کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » مشروح مذاکرات » مشروح مذاکرات مجلس ملی » دوره نوزدهم مجلس ملی

0.0 (0)
مشروح مذاکرات مجلس شورای ملى، دوره‏ 19
[1396/05/31]

جلسه: 40 صورت مشروح مذاکرات مجلس روز یکشنبه هجدهم آذرماه 1335  

فهرست مطالب:

1 - تصویب صورت‌مجلس

2 - بیانات قبل از دستور آقایان: دکتر فریدون افشار - دکتر امین - ساگینیان - پرفسور اعلم‏

3 - تقدیم دو فقره سؤال به وسیله آقاى مهندس اردبیلى‏

4 - بیانات آقاى مهندس طالقانى وزیر مشاور در جواب بیانات جلسه قبل آقاى ارباب‏

5 - بیانات آقاى وزیر امور خارجه راجع به بحران خاورمیانه و اقدامات دولت ایران براى رفع بحران‏

6 - طرح و تصویب گزارش شور دوم کمیسیون دارایی راجع به معافیت کالاهاى وارده جهت اداره همکارى فنى‏

7 - شور اول گزارش کمیسیون کشاورزى راجع به قرارداد دفع ملخ دریایی بین ایران و هند

8 - شور اول گزارش کمیسیون دارایی راجع به تأسیس پلیس گمرک‏

9 - تعیین موقع و دستور جلسه بعد - ختم جلسه‏

مشروح مذاکرات مجلس شورای ملى، دوره‏ 19

 

 

جلسه: 40

صورت مشروح مذاکرات مجلس روز یکشنبه هجدهم آذرماه 1335

 

فهرست مطالب:

1 - تصویب صورت‌مجلس

2 - بیانات قبل از دستور آقایان: دکتر فریدون افشار - دکتر امین - ساگینیان - پرفسور اعلم‏

3 - تقدیم دو فقره سؤال به وسیله آقاى مهندس اردبیلى‏

4 - بیانات آقاى مهندس طالقانى وزیر مشاور در جواب بیانات جلسه قبل آقاى ارباب‏

5 - بیانات آقاى وزیر امور خارجه راجع به بحران خاورمیانه و اقدامات دولت ایران براى رفع بحران‏

6 - طرح و تصویب گزارش شور دوم کمیسیون دارایی راجع به معافیت کالاهاى وارده جهت اداره همکارى فنى‏

7 - شور اول گزارش کمیسیون کشاورزى راجع به قرارداد دفع ملخ دریایی بین ایران و هند

8 - شور اول گزارش کمیسیون دارایی راجع به تأسیس پلیس گمرک‏

9 - تعیین موقع و دستور جلسه بعد - ختم جلسه‏

 

مجلس ساعت ده و پنج دقیقه صبح به ریاست آقا رضا حکمت تشکیل گردید.

1- تصویب صورت‌مجلس

رئیس - صورت غایبین جلسه قبل قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد)

غایبین با اجازه - آقایان: امیدسالار - دکتر بینا - دکتر سید‌امامى - قراگزلو - مشار - دکتر عمید - برومند - دکتر رضایی - صادق بوشهرى - مهندس جفرودى - فولادوند - دکتر سعید حکمت - رامبد - اورنگ - مهران - امامى خویی - نصیرى - پناهى.

غایبین بی‌اجازه - آقایان: معین‌زاده - تیمورتاش - اسفندیارى - اریه - دشتى - دکتر هدایتى- دکتر طاهرى - مهندس ظفر.

دیرآمدگان و زودرفتگان با اجازه - آقایان: دهقان - دکتر شاهکار - قنات‌آبادی - مهندس هدایت - صدرزاده - تربتى - اسکندرى – خلعتبرى - صارمى - شادمان - بزرگ‌ابراهیمى - گیو - مهندس بهبودى - موسوى.

رئیس - نسبت به صورت‌مجلس نظرى نیست؟ آقاى دکتر جهانشاهى‏

دکتر جهانشاهى - در بیانات بنده یک اصلاح عبارتى بود که کردم و تقدیم می‌کنم به تندنویسی.

رئیس - بسیار خوب آقاى مهندس اردبیلى‏

مهندس اردبیلى - در اظهارات بنده هم اشتباهاتى هست که اصلاح می‌کنم و می‌دهم به تندنویسی.‏

رئیس - بسیار خوب دیگر نظرى نسبت به صورت‌مجلس نیست (اظهارى نشد) صورت‌جلسه قبل تصویب می‌شود.

