کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » مشروح مذاکرات » مشروح مذاکرات مجلس ملی » دوره پانزدهم مجلس ملی

0.0 (0)
مشروح مذاکرات مجلس ملى، دوره‏15
[1396/05/25]

جلسه: 54 صورت مشروح مجلس روز سه‌شنبه 25 اسفند ماه 1326  

فهرست مطالب:

1-تصویب صورت مجلس

2- اقتراع دوازده نفر برای شرفیابی به حضور اعلیحضرت همایونی

3- قرائت دوازده فقره گزارش مرخصی و تصویب آن

4- طرح گزارش کمیسیون کشاورزی راجع به معافیت ماشین‌‌های کشاورزی از حقوق و عوارض گمرکی و تصویب یک فوریت آن

6- تعیین موقع و دستور جلسه آینده - ختم جلسه

مشروح مذاکرات مجلس ملى، دوره‏15

 

 

جلسه: 54

صورت مشروح مجلس روز سه‌شنبه 25 اسفند ماه  1326

 

فهرست مطالب:

1-تصویب صورت مجلس

2- اقتراع دوازده نفر برای شرفیابی به حضور اعلیحضرت همایونی

3- قرائت دوازده فقره گزارش مرخصی و تصویب آن

4- طرح گزارش کمیسیون کشاورزی راجع به معافیت ماشین‌‌های کشاورزی از حقوق و عوارض گمرکی و تصویب یک فوریت آن

6- تعیین موقع و دستور جلسه آینده - ختم جلسه

 

مجلس ساعت شش و پنجاه دقیقه بعد از ظهر به ریاست آقاى جواد گنجه‌ای (نایب رئیس) تشکیل گردید

[1- تصویب صورت مجلس‏]

صورت مجلس جلسه قبل از آقاى فولادوند (منشى) قرائت کردند

ساعت شش و بیست دقیقه بعد از ظهر روز یکشنبه مجلس به ریاست آقاى امیر‌حسین ایلخان ظفر بختیار نایب رئیس تشکیل و صورت جلسه پیش قرائت کردید.

آقاى رضوى و آقاى حاذقى راجع به مذاکرات جلسه قبل توضیحى دادند و صورت مجلس تصویب شد اسامى غائبین جلسه گذشته که ضمن صورت مجلس خوانده شده:

غائبین با اجازه آقایان: دکتر بقائى- ضیاء ابراهیمى- کشاورز صدر- عزیز زنگنه- منصف- فرامرزى- بهادرى- بهار- صادقى- ملکى.

غائبین بى‌اجازه آقایان: سالار‌بهزادى- اردشیر شادلو- معتمد‌دماوندى- امیر‌تیمور- قوامى- دکتر مصباح‌زاده- شریف‌زاده- عباسى- عرب‌شیبانى.

دیر‌آمدگان با‌ اجازه آقایان: ملک‌مدنى- مهدى ارباب- عامرى- محمد ذوالفقارى- افخمى- محمدعلى مسعودى- سزاوار- رضوى- عباس مسعودى- دهقان.

درآمدگان بى‌اجازه آقایان: بیات- حسن اکبر- دکتر اعتبار- تولیت- آقاخان بختیار- دکتر طبا- اسدى- کهبد.

آقاى وزیر دارایى آقاى صبا را به معاونت پارلمانى معرفى کردند و آقاى اقبال پیشنهاد نطق قبل از دستور نمودند.

آقاى اردلان پیشنهاد کردند خبر مربوط به معافیت ماشین‌های کشاورزى جزء دستور شود و رأى به ورود در دستور گرفته شد تصویب نگردید.

آقاى نایب رئیس اظهار داشتند دو فقره سوال از آقایان رحیمیان و کهبد رسیده ابلاغ می‌شود و نیز استیضاح از دولت راجع به سوء سیاست داخلى به امضاء آقایان شریعت‌زاده و امینى و سزاوار قرائت شد که به دولت اعلام شد.

آقاى اقبال با اشاره به انتشار خبر مربوط به ناوهای امریکایى راجع به دستگاه تبلیغات کشور که ناشر و مروج مصالح مملکت و سیاست عالیه دولت است بیاناتى نمودند و سپس در باب نمایشنامه حرم ناصرالدین شاه و تماشاخانه تهران و نمایش مردم در تأتر فردوسى توضیحاتى داده معتقد بودند نسبت به سلاطین سابق نباید اهانت کرد.

آقاى دکتر مجتهدى گزارش مختصرى از وضع اخیر آذربایجان دادند مبنى بر این که دولت‌ها پس از رفع غائله آذربایجان در اصلاح امور آن سامان توجهى نکردند انجمن‌های ایالتى و ولایتى تشکیل نشده حکومت نظامى هنوز بر قرار است فرمان عفو ملوکانه بدون قید و شرط اجرا نشده برق و تلفن شهر تبریز خراب است بالاخره توجه دولت

+++

 را به موقعیت خاص آذربایجان جلب نمودند.

آقاى کهبد در باب اصلاح اوضاع اقتصادى و امنیت قضایى و اصلاح بودجه کشور و تنزل هزینه زندگى و وضع حوزه انتخابیه شهریار و ساوجبلاغ نطق مبسوطى ایراد کردند.

آقاى دهقان در پاسخ آقاى اقبال اظهار نمودند خوب و بد تأثر را مردم خودشان تشخیص می‌دهند دستگاه تبلیغات نیز به وسیله رئیس جدید اصلاح می‌شود.

آقاى حاذقى پیشنهاد نمودند که مجلس وارد دستور و لایحه معافیت ماشین‌های کشاورزى مطرح شود.

آقاى مکى راجع به صحبت قبل و بعد از دستور و موضوع نان و گوشت و تصمیمات کمیسیون بودجه مجلس در باب اتومبیل فرمانداران و اعتبارات ساختمانى شهرستان‌ها بیاناتى نمودند و معتقد بودند که تبعیض شده است.

آقاى مهندس رضوى در این باره توضیحى دادند که وزارت کشور به نسبت احتیاج هر شهرستانى اقدام خواهد کرد.

آقاى دکتر عبده نیز در پاسخ آقاى مکى طبق ماده 45 نظامنامه توضیحاتى دادند و ساعت هشت و ده دقیقه بعد از ظهر مجلس خاتمه یافت و بروز سه‌شنبه محول گردید.

نایب رئیس- نسبت به صورت جلسه مخالفى نیست؟

دکتر عبده- بنده عرضى دارم راجع به صورت مجلس.

نایب رئیس- بفرمایید.

دکتر عبده- عرض می‌کنم بنده به خاطر دارم در جلسه گذشته مذاکره شد که کمیسیون اقتصاد ملى راجع به لایحه محدودیت تجارت بازرگانان اتباغ بیگانه هر چه زودتر مطالعاتش را تمام بکنند و گزارش خود را به مجلس بدهند و متأسفانه اکنون قریب یک هفته است می‌گذارد و هنوز کمیسیون اقتصاد ملى راجع به این موضوع تصمیم خودش را ابلاغ نکرده صحیح است بنده می‌خواستم این موضوع را در صورت مجلس قید بکنند که این تقاضا از طرف مجلس از کمیسیون اقتصاد ملى شده است (صحیح است) و تقاضا می‌کنم که مخیر کمیسیون اقتصاد ملى راجع به این موضوع راجع ببطؤ جریان کار توضیحاتى بدهند (صحیح است).

نایب رئیس- در صورت مجلس قید خواهد شد دیگر مخالفى نیست؟

ابوالحسن رضوى- بنده عرضى داشتم‏

نایب رئیس- راجع به صورت مجلس است؟

ابوالحسن رضوى- بلى. بیان بنده ارتباط به تمام قسمت صورت مجلس و جریان جلسه سابق است مکرر آقایان در ضمن پیشنهاداتى که شده یا قوانینى که مطرح بوده یادآورى نموده‌اند که اگر بنا بشود یک اصولى ظاهراً مورد رعایت قرار نگیرد هیچ وقت در مجلس از نظر قوانینى که می‌خواهد مطرح شود یا سایر شئونى که مجلس باید رعایت کند رعایت نخواهد شد در جلسه گذشته دو سه قسمت بود که بنده با نهایت معذرت لازم می‌دانم توجه مجلس را جلب بکنم به آن اول این که آقاى نایب رئیس در موقعی که آقاى کهبد نطق قبل از دستور می‌فرمودند ایشان تذکر دادند که یک رشته از این بیانات را لازم نیست بکنند و یک قسمت از این بیانات زیادى شده یک همچو عبارتى بنده البته یادم به ماده 210 و 112 نظامنامه در موضوع جریان قوانینى که مطرح می‌شود هست اما در نطق قبل از دستور هر قدر مجلس موافقت بکند و اجازه بدهد نماینده البته تا حدودى که وقت مجلس را زیاد نگرفته باشد حق دارد همه چیز را بگوید (صحیح است) براى این که این موضوع باقى نماند و این تذکر یک اثرى براى بعد نداشته باشد بنده لازم دانستم که در مجلس یک تذکرى داده شود. موضوع دیگر یک جریانى بنا بر ا‌صول نزاکت یا روى اصول سوابق همیشه بود و به هر صورت نظامنامه هم اشعار دارد در موقع ختم جلسه یک استمزاجى پرسشى از مجلس می‌شد که می‌خواهیم مجلس را ختم کنیم و حتى شاید یک قدرى با نزاکت ترهم گفتگو می‌شد که اگر اجازه مى‌فرمایید مجلس ختم شود در جلسه گذشته با این که بعضى از رفقا داد و فریاد کردند که زود است مجلس ختم بشود باز جناب آقاى ایلخان جلسه را ختم کردند البته ایشان روى سوء‌نیتى این کار را نکردند ولى باز براى خاطر این که تا وقتی که مجلس مهیاى کار است (مکى- اکثریت نبود) چرا اکثریت بود اگر نبود مانعى ندارد ولى اکثریت بود به هر حال به عقیده بنده با استمزاج مجلس بهتر است موضوع دیگر موضوع استیضاح است بنده از آنهایى نیستم که عقیده داشته باشم که دولت هر چه بکند یا هر خبطى داشته باشد نباید دستش زد و...

نایب رئیس- آقاى رضوى مربوط به صورت مجلس نیست.

رضوى-... مربوط به صورت مجلس است چون استیضاح را در جلسه گذشته دادند جاى دیگر مورد طرحش نیست...

