنهاد می‌کنم برای این که تسریع شده باشد در طرح پیشنهادی آقایان، این پیشنهاداتی که شده این را موکول بکنند به طرح بودجه با رأی خود مجلس بنابراین اگر مجلس رأی داد مخالف اصول عملی نشده است زیرا حقی از کسی سلب نشده است با اجازه خود مجلس که این اجازه را دارد این درخواست را بنده کردم و هیچ کجایش اصلی ضایع نشده.

تقی‌زاده ـ مجلس حق ندارد این رأی را بدهد.

نائب رئیس ـ آقای دکتر معظمی اخطار دارند. بفرمایند.

دکتر معظمی ـ عرض کنم توجه بفرمایید راجع به پیشنهاد آقای دکتر عبده بنده اخطار کردم به این جهت که قابل رأی نیست برای این که در مقدمه پیشنهاد می‌فرمایند که بایستی رئیس مجلس پیشنهادها را تفکیک کند این اصولاً از وظایف رئیس مجلس است که پیشنهاداتی را که مربوط به لایحه نیست رد کند و پیشنهادهایی که مربوط به لایحه است مطرح کند و رأی گرفته شود و این قسمت هم اگر عمل نشود حق وکیل را سلب می‌کند بنابراین یک قدری آقایان حوصله داشته باشند پیشنهادات خوانده بشود دو راه بیشتر ندارد آقایان حوصله بکنند که خوانده بشود و توضیح بدهند یک نفر مخالف هم صحبت کند بعد یا رأی بدهند یا رأی ندهند و بعضی از این پیشنهادات هم به استناد این که وزیر مسئول حضور ندارد قابل طرح نیست فقط بعضی پیشنهادها باقی می‌ماند مثل این که بنده پیشنهاد کردم که کمیسیون بودجه موظف است که بودجه را تا بیستم تیر گزارشش را به مجلس تقدیم کند این پیشنهادها قابل طرح است و مربوط هم می‌شود اما اگر یک کسی پیشنهاد کند که مثلاً مدت نظام وظیفه را تقلیل بدهند این مربوط نمی‌شود و همان قسمتی است که آقای رضوی فرمودند و اصولاً هم این طرح به این صورت قابل طرح نبود حق این بود که کمیسیون بودجه گزارش می‌داد و درخواست می‌کرد که یک‌دوازدهم بودجه را بدهند چون دولت نیست و به این صورت هم همان طور که آقای رضوی فرمودند اصلاً به هیچ وجه قابل طرح نیست این است که بنده خواهش می‌کنم از آقای دکتر عبده که سابقه‌ای ایجاد نکنند (دکتر عبده ـ بنده یک پیشنهاد اصلاحی کرده‌ام) و پیشنهاد خودشان را پس بگیرند برای این که ممکن است که مجلس این پیشنهاد را تصویب کند و این به صلاح مجلس نیست.

نائب رئیس ـ اجازه بفرمایید یک پیشنهاد اصلاحی رسیده است غرض این است که این یک‌دوازدهم تصویب بشود و یک کاری برخلاف مقررات و قوانین ثابته نشود غرض دیگری نیست. آقای دکتر عبده پیشنهاد خودشان را این طور اصلاح کرده‌اند که قرائت می‌شود. بسته است به نظر مجلس (پیشنهاد اصلاحی آقای دکتر عبده به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد می‌کنم نسبت به طرح پیشنهادی جداگانه رأی گرفته شده و سایر پیشنهادات بعداً در همین جلسه مطرح شود.

دکتر معظمی ـ این تقاضای تجزیه است آخر باید بشود.

نائب رئیس ـ آقای دکتر عبده.

دکتر عبده ـ  اجازه بفرمایید بنده این پیشنهاد اصلاحی را کردم برای این که تعصب ندارم اصولاً در آن چیزی که پیشنهاد شده اگر ببینیم یک جزیی از آن پیشنهاد با اصول موافقت ندارد. اگر نظر آقایان باشد در موقع طرح یک‌دوازدهم سابق ما صبر کردیم ما مواجه شدیم با پیشنهادات خیلی زیادی و خود بنده بعد از آن که این مطلب در جلسه خصوصی مطرح شد پیشنهاد کردم که نسبت به اصل ماده یک‌دوازدهم و یک تبصره آناً رأی گرفته شود و پیشنهادات بعداً مطرح شود (حاذقی ـ چرا مطرح نشد؟) اجازه بفرمایید مجلس این عمل را تصویب کرد و بعداً آن پیشنهادات مطرح نشد مثل این که خیلی از چیزها که باید مطرح شود مطرح نشده ولی اصولاً آن عملی را که در آن روز ما کردیم به نظر بنده در این مورد هم ممکن است ما را از اشکال بیرون بیاورد برای این که هر چه زودتر طرح پیشنهادی تصویب خواهد شد و حقوق مستخدمین و سایر مخارج ضروری پرداخت خواهد شد و نسبت به سایر پیشنهادات هم در همین جلسه عمل می‌کنیم، طرح می‌کنیم بررسی می‌کنیم و تصمیم مقتضی می‌گیریم بنده استدعا می‌کنم برای این که این مشکل حل بشود با پیشنهاد بنده مواقت بفرمایید حتی از آقای دکتر معظمی هم استدعا می کنم.

نائب رئیس ـ آقای دکتر بقایی.

دکتر بقایی ـ آقای دکتر عبده فرمودند آن دفعه تصویب شد، بنده هم آن دفعه رأی دادم و حالا کمال تأسف را دارم برای این که گفتند در جلسه بعد پیشنهادات مطرح می‌شود در طی این مدت بنده خودم دو دفعه تذکر دادم که باید این پیشنهادات مطرح بشود هیچ کس گوش نداد و موضوعات دیگر مطرح شد این یک دلیل مخالفت بنده است دلیل دیگری هم که بنده دارم این است یک قسمت از این پیشنهاداتی که شده مربوط به سال مالی است (صحیح است) و سال مالی امروز منقضی می‌شود و اگر در ظرف امروز و فردا تصمیم گرفته نشود مثل این است که این پیشنهادات اصلاً نشده است این است که بنده در مخالفت خودم باقی هستم و از آقایان هم خواهش می‌کنم که نگذارند این حقشان تضییع بشود برای این که بعد از این هم ما بایستی بیاییم و چشم بسته تصویب بکنیم و برویم خانه‌مان

نائب رئیس ـ چون پیشنهاد آقای دکتر عبده برخلاف اصول نیست خوانده می‌شود و رأی گرفته می‌شود.