2 - بیانات قبل از دستور آقایان: دکتر فریدون افشار - دکتر امین - ساگینیان - پرفسور اعلم‏

رئیس - نطق قبل از دستور شروع می‌شود. آقاى دکتر فریدون افشار

دکتر فریدون افشار - بنده مدت‌های طولانی که دور از وطن مشغول کسب علوم و تجارت بودم همیشه آرزو داشتم که فرصتى داشته باشم که به میهن عزیز خود ایران خدماتى انجام بدهم حالا که سعادت همکارى آقایان محترم نصیب بنده شده امیدوارم که با توجه نمایندگان محترم کمکى بشود خدمات مفیدى انجام بدهم.

از آنجایی که سپاسگزارى یکى از وظایف انسانى است می‌‌خواهم به عرض برسانم در این موقع که مملکت ما در نتیجه هدایت مدبرانه اعلیحضرت همایونى شاهنشاهى در کمال آرامش می‌باشد جاى بسى شکرگذارى است. براى پیشرفت و ترقى هر ملتى اولین عامل اصلى همان محیط آرام و عارى از تشنج می‌باشد که الحمدالله ما ملت ایران از آن نعمت برخوردار هستیم.

در این اتفاقات تأسف‌آورى که بر ملت هم کیش ما مصر روى داد تدابیر اقدامات اعلیحضرت همایونى و دولت ایران در برقرارى صلح خاورمیانه بسیار مؤثر بوده و این‌ که ذات مقدس ملوکانه در حفظ و برقرارى صلح و امنیت در خاورمیانه براى همه یک مرجع امیدى شده اسباب افتخار و سربلندى کلیه افراد ملت ایران می‌باشد.

به حمدالله شعله آتش جنگ در خاورمیانه با مداخله صلح‌جویانه سازمان ملل متحد خاموش گردید و ان‌شاءالله به زودى مسائل بغرنج که باعث کشمکش شدید بود به طور احسن حل شده و کانال سوئز که در تجارت و اقتصادیات نیم کره شرقى اهمیت خاصى را دارد با محترم شمردن حقوق حقه مصر دوباره مورد استفاده بین‌المللی قرار بگیرد.

ضمناً این‌ که ملت مجاور دچار عسرت و مضیفه شده اسباب بسیار تأسف می‌باشد و از درگاه احدیت مسئلت می‌نمایم که به سازمان ملل متحد در حل این مسئله بغرنج و تأسف‌آور نیز توفیق عطا فرمایند از آنجایی که فردا مصادف با جشن دهمین سال اعلامیه حقوق بشر و هشتمین سال تأسیس یونسکو یعنى سازمان بین‌المللی تربیتى و علمى و فرهنگى می‌باشد و چون بنده افتخار عضویت هیئت مدیره جمعیت طرفداران سازمان ملل متحد را دارم مناسب می‌دانم که مختصراً راجع به این سازمان صحبت نمایم.

از روى کمال بى‌طرفى بایستى اذعان نمود سازمان ملل متحد در مدت پانزده سال کوتاه که از تأسیس آن می‌گذرد و در حل مسائل مشکل بین‌المللی خدمت شایان تقدیر انجام داده و ارزش خود را به خوبى ثابت نموده.

منظور اصلى سازمان ملل متحد به روى این اساس بنا شده که اختلافات بین‌المللى

+++

باید از روى منطق و عدالت در سر میز کنفرانس‌ها حل شود نه این‌که با آتش و تخریب پس از آن‌که جنگ جهانى اخیر دنیا را به ورطه ویرانى کشید ملل دنیا براى جلوگیرى از تکرار خرابکارى جنگ سازمانى تشکیل دادند که دیباچه منشور این سازمان ملل متحد منظور اصلى را به این ترتیب شرح می‌‌دهد که (ما مردم ملل متحد یا تصمیم به محفوظ داشتن نسل‌های آینده از بلای جنگ که دوبار در مدت یک عمر انسانى افراد بشر را دچار مصائب غیر‌ قابل بیان نموده و با اعلام مجدد ایمان خود به حقوق اساسى بشر و به حیثیت و ارزش شخصیت انسانى و به تساوی حقوق بین مرد و زن و همچنین بین ملت‌ها اعم از کوچک و بزرگ و به ایجاد موجبات لازم براى حفظ عدالت و احترام تعهدات ناشى از عهود و سایر منابع بین‌المللی و به پیشرفت ترقى اجتماعى و برقرار ساختن اوضاع زندگانى بهترى با آزادى بیشتر و براى نیل به این مقاصد به اعمال گذشت و بخشودگى و همزیستى مسالمت‌آمیز با حسن رابطه و به متحد ساختن قواى خود براى نگاهدارى صلح و امنیت بین‌المللی و به قول اصول و برقرار ساختن طرقى که به کار نبردن نیروى سلاح را جز در راه منافع عمومى تضمین نماید.