نایب رئیس- قبل از دستور و جاى دیگر بفرمایید آقا

رضوى-... عرض می‌کنم آقا استیضاح وضعیتى، کیفیتى دارد آقا که وقتى یک موارد خاصى خلاف قانون مشاهده شد و البته آن خلاف قانون هم معطل به کار دولتى باشد نمایندگان حق استیضاح دارند این حق هم حق ثابتى است هر نماینده‌ای هم حق دارد که از این حق قانونى خودش استفاده بکند و بالاخره موضوع مداهنه و تملق هم شأن یک نفر نماینده نیست که با این دو استیضاحى که تقدیم شده در جلسه گذشته و جلسه اسبق به نظر بنده مطالبق اصول استیضاح نبوده (صحیح است) یعنى یک کلى را فقط اظهار کرده بودند که اوضاع داخلى خوب نیست انتساب او را که از چه کیفیتى و چه وضعیتى و چه ربطى به دولت دارد گفتگو نکردند (یک نفر از نمایندگان- وکیل که وکیل را استیضاح نمی‌کند) اجازه بفرمایید موضوع توجه به قانون را می‌گویم نه استیضاح اجازه بفرمایید بعد جواب می‌گویم بنده عرض کردم مخالف نیستم که آقایان یک مواد اعتراضى به دولت بگیرند و روى آن هم یک استیضاحى بکنند این حق مشروع است مال نمایندگان مجلس مال مجلس است هیچ کس هم اختیار سلبش را نه نماینده و نه غیر نماینده از مجلس ندارد اما یک اصولى است آقایان باید یعنى ممکن است در این موضوع اعمال بفرمایند ولى من می‌ترسم در یک مواقعى با سوء نیت در برابر یک دولت‌هایى اعمال بشود. موضوع کلى معنى ندارد. به آن اصول می‌توانید صورت استیضاح را عرض کنید یک ماده دو ماده سه ماده تخلف‌هایى که از دولت رسیده آنها را به صورت استیضاح تقدیم کنید مجلس شوراى ملى هم از روى اصولى و مطابق قانون مهیا از براى رسیدگى خواهد بود البته این قسمت‌ها تمام مربوط به جلسه گذشته بود که نه موضوع نطق قبل از دستور بود و نه مربوط به قانون بود که بنده هم عرض کردم که جز در صورت جلسه نمی‌شود گفت اما دو سه کلمه هم به عنوان تذکراجازه بدهید که چون آقاى وزیر اقتصاد ملى تشریف دارند عرض کنم که یک قسمت از کارخانه قند ورامین را که مدتى پیش با دو میلیون تومان مخارج بردند به کارخانه قند مرودشت مجدداً آقایان در‌صدد این هستند که به نام این که می‌خواهیم آنها را تکمیل کنیم آن را از فارس حمل کنند و بردارند بیاورند به ورامین (یمین اسفندیارى- بسیار کار بدى کردند) یعنى بعد هم دو میلیون دوباره خرج بکنند بردارند بیاورند بنده راجع به این موضوع خواستم حضوراً عرض کنم و البته سوال هم در این مورد عرض می‌کنم.

نایب رئیس- راجع به صورت مجلس مخالفى نیست؟

کهبد- بنده عرضى دارم.

نایب رئیس- بفرمایید.

کهبد- جلسه گذشته بنده یک عرایض مبسوطى عرض کردم اینجا و در صورت مجلس یک کلمه از آنها گفته نشده است (صحیح است) و معمول این بوده است همیشه خلاصه می‌کرده‌اند ولى نه هیچ اساساً هیچ یک کلمه عرایض بنده اینجا گفته نشده است و آنگهى بنده ضمن این عرایضم سه فقره سوال بود از دولت وقت کرده بودم که شما که خودتان معتقدید هزینه زندگى را بیاورید پایین چرا روى اجناس می‌برید و توضیح بدهید و متأسفانه در صورت مجلس هیچ نوشته نشده بود.

نایب رئیس- رعایت می‌شود راجع به صورت مجلس مخالفى نیست؟ آقاى آشتیانى‌زاده‏

آشتیانى‌زاده- نماینده محترم ایرادى کردند نسبت به استیضاح آقاى رضوى. استیضاح یعنى طلب توضیح کردن هر وکیلى حق دارد از دولت طلب توضیح بکند فقط فرقش با سؤال این است که یک سوال مفصل‌تری است یک سوالى است که مطول‌تر است و دولت یا وزیر مسئولى که از او استیضاح شده است باید جواب بدهد (صحیح است) حالا این موضوع می‌خواهد کلى باشد می‌خواهد جزیى باشد و به طریق اولى اگر در یک مورد جزیى یک وکیلى بتواند استیضاح بکند مسلماً در یک مورد کلى هم می‌تواند استیضاح بکند چنان که نظایر این قضیه هم بوده است در مجلس مرحوم مدرس از کابینه آقاى مستوفى‌الممالک روى سیاست خارجى است استیضاح کرد موضوع هم کلى بود کابینه هم ساقط شد پس استیضاح هم می‌تواند کلى باشد هم جزیى.

دکتر مجتهدى- هیچ وقت این طور نبوده که در عرض دو روز دو استیضاح بکنند.

+++

نایب رئیس- دیگر مخالفى نیست (اظهارى نیست) صورت مجلس جلسه قبل تصویب شد.

[2- اقتراع دوازده نفر براى شرفیابى به حضور اعلیحضرت همایونى]‏

نایب رئیس- مطابق سوابق و ماده 14 آئین‌نامه براى شرفیابى به حضور اعلیحضرت همایونى براى تبریک عید معمولا یک هیئتى یا استقراع انتخاب می‌شد (صحیح است) حالا براى انتخاب 12 نفر از آقایان استقراع به عمل می‌آید.

 (استقراع به عمل آمده نتیجه از طرف آقایان منشیان به قرار زیر اعلام گردید)

آقایان: 1- حبیب‌الله امین 2- دکتر شفق 3- على بهبهایى 4- سیدالله موسوى 5- محمد على منصف 6- فرج‌الله 7- احمد اخوان (اخوان- بنده معذوم چون به مسافرت می‌روم) 8- ابوالحسین صادقى (جمعى از نمایندگان- ایشان مریض هستند) 9- عامرى (جمعى از نمایندگان- ایشان هم مسافرت تشریف دارند). 10- امیرحسین ظفر بختیار (جمعى از نمایندگان- ایشان هم عضو هیئت رئیسه هستند) 11- ملک‌مدنى 12- دکتر آشتیانى 13- فتحعلى افشار 14- آشتیانى‌زاده 15- مهدى مشایخى 16- ناصرالدین ناصرى (ناصرى- بنده هم به مسافرت خواهم رفت) 17- اسلامى (اسلامى- بنده هم مسافرت هستم)

نایب رئیس- آقاى دکترشفق هم نیستند 18- دکتر جلال عبده 19- مهدى صدرزاده (جمعى از نمایندگان- عضو هیئت رئیسه هستند) 20- ناصر ذوالفقارى.

نایب رئیس- البته علاوه از آقایانی که با اقتراع انتخاب شدند سایر آقایان نمایندگان محترم هم آنهایی که مانعى نداشته باشند و در تهران باشند شرفیاب خواهند شد (صحیح است).

کشاورز صدر- بنده اجازه خواسته بودم با ورود در دستور مخالفم.

نایب رئیس- 17 نفر اجازه نطق قبل از دستور خواسته‌اند و چون جلسه گذشته هم تمام وقت مجلس صرف نطق قبل از دستور شده عقیده بنده اینست که اجازه بفرمایید وارد دستور بشویم.

دکتر اعتبار- بنده مخالفم با ورود در دستور

کشاورز صدر- بنده هم مخالفم‏

نایب رئیس- بفرمایید.

کشاورز صدر- بنده با ورود در دستور و نطق قبل از دستور که موافقت کردم و استدعا کردم براى سه 4 دقیقه از آقایان وقت می‌خواستم و موضوع هم بسیار بسیار مهم بود اگر در نظر آقایان بعد از این که مطرح کردم اهمیتش مسلم و محرز نشد آن وقت بنده تا در جلسه دیگر هم معاف از صحبت کردن باشم و معذور هم باشم و اجازه ندهند. (فولادوند- ما مخالفیم با ورود در دستور) بنده هم همین را می‌گویم هم عقیده آقا هستم بنده در لرستان بودم و یک مطلبى را در آنجا شاهد و ناظر بودم و ناچار بودم که آن را به عرض آقایان برسانم که اداء وظیفه و تکلیف خودم را بکنم بقیه‌اش بسته به نظر آقایان و دولت است. آقایان تصدیق می‌فرمایند که لرستان در ظرف مدت 6 سال که جنگ بین‌المللى بود حساس‌ترین مواقع جنگى بود و مهمات جنگى متفقین از اینجا عبور می‌کرد (جمعى از نمایندگان- رأى- رأى) (سزاوار- این مخالفت با ورود در دستور است؟) اجازه بفرمایید آقا عرض کنم می‌خواهم اهمیت موضوع را به عرض برسانم چطور شما آقاى سزاوار تشریف می‌آورید و صحبت می‌کنید و ما حرفى نمی‌زنیم. (سزاوار- من اعتراض نمی‌کنم من سوال می‌کنم) سؤال نماینده از نماینده هم ممنوع است آقاى سزوار (سزوار- شما همکار من هستید می‌ترسم استیضاح کنید اگر جواب آن را بگویم عرض بنده موضوع خدمات لرستان در حفظ امنیت آنجا است که بنده به واسطه تذکرات آقایان مستغنى از این هستم که توضیح بدهم (صحیح است) و به تصدیق عموم آقایان می‌بایستی که به عموم افراد کشاورز این مملکت توجه زیاد کرد (صحیح است) به خصوص در نقاطی که تازه وارد وضع کشاورزى شده‌اند و مردمش فقیرتر و بیجاره‌تر و وطن‌پرست‌ترند و در حفظ انتظامات بیشتر سعى و اهتمام می‌کنند (همهمه نمایندگان) البته عموم جاها هستند. لرستان چهار صد هزار نفر جمعیت دارد و عموماً هم عشایرى هستند کسانى هستند که در نتیجه تخت قاپو کردن ناچار شدند (اردلان- این که خودش نطق قبل ازدستور شد) اجازه بفرمایید عرضم را بکنم آقاى اردلان شما هزار دفعه صحبت کردید و بنده عرضى نکردم (یمین اسفندیارى- آقاى کشاورزصدر شما صحبت خودتان را بکنید چون معلوم نیست مجلس موافق باشد یا مخالف هنوز معلوم نیست که مجلس اجازه می‌دهد یا نمی‌دهد) (صحیح است) اجازه بفرمایید،‌بنده تا عرایضم را نکنم آقاى رئیس رأى نمی‌گیرند. استدعاى بنده این بود که جلب توجه آقایان را بکنم. عرض بکنم موضوع لرستان،، در لرستان تنها محصولى که در آنجا هست تریاک است که آن هم تریاک دیم است (دکتر طبا- خلاف قانون است) اجازه بفرمائید عرض کنیم خلاف قانون شده است و بایستى اینجا اعلام کنم چرا دولت چنین کارى کرده (حاذقى- قانون دارد آقاى کشاورزصدر) اجازه بفرمایید قانونى ندارد. (حاذقى- قانون را بخوانید آقا) بنده قانون را خوانده‌ام شما بیش از من که در عدلیه بودم قانون را خوانده‌ام شما بیش از من که در عدلیه بودم قانون نخوانده‌اید عرض بنده این است که در لرستان سالیانه 700 خروار از 600 تا 800 خروار تریاک در سال محصول لرستان است یعنى تمام تریاکش دیم است در لرستان تریاک آبى ندارد بنده صد درصد با آقایان موافقم که وقتى شما جانشین .... آقاى دکتر معظمى حضرتعالى هم دچار همین درد هستید توجه بفرمایید و قتی که آقایان آمدید جانشین معین گردید براى کشت تریاک بنده هم روى چشم می‌گذارم حتى جانشینى که یک عشر آن با شد یک عشر از منافع آن را به رعیت بدهد بنده حاضرم بگویم تمامش را زیر و رو بکنند (دکتر مجتهدى- قبل از این که تریاک بکارند چه چیز می‌کاشتند) هیچ چیز. (دکتر مجتهدى- حالا هم هیچ چیز نکارند) بنده الان تقاضاى لرستانی‌ها را به آقایان می‌گویم و شما هم بگویید نکارند (دکتر طبا- اصلاً ایشان دارند نطق می‌کنند) (حاذقى- قانونش که مطرح می‌شود صحبت بفرمایید) هشت میلیون تومان در سال پولی است که به لرستان‌ها می‌دهند و این چهار خمس زندگانى این آقایان را اداره می‌کند یعنى اگر بگویید آلان قبل از این که یک محصولى به جاى این تریاک تعیین بکنید این تریاک را از بین ببرید مسلماً حکم اعدام و قتل و کشتن چهار صد هزار نفر را داده‌اید (بعضى از نمایندگان- صحیح است) (همهمه نمایندگان) و در تمام این چهارصد هزار نفر 70 نفر تریاکى نیست اجازه بفرمایید اینجا مجلس است و مطابق قانون ما اعلام می‌کنیم‏

آقایان حق ندارند افکار یک کسی که دارد صحبت می‌کند ترور بکنند و توى حرفش بدوند بنده الان به دولت تذکر می‌دهم که شخص آقاى قوام‌السلطنه بدون تصویب دولت برخلاف قانون این کار را کرده (حاذقى- همچو چیزى نبوده آقا) و این عمل مطابق ماده 261 قانون مجازات عمومى است (همهمه نمایندگان- زنگ رئیس) اجازه بفرمایید بنده عرض دارم اول این ماده را لغو بکنید بعد اعتراض بکنید این ماده می‌گوید اشخاص ذیل به حبس تأدیبى از 8 روز الى سه ماه و به تأدیه غرامت از ده الى 200 تومان محکوم خواهند شد و قسمت دومش می‌گوید هر کسى حاصل دیگرى را....