(پیشنهاد آقای دکتر عبده به شرح زیر قرائت شد)

نسبت به طرح پیشنهادی جداگانه رأی گرفته شود و سایر پیشنهادات بعداً در همین جلسه مطرح شود

نائب رئیس ـ آقایانی که با پیشنهاد آقای دکتر عبده موافقند قیام بفرمایند؟ (اکثراً برخاستند) تصویب شد. ماده واحده قرائت می‌شود

(ماده واحده به شرح زیر قرائت شد)

به وزارت دارایی اجازه داده می‌شود حقوق و هزینه‌های مستمر و غیر مستمر وزارت‌خانه‌ها و ادارات و بنگاه‌های دولتی و سایر هزینه‌های کشور و مصارف عمرانی و تولیدی و عام‌المنفعه را در خرداد 1327 در حدود اعتبارات اسفند ماه 1326 و با رعایت تبصره 1 ماده واحده قانون مصوب آبان ماه 24 و سایر قوانین و مقررات مالی و کمک هزینه کارمندان کشوری و لشگری را مطابق قوانین و آئین‌نامه مربوطه از

+++

در آمد عمومی سال جاری کشور پرداخت نماید

(عده برای رأی کافی نبود)

نائب رئیس ـ  می‌خواهند رأی بگیرند آقایان تشریف نبرند

امامی ـ  همین آقایان اعتراض می‌کنند که چرا نمی‌شینید تا ساعت 6 نمایندگان بنشینید و کار کنند

دهقان ـ آقا چند دقیقه تنفس بدهید

نائب رئیس ـ اگر اجازه می‌دهید چند دقیقه تنفس بدهیم

بعضی از نمایندگان ـ آقایان تشریف می‌آورند

فرامرزی ـ باید این کار نشود تا قانون اجرا بشود همیشه بهانه حقوق مستخدمین این کار را می‌کنند کارمندان باید خودشان حاضر نشوند که قانون اساسی پامال شود و اجرا نشود.

بعضی از نمایندگان ـ عده کافی است.

نائب رئیس ـ رأی می‌گیریم به طرح پیشنهادی با ورقه آقایان موافقین ورقه سفید می‌دهند؟

فرامرزی ـ جناب آقای رئیس پیشنهاد بنده مقدم بود.

نائب رئیس ـ چه پیشنهادی دادید.

فرامرزی ـ قبل از اعلام رأی بنده پیشنهاد تنفس داده بودم.

نائب رئیس ـ مجلس قبول نکرد ملاحظه فرمودید عده هم برای رأی گرفتن کافی نبود.

فرامرزی ـ اخطار دارم.

نائب رئیس ـ حالا اعلام رأی شده است اجازه بفرمایید بعضی از آقایان می‌گویند اکثریت هست بعضی‌ها می‌گویند اکثریت نیست چون این تشخیص با هیئت رئیسه است بنده هم متوجه شدم که 91 نفر در جلسه بودند اعلام رأی کردم

فرامرزی ـ حق وکیل را هم نمی شود سلب کرد

( اخذ و استخراج آراء به عمل آمد و نتیجه به قرار ذیل حاصل شد)

عده حاضر 91 نفر

موافقین : 83 ، ورقه سفید 2

نائب رئیس ـ عده حاضر در جلسه 91 نفر با اکثریت 83 رأی تصویب شد

اسامی رأی دهندگان ـ آقایان: محمود محمود ـ مرتضی شریف‌زاده ـ دکتر فلسفی ـ اردلان لیقوانی ـ دکتر آشتیانی ـ بوداغیان ـ کامل ماکویی ـ مهدی ارباب ـ منصف ـ سالار بهزادی ـ حسن مکرم ـ دکتر ملکی ـ دکتر مجتهدی ـ صاحب‌دیوانی ـ ضیاء ابراهیمی ـ قهرمان ـ دکتر مصباح‌زاده ـ لاهوتی اخوان ـ دکتر رضا زاده‌شفق ـ امیر نصرت اسکندری ـ نراقی ـ ملکپور ـ مسعودی ـ قبادیان ـ شکرالله صفوی نبوی ـ اقبال ـ برزین ـ جعفر کفایی ـ یمین اسفندیاری ـ صاحب جمع ـ بهاء‌الدین کهبد ـ نیکپور ـ حسن اکبر ـ دکتر عبده ـ ابوالحسن رضوی ـ ملک مدنی ـ شریعت‌زاده ـ علی بهبهانی ـ امامی اهری ـ دهقان ـ مسعود ثابتی ـ پالیزی ـ بهبهانی ـ فولادوند ـ ملکی ـ حاذقی ـ وکیلی ـ گرگانی ـ دولتشاهی ـ نواب یزدی ـ دکتر راجی ـ ابولحسن صادقی ـ هراتی ـ فاضلی ـ عبدالقدیر آزاد ـ موسوی ـ مهندس خسرو هدایت ـ احمد فرامرزی ـ تقی‌زاده ـ کشاورز صدر ـ مهدی صدرزاده ـ ظفری ـ ابوالقاسم امینی ـ عباس مسعودی ـ گنابادی ـ اسدی ـ هاشم وکیل ـ باتمانقلیج ـ ارباب گیو ـ نورالدین امامی ـ تولیت ـ وثوق ـ بهادری ـ سزاوار ـ نیک‌پی ـ شهاب خسروانی ـ عزیز اعظم زنگنه ـ عبدالرحمن فرامرزی ـ آصف ـ محمد حسین قشقایی.

نائب رئیس ـ اگر آقایان اجازه می‌دهند پیشنهادات قرائت شود.

سزاوار ـ  طرفداران پیشنهادات تشریف نبرند.

یمین اسفندیاری ـ آقای رئیس اجازه بفرمایید آقایانی که بیرون رفتند تشریف بیاورند که پیشنهادات مطرح بشود

بعضی از نمایندگان ـ عده کافی شد.

نائب رئیس ـ پیشنهادات قرائت می‌شود.

(پیشنهاد آقای احمد رضوی به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد می‌کنم تبصره‌های مربوط به معافیت ماشین آلات و لوازم لابراتور اهدایی به دانشگاه و همچنین معافیت کتاب از گمرک که در ماه قبل مورد قبول کمیسیون بودجه واقع گردیده بود عیناً ضمیمه قانون یک‌دوازدهم خرداد ماه بشوند.