و به توسل به سازمان‌هاى بین‌المللی براى پیشرفت ترقى اقتصادى و اجتماعى تمام ملل عزم نمودیم که براى تحقیق این مقاصد تشریک مساعى نماییم).

چنان‌که این دیباچه بیان می‌نماید مرام سازمان ملل متحد بسیار عالى می‌باشد و یک دستگاه بسیار مفید است براى رفع مشکلات بین‌المللی لذا براى همه ملل مخصوصاً ملت‌هاى صلح‌دوست مثل ایران بسیار ضرورى است که از این سازمان پشتیانى نماید.

تحولات زندگى و لزوم همکارى بشر اکنون به جایی رسیده که دیگر جز در پرتو حسن تفاهم بین‌المللی و حفظ صلح ممکن نیست تمدنى که در نتیجه هزاران سال زحمات بشر به تعالی امروزه رسیده از خطر انهدام در مصون بماند.

بشر در مادیات پیشرفت‌هاى خارق‌العاده نموده و حالا موقع آن رسیده که نهایت اهتمام را به خرج داده که در معنویات و در اصول اخلاقى تعالى خود را نشان بدهد براى این ‌که ملت‌هاى بشر‌دوست و مخصوصاً ملت‌هاى کوچک بتوانند صلح جهانى را محفوظ دارند بایستى از سازمان ملل متحد پشتیبانى نمایند.

بایستى کوشش نمایند که روح این مؤسسه بشردوست در افکار تمامى مرد تقویت پیدا نماید و بایستى سعى نمایند که مرام آن اجرا بشود.

این سازمان بین‌المللى سواى از برقرارى صلح و امنیت جهانى خدمات دیگرى نیز به جاده بشر انجام می‌‌دهد.

از قبیل کمک به ملل ضعیف در مبارزات به دست آوردن آزادى و استقلال خود مثل‌ اندونزى و غیره و مساعدت در ترمیم خرابى‌هاى جنگ و پناه دادن آوارگان و مبارزه بر علیه قحطى و جهل و بی‌سوادی و امراض گوناگون و رهنمایی ملل عقب‌مانده در پیشرفت کارهاى فنى و استفاده بهتر از منافع طبیعى و غیره لذا بنده آرزومندم که آقایان نمایندگان محترم و ملت ایران با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی به خصوص که ما داریم با یک توجه و دقت بیشترى به ارزش سازمان ملل متحد پى ببرند.

و ضمناً بنده معتقد هستم ما بایستى جداً طرفدار حفظ امنیت دسته‌جمعى باشیم  (Collectiue Security) کلکتیوسکوریتى و به عقیده بنده بهترین اقدام حکومت جناب آقاى علا ایجاد پیمان بغداد بوده خاورمیانه را که چهارراه جهانى می‌شود نام داد و اینجا است که سه قاره مهم دنیا یعنى آسیا و اروپا و آفریقا به هم اتصال پیدا نموده و از نقطه‌نظر جیوپولیتکس (Geopojoties) نیروهاى ناشیه از این مناطق وسیع جهانى در این محل با همدیگر اصطکاک پیدا می‌نمایند و بدان علت از بیست و پنج قرن به این طرف از زمان اسکندر مقدونى این منطقه میدان کشمکش بوده است.‏ لذا مهم‌ترین مسئله حیاتى ملل خاورمیانه حفظ امنیت منطقه‌ایی می‌باشد و آن هم با تشریک مساعى دسته‌جمعى میسر است بنده معتقد هستم که مصلحت ملت مصر در آن است به پیمان بغداد ملحق شده و عوض این ‌که بزرگ‌ترین رقم صادراتى خود را با اسلحه که وسایل غیرتولیدی است معاوضه نمایند و فلاحان و کارگران را از شغل خود باز داشته به دست آنها اسلحه بدهند و مدارس را تعطیل نمایند و افکار مردم را مشوش نموده آنها را از کارهاى مفید بازدارند بهتر است مسائل مورد اختلاف را از راه دیپلماسى حل نموده و نیروى خود را مصرف کارهاى عمرانى بنمایند.