دکتر طبا- آقاى رئیس مگر ایشان اجازه نطق قبل از دستور خواسته‌اند؟

حاذقى- آقاى کشاورز صدر جلسه را از اکثریت نیندازید.

کشاورز صدر-... بنده باید حرفم را بزنم آقایانی که نمی‌خواهند گوش ندهند....

حاذقى- حالا موقع این حرف نیست این لایحه جزء دستور اسن وقتى مطرح شد صحبت کنید.

 (همهمه نمایندگان- زنگ ممتد رئیس)

کشاورز صدر-.. .. در هر صورت اگر مأمورین دولتى تعرضى بکنند جرم است و بنده اعلام جرم می‌کنم.

مامقانى- شما اعلام جرم بکنید ما هم تبرئه می‌کنیم.

مکى- لایحه تجار خارجى را مطرح کنید.

حاذقى- آقا لایحه معافیت ماشین‌های کشاورزى را مطرح بفرمایید.

دکتر ملکى- لایحه منع کشت تریاک جزء دستور است.

قبادیان- آقاى رئیس اگر نطق قبل از دستور است بنده هم توضیح دارم.

[3- تقدیم لایحه بودجه سال 1327 مجلس شوراى ملى‏]

ابوالقاسم امینى- بنده فقط اجازه می‌خواهم بودجه سال 1327 مجلس را تقدیم بکنیم که به کمیسیون محاسبات ارجاع بشود (صحیح است)

نایب رئیس- به کمیسیون محاسبات ارجاع می‌شود چند فقره گزارش هم راجع به مرخصی‌ها است که باید قرائت بشود.

دکتر اعتبار- رأى نمی‌شود گرفت‏

مسعود ثابتى- گزارش معافیت ماشین‌های کشاورزى هم در دستور است.

حاذقى- آقاى رئیس پیشنهاد طرح لایحه

+++

معافیت ماشین‌های کشاورزى را قرائت کنند.

دکتر طبا- آقاى رئیس بنده اجازه می‌خواهم چند کلمه در جواب بیانات آقاى کشاورز صدر عرض کنم‏

مهندس رضوى- چون مذاکراتى که اینجا شد مهم است اجازه بفرمایید آقاى دکتر طبا هم نظر خودشان را بیان بکنند.

نایب رئیس- اجازه بفرمایید براى ورود در دستور رأى می‌گیریم (در این موقع بین آقایان دهقان و مشایخى مشاجره رخ داد) آقاى مشایخى به شما اخطار می‌کنم (مشایخى- ملاحظه بفرمایید شروع از طرف کى بوده است) به هر صورت شما نظم را رعایت کنید.

دهقان- آقاى کشاورز از حوزه مأموریتش آمده نمی‌گذارند حرف بزنند.

[4- قرائت 12 فقره گزارش مرخصى و تصویب آن‏]

نایب رئیس- عده براى رأى کافى است رأى می‌گیریم به ورود در دستور آقایانی که موافقند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد حالا چند فقره گزارش مرخصى است که قرائت می‌شود:

 (گزارش مرخصى آقاى ساعد به شرح زیر قرائت گردید)

جناب آقاى ساعد که براى معالجه خانمشان به فلسطین مسافرت کرده بودند به واسطه نبودن وسایل نقلیه نتوانستند به موقع حرکت نمایند ناچار 15 روز بعد از انقضاى مرخصى اخیر خود وارد شدند و اینک در خواست تصویب این مدت را نموده‌اند کمیسیون عرایض و مرخصى با در‌خواست ایشان موافقت نموده اینک گزارش آن به عرض می‌رسد.

نایب رئیس- الان عده براى رأى کافى نیست چند لحظه آقایان باید تأمل بفرمایند.

دهقان- مملکتى که در آن دزد را تعقیب نمی‌کنند همین طور می‌شود.

مشایخى- آقاى رئیس جلوگیرى بفرمایید ایشان توهین می‌کنند.

نایب رئیس- من تعجب می‌کنم که آقایان هیچ توجه ندارند که اینجا مجلس شوراى ملى است و نبایستى مجلس را اخلال کرد (صحیح است) و نظم مجلس را به هم زد (صحیح است) بنده مجبورم اگر آقایان توجه نکنند اخطار کنم و جلسه را ترک کنم (صحیح است).

مکى- این سم کشنده یعنى تریاک مجلس را متشنج کرد (در این موقع عده براى رأى کافى شد)

نایب رئیس- آقایانی که با 15 روز مرخصى آقاى ساعد موافقت دارند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد. گزارش مرخصى آقاى بیات قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى بیات درخواست 19 روز مرخصى از تاریخ سیزده دى ماه 1326 نموده‌اند و مورد موافقت کمیسیون عرایض و مرخصى واقع شده اینک گزارش آن تقدیم می‌شود.

نایب رئیس- آقایانی که با 19 روز مرخصى آقاى بیات موافقت دارند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد. گزارش مرخصى آقاى عباسى قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى عباسى درخواست یک ماه مرخصى از تاریخ حرکت نموده‌اند و کمیسیون عرایض و مرخصى با درخواست ایشان موافقت نموده اینک گزارش آن تقدیم می‌شود.

نایب رئیس- آقایانی که با یک ماه مرخصى آقاى عباسى موافقند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد. گزارش مرخصى آقاى نبوى قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى نبوى براى انجام امور محلى درخواست دو ماه مرخصى از تاریخ استفاده نموده‌اند کمیسیون عرایض و مرخصى فعلاً با یک ماه آن موافقت نموده اینک گزارش آن به عرض می‌رسد.

نایب رئیس- آقایانی که با یک ماه مرخصى آقاى نبوى موافقت دارند (جمعى از نمایندگان دو ماه) خیر با یک ماه موافقت دارند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد. گزارش مرخصى آقاى شهاب خسروانى قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى شهاب خسروانى در نتیجه حادثه‌ای که براى ایشان روى داد پس از معالجه بر حسب دستور و تجویز پزشکان معالج براى استراحت و تغییر آب و هوا به خوزستان مسافرت نموده‌اند در نتیجه 48 روز از تاریخ سیزدهم دیماه 1326 از حضور در مجلس معذور بودند و تقاضاى تصویب آن را نموده‌اند کمیسیون عرایض و مرخصى با این تقاضا موافقت نموده اینک گزارش آن تقدیم می‌شود.

نایب رئیس- آقایانی که با 48 روز مرخصى...

حائرى‌زاده- اجازه مى‌فرمایید؟

نایب رئیس- بفرمایید.

حائرى‌زاده- بنده راجع به مرخصی‌ها یک نظرى دارم که فرقى بین معافیت و مرخصى باید گذاشته شود و در آئین‌نامه که در این موضوع تفکیک نشده ولى باید در این خبر تصحیح بشود معافیت غیر از مرخصى است (صحیح است) مرخصى براى این است که جهت کارهاى خصوصى بروند و اگر این شخص مریض بوده و در مریضخانه بوده به عنوان معافیت اجازه داده بشود بهتر از مرخصى است بنده می‌خواستم این تذکر را بدهم.

نایب رئیس- در تقاضا هم معذوریت نوشته شده شاید بنده اشتباه کردم آقایانی که با 48 روز معذوریت آقاى شهاب خسروانى موافقند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد گزارش مرخصى آقاى مکرم قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى مکرم براى اصلاح امور حوزه انتخابیه خود درخواست یک ماه مرخصى از تاریخ حرکت نموده‌اند و مورد موافقت کمیسیون عرایض و مرخصى واقع شده اینک گزارش آن تقدیم می‌شود.

نایب رئیس- آقاى حسن مکرم یک ماه تقاضاى مرخصى کرده‌اند و از تصویب کمیسیون هم گذشته است آقایانی که موافقت دارند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد. گزارش مرخصى آقاى امیر‌تیمور قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى امیر‌تیمور درخواست 40 روز مرخصى از تاریخ حرکت نموده‌اند و مورد موافقت کمیسیون عرایض و مرخصى واقع شده اینک گزارش آن به عرض می‌رسد.

نایب رئیس- آقایانی که با چهل روز مرخصى آقاى تیمور موافقند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد. گزارش مرخصى آقاى قوام قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى قوامى درخواست یک ماه مرخصى از تاریخ 24 بهمن ما 1326 نموده‌اند و کمیسیون عرایض و مرخصى با درخواست ایشان موافقت نموده اینک گزارش آن به عرض می‌رسد.

نایب رئیس- آقایانی که با یک ماه مرخصى آقاى قوامى موافقت دارند قیام کند (اکثر برخاستند) تصویب شد. گزارش مرخصى آقاى حسین وکیل قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى حسین وکیل درخواست چهل روز مرخصى از تاریخ حرکت نموده‌اند و کمیسیون عرایض و مرخصى با درخواست ایشان موافقت نموده اینک گزارش آن به عرض می‌رسد.

دکتر معظمى- بنده عرضى داشتم.

نایب رئیس- بفرمایید.

دکتر معظمى- عرض کنم بنده کاملاً موافقم با مرخصى که به آقاى وکیل داده شود ولى می‌خواستم عرض کنم که اینجا یک موضوع مورد نظر قرار نگرفته یعنى اشخاصى که مطابق نظامنامه درخواست مرخصى می‌کنند مثل آقاى نبوى دو ماه آن‌ها را کم کردند یک ماه دادند ولى اشخاصى که برخلاف نظامنامه قبلاً می‌روند و بعد اجازه می‌گیرند آنها را اگر 40 روز،، دو ماه هم باشد موافقت می‌کنند خواستم عرض کنم آقاى نبوى در واقع مطابق نظامنامه رفتار کردند چون نظامنامه می‌گوید که باید قبلاً تقاضاى مرخصى کرد (صحیح است) و ایشان چون مطابق نظامنامه درخواست کرده بودند یک ماه داده شده ولى دیگران این طور نبود.

نایب رئیس- آقایانی که با 40 روز مرخصى آقاى حسین وکیل موافقت دارند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد. گزارش مرخصى آقاى پالیزى قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى پالیزى درخواست یک ماه مرخصى از تاریخ حرکت نموده‌اند و مورد موافقت کمیسیون عرایض و مرخصى واقع شده اینک گزارش آن به عرض می‌رسد.

نایب رئیس- رأى می‌گیریم به یک ماه مرخصى آقاى پالیزى آقایانی که موافقت دارند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد گزارش مرخصى آقاى شریف‌زاده قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى شریف‌زاده براى رسیدگى به امور شخصى درخواست 15 روز مرخصى از تاریخ حرکت نموده‌اند و کمیسیون عرایض و مرخصى با درخواست ایشان موافقت نموده اینک گزارش آن تقدیم می‌شود

+++

نایب رئیس- رأى می‌گیریم به 15 روز مرخصى آقاى شریف‌زاده آقایانى که موافقند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد. گزارش مرخصى آقاى عرب‌شیبانى قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

آقاى عرب‌شیبانى براى رسیدگى به امور محلى در خواست 21 روز مرخصى از تاریخ نهم اسفند ماه 1326 نموده‌اند و مورد موافقت کمیسیون عرایض و مرخصى واقع شده اینک گزارش آن تقدیم مجلس شوراى ملى می‌شود.