نائب رئیس ـ آقای رضوی بفرمایید.

رضوی ـ  عرض کنم در گزارشی که از کمیسیون بودجه به مجلس شورای ملی در آخر ماه گذشته راجع به یک‌دوازدهم داده شد دو تبصره در کمیسیون بودجه برای تصویب به مجلس شورای ملی تقدیم شد این دو تبصره را بنده می‌خوانم و از آقایان محترم تقاضای توجه می‌کنم یکی تبصره دو است که بنده می‌خوانم، ماشین آلات و لوازم آزمایشگاه‌ها و کتابهایی که از طرف اشخاص برای مدارس و دانشکده‌ها لازم است و به وزارت فرهنگ یا به دانشگاه مجانی و بلاعوض واگذار و اهداء می‌شود از تأدیه حقوق گمرکی و عوارض معاف خواهد بود

تبصره 3 ـ کتاب‌ها و مطبوعاتی که از خارجه وارد می‌شود از پرداخت هرگونه حق گمرک و عوارض معاف خواهد بود (صحیح است) آقایان توجه می‌فرمایند در قسمت اول که شاید محتاج به توضیح بیشتری باشد از طرف مؤسسات و یا اشخاص خیری وسایل آزمایشگاه‌ها و ماشین‌آلات برای آزمایش در مدارس فنی به دانشگاه تقدیم می‌کنند این وسایل البته مجانی و بلاعوض است در مقابل تشریفات گمرکی که پیش می‌آید ممکن است که اهدا کننده علاوه بر این که یک کالایی را با میل و رغبت عیناً تقدیم کرده یک مبلغی را هم در گمرک باید از جیبش بدهد حالا از این حیث به عقیده بنده چندان ایراد و اشکال نداشت زیرا ممکن بود اهدا کنندگان این زحمت را قبول بکنند و این مبلغ را هم بدهند ولی این تشریفات طولانی است و ممکن است که آن ماشین آلات در ادارات گمرک معطلی پیدا کند و گاهی هم بعضی لوازم آزمایشگاه‌ها فاسد می‌شود (صحیح است) چنانچه الان برای دانشکده فنی لوازمی هست که در گمرک تهران هنوز باقی است و در آنجا از نظر همین تشریفات احتمال فساد آنها می‌رود (صحیح است) به این جهت از آقایان خواهش می‌کنم موافقت بفرمایند همان طوری که در کمیسیون بودجه مطرح شد و با حضور آقایان اعضای دولت سابق مفصلاً صحبت شد و همه آقایان قبول کردند، آقایان هم موافقت بفرمایند که این نوع کالا از پرداخت حق گمرک معاف باشد و بدون تشریفات فقط با تصدیق این که اهدا شده است و به دانشگاه هم اهدا می‌شود تصویب بشود، تبصره دوم موضوع کتاب و مطبوعات است که بنده در این موضوع هیچ عرضی ندارم آقایانی که سر و کار با کتاب دارند و به کتاب فروش مراجعه می‌فرمایند برای خرید، کتاب می‌بینند اولاً کتاب در مملکت ما گران تمام می‌شود و یک تشریفاتی در گمرک ما هست که معطل می‌شود تا کتاب‌ها به مملکت ما وارد شود ما در اینجا پیشنهاد کردیم که این مبلغ جزیی که به گمرک عاید می‌شود در مقابل چیزی که از حیث پرسنل و سایر تشریفات می‌شود هیچ اثر مالی ندارد (صحیح است) و بیشتر جلوی نشر کتب و اطلاعات علمی و اجتماعی و ادبی را می‌گیرد این هم حذف بشود (صحیح است) این بود که بنده پیشنهاد کردم و خواهش کردم این دو تبصره‌ای که خواندم مطرح و تصویب بشود و ضمیمه این قانون بشود (صحیح است)

بعضی از نمایندگان ـ مخبر قبول می‌کند

نائب رئیس ـ آقای دکتر شفق

دکتر شفق ـ بنده یک پیشنهاد اصلاحی به این ماده دادم و آن عبارت بود از این که: یکی راجع به کتاب‌هایی است که از داخل فرستاده می‌شود به خارج در باب کتاب‌هایی که از داخل به خارج فرستاده می‌شود یک اشکالی هست حالا بنده درست نمی‌توانم عرض بکنم چه اشکالات هست ولی کتاب فروش‌هایی که کتاب‌های فارسی به خارج می‌خواهند بفرستند برای فروش باز مقید به یک قیودی است که اسباب تضییع وقت می‌شود به نحوی که کتاب‌فروش‌ها منصرف می‌شوند از فرستادن کتاب بنده این دفعه که در ترکیه رفتم دقیق شدم در این کار که چرا در مدارس دانشگاه‌های ترک کتاب فارسی کم است دیدم اغلب از استادهای دانشگاه آنجا علاقه داشتند که کتاب‌های فارسی زیاد برود آنجا ولی کتاب فروش‌ها می‌گفتند که ما هر نوع کتاب از ایران می‌خواهیم به ما نمی‌رسد و به یک مشکلاتی بر می‌خورد در این جا بنده از کتاب فروش‌ها تحقیق کردم گفتند برای عوارض گمرک است بنده تصور می‌کنم که از مجموع کتب و مطبوعاتی که از ایران به خارج فرستاده می‌شود و بالغ به چندین هزارها، و لو صدها هزار تومان هم بشود بدون عوارض برود به نفع ما است در صورتی که مبلغ معتنابهی به هیچ وجه من‌الوجوه نیست در تمام دنیا بنده تصور نمی‌کنم بیش از چند هزار جلد کتاب فارسی مشتری داشته باشد ما باید با کمال میل ترویج بکنیم این است که بنده اضافه کردم هم چنین مربوط به کتبی باشد که از ایران خارج می‌شود و ضمناً برای این که محظوری راجع به قانون عتیقه‌جات و اینها نباشد که نسخ خطی و یا کتب دیگر از قبیل کتب خطی و حسن خط و اینها، تحت این عنوان بنده آن را هم استثناء کردم اجازه بفرمایید بنده متنش را بخوانم بعداً اگر آقای مهندس هم قبول بکنند (مهندس رضوی ـ بنده قبول می‌کنم آقا) اصلاح بفرمایند خواهش می‌کنم آقایان توجه بفرمایند متن اصلاحیه بنده خوانده بشود.