ما ملل خاورمیانه همگى ساکن یک کشتى هستیم اگر یک نقطه آن خراب شود همه با هم غرق خواهیم شد و اگر با یکدیگر تشریک مساعى نموده و هماهنگی داشته باشیم هر روز به ساحل سعادت و عزت و ترقى نزدیک‌تر خواهیم شد.

از اینها گذشته ما ملل خاورمیانه یک وظیفه وجدانى بسیار عالی‌ترى داریم که ماوراى شرق و غرب است و آن عبارت است از تأمین محیط مساعد براى رشد مذهب مقدس ما اسلا م (صحیح است) حضرت عبدالناصر رئیس‌جمهور مصر بایستى جریانات دکتر بنش رئیس‌جمهور فقید چک‌اسلواکى را در نظر گرفته به ملت و میهن خودش از روز منطق و حقیقت‌بینى خدمت انجام بدهد نه از روى احساسات قهر و لجاجت عمل نمایند و بایستى سعى نماید که این تشنجات از خاورمیانه برچیده شود.

جاى بسى خرسندى است که با مداخله سازمان ملل متحد عجالتاً شعله آتش جنگ در این منطقه خاموش شده ولى چنان که قبلاً عرض نمودم به واسطه موقعیت جغرافیایی خاصى که خاورمیانه دارد برای حفظ صلح این منطقه که یک مسئله مهم حیاتى است بایستى پیروى از این فرمول بشود یعنى پشتیبانى و تقویت سازمان ملل متحد و تشریک مساعى در حفظ امنیت دسته‌جمعى منطقه‌ای رژینال کلکتیوسکوریت (Regional Collective Security) (صحیح است احسنت).