نایب رئیس- آقاى عرب شیبانى 21 روز تقاضاى مرخصى کرده‌اند که کمیسیون هم تصویب کرده است آقایانى که موافقت دارند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد.

حاذقى- آقاى رئیس اجازه بفرمایید که من جواب بدهم به آقاى دکتر معظمى چون مخبر باید توضیح بدهد.

نایب رئیس- استعفایى از چند نفراز اعضاى کمیسیون بازرگانى رسیده است که قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

ریاست مجلس شوارى ملى اینجانبان از عضویت کمیسیون اقتصاد و بازرگانى به علت موانع و محاظیرى که در انجام وظیفه مقدس ملى و مخصوصاً در تصویب قانون محدودیت بازرگانان خارجى مشاهده می‌کنیم استعفاء می‌دهیم. سلطانى- ابوالقاسم بهبهانى- موسوى- احمد رضوى.

اردلان- بنده هم قبلا استعفا‌‌ کردم.

فولادوند- ما تقاضا کردیم پس بگیرند.

حاذقى- آقاى رئیس برخلاف نظامنامه به بنده اجازه نفرمودید.

صفوى- اجازه مى‌فرمایید.

[5- طرح گزارش کمیسیون کشاورزى راجع به معافیت ماشین‌های کشاورزى از حقوق و عوارض گمرکى و تصویب یک فوریت آن.]

نایب رئیس- لایحه معافیت ماشین‌های کشاورزى مطرح است و پیشنهادى رسیده براى یک فوریتش که قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

چون در مرکز و شهرستان‌های ایران یک جنبشى براى پیشرفت امور کشاورزى ایجاد شده و لازم است که از طرف مجلس شوراى ملى نسبت به این احساسات مردم حسن استقبال و تشویقى به عمل آید بنابراین تقاضا مى‌نماییم که ماده واحده راجع به معافیت ماشین‌های کشاورزى از عواید گمرکى که گزارش کمیسیون نسبت به آن رسیده طرح و طبق ماده 74 آئین‌نامه داخلى فوریت آن را تصویق فرمایند که در این پایان سال مورد رسیدگى واقع گردد که تعطیلات عید سبب تأخیر آن نشود و به این وسیله مجلس شوراى ملى هم به سهم خود مساعدت در پیشرفت امور کشاورزى کشور مبذول فرماید. فولادوند- صدرزاده.

مکى- بنده مخالفم.

نایب رئیس- مخالفى نیست؟

سزاوار- هنوز در کلیات صحبت نشده.

اردلان- بنده خواستم عرض کنم جناب آقاى وزیر کشاورزى و آقاى مسعود ثابتى مخبر و بنده که مخبر دارایى هستم قبول می‌کنیم.

صفوى- آقا اجازه بفرمایید بنده راجع به استعفای آقایان توضیحى عرض کنم.

سزاوار- بنده بافوریت مخالفم.

نایب رئیس- بفرمایید.

سزاوار- این لایحه معافیت ماشین‌های کشاورزى از عوارض گمرکى بنده سابقاً هم عرض کردم همیشه منظور واضع قانون از یک قانونى که وضع می‌کند باید منظور نهایى معلوم باشد. منظور نهایى در این که این ماشین‌ها از عوارض گمرکى معاف باشد این است که کمکى به کشاورزان در این کشور بشود و این بسیار عمل مستحسنى است در صورتی که اگر یک ماشین‌هایى را مورد موافقت مجلس شوراى ملى واقع شود و مجلس تصویب بکند از عوارض گمرکى معاف باشد در نتیجه کشاورزان این کشور بتوانند از این ماشین‌ها با یک قیمت مناسبى استفاده بکنند (صحیح است) و باز این صورت نباشد که آن ماشین‌ها از عوارض گمرکى معاف باشد و بیاورند اینجا و یک عده متمکن بخرند و یک عده‌ای باز هم کما فى‌السابق با اصول هزار سال قبل،، پانصد سال قبل از این کشاورزى بکنند. بنده سابقاً هم عرض کردم هر وقت این موارد گفته می‌شود معلوم نیست که طرز عمل و کنترلش چه می‌شود بنده با این نظر کاملاً موافقم اما عقیده دارم بیشتر رویش مطالعه شود یعنى به کمیسیون داده بشود و رویش بیشتر رسیدگى بشود در این که اگر از عوارض گمرکى معاف هستند باز هم تحت نظر وزارت کشاورزى با یک سودى که متناسب باشد حتى بنده عقیده‌ام این است با یک اقساطى بتوانند به کشاورزان بدهند این نظر بنده بود در این باب.

اردلان- آقاى رئیس اجازه بفرمایید بنده توضیحى بدهم.

نایب رئیس- موافق و مخالف صحبت کردند رأى می‌گیریم به یک فوریت لایحه معافیت ماشین‌های کشاورزى آقایانی که موافقت دارند قیام کنند (اکثر برخاستند) تصویب شد گزارش کمیسیون قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

کمیسیون‌های کشاورزى و دارایى لایحه شماره 13455 دولت راجع به معافیت ماشین‌های کشاورزى از عوارض گمرکى را باحضور آقایان وزیر دارایى و وزیر کشاورزى مطرح نموده و با موافقت ایشان ماده واحده و تبصره زیر را تنظیم و اینک گزارش آن را تقدیم مجلس شوراى ملى مى‌نماییم.

ماده واحده- از تاریخ تصویب این قانون تا مدت ده سال ورود ماشین‌های کشاورزى از قبیل ماشین‌های شخم و تهیه زمین و بذرپاشى و برداشت محصول و تلمبه‌هایی که به مصرف آبیارى زراعتى برسد و کارخانه‌ها و ماشین‌هایى که وجود آنها در پیشرفت امور کشاورزى و مرغوبت محصولات کشاورزى مؤثر است و دستگاه‌های حفر چاه و لوله‌های آن و همچنین قطعات منفصله و اسباب یدکى کلیه این قبیل ماشین‌ها از پرداخت حقوق گمرکى و مالیات راه و سایر حقوق و عوارض ورودى معاف می‌باشد.

تبصره- دولت مکلف است در حدود سهمیه براى ماشین‌آلات مندرج در این ماده ارز بفروشد و وزارتین دارایى و کشاورزى مامور اجراى این قانون می‌باشند- مخبر کمیسیون کشاورزى مسعود ثابتى- مخبر کمیسیون دارایى اردلان.

نایب رئیس- در کلیات نظرى نیست؟

ملک‌مدنى- بنده عرضى دارم.

نایب رئیس- بفرمایید.

ملک‌مدنى- این لایحه به عقیده بنده یکى از لوایح مفیدى است که تقدیم مجلس شده ولى یک نقیصه‌ای دارد که بنده می‌خواهم آن نقیصه را به عرض مجلس برسانم و مخصوصاً جلب نظر آقاى وزیر کشاورزى را بکنم همه ما توجه داریم که باید اصول زراعت و فلاحت عوض شود (صحیح است) و مطابق اصول جدید دنیا بشود،، در یک کشورى که طیاره و اتومبیل آمد با گاوآهن زمان آدم و حوا نمی‌شود زراعت کرد (صحیح است) و اصولاً باید این فکر ایجاد بشود که ماشین جاى آن گاو را بگیرد و کارش و راندمانش هم بیشتر بشود ولى در عمل تقریباً شاید در حدود بیست سال است که این ماشین‌های فلاحتى بایران آمده ولى نتیجه گرفته نشده براى اینکه یک نقیصه‌ای در این عمل بوده است که بنده حالا می‌خواهم عرض کنم به شرط این که آقاى وزیر کشاورزى توجه داشته باشند،، آقاى وزیر کشاورزى روى سخن بنده با جنابعالى است و می‌خواهم توجه داشته باشید که این چون یک امر اساسى و مؤثرى است در تولید زراعت و تولید ثروت و راندمان محصول کشور باید توجه داشته باشید عرض کنم که البته یک پرونده مفصلى در وزارت کشاورزى و در بانک کشاورزى دارد این موضوع و چند بار هم صحبت شده تا یک شرکت‌های فلاحتى در ولایات تشکیل نشود که این ماشین آلات دست آن شرکت‌ها نباشد و آن‌ها اراضى زارعین را شخم نزنند و به دستشان ندهند این کار عملى نیست براى اینکه یک مالکى وقتى یک ماشینى خرید بعد از یک مخاصر کارى که کرد یک اسبابش می‌شکند و آن اسباب که شکست کارش لنگ می‌شود مضافاً به این که یک ملاک نمی‌تواند یک شوفر و راننده بگیرد و ماهى سیصد تومان حقوق بدهد ولى همان طوری که در همه جاى دنیا معمول است بنده در این خصوص تحقیق هم کردم‌، در اروپا و لاهه جاى دیگر دنیا که کار فلاحتشان را مرتب کرده‌اند به همین طریق بوده که یک شرکت‌هایى در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها و بلوکات به تناسب و به تدریج تشکیل شده که اول بهار که می‌شود زمین زارعین را شخم می‌کنند و به دستشان می‌دهند و پول یک شخصى ازشان می‌گیرند و در موقع درو کردن هم همین ماشین‌های درو‌کنى می‌روند آنجا و درو می‌کنند موقع باد دادن هم همین ماشین‌ها کارش را می‌کنند این یک عمل پراتیک و اساسى است ما اگر بخواهیم یک کارى بکنیم به عقیده بنده باید یک قدم اصولى و اساسى برداریم بنده عقیده‌ام این است که این لایحه تصویب شود ولى در اینجا اگر صلاح بدانید و مجلس هم موافقت داشته باشد یک تبصره همم اضافه شود که وزارت کشاورزى با بانک کشاورزى بنده اعتقادم این است که بانک کشاورزى صلاحیتش بیشتر است

+++

 که یک شرکت‌هایى تشکیل بدهد (صحیح است) که در ولایات چند تا شرکت سهامى باشد که تدریجاً ملاکین و خرده ملاکین و زارعین و اشخاص هم آن سهام را حق داشته باشند بخرند که به تدریج مردم را آشنا کنند به قبول فلاحت جدید و تدریجاً طورى بشود که این سهام را خودشان خریدارى کنند ولى اول بانک کشاورزى و وزارت کشاورزى این کار را باید بکنند (صحیح است) براى این که غالب امور دنیا روى عادت است تا این تریاک عادت را رعیتى که سال‌ها است با گاوآهن زراعت می‌کند بکند یک قدرى مشکل است مضافاً به این که تشکیلات هم نداریم شما حالا این را مصاف کردیده همان طورى که آقاى سزاوار تذکر دادند ماشین آلات فلاحتى از گمرک معاف شد اولاً ممکن است که همین طور که ایشان اظهار فرمودند یک اشخاص خاصى بخرند که آن منظورى که مجلس و قانون گذار دارد تأمین نشود (صحیح است) زیرا ما قصدمان این است که طبقات عامه از این کا راستفاده کنند و اختصاصى به طبقات معینى نداشته باشد و این محال است تا یک شرکت‌هایى در ولایات تشکیل نشود این اصول پیشرفت بکند و به نظر بنده اگر بخواهیم یک کار اساسى براى زراعت بشود که کار زراعت پیشرفت بکند حتى ما صادرات فلاحتى کشورمان بیشتر بشود چون گاهى گفته می‌شود مملکت کشاورزى،، ممکلت کشاورزى و زراعتى که یک ماه برف و باران معطل کند این بساط و این قحطى در مملکت ایجاد می‌شود این مملکت کشاورزى است؟ براى این که اصول مادرست نیست به نظر بنده این کار ضرورى است در عوض این که این همه اتومبیل‌های لوکس و این همه اشیایی که هیچ ضرورت ندارند در دست ما باشد