(پیشنهاد آقای دکتر شفق به شرح ذیل قرائت شد)

تبصره ذیل را پیشنهاد می‌کنم ـ

کتاب‌ها و مطبوعاتی که از خارجه وارد می‌شود یا از داخله به خارجه فرستاده می‌شود از پرداخت هر گونه حق گمرک و عوارض معاف خواهد بود بدیهی

+++

است نسخ خطی و نظایر آن که قانون خاصی دارد مشمول این تبصره نخواهد بود .

نائب رئیس ـ آقای تقی‌زاده

تقی‌زاده ـ  پیشنهادی که آقای مهندس رضوی کرده بود بسیار بسیار پیشنهاد خوبی است و شاید وقتش هم خیلی است که گذشته است ولی یک مداخله مختصری در این اصلاح که آقای دکتر شفق فرمودند می‌خواهم عرض کنم که کلمه چاپی را اضافه بفرمایند اگر چاپی نباشد کتب خطی را اصلاً اجازه دادنش اشکال دارد.

دکتر شفق ـ بنده کتب خطی را استثناء کرده‌ام.

بعضی از نمایندگان ـ مخالفی ندارد آقا

نائب رئیس ـ  معهذا باید رأی گرفته شود.

دهقان ـ اجازه بفرمایید توضیح دارم.

رضوی ـ بنده اخطار دارم اجازه بفرمایید عیب کار این است که هر وقت در یک موردی که موضوع معقولی است انسان حرف می‌زند گوش هم به آن حرفی که انسان می‌خواهد بزند نمی‌دهند بنده در این پیشنهاد آقای مهندس رضوی و آقای دکتر شفق می‌بینم یک جمله هست که باید عرض بکنم و آن یک موضوعی است که مربوط به گمرک و مربوط به یک قوانینی است این را بدون حضور دولت چطور می‌شود قبول کرد بنده معتقد نیستم آقا یک اصولی را برای یک عبارت ظاهردار از بین ببریم بنده اجازه می‌خواهم اگر آقایان صلاح می‌دانند اجازه بفرمایند این طرح را تکمیل‌تر بیاورند بنده هم قول می‌دهم و تعهد می‌کنم که تمام آقایان نمایندگان امضاء بکنند و تمام کتب و مطبوعات خطی و چاپی را از هر گونه عوارض منع کنند در کی، وقتی که بالاخره یک جریان رسمی قانونی باشد بنده بر حسب آن اقتباس و استنباطی که می‌کردم اعتراض خودم را عرض می کنم حالا می‌خواهد مورد قبول واقع بشود می‌خواهد نشود.

نائب رئیس ـ آقای دهقان.

دهقان ـ نماینده محترم توجه دارند پیشنهادی که آقای مهندس رضوی کردند مربوط به یک‌دوازدهم ماه قبل بود که گزارشش از کمیسیون بودجه به مجلس آمد و با حضور دولت بود که تصویب شده بود بنابراین الان هم اشکال ندارد که اگر مخبر کمیسیون بودجه و جناب آقای معاون وزارت دارایی قبول بکنند رسمی بشود و این گزارش از کمیسیون بودجه است.

نائب رئیس ـ فرمایشات آقا درست است ولی رأی میخواهد چون که این پیشنهادات شده است باید رأی گرفته شود از آقایان هم که خواهش کردم تشریف بیاورند تشریف نیاوردند.

دکتر معظمی ـ بنده با تنفس مخالفم.

نائب رئیس ـ جلسه را ختم می‌کنیم.

دکتر معظمی ـ با ختم جلسه هم مخالفم، اجازه بفرمایید؟

نائب رئیس ـ بفرمایید.

دکتر معظمی ـ مخالفت بنده از این نظر است که کار مجلس و قانون‌گذاری یک اصولی دارد و از طرف آقایان رعایت نمی‌شود الان مخالفتی که بنده کردم صرفاً از این جهت است، از جهت این که از این سوابق بد یک روزی به ضرر این مملکت استفاده نشود (صحیح است) به این جهت بنده تقاضا می‌کنم و تمنی دارم، آقا میرزا سید علی آقا شما پدرتان برای مشروطه خودش را کشت چرا این جا سابقه بد می‌گذارید (بعضی از نمایندگان ـ سابقه بد نیست) سابقه بد این نیست که یک حقی از کسی سلب بشود! (بعضی از نمایندگان ـ پیشنهاد تجزیه بوده است) پیشنهاد تجزیه بوده است؟ نظامنامه را قرائت بفرمایید تجزیه در موردی است که ماده واحده تصویب بشود و بنده این قسمت‌هایی که عرض می‌کنم منظورم این است که پیشنهاد که کمیسیون بودجه گزارش این کار را زودتر بدهد ملاحظه بفرمایید الان با این طرح پیشنهاد خرج داده‌اید بنده از طرف مستخدمین این جا به شما عرض می‌کنم مستخدمین دولت انتظار دارند و علاقه دارند که بودجه‌شان بگذرد و یک مرتبه اول سال آقایان بودجه را تصویب بفرمایند که عنوان گدایی نباشد و بودجه مملکت فقط حقوق مستخدمین نیست بودجه مملکت برای این است که یک اصلاحاتی در این مملکت بشود متأسفانه کمیسیون بودجه با وجود این که مردمانش مورد احترام و اعتماد ما هستند آنطور که انتظار می‌رفت انجام وظیفه نکرد و این پیشنهاداتی که ما می‌کنیم واقعاً‌ بنده کسل و متأثر می‌شوم یک کسی می‌گوید که این تبصره اضافه شود به چه؟ به همان چیزی که الان تصویب کردید، به چه اضافه بشود همان پیشنهادی که آقای مهندس رضوی کردند این را چطور از قانونگذاری ابلاغ می‌کنند ماده واحده است آقا تبصره است این رسم قانونگذاری نیست این امانتی را که بدست ما داده‌اند از بین نبرید ما هم باید بدست دیگران بدهیم این قدر بی‌اعتناء به اصول نباشید آقایان برای این که بد خواهد شد.