رئیس - آقاى دکتر شفیع امین‏

دکتر شفیع امین - بنده می‌خواستم امروز چند دقیقه‌ای از اوقات گرانبهاى آقایان نمایندگان محترم را براى چند موضوع بگیرم و مصدع شوم. در خصوص کارمندان دولت در دوره‌هاى قبل و در این دوره نیز مفصلاً از طرف آقایان نمایندگان و همکاران محترم صحبت‌هایی شد و تذکراتى به دولت داده شده و دولت هم وعده‌هایی داده است که ان‌شاءالله عمل خواهد نمود (مهندس اردبیلى - همه‌اش وعده می‌دهد) به نظر اینجانب که بیست سال است با طبقات مختلف کارمندان تماس دارم موضوع خیلى مهم‌تر از این است که دولت به این وضع رقت بار کارمندان توجه عاجلى ننماید و با وعده بگذارند (صحیح است) البته وعده و وعید هم حدى دارد اصولاً ملت ایران از وعده‌هایی دولت‌هاى گذشته و حالیه خسته شده است (مهندس اردبیلى - ناامید شده‌اند) ان‌شاءالله ناامید می‌شوند بشر باید همیشه امید داشته باشد تصور می‌کنم عمل نکردن وعده خود موجب نارضایتى میان مردم و میان ملت و میان کارمندان دولت خواهد بود (صحیح است) هر روز در روزنامه‌ها تصمیمى را اعلام می‌کنند مثلاً اضافه کارمندان پایه 1- 2- 3- 4 را اعلام می‌کنند یا براى حق اولاد بنده تعجب می‌کنم که چطور می‌شود کارمنداى که پایه 5 دارد او از نظر اضافه حقوق و یا حق اولاً محروم بشود، کارمندى که پایه 5 و 6 دارد خرجش بیشتر است اگر مقایسه بفرمایید فرق بین رتبه 4 و 5 چقدر است که نباید به او اضافه داده شود و همچنین تا پایه 9 و بالطبع تمام کارمندان دلسرد خواهند شد تمام چرخ‌هاى این مملکت توسط کارمندان دولت می‌گردد، وزارتخانه‌ها، ارتش، ادارات، راه‌آهن و این عده به طور کلى وضع زندگی‌شان خوب نیست (صحیح است) میان کارمندان دولت اشخاص شریف و پاک خوشبختانه خیلى زیاد هست که اغلب با نهایت عسرت زندگى می‌کنند، اداره و مسئولیت‌هاى ملى و فنى و ادارى و تعلیماتى و انتظامى و بهداشتى به عهده کارمندان دولت است آیا وجداناً می‌‌توانیم از کارمندى که خود و فامیلش تمام 24 ساعت از تهیه خانه و تأمین نان و خوراک و پوشاک روزانه‌شان عاجز هستند مسئولیت بخواهیم؟ آیا این کارمند می‌تواند با خیال راحت پشت میزش کار نماید؟ ملاحظه بفرمایید که این ملت چقدر فداکار و از خود گذشته می‌باشد که با نهایت بردبارى و خلوص نیت و صداقت به میهن خدمت می‌کند. هر روز کارمندانى به اینجانب مراجعه می‌کنند از آذربایجان ضمن نامه‌ای متعدد درددل می‌کنند و از نزدیک وارد در زندگی‌شان هستم که در نهایت عسرت می‌باشند آقایان محترم چطور می‌شود با روزى 30 ریال،40  ریال یا 50 ریال یک عائله را اداره کرد (صحیح است) کارمندانى هستند با حقوق ماهى 90 تومان، 120 تومان، 150 تومان کارمندانى که معیل هم هستند اینها چطور می‌‌توانند زندگی‌شان را تأمین بکنند (مهندس اردبیلى - خیلى هم در زحمت هستند) در همین شهر تهران بنده اطلاع دارم که عده‌ای از کارمندان دولت و آموزگاران و دبیران بعدازظهر تاکسى می‌رانند و با کارهاى خسته‌کننده دیگر تأمین حداقل معیشت می‌نمایند، کارمند و دبیر و آموزگار که 6 تا 8 ساعت رانندگى نموده است چطور می‌تواند فردا کار کند یا درس بدهد و اطفال و جوانان ما را تربیت نمایند. این است که روز‌به‌روز میزان تحصیلات در مدارس عقب می‌‌رود و سطح فرهنگ پایین می‌آید. آقاى وزیر فرهنگ براى دستگاه تعلیماتى خودشان در دو سال پیش قانونى گذراندند که حقوق آموزگاران و دبیران کمى زیاد شد ولى دستگاه ادارى همان‌‌طور به طرز سابق مانده بنده تصور می‌کنم که گرداننده دستگاه تعلیماتى همان دستگاه‌هاى ادارى است اگر دستگاه‌هاى ادارى حقوق‌شان تأمین نشود چطور مى‌توانند دستگاه را برگردانند و با صمیمت کار کنند و بالطبع از کار مأیوس شده و دودستگى بین دستگاه تعلیماتى و ادارى ایجاد خواهد شد و کار پیش نخواهد رفت و منظور اساسى که پیشرفت تعلیم و تربیت است انجام نخواهد شد، در هشت ماه قبل قانون ترمیم حقوق پزشکان که در اقصى‌ نقاط مملکت زحمت می‌کشند و فداکارى می‌نمایند در این مجلس محترم تصویب شده و به مجلس سنا رفته است جاى تأسف است که تا حال در آنجا توجهى نشده و تصویب نشده است بنده از آذربایجان و شهرهاى دیگر نامه‌هاى متعددى داشتم که عدم تصویب قانون حقوق پزشکان موجب دلسردى و یأس دستگاه بهداشتى و بهدارى شده است البته آقایان (دکتر راجى - از سایر نقاط هم بوده) از همه جا بوده: البته آقایان پزشکان و سایر کارمندان پزشکى به شغل مقدس خود علاقه‌مند هستند و روى نوع‌دوستى و وظیفه‌شناسى و میهن‌پرستى و شاه‌دوستى نخواستند اعتراضات شدید نموده تعطیل یا اعتصاب