یک کارهایى که مفید باشد و جنبه عام‌المنفعه داشته باشد و برا‌ى زارع و دهقان همان طور که گفته شد در جلسه خصوصى کارى هم تهیه می‌شود کرد در نتیجه این کار را باید اصرار بکنیم (صحیح است) به نظر بنده از آن پولى که در موقع بودجه آقاى دکتر معظمى پیشنهاد کردند یعنى از این لیره منافع نفت جنوب هم می‌توان استفاده کرد زیرا هدف ایشان هم همین طور کارها بود در آن ماده که گذشت منظور این بود که صرف کارهاى عام‌المنفعه بشود ما اگر بخواهیم کارى کنیم چه کارى بهتر از این که ما بتوانیم تدریجا اصول زراعت و فلاحتمان را عوض بکنیم اگر بخواهیم واقعاً یک کارى بکنیم باید اینکار را بکنیم و الان که جنابعالى آقاى وزیر کشاورزى هم در مجلس هستید و طرف اعتماد هستید در این مجلس و خودتان هم سابقه وکالت دارید باید یک اقدامى بکنید‌، این لایحه را باید طورى بگذرانیم که براى عامه خوب باشد. به نظر بنده وقتى ماشین‌های فلاحتى از گمرگ معاف شد آن وقت می‌بینیم که یک اشخاص خاصى ازش استفاده می‌کنند این درست نیست به عقیده بنده باید قدم‌هایى که مجلس و دولت برمى‌دارد همیشه آن جنبه ضعف و آن جنبه‌ای که مردم باید از آن استفاده بکنند یعنى کسانى که توانایى ندارند در آن باید در واقع رعایت بشود نه اشخاصى که توانائى دارند اگر یک ملاک بزرگى که خودش بتواند دو تا سه تا تراکتور بخرد بیاورد آنجا و زمینش را شخم بکند آیا طبقات عمومى که اکثریت کشور را تشکیل می‌دهند قادر هستند؟ آنها پول ندارند دولت باید به آن دسته کمک کند شرکت تشکیل بدهد،، مؤسسات مفیدى داشته باشد. به آنها پول بدهد که آ‌نها بتوانند از این کار استفاده کنند این نظر بنده بود که خواستم به عرض جنابعالى و مجلس شوراى ملى برسانم.

نایب رئیس- آقاى وزیر کشاورزى.

وزیر کشاورزى- بنده مکرر عرض کرده‌ام که موضوع کارهاى اقتصادى و کشاورزى حتى‌الامکان باید موجباتى فراهم آورد که بدست خود مردم اداره بشود و دولت در این قسمت‌ها کمتر مداخله داشته باشد ولى راجع به این موضوع به خصوص ما مقصودمان این است که این ماشین آلات فلاحتى حتى الامکان ارزان به کشور ما وارد شود که همه بتوانند از آن استفاده بکنند به این مناسبت هم دولت ارز می‌دهد به نرخ رسمى و هم اینکه ماشین‌آلات فلاحتى از حقوق گمرکى و عوارض معاف باشد راجع به این موضوعى که ایشان فرمودند اتفاقاً این مسئله قبلاً پیش‌بینى شده در وزارت کشاورزى الان یک شرکتى تشکیل شده که دو میلیون ریال اشخاص مختلف در آن سرمایه دارند و یک میلیون ریال هم وزارت کشاورزى سرمایه گذاشته و منظور هم از تشکیل این شرکت این است که ماشین‌آلات فلاحتى وارد کنند به قیمت ارزان و به قیمت مناسبى به اختیار اشخاصى که می‌خواهند استفاده کنند بگذارند و نظرى که این قسمت را در تمام ولایات ایران هم تأمین بدهیم و در ولایات هم به همین ترتیب شرکت‌های کوچک تشکیل بشود یا مستقیماً خودشان و یا وزارت کشاورزى هم در آن شرکت داشته باشد. در هر صورت منظور نماینده محترم تأمین شده و این عمل شده است منظور اینست که این لایحه بگذرد و آن شرکت شروع به کار کند (صحیح است) و این لازم نیست که در قانون صحبت ازش بکنیم چون این قانون فقط مختصر است و منظور از این قانون هم عبارت از این است که ما موجباتى فراهم بیاوریم که ماشین آلات ارزان‌تر وارد کشور شود (صحیح است) حالا اگر چنانچه مثلاً تصور بفرمایید یک شرکتى دیگر توانست از این ماشین‌آلات وارد بکند مانعى ندارد به این مناسبت این نظر تأمین شده است و وقتى که ما توانستیم که در ولایات هم شرکت‌های کوچک تشکیل بدهیم البته آنها از نقطه نظر مصالح محلى و به طوری که خودشان هم می‌توانند اداره بکنند این کار عملى خواهد شد.

نایب رئیس- پیشنهاد کفایت مذاکرات رسیده است (صحیح است).

مسعود ثابتى- بگذارید آقا یک قدرى صحبت بکنند.

نایب رئیس- آقاى فولادوند بفرمایید توضیح بدهید.

فولادوند- بنده پیشنهاد کفایت مذاکرات دادم دلیلش هم اینست که این لایحه البته صددرصد به نفع این مملکت است که فلاحتى است (صحیح است) و تمام آقایان نمایندگان محترم هم موافق هستند با تصویب این لایحه ولى البته وزارت دارایى و وزارت کشاورزى بایستى کارى بکنند که پس از تصویب این لایحه باز این سود هم به جیب بعضى تجار بى انصاف نرود (صحیح است) و اما بنده چرا پیشنهاد کفایت مذاکرات کردم بنده دو روز پیش در روزنامه‌ای خواندم که در مجلس سناى امریکا یازده ساعت وکلاى مجلس نشستند و در اطراف یک لایحه صحبت کردند و آن لایحه را تصویب کردند متأسفانه ملاحضه مى‌فرمائید که در اول مجلس آن وضعیت پیش آمد و الان هم به قدری پیشنهاد رسیده که گویا شماره به 15 و 16 رسیده است و خیال می‌کنم که 10 جلسه دیگر هم این لایحه تصویب نشود بنده این پیشنهاد را از این جهت کردم که از آقایان نمایندگان محترم استدعا کنم که براى این لایحه بسیار مفید تا اندازه‌ای یا پیشنهاد کمتر بدهند یا اقلاً سه‌، چهار ساعت در مجلس به نشینند الان که ما می‌خواهیم رأى بگیریم و عده براى رأى بایستى 80 نفر باشد متأسفانه 72 نفر است و هر چه در جلسات خصوصى و عمومى این موضوع را آقاى حاذقى و سایر آقایان عرض کردند توجهى نشد به این جهت بنده پیشنهاد کفایت مذاکره کردم که اگر باز آقایان بخواهند صحبت بکنند در اطراف آن پیشنهادات صحبت بکنند.

مهندس رضوى- بنده با کفایت مذاکرات مخالفم.

نایب رئیس- بفرمایید.

مهندس رضوى- مخالفت بنده یک قسمتش در واقع طبیعى است براى این که عده هم کافى براى رأى نیست ولى از طرف دیگر چندین مرتبه در این مجلس گفته شده است که وقتى یک لایحه‌ای مطرح می‌شود در کلیات اجازه بفرمایید بیشتر صحبت بشود تا اشخاصى براى این که صحبت‌های خودشان را بکنند محتاج به دادن پیشنهاد و گذراندن آن وقتى که باید صرف دقت در اصل ماده بشود نگردد با اجازه آقایان بنده عرض می‌کنم که وزارت کشاورزى که بنده بدون آنکه تحصیلات کشاورزى داشته باشم به واسطه این که مدتى ریاست کارخانه‌جات کشاورزى را داشتم با آن وزارتخانه در تماس بودم احساس کردم که یکى از بهترین وزارتخانه در تماس بودم احساس کردم که یکى از بهترین وزارتخانه‌هاى ایران ممکن بود باشد یعنى اعتبار کافى دارد و کادر فنى و ادارى بسیار خوب هم دارد اما باید به اکمال تأسف عرض کنم که ابداً در عمل نتیجه‌ای از وجود این وزارتخانه براى کشور ایران گرفته نمی‌شود و در تمام شهرهاى ایران نمایندگان و رؤساى محترم وزارت کشاورزى می‌روند و اداراتى تشکیل می‌دهند آمار نود و پنج درصد مکاتبات آن ادارات مربوط به پرسنل خودشان است (صحیح است) و اصل عملى ندارد حالا چرا ندارد براى این که در مورد کشاورزى که یکى از بزرگترین شئون کشور ما است کوچک‌ترین نقشه‌ای ما نداریم و اگر هم داریم هیچ وقت به اجراء نرساندیم و به صورت قانون هم در نیاوردیم ملاحظه بفرمایید موقعی که ما در انتخابات شرکت می‌کردیم یکى از مطالبى که ما به مردم می‌گفتیم موضوع کشاورزى بود در مواقعى که کشور ایران دچار تشنجاتى بود یکى از قدم‌های مفید دولت گذشته لااقل به صورت ظاهر (زیرا در بعضى از نواحى اجرا نشد) دادن 15 درصد سهمیه به رعایا بود (صحیح است) ما به رعایا گفتیم که می‌رویم به مجلس شوراى ملى و اگر آقاى شاهروردى هم توجه بفرمایید شاید مفید باشد در آنجا راجع به این 15 درصد و نحوه عملش دقت می‌کنیم‌، بلکه راجع به روابط بین مالک