3 - موقع و دستور جلسه آتیه - ختم جلسه

نائب رئیس ـ عرض کنم که یک قسمت از فرمایشات جناب آقای دکتر معظمی وارد نبود برای این که از کسی حق آزادی را سلب نکردند (دکتر بقایی ـ از خود بنده سلب شد) پیشنهاد شد مجلس رأی داد (دکتر بقایی ـ برخلاف قانون رأی داد) خلاف قانون شما نمی‌توانید تمام مجلس را بگویید این فرمایش را نفرمایید مجلس اکثریت و اقلیت است مجلس رأی داد که اول آن طرح بشود و تصویب شود بعد هم رأی گرفته شود و سپس پیشنهادات مطرح بشود در جلسه‌ایکه تمام وزراء آنجا تشریف داشتند همین عمل شد در جلسه گذشته و یک‌دوازدهم هم گذشته است امروز این طرح را خود آقایان تقدیم کردند و مطرح کردند و گفتند که این پیشنهادات یا در بودجه عمومی یا جداگانه مطرح شود مجلس هم رأی داد من هم عمل کردم این نمی‌شود افکار یک نفر نماینده محترم مجلس را تحمیل به افراد مجلس کرد وقتی که اکثریت حکومت کرد دیگر در اطراف آن حرف زدن درست نیست جلسه را ختم می‌کنیم جلسه آینده روز سه‌شنبه سه ساعت و نیم قبل از ظهر

(مجلس 40 دقیقه بعد ازظهر ختم شد)

نائب ردیس مجلس شورای ملی ـ امیر حسین ظفر ایلخان

اخبار مجلس

روز یکشنبه 23-3-327 شش بعد از ظهر کمیسیون بودجه با حضور آقای فریدونی معاون وزارت کشور و آقای صبا معاون وزارت دارایی وانوری مدیر کل وزارت دارایی و رؤسای حسابداری دوائر تابعه وزارت کشور به ریاست آقای بهبهانی تشکیل بودجه کل 1327 کشور مطرح اعتبار بودجه ژاندارمری ـ شهربانی ـ آمار و ثبت احوال به میزانی که پیشنهاد شده بود تصویب و نسبت به بودجه ژاندارمری و شهربانی قرار شد در صورتی که از سایر اعتبارات صرفه‌جویی شود و وزیر دارایی موافقت نماید مبلغی به اعتبار آنها اضافه گردد.

روز دوشنبه 24-3-27 کمیسیون فرهنگ 3 ساعت قبل از ظهر با حضور آقای دکتر مهران معاون وزارت فرهنگ به ریاست آقای دکتر معظمی تشکیل لایحه متمم قانون دانشگاه مطرح و چند ماده آن با اصلاحاتی تصویب گردید.

روز دوشنبه 24-3-27 ساعت شش و نیم بعد از ظهر کمیسیون تجدید‌نظر در آئین‌نامه داخلی مجلس به ریاست آقای تقی‌زاده و با حضور آقای انوار تشکیل در اطراف ماده مربوطه به مذاکرات قبل از دستور و بعد از دستور و محدودیت نطق در موارد مختلف مذاکرات مفصلی به عمل آمد تصمیماتی اتخاذ گردید و ساعت 8 و نیم بعد از ظهر جلسه ختم شد.

ساعت و 5 و نیم بعدازظهر که قرار بود کمیسیونهای دارایی و بازرگانی و پیشه و هنر تشکیل شود به واسطه معرفی نشدن وزرای مربوطه تشکیل نگردید.

روز سه‌شنبه 25-3-327 شش بعد از ظهر کمیسیون بودجه به ریاست آقای بهبهانی تشکیل با حضور آقای دکتر نفیسی معاون وزارت بهداری و آقای انواری مدیر کل وزارت دارایی و رئیس حسابداری وزارت بهداری بودجه کل 1327 وزارت بهداری و بنگاه پاستور مطرح با توضیحاتی که آقای نفیسی دادند تصویب و چون نمایندگان سایر وزارتخانه‌ها حضور نداشتند بقیه بودجه به جلسه بعد موکول شد.

روز چهارشنبه 26-3-27 شش بعد از ظهر کمیسیون بودجه به ریاست آقای بهبهانی تشکیل با حضور آقای دکتر سمیعی مدیر کل وزارت دادگستری و آقای انواری مدیر کل وزارت دارایی اعتبارات بودجه وزارت دادگستری برای سال 1327 مطرح فقرات 15ـ16ـ19 تصویب و فقرات 17 و 18 راجع به مأمورین دادگاه‌های بخش و دادگاه‌های کیفر گران‌فروشان موکول به جلسه گردید بودجه وزارت پست و تلگراف و تلفون با حضور آقای حکیمی معاون آن وزارتخانه مطرح پس از مذاکراتی چون آقایان نمایندگان توضیحاتی خواستند قرار شد جلسه بعد پس از توضیحات کافی از طرف آقای

+++

معاون آن وزارتخانه رأی گرفته شود و ساعت 7 و نیم جلسه ختم شد.

روز چهارشنبه 27-3-27 ساعت 6 بعد از ظهر کمیسیون تجدیدنظر در نظامنامه داخلی مجلس به ریاست آقای تقی‌زاده و با حضور آقای انوار تشکیل چند ماده از نظامنامه جدید مطرح و تصویب شد.

روز یکشنبه 30-3-27 شش بعد از ظهر کمیسیون بودجه به ریاست آقای بهبهانی تشکیل بدواً با حضور آقای حکیمی معاون وزارت پست و تلگراف اعتبار بودجه آن وزارتخانه مطرح و تصویب شد.

بودجه 1327 وزارت امور خارجه مطرح با توضیحاتی که آقای معاون آن وزارتخانه دادند تصویب شد.

اعتبار بودجه وزارت فرهنگ مطرح آقای دکتر مهران معاون آن وزارتخانه توضیحاتی دادند و در نتیجه اعتبار بودجه وزارت فرهنگ و دانشگاه تبریز تصویب و اعتبار هزینه دانشجویان اعزامی به خارجه مطرح قرار شد صورت جزء آنرا برای جلسه بعد بیاورند و ساعت 8 بعد از ظهر جلسه ختم شد.

غائب با اجازه آقای اورنگ.

کمیسیون کشاورزی که قرار بود 5 و نیم بعد از ظهر 30-30-27 تشکیل شود به واسطه عدم حصول اکثریت تشکیل نگردید.