+++

نمایند جوانان این کشور بعد از 20 سال تحصیل و زحمت که دکتر می‌شوند در حدود سیصد تومان حقوق دریافت می‌دارند یعنى روزانه 10 تومان بنده اطلاع دارم که در بعضى از شهرستان‌ها مثلاً مشکین‌شهر مدت چند ماه است که حقوق نداده‌اند آقایان یک شاگرد بنا روزانه 15 تومان حقوق می‌گیرد یک ماشین‌نویس در این مملکت در اغلب ادارات ماهى 400 الى 500 تومان حقوق می‌گیرد از یک دکتر چطور می‌توان توقع داشت که روزانه 10 تومان حقوق بگیرد (صحیح است) (مهندس اردبیلى - قانون استخدام را باید بیاورند به مجلس) بنده از مقام معظم ریاست مجلس شوراى ملى تمنا دارم که اگر مجلس محترم سنا روى نظریات خود با عدم توجه دولت قانون حقوق پزشکان را تصویب نکرده‌اند مقرر فرمایند طبق ماده 2 متمم آیین‌نامه داخلى مجلس شوراى ملى یعنى آیین‌نامه مشترک بین مجلسین مصوب کمیسیون همکارى مجلسین که مقرر شده: در صورتى که لوایح بیش از مدت‌های مذکوره یعنى یک هفته و پانزده روز و یک ماه در سنا متوقف بماند و برنگردد مجلس شوراى ملى آن را موافقت شده تلقى خواهد نمود اقدام فرمایند و حتم دارم همه آقایان نمایندگان محترم مجلس هم موافقت دارند با شرح فوق از هیئت محترم دولت خواستارم هر چه زودتر وضعیت زندگى عموم کارمندان دولت را اصلاح بفرمایند و زندگى آنها را با تأمین حقوق و کمک جنسى مخصوصاً تأمین کنند که اقلاً مایحتاج زندگی‌شان را فراهم نمایند و بنده حتم دارم بهترین مبارزه با فساد از همین راه خواهد بود (صحیح است) و تبعیضى هم قائل نشوند متأسفانه همین تبعیض است که آثارش باقى مى‌ماند و کارها عقب می‌افتد. بنده حتم دارم که تأمین زندگى و تأمین راحتى کارمندان بهترین تشویق کارمندان براى مبارزه با فساد خواهد بود و این کارهایی که می‌شود جز روى کاغذ و داخل ادارات و روى میز ادارات به‌ هیچ‌وجه نتیجه‌ای نخواهد داد و به نتیجه مثبتى نمی‌رسد.