+++

 و کشاورز که تحت هیچ قانونى در این مملکت در نیامده یک فکرى در مجلس شوراى ملى بکنیم و بنده می‌دانم شاید بعضى از آقایان مخصوصاً آن آقایان مالکین محترمى که خودشان رفتار بسیار خوبى با زارعینشان دارند از عرایض من متأثر می‌شوند و شاید میل ندارند من عرض بکنم ولى وظیفه ملى به من حکم می‌کند که اینجا اعلام بکنم که رعایاى ایران امروز در تحت حمایت هیچ قانونى نیستند (صحیح است) و بنده که اگر مالک هستم و رعیتى که در خدمت من است و روى زمین کار می‌کند و به من از تولید خودش نان و ثروت می‌دهد من تقریباً در هر لحظه می‌توانم از زندگانى و از هستى نیستش بکنم (صحیح است) و این خیال می‌کنم یکى از بزرگ‌ترین و مهیب‌ترین اختلافات جامعه ایرانى است (آصف- آقا اینطور نیست بنده به جنابعالی ارادت دارم ولى این موضوع را تکذیب می‌کنم) بنده عرض می‌کنم که آقایان بدانند که عرایض بنده خواه ناخواه تلخ است ولى این مجلس شوراى ملى در این موقع که عیدنوروز هم می‌رسد اگر لااقل حقایقى را به مملکت ایران اعلام نکرده باشد پس هیچ عملى را نکرده و هیچ قدمى بر نداشته است ما می‌بایستی در این مدت یعنى دولت‌ها می‌بایستی قوانینى براى تعیین تکلیف رعیت به این مجلس آورده باشند ما می‌بایستی نسبت به تقسیم و توزیع ثروتى که به نام خالصه‌جات دولت در دست ادارات دولت است و مکرر وعده داده شد که به طور نمونه بین رعایا تقسیم شود تا خورده مالک تشویق بشود حقاً می‌بایستی تا‌کنون این قوانین را دریافت کرده باشیم و مطالعه و تصویب کرده باشیم (صحیح است) متا‌سفانه نه تنها قدمى بر نداشتیم بلکه آقایان محترم تصور می‌فرمایند که اساساً دنیا روى افکار و مطلب ما ایستاده و هیچ کس هم از دور تماشاى وضع زندگانى محنت بار و فلاکت‌‌آور رعایاى این کشور را نمی‌کنند در صورتى که آقایان محترم شما به کتاب‌هایى که راجع به این کشور نوشته شده توجه بفرمایید و عکس‌هایى که هیئت‌های خارجى از این کشور و رعایاى این کشور برداشته‌اند توجه بفرمایید. البته این منحصر به آن‌ها هم نیست بنده نمی‌خواهم اینجا انحصار بدهم چون مطرح نیست عرض کنم که نسبت باینها تقریباً هیچ قدم مفید و عملى بر داشته نشد وزارت کشاورزى حتى راجع به ضروریات زندگانى این‏ دهاتی‌ها که بچه قیمت می‌خرد اصلاً اطلاع ندارد در وزارت کشاورزى هیچ اسم زارعى ثبت نیست یعنى اساساً آن وزارتخانه با هیچ زارعى تماس ندارد وزارت کشاورزى نمی‌داند که زارع چقدر می‌کارد و چقدر بر می‌دارد و این که بر می‌دارد به چند می‌تواند بفروشد و وقتى که ریال را در دست گرفت چه کالایى را می‌تواند بخرد زارع ایرانى در ابتدا یک مردى است محکوم امر مالک و بدتر از مالک محکوم امر پیله‌ور و تا اندازه‌ای کاسب و آن کاسب بیچاره هم محکوم بازرگانان است در خرید کالا براى ولایات بنابراین دولت هم تماشا‌چى این جریان است. یعنى به هیچ وجه کوچک‌ترین قدمى براى رفاه حال آنها برداشته شده. در وزارت کشاورزى کادر فنى بسیار خوب هست و بنده طرح‌های خیلى خوبى راجع به تقسیم بین زارع و مالک دیدم اساساً کوچک‌ترین توجهى من نمی‌بینم راجع به این کار و دولت هم مثل اینکه راجع به این کار بسیار خیال راحتى دارد و تصور نمى‌فرمایید که براى حفظ این مملکت براى این که این مردم وطن‌پرست و این مردم رشید حقیقتاً علاقمند به این دستور باشند و روز مبادا همیشه نگاهدار این مملکت باشند ما باید به وسیله قوانین و اجراى صحیح قوانین آنها را علاقمند به این کشور بکنیم ما نباید تصور بکنیم آن رعیتى که در ده خودش زحمت می‌کشد و 6 ماه از سال اگر هم لااقل گرسنگى مطلق نداشته باشد تنها نان ارزن و جو گیرش می‌آید و من یقین دارم که در بعضى از نواحى جنوب شاید آقایان هم می‌دانید چندین ماه از سال حتى علف هم گیرشان نمی‌آید یعنى آنهایى که اجازه می‌گیرند در یونجه زار می‌روند آنها تازه بهرمند زمین هستند آقایان محترم من‌، ما در وضعیت خاصى قرار گرفته‌ایم بنده دیروز اتفاقاً البته این جا نمی‌خواستم عرض کنم براى این که پیش آمد کرد عرض می‌کنم شرفیاب شدم حضور اعلیحضرت همایونى متجاوز از یک سال هم بود که شرفیاب نشده بودم دیدم ایشان هم مثل ما از وضع این مملکت نگران هستند، متأثر هستند ایشان هم مایل هستند که در این مملکت اقدامى بشود. عملى بشود که جلو برویم ایشان هم به ابتلاآت ما واقف هستند و البته بنده می‌دانم با نظارت عالیه‌ای که دارند منت‌های مساعى خودشان را به کار مى‌برند اما بنده می‌بینم دولت‌ها در این کار عمل و اجرایى نمی‌کنند و بنده نمی‌دانم با این که مجلس شوراى ملى بنده می‌بینم می‌خواهد‌، ملت ایران می‌خواهد دولت هم براى این نیست که تا ساعت یک بعد از ظهر بعد از ملاقات‌های بسیار و خسته کننده منزل برود و بخوابد باید بنشیند یک فکر اساسى بکند حالا آمدیم سر این لایحه به خصوص‌، این لایحه به خصوص آقا،، دولت صاحب ارز است‌، صاحب وزارتخانه است‌، صاحب سفارتخانه است‌، صاحب آتاشه کمرسیال است‌، دولت ایران خودش صاحب زمین است و املاک زیادى در اختیار دارد معذلک هیچ وقت به فکر نیفتاد که وضع این مملکت را از صورت بدوى خارج بکند اقلاً ماشین آلات را به تعداد زیاد و با طرز صحیح به این مملکت وارد بکند و اینها را با طریقى صحیح اداره بکند یک موقعى مرحوم دارو ابتداى تأسیس شرکت‌ها در این مملکت اقداماتى کردند یا به غلط یا به صحیح البته نیت ایشان من فکر می‌کنم که صحیح بوده زیرا شخصاً اهل استفاده مادى نبوده یک مقدارى ماشین‌آلات زراعتى به ایران آمد خود بنده خاطرم می‌آید موقعی که مأمور ماشین‌آلات فلاحتى شدم در انبار ماشین‌آلاتى که آنجا ریخته بود اساساً نه صورت داشت نه صاحب داشت و حتى آن شخصى که متصدى صد میلیون لوازم دولت بود نه حکم داشت و نه در استخدام دولت بود یک چنین وضعیتى در موقعى که شوروی‌ها در ایران بودند ما کارگاهى داشتیم در گرگان که آن کارگاه براى تعمیرات آنها به دردشان خورد و البته آن کارگاه را دولت ایران با کمال میل مثل سایر امور که در اختیار متفقین گذاشتیم و جبرانش را ندیدیم این کارگاه را هم به اختیار شوروی‌ها گذاشته بودیم بنده اتفاقاً یک روزى رفتیم تماشا در آنجا دیدم چهل دستگاه تراکتور دولت به کلی بیکار مانده و در اثر نداشتن و نبودن قطعات یدکى یا یک قطعه کوچکى که کسر داشتند از کار افتاده بودند آنجا کجا بود آنجا دشت گرگان بود که حتى ممکن است با به کار انداختن یک‏ تراکتور در ظرف یک سال قیمت تمام آنها مستهلک شود ملاحضه بفرمایید این حسابى بود که ما در آنجا کردیم با این جریان بنده به عنوان مخالف که آمدم این جا صحبت بکنم براى این عرایضى بود خواستم توجه مجلس شوراى ملى که من می‌دانم همیشه پیشتیبان پیشرفت و ترقى مملکت هستند به این نکته جلب شود که با این اقدامات نیمه کاره و با این قوانین بسیار بسیار نارسا ما به هیچ وجه قدمى براى پیشرفت سعادت مملکت و ملت نمی‌توانیم برداریم باید وزراى مسئول بدانند که در مقابل این کشور مسئولیت نام دارند و باید بحرانى امروز دنیا وضع خاص کشور ما چه لوایح و چه قوانینى لازم است که آن قوانین را به مجلس بیاورند و بایستند تا آن قوانین تصویب بشود و بروند و آنرا اجرا بکنند بنده مجدداً عرض می‌کنم که در این مورد مخالفت بنده فقط از این نظر است که این موضوع را نارسا می‌دانم و در لایحه محدودیت بازرگانان خارجى عرض کردم هر قانونى وقتى خوب است که اقلاً تضمین اجرایى هم داشته باشد شما در این جا مى‌فرمایید گمرک را نمی‌گیریم ارز هم می‌دهیم ولى به ما نمى‌فرمایید که کى می‌آورد و چند می‌فروشد این هم وسیله‌ای خواهد شد که وزارت دارایى و وزارت کشاورزى بعضى را دون بعض اجازه بدهند آن اشخاصى که توانایى دارند و تازه آنهایى هم که توانایى دارند یک عده‌شان می‌روند و می‌خرند و عده‌ای از آنها نمی‌روند بخرند چون به این فکر نیستند بنابراین این قانون ناقص است این بود عرایض بنده و می‌خواستم در این آخر سال تقاضا کنم از مجلس شوراى ملى و آقاى شاهرودى که وزیر کشاورزى هستند هر چند کشاورز نیستند ولى من یقین دارم با سلامت طبعى که دارند متوجه اوضاع کشاورزى هستند بروند و بنشینند ببینند وزیر کشاورزى یعنى چه‌، شما می‌بینید که وزیر کشاورزى نسبت به امور کشاورزى مداخله ندارد غله از دست شما خارج است توتون از دست شما خارج است تریاک بلاى مهلک خانمانسوز ایران که آقاى کشاورز صدر اشاره کردند نه از نظر خودشان بلکه از نظر مردم این جا صحبت کردند از دست شما خارج است پنبه امروز از دست شما خارج است ولى شما وزیر کشاورزى هستید و یک بودجه خیلى گزافى هم دارید و این بودجه را هم صرف مى‌فرمایید کادر بسیار خوبى هم در اختیارتان است ولى راندمان این کار بسیار کم است بنده ناچارم در خانه نسبت به آن عده از اعضاى وزارت کشاورزى که با وجود نبودن وسایل کافى در هر جائى که هستند خدمتى بعد امکان می‌کنند ولى آنچه که من عرض کردم نسبت به افراد نبود عرض کردم دستگاه مفید براى استفاده از کادر و استفاده از اعتبارات نیست و باید وزارت کشاورزى یکسره به عقیده بنده تغییر به یک دستگاه جدید و دستگاهى که تماس با رعایاى مملکت داشته باشد مسائل فلاحتى را از

+++

روى علم و فن نه از روى حرف و آگهى هم عرض کنم کلیات مطرح بکنید و حل بکنید این بود عرایض بنده.

مسعود ثابتى (مخبر)- اجازه مى فرمائید آقاى رئیس.

نایب رئیس- رأى می‌گیریم به کفایت مذاکرات آقایانى که موافقند قیام کنند (اکثر بر خاستند) تصویب شد. پیشنهادات قرائت می‌شود.

 (به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد می‌کنم بعد از جمله حفر چاه و لوله‌های آن‌، جمله زیر افزوده شود: و همچنین کلیه دستگاه‌ها و آلات و ادوات و لوله‌های مربوطه به لوله کشى آب شهرها‌، صدرزاده.

نایب رئیس- آقاى صدرزاده.