قوانین

شماره 585                      24-3-27

وزارت بهداری

قانون اجازه الحاق دولت ایران به سازمان بهداشت جهانی که تصویب مجلس شورای ملی و صحح انور ملوکانه رسیده است به شرح زیر ابلاغ می‌گردد:

با تأییدات خداوند متعال

پهلوی شاهنشاه ایران

محل صحه ملوکانه

نظر به اصل بیست و هفتم متمم قانون اساسی مقرر می‌داریم:

ماده اول ـ قانون اجازه الحاق دولت ایران به سازمان بهداشت جهانی که در جلسه اول خردادماه یک‌هزار و سیصد و بیست و هفت به تصویب مجلس شورای ملی رسیده و منضم به این دستخط است به موقع اجرا گذاشته شود.

ماده دو ـ هیئت دولت مأمور اجرای این قانون هستند.

به تاریخ سیزدهم خرداد ماه 1327 قانون اجازه الحاق دولت ایران به سازمان بهداشت جهانی

ماده واحده ـ مجلس شورای ملی قبولی دولت ایران را نسبت به چهار سند ضمیمه تنظیم شده در کنفرانس بین ‌المللی بهداشت «که در 29 تیر 1325 در نیویورک تشکیل و در تاریخ 31 مرداد 1326 خاتمه یافته» و اسناد آن به امضاء نمایندگان دولت شاهنشاهی ایران رسیده به قرار ذیل:

1ـ سند نهایی کنفرانس بین‌المللی بهداشت.

2ـ اساس‌نامه سازمان بهداشت جهانی.

3ـ آئین‌نامه تأسیس کمیسیون موقت سازمان بهداشت جهانی.

4ـ پروتکل مربوط به اداره بین‌المللی بهداشت عمومی، تأیید و تصویب می‌نماید.

این قانون که مشتمل بر یک ماده و متن اسناد ضمیمه است در جلسه اول خرداد ماه یک‌هزار و سیصد و بیست و هفت به تصویب مجلس شورای ملی رسید.

رئیس مجلس شورای ملی ـ رضا حکمت اصل قانون به ضمیمه فرمان ملوکانه در دفتر نخست‌وزیر است.

م ـ 1324                           نخست‌وزیر

تصویب‌نامه‌ها

شماره 4404                      11-3-327

وزارت کشور

هیئت وزیران در جلسه دهم خردادماه 1327 برحسب پیشنهاد شماره 8899 ـ 18332 وزارت کشور بر طبق ماده 7 آئین‌نامه قانون بلدیه شش تن آقایان کارمندان دوره اول انجمن شهرداری خمام را به ترتیب زیر:

محمدعلی قائمی                   علی منفرد

محمد ابراهیمی مظفری           سید ابوالقاسم سید سعادت

حسین صادقی                       اسحق غنوی

تعیین و تصویب نمودند

تصویب‌نامه در دفتر تخست‌وزیر است

م ـ 1001                              نخست‌وزیر

بخشنامه‌ها

شماره 2266 ح 10804           9-3-1327

بخشنامه به کلیه دادگاه‌ها و دادسرا و مأمورین ابلاغ و احضار و اجرا حوزه قضایی تهران

به منظور حسن اجرای مواد 53 و 91 و 92 اصول تشکیلات دادگستری و ماده 731 باب ششم از قانون اصول محاکمه حقوقی و برای نظارت در امر ابلاغ اوراق و اجراء و تعقیب مأمورین متخلف آقای اسماعیل مزارعی دادیار دادسرای تهران معین شده‌اند که اعمال مأمورین مربوطه را تحت نظر رفته و گزارش از نتیجه نظارت خود به دادسرای تهران تسلیم و رو نوشت آن را به وزارت دادگستری ارسال دارند.

کلیه مأمورین ابلاغ و احضار و اجراء کلفند طبق دستورهایی که دادیار مزبور از لحاظ سرعت عمل می‌دهد اقدام و به استیضاحات او کتباً و با شفاهاً پاسخ دهند. دادیار نامبرده می‌تواند در هر موقع نتیجهٔ اقدامات و عملیات مأمورین مزبور را بخواهد و با مراجعه به فهرستی که از مقامات مربوطه خواهد گرفت مقدار کاری را که مأمورین انجام داده‌اند سنجیده اگر مسامحه‌ای در امر مرجوعه به آنها مشاهده نمود یا اوراقی به جهتی از جهات ابلاغ نشد گزارش دهد بنابراین اقتضا دارد در کلیه موارد مزبور دادگاه و مخصوصاً مدیران دفاتر مراتب را به آقای اسماعیل مزارعی اطلاع دهند تا اقدام قانونی به عمل آورند. شکایت کنندگان از مأمورین نیز می‌توانند مستقیماً به دادیار مزبور مراجعه و تعقیب متخلف را بخواهد.

م ـ 1320                            وزیر دادگستری

شماره 2368                    19ـ3ـ27

اصلاح آئین‌نامه

آئین‌نامه کار محبوسین به طریق زیر اصلاح می‌شود.

1ـ جمله تحت نظر مدعی‌العموم بدایت رئیس محبس محل در ماده 17 حذف به جای آن جمله تحت نظر بنگاه تربیت زندانیان درج می‌شود.

2ـ ماده 18 آیین‌نامه کار محبوسین لغو می‌شود.

3ـ بند 5 از ماده 22 حذف و مفاد آن به بند 3 از ماده مزبور اضافه می‌شود.

4ـ مواد زیر به عنوان متمم به آیین‌نامه کار محبوسین اضافه می‌شود:

ماده 1ـ در هر یک از شهرستانها که شعبه بنگاه تربیت زندانیان تشکیل شود بنگاهی به نام بنگاه کار زندانیان مرکب از نمایندگان وزارت کشور و دادستان محل و رئیس زندان محل و نماینده بنگاه تربیت زندانیان تشکیل گردیده و مأمور اجرای مقرارت این آئین‌نامه خواهد بود.

تبصره 1ـ هیئت مدیره بنگاه کار ممکن است یک نفر را از بین خود یا از اشخاص خارج به سمت مدیر عامل انتخاب کنند پس از تشکیل هیئت مدیره و انتخاب مدیر عامل مراتب باید به شعبه ثبت شرکت‌های اداره ثبت محل اعلام گردد.

تبصره 2 ـ سرمایه بنگاه کار زندانیان عبارت از وجوهی است که از طرف شعبه یا بنگاه مرکزی تربیت زندانیان یا اشخاص خارج هدیه می‌شود.