صحبت دیگرى که می‌خواستم عرض کنم در خصوص برنامه و پروگرام وزارتخانه‌ها است، به طورى که از چند ماه قبل عموم آقایان نمایندگان محترم هم توجه دارند عدم پیشرفت کارهاى ما و دولت‌هاى ما به واسطه نداشتن برنامه ثابت است که هر روز عوض می‌شود و با این طرز هر وزیر و هر مدیرکل و هر رئیسى کارش عقب می‌ماند و نتیجه نمی‌‌دهد هر وزارتخانه و هر اداره‌ای باید برنامه مثبتى داشته باشد و مجلس و ملت هم آن برنامه را بدانند و به آنها اعلام بشود که برنامه کار چیست دولت یا وزیر هم موظف با اجراى آن برنامه باشد، یک برنامه ثابت براى چند سال باید وجود داشته باشد، امروز در میان ملت از هر طبقه می‌پرسید از تاجر، ادارى، کشاورز، کارگر، مالک یک نارضایتى و نگرانى در همه موجود است که جداً به نظر بنده اساس عدم وجود یک برنامه ثابت و تبعیض و عدم اجراى قوانین می‌باشد. بنده براى مثال عرض می‌کنم که وزارت راه هر روز به ملت وعده راه‌هاى آسفالت و شوسه و راه‌آهن و ساختن پل و عمران و آبادى می‌‌دهد ولى به واسطه کسر بودجه و گرفتاری‌ها نمی‌تواند عمل نمایند در نتیجه یک نقشه‌هایی را که ملت ما آب و تاب کشیده عملى نشده است، ناراضى شده (مهندس اردبیلى - تبلیغات زیاد می‌کنند) و باعث سلب اطمینانش می‌شود، در تمام قسمت‌ها باید روى برنامه ثابت ولو مدت طویل باشد ده ساله، بیست ساله و مدت‌دار باشد باید تعیین شد تا ملت بداند و بی‌خود ناراضى نشود، براى راه‌سازى، براى فرهنگ، براى بهدارى، براى کشاورزى براى سایر قسمت‌ها برنامه‌ای که تصویب مجلس رسیده باشد به ملت اعلام نماید براى تجارت برای مالیات که هر روز و هر شش ماه در یک سال قسمت‌هاى جدیدى تأسیس نشود و قوانین و آیین‌نامه‌هاى جدیدى نباید که ادارات ندانند دیروز چه تصویب شده و امروز چه تصویب می‌شود در قسمت فرهنگ وزارت فرهنگ باید اقدام نماید که براى تربیت جوانان و تعلیم و تربیت آنها احتیاج به چند باب کودکستان، دبیرستان، دانشگاه، دانشکده دارد و بداند که در مملکت احتیاج به دو هزار کودکستان یا پنج هزار دبستان با 10 دانشگاه دارد و این را در عرض 5 یا ده سال ایجاد نماید خوشبختانه اخیراً دانشگاه تهران در سال‌هاى اخیر تحت توجهات مخصوصه اعلیحضرت همایونى و نهایت علاقه رئیس دانشگاه تهران آقاى دکتر اقبال و فعالیت استادان یک برنامه مرتبى دارند و پیش می‌روند بنده براى مثال عرض می‌کنم در سال قبل حسب‌الامر بندگان اعلیحضرت همایون شاهنشاهى با زحمات زیاد در تبریز یک دانشکده کشاورزى تأسیس شد و امروز 124 نفر دانشجو از شهرستان‌هاى مختلف کشور در دو کلاس این دانشکده تحصیل می‌کنند متأسفانه وزارت فرهنگ هر روز و هر ماه به این دانشکده یک دستورات و مقرراتى ابلاغ نموده که موجب دلسردى آنها شده است (مهندس اردبیلى - باید دست وزیر فرهنگ کوتاه باشد) البته باید دانشگاه تبریز مستقل باشد باید وزارت فرهنگ یک کمى سایه‌اش را از آنجا کم کند و هر روز جوانان آنجا با یک مقررات تازه‌اى روبه‌رو نشوند در قسمت بودجه، لوازم، ساختمان، معلم آن به اولیاى وزارت فرهنگ نوشته و گفته شده است که این جوانان وسایل می‌خواهند باید درس بخوانند براى تأمین آتیه‌شان، براى تحصیلات‌شان وسیله می‌خواهند وزارت فرهنگ توجه نکرده‌اند اخیراً تلگرافى رسیده بود که آقاى زند استاندار محترم آذربایجان که خیلى علاقه‌مند هستند و ناظر جریانات آنجا می‌باشد تلگراف کرده‌اند که وزارت فرهنگ زودتر کمک کند تا وسایل تحصیل دانشجویان فراهم شود همچنین براى استخدام استاد برای توسعه دانشگاه وزارت فرهنگ باید اقدام بکند که متأسفانه نکرده است‏ (مهندس اردبیلى - خلاصه خاتمه دادن به وضع آشفته آنجا) وزارت بهدارى باید روى یک برنامه صحیحى براى بهدارى و بهداشت مردم برنامه‌ای داشته باشد که مردم استان‌ها و شهرستان‌ها و بخش‌ها بدانند در چه سال داراى درمانگاه و بیمارستان و آسایشگاه خواهند بود چهار پنج میلیون ساکنین آذربایجان از بهداشت استفاده نمی‌برند ساختمان آسایشگاه از چند سال پیش شروع شده متأسفانه هر چه می‌‌گوییم به جایی نمی‌رسد البته عرایض بنده کلى است آقایان از بنده نرنجید حالا در شیراز شروع شده است ما خوشوقتیم در جاى دیگر اقدام شده است آقاى وزیر پست و تلگراف هر روز براى ساختمان تلفن خودکار در شهر تبریز و شهرستان‌های آذربایجان به بنده و آقایان نمایندگان محترم آذربایجان وعده می‌دهند ولى تا به حال با وعده گذشته‌اش تصدیق می‌فرمایید هر روز وعده دادن و انجام ندادن بیشتر ناراضى ایجاد می‌کند (مهندس اردبیلى - ضررش بیشتر است) بنده وارد در جزئیات نمی‌شوم تصور می‌کنم کارها در اغلب وزارتخانه‌ها همین‌جور باشد چون بنده بیشتر با وزارت بهدارى تماس دارم روى علاقه و وظیفه‌ای که به این آب و خاک دارم عرایضى می‌کنم تصدیق می‌فرمایید که اگر نارضایتى در میان ملت برطرف شود بهترین کمک براى سعادت مملکت خواهد بود ملت ایران وطن‌پرست و شاه‌دوست می‌باشد از سازمان برنامه که مدتى است تشکیل شده و میلیون‌ها تومان خرج می‌کند انتظار داریم که در آذربایجان هم اقلاً اقدامى بکند بنده که در آنجا از حیث فرهنگ و بهداشت و عمران و آبادى چیزى ندیده‌ام (صحیح است) براى بیمارستان و آسایشگاه مسلولین و دانشکده پزشکى سازمان برنامه وعده داده بود که اقدام بکند بنده هر چه مراجعه کردم متأسفانه با وعده و وعید و امروز و فردا و کمیسیون و صحبت با آنتراتود گذشته و از آن نتیجه‌ای نگرفته‌ایم بنده از دولت جناب آقاى علا و آقایان اعضا محترم هیئت دولت مخصوصاً جناب آقاى ذوالفقارى که علاقه‌مند به خدمت به کشور هستند جداً خواهش می‌کنم که با ملت تماس بیشترى برقرار کنند و با مردم و طبقات مختلف‌شان تماس داشته باشند آقایان وزرا با طبقاتی که با کارشان مربوط است تماس داشته باشند آقاى وزیر بازرگانى با احتیاجات تاجر آذربایجانى و کرمانى و خراسانى و طهرانى آشنایی داشته باشند و ببیند احتیاجات وارداتى و صادراتیش چیست (ارباب - ایشان وزیر بى بازرگان هستند) و حق دارند یا نه؟ اگر این کارها را بکنید بنده حتم دارم که وضع خوب خواهد شد بنده با تماسى که با دسته‌ها و طبقات مختلف دارم اغلب براى کارهایشان به ادارات مختلف دارم اغلب براى کارهایشان به ادارات مراجعه می‌کنند متأسفانه دستگاه‌هاى ادارى توجه نمی‌کند براى آنها ایجاد اشکال می‌کنند و نتیجه‌ای که می‌گیرند معلوم نیست مثبت است یا منفى بنده عرایضى که کردم اطمینان می‌دهم که نظری با هیچ مقام و وزیر و رئیس و مدیرکلى ندارم و این عرایض را روی وظیفه خودم عرض کردم و می‌دانم که شخص شخیص اعلیحضرت همایون شاهنشاه که شیفته اصلاحات و رضایت و راحتى ملت ایران هستند این را می‌دانند و حتم دارم که جناب آقاى علا که خوشبختانه تشریف آوردند توجه خواهند فرمود و نارضایتى‌هایی که میان ملت هست با تماس مستقیم با مردم از هر طبقه مخصوصاً در شهرستان‌ها از بین می‌‌رود متأسفانه مردمى که به خصوص براى کارهاى فرهنگ و بهدارى و بازرگانى و دارایی به مرکز مراجعه می‌کنند مأیوس برمی‌گردند و این امر موجب نارضایتى بیشترى خواهد بود (صحیح است) چند نامه و شکایتى است که از آذربایجان رسیده است تقدیم مقام ریاست می‌کنم (احسنت).