صدرزاده- عرض کنم که آقایان محترم مستحضر هستند که شهرهاى ایران عموماً فاقد لوله‌کشى است و به این جهت هم آب آشامیدنى مردم منشاء بیماری‌های گوناگون شده و یکى از مهم‌ترین وظایف مجلس و دولت است که براى لوله کشى آب شهرها قدم مؤثرى بردارند و تمام تسهیلات ممکنه را براى عملى شدن این مقصود رعایت کنند و چون وسائل این کار دستگاه حفر چاه و لوله و غیره باید از خارج وارد کشور شود چه در قسمت ارز و چه در قسمت‌های دیگر باید مثمول همین قانون باشد گرچه در مقام تصویب این هستیم اما چون جمله‌ای مربوط به دستگاه‌هاى حفر چاه ذکر شده و قدرى اجمال دارد بنده این پیشنهاد را تقدیم کردم که به طور وضوح دستگاه‌های لوله‌کشى هم شامل این ماده بشود عرض کنم حضورتان شاید خاطر آقایان هم مستحضر باشد که یکى از شهرهایى که اقدام براى لوله‌کشى شده است شهرستان شیراز است و آن این است که یک نفر از مردمان خیرخواه آنجا که آقاى حاج محمد نمازى باشد ایشان یک میلیون تومان اختصاص داده بودند به دبیرستان و مریضخانه ولى در بود امر این طور در نظر گرفتند که این وجه به مصرف لوله‌کشى برسد (صحیح است) و بعد از لوله‌کشى از وجوهى که عاید می‌شود سپس به مصرف بیمارستان و دبیرستان بشود که مردم آن شهرستان استفاده بکنند الان مطابق تلگرافى که از نماینده شرکت لوله‌کشى آب شیراز امروز صبح رسیده معلوم شده است که مقدارى از لوازم مربوط به لوله‌کشى به بندر بوشهر وارد شده و مبلغ زیادى به عنوان حقوق گمرکى و یک مبلغى هم به عنوان عوارض شهردارى مطالبه کرده‌اند در صورتیکه آن شرکت و آن بنگاه قرارداد با شهردارى دارد که بعد از این که لوله‌کشى را انجام داد از عواید آن وجوهى را که می‌پردازد مستهلک کند و تمام آن دستگاه لوله‌کشى را به اختیار شهردارى شیراز بگذارد حالا اعم از اینکه مطابق آن پیش‌بینى که در برنامه هفت ساله شده دولت مبادرت به لوله‌کشى بکند یا شرکت‌ها مبادرت بکنند و به دولت بعداً واگذار بکنند در هر حال چون این یک مطلب بسیار لازمى است و با سلامت و صحت مردم تمام کشور تماس دارد ما باید تسهیلاتى نسبت به این قسمت هم فراهم بکنیم یعنى بنده می‌خواهم عرض بکنم که از لحاظ بهدارى و بهداشت مردم آن هم اگر بالاتر از مسائل اقتصادى نباشد ولى پایین‌تر از آن نیست (صحیح است) الان هم که مجلس در مقام تصویب این قانون است این بهترین فرصتى است که نسبت به این قسمت از دستگاه‌های لوله‌کشى و لوله‌های مربوط به لوله‌کشى که همین شهر تهران هم قریباً نسبت به این مسئله نیازمندى پیدا می‌کند معافیت را قائل شویم (صحیح است) که هم به بهداشت مملکت کمکى شده باشد و هم مردمان نیکوکار شهرستان‌ها رغبت بکنند که در این کار خیر و بهداشتى قدمى بردارند (صحیح است) این است که از حضور محترم آقایان تقاضا می‌کنم که نسبت به این موضوع که الان مبتلا به شهرستان شیراز است و عامه مردم فارس انتظار دارند هم از مجلس شوراى ملى و هم از دولت که نسبت به این قسمت توجه مخصوصى شود قبول بفرمائید که این پیشنهاد هم در این ماده گنجانیده شود که اینها هم معاف باشند تا این کار عملى شود.

اسلامى- بنده مخالفم با پیشنهاد آقاى صدر‌زاده.

نایب رئیس- شما عضو کمیسیون نیستید‌، آقاى مخبر کمیسیون بفرمایید.

مسعود ثابتى (مخبر)- اجازه بفرمایید عرض کنم فرمایشاتى را که نماینده محترم فرمودند کاملاً فرمایشات مفیدى بود همین طور هم فرمایشاتى را که آقاى مهندس رضوى فرمودند کاملاً مفید بود ولى مربوط به کار ما نیست‌، مربوط به لایحه نیست (صحیح است) خیلى از کارها و خیلى از چیزها است که شاید مفید باشد که اینها را از گمرک معاف بکنیم براى این که براى این مملکت مفید باشد ولى فعلاً این لایحه که در مجلس آمده است عرض کنم دلیلش این است که هیچ تردیدى نیست که همه آقایان نسبت به کشاورزى کمال اهمیت را می‌دهند و آقاى مهندس رضوى هم در اینجا فرمایشاتى فرمودند آن‌ها هم کاملاً درست بود ولى ارتباط به کار ما نداشت یک قسمت مربوط به دلسوزى و حمایت از کشاورزان بود ولى بنده می‌خواهم عرض بکنم که اگر وضعیت کشاورز خوب نیست وضعیت مالکین هم همچو رضایتبخش نیست در این مملکت (صحیح است) و اصلا علت و منظور این لایحه همین است که به کشاورزان و مالکین هر دو کمک شود موضوع این است که مطابق احصائیه‌ای که ما داریم در ایران روى هم رفته دو میلیون هکتار زراعت می‌شود و از این دو میلیون هکتار سه میلیون تن به طور متوسط محصولى است که در این مملکت وجود دارد در صورتى که مطابق تحقیقاتى که شده است در دو میلیون هکتار در سایر ممالک خیلى بیش از این یعنى خلاصه مطابق آنچه که شده است در هر میلیون هکتار ده میلیون بنابراین وقتى یک محصولى هفت مرتبه از حد متوسطى که سایر ممالک مترقى و داراى ماشین آلات محصول دارد کمتر داشته باشیم طبیعى است هم وضعیت مالک بد است هم وضعیت زارع مادر اینجا اولین فکرى که به نظرمان رسید این بود و مطلقاً صحبت لوله و آبیارى و از این قبیل چیزها نبود منحصراً از نظر تراکتور و آنچه که مستقیماً براى عمل زراعت لازم است زیرا این را بعضى از آقایانى که البته در زراعت تا حدودى اطلاع دارند می‌دانند که از همه چیز مؤثرتر در امر زراعت موضوع شخم است این طبیعى است و بنابراین بیشتر منظور این بود که تراکتور به حد کافى در این مملکت وارد بشود و در دسترس هم باشد ضمناً اگر آقایان نظرى دارند به اینکه اینها تحت یک فرمولى فروخته بشود یا این که یک مارک‌های به خصوصی که وزارت کشاورزى تصدیق بکند این یک مطلبى است که ما می‌توانیم چون مربوط به لایحه است قبول کنیم این است که عرض می‌کنم و از آقایان تمنى می‌کنم از دادن پیشنهاداتى که خیلى هم البته مفید است ولى مربوط به این لایحه نیست خود دادى بکنند و تقدیم نکنند براى این که شب عید این عیدى را به کشاورزان ایران داده باشید.

اردلان- پس می‌گیرند آقا.

صدرزاده- خیر پس نمی‌گیرم.

صفوى- اجازه بفرمایید آقاى رئیس بنده اخطار دارم.

نایب رئیس- بفرمایید.

صفوى- مطابق ماده 24 نظامنامه در مورد آقایانى که از اعضاى کمیسیون اقتصاد ملى بود و استعفا داده‌اند مخصوصاً تذکر داده شده که به واسطه این که وسیله کار نداریم استعفا می‌دهیم کمیسیون اقتصاد ملى از اکثریت افتاده و لایحه‌ای که مربوط به محدودیت بازرگانان خارجى بود رفت به کمیسیون و پیشنهادات مربوطه به ماده اول رفت به کمیسیون و در کمیسیون دفن خواهد شد با این که یک ماده‌اش را پیشنهاد کردند برود به کمیسیون ولى تمام لایحه رفت آقایان نمایندگان همگى علاقمندند که این لایحه مفید تصویب شود ملاحضه بفرمایید الان کمیسیون اقتصاد ملى از اکثریت افتاد ماده 24 می‌گوید بلافاصله بعد از این که اعضاء کمیسیون استعفا کردند باید شعب تشکیل بشود و به جاى آنها انتخاب بشود مقام ریاست مقرر بفرمایید که شعب تشکیل بشود تا تکلیف این لایحه معلوم گردد.

نایب رئیس- نظر به تقاضا که از طرف عده‌ای از آقایان نمایندگان شد آقایان استعفاى خودشان را پس گرفتند (احسنت)

رحیمیان- اگر آقایان در جلسه حاضر نمی‌شوند جلسه را ختم بکنیم.

نایب رئیس- تقریباً در حدود پانزده الى شانزده پیشنهاد رسیده و براى همه محتاج به رأى گرفتن هستیم که چون اکثریت نیست نمی‌توانیم رأى بگیریم بنابراین ناچاریم که جلسه را ختم کنیم (سلطانى- صبح‌ها و عصرها باشد) عده‌ای از آقایان هم تقاضا فرمودنده‌اند که جلسه آینده به روز چهارده فروردین ساعت چهار و نیم بعدازظهر موکول شود.

ابوالحسن رضوى- بنده مخالفم.

نایب رئیس- رأى نمی‌شود گرفت.

رضوى- پس بنابراین پیشنهاد آقایان هم مورد قبول نیست فردا را تعیین جلسه بفرمایید.

[6- تعیین موقع و دستور جلسه آینده ختم جلسه‏]

نایب رئیس- بنابراین جلسه را ختم می‌کنیم جلسه آینده روز پنجشنبه بیست و هفتم اسفند ماه ساعت چهار و نیم بعد از ظهر دستور لایحه معافیت ماشین‌های کشاورزى.

 (مجلس ساعت هشت و بیست و پنج دقیقه بعد از ظهر ختم شد)

نایب رئیس مجلس شوراى ملى- جواد گنجه

+++

تصویب‌نامه‌ها

شماره 21963                  25- 12- 26

وزارت دارایى‏

 

هیئت وزیران در جلسه بیست و دوم اسفند ماه 1326 بر حسب پیشنهاد وزارت فرهنگ اجازه می‌دهد به منظور ساختمان آرامگاه شیخ‌الرئیس ابوعلى سینا بلیط بخت‌آزمایى در 3 نوبت با رعایت مواد زیر منتشر و به معرفى فروش گذارد:

1- تعداد بلیط‌ها در هر نوبت سیصد هزار و بهاى هر برگ 20 ریال باشد.

2- قرعه کشى هر نوبت 3 ماه از تاریخ انتشار بلیط‌های آن به عمل آید.

3- درآمد حاصله از هر نوبت قرعه‌کشى یک ثلث جهت جوایز و سایر هزینه‌های مربوطه از قبیل کارمزد فروشندگان و چاپ بلیط و تبلیغات و غیره و دو ثلث بقیه آن براى ساختمان آرامگاه و مصارف جشن هزارمین سال تولد ابوعلى سینا اختصاص داده شود.

4- سبک بخت‌آزمایى مانند قرعه‌کشى بانک کشاورزى و به وسیله گردونه مخصوص قرعه‌کشى انجام پذیرد.

مالیات بر درآمد از طرف انجمن آثار ملى از برندگان جوائز وصول و به اداره مالیات بر درآمد پرداخت می‌شود.

5- بلیط‌های بخت‌آزمایى ساختمان آرامگاه بوعلى از اجراى مقررات ماده 2 و 3 و 4 آئین نامه مصوب 18 خرداد ماه 1323 معاف می‌باشد.

6- استقراع باید با حضور کمیته‌ای که از طرف انجمن آثار ملى تعیین می‌شود در محل مخصوص و حضور تماشاچیان انجام گردد.

7- مقررات مالى راجع به بخت‌آزمایى در این مورد نیز کاملاً رعایت می‌شود.

تصویب‌نامه در دفتر نخست وزیر است.

م- 7387 نخست وزیر

شماره 26190           24- 12- 26

وزارت اقتصاد ملى‏

 

هیئت وزیران در جلسه 22 اسفند ماه 1326 بنا به پیشنهاد شماره وزارت اقتصاد ملى تصویب نمودند که به سهمیه شماره 94 سال 1326 مبلغ دویست میلیون (200000000) ریال افزوده گردد (ماشین‌آلات صنعتى و کشاورزى)

تصویب‌نامه در دفتر نخست وزیر است.

م- 7383 نخست وزیر

شماره 26196                        24- 12- 26

وزارت کشاورزى‏

 

هیئت وزیران با در نظر گرفتن تصویب‌نامه‌هاى شماره 21072 مورخه 27- 10- 1326 و شماره 21804 مورخه 5- 11- 26 در جلسه 22 اسفند ماه 1326 مجدداً تأیید می‌نمایند که وزارت کشاورزى باید نسبت به جوازهاى قطع چوب و استحصال از درخت‌های بادافکنده و پوسیده و درخت‌های قطع شده در اثر تصویب‌نامه‌هاى صادره قبل از تشکیل دولت حاضره طبق مقررات قوانین و آئین‌نامه‌های مربوطه اقدام نماید تصویب‌نامه در دفتر نخست وزیر است.