تبصره شماره 3 ـ هیئت مدیره بنا به تشخیص خود می‌تواند هر مبلغی را که مقتضی بداند از هر محل یا مؤسسه یا شرکتی به عنوان استقراض یا اعتبار اعم از جنس یا نقد به موجب قرارداد گرفته و بکار اندازد.

ماده 2 ـ بنگاه کار زندانیان از لحاظ مالی در مقابل وزارت دادگستری و وزارت کشور و بنگاه مرکزی تربیت زندانیان مسئول شناخته شده و باید دستورات وزارتخانه‌های مزبور را که بوسیله بنگاه تربیت زندانیان در مرکز ابلاغ می‌شود به موقع اجرا بگذارد.

ماده 3 ـ بنگاه می‌تواند برای زندانیانی که بکار گمارده می‌شوند لباس کارگری به خرج خود تهیه و در ساعات کار در دسترس آنها بگذارد.

ماده 4 ـ بنگاه کار زندانیان موظف است مخرج خود وسایل تفریح و سرگرمی و اصلاح اخلاق زندانیان را فراهم سازد ماده 5 مادام که در هر شهرستانی بنگاه تربیت زندانیان و بنگاه کار زندانیان تشکیل نشده دادستان و رئیس شهربانی محل مأمور اجرای مقررات این آئین‌نامه خواهند بود.

م ـ 1116                         وزیر دادگستری

+++

شماره 2443 رح 1438                    29-2-1327

بخشنامه به کلیه دادسراها

پیرو بخشنامه شماره 3161 رح ـ 11025 ـ 24 ـ 4 ـ 1320 در مورد صدور کیفر خواست نسبت به کارمندان دولت که به اداره حقوقی اطلاع می‌دهید لازم است علاوه بر تاریخ ادعا نامه و مواد استنادی مشخصات کامل کارمندان مورد تعقیب را نیز مبا تعیین نام کوچک و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و محل صدور آن بلافاصله پس از صدور کیفر خواست و ارسال
آن به دادگاه به اداره حقوق اعلام دارید.

م ـ 1114                         از طرف وزیر دادگستری

شماره 1348 رح 5373                    4-3-1327

بخشنامه به عموم دادسراهای مرکز و شهرستان‌ها

به نظر به این که اجرای برنامه منع کشت و جلوگیری از استعمال تریاک مورد توجه خاص دولت می‌باشد لازم است با توجه به مداول ماده 12 قانون مرتکبین قاچاق مبنی بر این که تفتیش امکنه مظنونه باید با حضور نماینده دادسرا یا نماینده او یا کمسیر پلیس یا نماینده او و یا کدخدای محل به عمل آید در انجام تقاضاهای قانونی مأمورین کشف قاچاق تسریع نموده ترتیبی بدهید که در رسیدگی به امر قاچاق و دستگیری مرتکبین به هیچ وجه تأخیری رخ ندهد.

م ـ 1115                         از طرف وزیر دادگستری

انتصابات و احکام

شماره 4746 ر 26715        15ر3ر27

در وزارت کشور

آقای بابا فتاح‌پور کارمند استانداری پنجم از تاریخ 16 خرداد ماه 1327 به سمت بخشداری سر پل ذهاب منقل شدند.

وزیر کشور

 

شماره 6673 ر 31395                    27ر3ر27

آقای عبدالله صبا فرماندار کاشمر از تاریخ اول تیر ماه 27 به سمت فرماندار گناباد منتقل شدند.

وزیر کشور

شماره 6675 ر 31400                    27ر3ر27

آقای فتح‌الله سعادت نفس‌نیا بازرس استانداری نهم از تاریخ اول تیرماه به سمت فرماندار کاشمر منتقل شدند.

وزیر کشور

شماره 6668 ر 25992                    26ر3ر27

آقای زین‌العابدین صدری کارمند منتظر خدمت از تاریخ اول تیر ماه 27 به سمت فرماندار اصفهان و معاون استانداری دهم منصوب شدند.

وزیر کشور

شماره 5031 ر 44490                    8ر3ر327

آقای محمد رحیمیان بخشدار هرسین از تاریخ 16 خرداد ماه 1327 به سمت معاونت و ریاست دفتر فرمانداری قصر شیرین منتقل شدند.

وزیر کشور

شماره 4114 ر 17042                    27ر2ر27

آقای علی اصغر مصور رحمانی معاون فرمانداری تهران از تاریخ اول خرداد ماه 27 به سمت فرماندار و معاون استانداری دوم منتقل شدند.

وزیر کشور

شماره 4276 ر 17941                    28ر2ر27

آقای محمود عضدی منتظر خدمت از تاریخ اول خرداد ماه 27 به سمت بازرس وزارتی منصوب شدند.

وزیر کشور

شماره 5174 ر 21691                    10ر3ر27

جناب آقای امان الله اردلان وزیر راه از تاریخ ورود به محل (شیراز) به سمت استاندار استان هفتم منصوب گریدند.

وزیر کشور

شماره 4647 ر 21775                    17ر3ر27

آقای مرتضی ارفعیان منشی بخشداری سر پل ذهاب از تاریخ 16ر3ر1327 به سمت بخشداری دره شهر منتقل شدند.

وزیر کشور

شماره 5769 ر 26481                    24ر3ر27

آقای کاظم ماکویی کارمند دفتر فرمانداری اراک از تاریخ اول تیر ماه 27 به سمت بخشدار دودانگه منتقل شدند.

وزیر کشور

شماره 5035 ر 21458                    8ر3ر27

آقای غلام‌حسین قدس بخشدار قیدار از تاریخ 16 خرداد ماه 1327 به سمت بخشداری هرسین منتقل شدند.

وزیر کشور

شماره 12196                  12ر3ر27

آقای غلامعلی مطهر کارمند منتظر خدمت از تاریخ اول خرداد ماه 27 به سمت بخشداری خرقان منصوب شدند.

وزیر کشور

شماره 2137 ر 21488        8ر3ر327

آقای حسین یگانه رئیس دفتر فرمانداری قزوین از تاریخ شانزدهم خرداد ماه 327 به سمت بخشدار آوه منتقل شدند.