م- 7384 نخست وزیر

بقیه صورت‌گیرندگان ارز حرف ح‏

شماره نام گیرنده ارز           نوع کالاى درخواستى                  مبلغ ارز لیره‏

1- حاج عبدالکریم حسینیا       در چرخه- قلع                               1181                   

2- سید مرتضى حسینى       کانوا- جوراب- نخ قره قره- چفت و لولا- سنجاق- سیم برق 18- 1763

3- یعقوب حق نظر‌زاده           دارو                                             1000

4- رستم حسین‌زاده            آگهى سنگ آسیاب                          140

5- اسحق ممتاز حکیم         پارچه یشمى- توپ پینک و پنک- نخ یشمى- پارچه- کارد و چنگال- کلاه 9295

6- ژوزف عزرا حیم                آئینه- چاى- آلمینیوم- لوازم برق- ابریشم مصنوعى 16- 40857

7- سلیم موشى حنگل حیم   کاغذ تحریر- دوچرخه- نخ- جاروبرقى- کاغذ روزنامه 11- 54418

8- ر. حاسید                       دوچرخه- شال گردن- پارچه ابریشمى- پارچه پشمى 17235

9- قاسم حکمت افشار         رادیو                                                                 300

10- آ. حکیم شرکاء              مواد شیمیایى- تلمبه برقى- لاستیک- چتایى          3- 61549

11- حیم عبدالله س. حیم     رادیو                                                                  1700

12- رحیم بن حیم               بند ساعت- پریموس- باطرى- دارو- دوچرخه- بخارى نفتى 2460

13- فرانک حریرى                شمع- زنگ دوچرخه- لاستیک روئى- کارت پستال- دارو 17- 8421

14- یحیى حریرى                نخ- قماش نخى 1255

15- عزرا. م. حکاک               دگر- رادیو- کفش- تلمبه- آئینه- بادبزن- موتورسیکلت- دوچرخه پریموس-

                                       چراغ رومیزى- بخارى- قلع- فیلم اشعه ایکس 2- 90575

16- م. ع. حلیمى                         پارچه پشمى- مخمل- ابر- مخمل- تلمبه آب 10000

17- ع. م. ح.                               حیم چاى                                              2600

18- م. ف. حیمی                         طورى و روبان                                          175

19- اسحق. س. میرزا حکیم            دارو                                                     410

20- رضا حکیم‌زاده                   پارچه پشمى و ابریشمى- قلع- رادیو- دوچرخه- کلید برق- شکر 54070

21- صیون حسقل                        چاى چینى                                             3375

22- على حسین و محمود اخوان  ظروف آلمینیوم- چاى- دوچرخه- آسترى مصنوعى لوازم جراحى

                                                                                                        4- 19747       

23- احمد حاجیان قره‌باغى        پارچه پشمى و نخى و ابریشمى- کاغذ- لوستر- ظروف آلمینیوم 47988

24- محمد حسینعلى‌زاده          پارچه- تورى- سوزن خیاطى                              7142

25- حسین حسن‌زاده              کهنمویى پونز- مداد پاک کن- اسانس                   2266

26- اسمعیل حاجیانى              قماش- آسپرین- آهن                                      26456

27- سردار حکمت پناه              قماش- گالوش- فاستونى                              10- 5191

28- داود حکیمى                     پارچه- فاستونى                                           24300

29- على تقى حریرى پارسا       دیک المینیوم- طورى چراغ                                1340

30- على حاجى حریرى            طورى چراغ پارچه قماش                                  4741  

31- محمد جواد حریرى             طایر اتومبیل 10- 147

32- ژوزف عزرا حیم                  چاى جاوه- قماش نخى آلمینیوم ورق- لاستیک     51225

33- حیدر على حمیدیان            برنج ورق- لوازم دوچرخه                                   6585

34- صالح حوکى                      ترازو- گونى- قماش                                        3679

35- محمود حداد اصفهانى          طایر مستعمل                                              7300

36- تقى حقیقى دوچرخه 2250

37- سید رضى حلمى                پارچه ابریشمى                                            608

38- حاج حسن حاتمى              مداد تراش- کتاب                                       10- 286

39- نصرت‌الله حق‌بین                 دوچرخه                                                      1700

40- سلیم موشى حیم              شیشه                                                      3600

41- نصرت الله حکیم                  دندان مصنوعى                                              225

42- عبدالله حکیم‌زاده                 قماش نخى و پشمى                                    7600

43- على حلى دائى                  چاى                                                         38720

+++

شماره نام گیرنده ارز               نوع کالاى درخواستى                                   مبلغ ارز لیره‏

44- دکتر حسین حمزه             رادیو- اطو- دستگاه آزمایش                                3105

45- اسمعیل حسن‌پور               قورى                                                           540            

46- ابراهیم حقیقى                  جوراب ابریشمى                                             178

47- حاجى سید محمد حیدریان            -                                                       4000

48- نورالله حبیبى                          دارو                                                        3640

49- حاجى سید محمود حسنیان   پارچه نخى                                                 15500

50- جمشید حق پژوه                 ماشین مالش چاى                                     17- 2220

51- سیروس حلاوى                   پارچه ابریشمى                                             2200

52- احمد حاجى على صراف        سلک ابریشمى                                             1100

53- نسیم میر حکاک                   قره قره- آلمینیوم- کاغذ                                 2- 3794

54- افرایم حاخام                        پارچه فاستونى ‌‌سربازى- فنر تختخواب                 560

55- اسمعیل حى                       کلاه                                                         14- 6843

56- یحیى حرمسیرى                 مخمل مبلى- سنجاق قفلى- پارچه آسترى چاى چینى 19923

57- عبدالصمد حکمى و پسران    قلع- چاى- آلومنیوم- قماش                                 25487

58- داود عزیزالله حکیمیان           گونى                                                                452

59- نورالله حکیمى                    جدید طایر و تیوپ- صابون- نوشت افزار- اجناس خرازى  429

60- احمد حریرى                       پارچه ابریشمى                                                  1509

61- دکتر عباس حریرى قره قره 750

62- محمد رضا حکیمیان و سلیمان عزیز  پارچه کتان                                                2140

63- عبدالحمید حکیمى               پارچه پشمى                                                     100

64- حاجى محمود حریرى            پارچه پشمى                                                    2500

65- ن. س حکیمیان و برادران          دوچرخه                                                          70

66- نصرالله حکیمیان                     دوچرخه                                                          900

67- هارون حورش         پارچه پشمى و نخى- جوراب- قرقره- سیم برق- ژورژف- دوچرخه- نخ 6- 33598

68- مهدى حورایى                        قفل- میخ نجارى                                               1888

69- حبیب حبیبى                         قلع- پارچه کرک- سوزن خیاطى                             7535

70- عبدالله حقانى آذر                    قماش                                                         12- 10593

71- علیقلى حکیم نژاد                   دوچرخه- قلع                                                    5016

72- محمد مهدى حریرى                 یشمى و ابریشمى                                            3000

73- حسینعلى حاجیان                   پارچه ابریشمى                                                 1100

74- احمد حریرى تهرانى                 کرب سانتین                                                     2000

75- میرزا حکیم                             کانوا- پارچه ابریشمى                                         1700

76- محمد‌هادى حریرى                  ابریشمى                                                         5000

77- حمید حقانى                           دگمه شلوار                                                        240

78- داود حکیمیان                           دارو                                                                7- 2842

79- حبیب‌الله و پسران                    قماش                                                               1180

80- عبدالله حسینى                       پارچه پشمى                                                      1000

81- لطف‌الله حى                           نخ قرقره- پارچه پشمى- دارود- آهن ورق                14- 58263

82- على حسینى                         تلمبه- دوچرخه                                                  12- 261

83- نورالله اسمعیل حى                  منسوجات پشمى- دارو                                        9- 5019

84- لطف الله اسمعیل حى               پارچه مردانه- میله آهنى                                     14- 3154

85- دکتر مؤید حکمت                      کتاب                                                                10- 21

86- تجارتخانه حریرى و شرکاء            دارد                                                                16- 678

87- ر. د. دس حکیمیان                     قماش                                                             9- 7538

88- اناطولى حکیمیان                      کتاب                                                                  5- 6

89- دکتر غلامحسین حکیم               یک دستگاه باطرى                                             16- 205

90- تجارتخانه حیفا                          لوازم طبى                                                         5- 114

91- حزقیل حیم                              تمیشان پارچه پشمى                                         14503

92- عبدالله حقانى آذر         بخارى نفتى- شیشه- دگمه شلوار- لاستیک- دوچرخه- آلمینیوم 12- 9592

93- حاج سید محمد حسینیان           پارچه پشمى                                                       4000

94- حمید برادران حمید                    قورى                                                                   240

شماره 21822                              22- 12- 26

وزارت اقتصاد ملى‏

 

هیئت وزیران در جلسة 18 اسفند ماه 1326 بر حسب پیشنهاد شماره 954- 25647 مورخ 3- 11- 26 وزارت اقتصاد ملى و به موجب ماده 2 قانون اوزان و مقیاس‌ها تصویب نمودند که ماده واحده زیر به آئین‌نامه اوزان و مقیاس‌ها مصوب 17 اسفند 1311 الحاق شود:

" مأمورین ادارات اقتصاد ملى در مرکز و شهرستان‌ها مجازند در نقاطى که قانون و مقیاس‌ها اجرا شده یا می‌شود و سنک به قدر کفایت در دست کسبه و فروشندگان گذاشته شود سنگ‌ها و مقیاس‌های غیر قانونى را که در نزد کسبه و فروشندگان مشاهده می‌کنند جمع‌آورى و ضبط کرده سپس صورت مجلس کشف را با متخلفین طبق جزء 42 ماده یک آئین‌نامه امور خلاقى اصلاح شده 1324 براى تعیین کیفر به دادگاه خلاف بفرستند"

تصویب‌نامه در دفتر نخست وزیر است.

م- 7330 نخست وزیر

شماره 26018                   22- 12- 26

وزارت دارایى‏

 

هیئت وزیران در جلسه 18 اسفند ماه 1326 تصویبنامه شماره 23632-      27 و 11 و 26 را به طریق ذیل تکمیل نمودند:

استادان و دانشیاران دانشگاه می‌توانند با رعایت شرائط ذیل علاوه بر کار اصلى و رسمى خود که تدریس است در ادارات و مؤسسات دولتى یا وابسته به دولت و همچنین در خود دانشگاه و یک کار دیگر نیز قبول نموده و از این بابت حق‌الزحمه دریافت دارند:

1- کار دیگر اگر از خود دانشگاه باشد باید با موافقت شوراى دانشگاه و اگر در خارج دانشگاه باشد باید علاوه بر موافقت شوراى دانشگاه با تصویب هیئت وزیران باشد.

2- اشتغال به کار دیگر باید فقط در یک جا و در رشته تخصصى استاد یا دانشیار باشد در هر حال این اشتغال اعم از این که در دانشگاه یا در ادارات و مؤسسات دولتى باشد نباید به هیچ وجه لطمه به کار تدریس و مطالعه و تفحص و تتبع دانشیار یا استاد باشد.

3- حق‌الزحمه که بابت این کار اضافى پرداخت می‌شود نباید از آنچه استاد یا دانشیار براى تدریس در دانشگاه طبق قانون دریافت می‌دارد تجاوز نماید و حداکثر این حق‌الزحمه از هفت هزار ریال تجاوز نخواهد نمود.

4- استادان و دانشیارانى که قبل از صدور این تصویب‌نامه به کارهایى غیر از تدریس در دانشگاه اشتغال داشته‌اند مقررى خود را تا آخر اسفند ماه جارى طبق احکام و ابلاغتی که در دست دارند دریافت خواهند کرد و از اول فروردین 1327 مشمول مقررات این تصویب‌نامه خواهند بود.

تصویب‌نامه در دفتر نخست وزیر است.

م- 7329 نخست وزیر

+++

                       

یادداشت ها
Parameter:294364!model&5137 -LayoutId:5137 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(مشروح مذاکرات)