وزیر کشور

انتصابات در دیوان محاسبات

جناب آقای حق‌نویس به ریاست شعبه دوم دیوان محاسبات

آقای فدایی علوی به ریاست شعبه سوم دیوان محاسبات

آقای ابوالحسن مستوفی به ریاست شعبه چهارم دیوان محاسبات

آقای علی روحی مستشار جانشین در دیوان محاسبات

آقای سید اسماعیل میرسپاسی به سمت مستشار شعبه اول دیوان محاسبات

آقای سید حسن الهی به سمت مستشار شعبه دوم دیوان محاسبات

آقای همایونفر به سمت مستشار شعبه دوم دیوان محاسبات

آقای ناصر شهنواز به سمت مستشار شعبه سوم دیوان محاسبات

آقای حسین افضل به سمت مستشار شعبه سوم دیوان محاسبات

آقای جعفر الهی به سمت مستشار شعبه چهارم دیوان محاسبات

آقای رضا تاج‌بخش به سمت مستشار شعبه چهارم دیوان محاسبات

آقای علی‌رضا حکیم خسروی به سمت مستشار شعبه پنجم دیوان محاسبات

انتقالات

آقای عباس جزائری رئیس دائره بودجه اداره حسابداری کل املاک به کفالت اداره املاک لوشهر منصوب گردیده.

آقای باقر دبیری رئیس پیشین غله و نان زنجان به سمت ریاست و ذیحساب دارایی و اقتصادی غله و نان ساوه منصوب گردیدند.

شماره 3732 ـ 11098           20ـ3ـ27

آقای محمد‌حسین اشرف مدرسی دفتریار و نماینده دفتر اسناد رسمی شماره 25 شیراز

به موجب این حکم به سمت سر دفتر اسناد رسمی درجه دوم شیراز منصوب می‌شوید طبق مقررات مشغول انجام وظیفه شوید

وزیر دادگستری

شماره 3656 ـ 1104            20ـ3ـ27

آقای علی‌اصغر اختیاری دفتریار دفتر اسناد رسمی شماره 73 تهران

چون به موجب دادنامه قطعی مورخه 26ـ2ـ27 دادگاه بدوی انتظامی سردفتران محکوم به توبیخ با درج در روزنامه رسمی شده‌اید اداره کل ثبت به این وسیله مفاد دادنامه مزبور را در مورد شما اجرا می‌نماید.

مدیر کل ثبت

شماره 3665 ـ 10300        13ـ3ـ27

آقای سیدابوالمعالی درچه‌زاده

ابلاغ شماره 4704ـ22714 ـ 8ـ8ـ22 و 6269ـ22716ـ8ـ 22 راجع به انتصاب شما به سر دفتری درجه سوم شهر اصفهان و اعطاء کفالت درجه دوم و اجازه ثبت معاملات ملکی به علت عدم اشتغال به کار ملغی‌الاثر می‌شود.

وزیر دادگستری

+++

شماره 10188 ر 2690        12ر3ر27

آقای حسین دربندی ارانی سردفتر اسناد رسمی اران کاشان

نطر به گزارش واصله چون رفتار شما منافی با حسن جریان امور دفترخانه می‌باشد طبق ماده 43 قانون دتفتر اسناد رسمی برای مدت شش ماه از تصدی دفتر اسناد رسمی منفصل می‌شوید.

وزیر دادگستری

شماره 10174 ر 2911        12ر3ر27

آقای حسن پرورش سردفتر اسناد رسمی دامغان

به موجب این ابلاغ دفتر شما را در شهر دامغان برای ثبت ازدواج رسمیت می‌دهید.

وزیر دادگستری

شماره 10290 ر 3826        12ر3ر27

آقای باقر حسام دفتریار و نماینده دفتر اسناد رسمی شماره 49 تهران

به موجب این ابلاغ محل خدمت شما به سمت دفتریای و نمایندگی دفتر اسناد رسمی شماره 61 تهران تعیین می‌شود طبق مقررات انجام وظیفه نمایید.

مدیر کل ثبت

شماره 2943 ر 10150        11ر3ر27

آقای هادی زکی‌زاده

به موجب این ابلاغ دفتر شما را در شهر رضاییه برای ثبت ازدواج رسمیت می‌دهد.

وزیر دادگستری

شماره 749 ر 10120          11ـ3ـ27

آقای احمد رضوی دفتریار درجه اول دفتر اسناد رسمی شماره (21) تهران

به موجب این حکم به سمت سردفتری اسناد رسمی درجه سوم تهران منصوب می‌شوید طبق مقررات مشغول انجام وظیفه شوید

وزیر دادگستری

شماره 3733 ر 2795          12ر3ر27

آقای سیدهاشم حسینی

به موجب این ابلاغ دفتر شما را در قریه فشند ساوج‌بلاغ برای ثبت ازدواج رسمیت می‌دهد.

وزیر دادگستری

شماره 10162 ر 2975        12ر3ر27

آقای اسماعیل سبحانی سردفتر اسناد رسمی 37 ساری

به موجب این ابلاغ دفتر شما را در شهر ساری برای ثبت ازدواج رسمیت می‌دهد.

وزیر دادگستری

شماره 4224 ر 12050        26ـ3ـ27

آقای محسن توکلی

به موجب این ابلاغ دفتر شما را در بخش ایلکا و کمرین آمل برای ثبت ازدواج رسمیت می‌دهد.

وزیر دادگستری

شماره 3974 ر 12070        26ـ3ـ27

آقای هادی رهنما سر ذفتر سابق ازدواج و طلاق قریه چارلی بلوک مهربان همدان

به موجب این ابلاغ مجدداً دفاتر شما را در قریه چارلی برای ثبت ازدواج و طلاق رسمیت می‌دهد.

وزیر دادگستری

شماره 3891 ر 12064        26ـ3ـ27

آقای علی قاضی سردفتر ازدواج و طلاق سردشت مهاباد

به موجب این حکم به سمت سردفتر اسناد رسمی درجه سوم سردشت منصوب می‌شوید طبق مقررات مشغول انجام وظیفه شوید.

وزیر دادگستری

شماره 3949 ر 12074        26ـ3ـ27

آقای ملاعبدالقادر سعیدی

به موجب این ابلاغ دفتر شما را در قریه سلیمان کندی (جزء دهستان فیض‌الله بیکی سقز) برای ثبت ازدواج رسمیت می‌دهد.

وزیر دادگستری

+++

 

یادداشت ها
Parameter:294386!model&5137 -LayoutId:5137 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(مشروح مذاکرات)