رئیس - آقاى ساگینیان‏

ساگینیان - بنده معتقدم حتى‌المقدور کمتر اوقات گرانبهاى مجلس را گرفته و مصدع خاطر آقایان نمایندگان محترم شوم به خصوص که دولت جناب آقاى علا با حسن نیتى که دارند هر بار که براى احتیاجات حوزه انتخابیه‌ام به آقایان وزرا مراجعه کرده‌ام در رفع نواقص و تأمین احتیاجات آن حدود کوشیده‌اند لذا وظیفه خود می‌دانم به این وسیله از اعضاى کابینه جناب آقاى علا تشکر کنم.

ولى موضوعی که باعث شد امروز از تریبون مجلس استفاده کنم و چند دقیقه مصدع آقایان نمایندگان محترم شوم تجلیل از پیروزى درخشان قهرمانان برومند ما است که افتخارات زایدى در مسابقات بین‌المللی المپیک ملبورن کسبت نموده و پرچم مقدس و با عظمت ایران را به اهتزار درآوردند.

همان‌طور که خاطر آقایان نمایندگان محترم مستحضر است قهرمانان توانا و پاک‌نهاد ما که در تحت توجهات و عنایات مخصوص شخص شخیص اعلیحضرت همایون شاهنشاهى و تشویق‌ها و کم‌هاى ذیقیت مادى و معنوى معظم‌له که در راه توسعه و تعمیم فرهنگ و امر ورزش و تربیت نسل جوان توجه مخصوص مبذول می‌فرمایند به این موفقیت‌ها و پیروزى‌هاى بزرگ نائل شده‌اند.

بنده این موفقیت‌هاى بزرگ جوانان برومند تواناى ایرانى را که پیروزى و

+++

موفقیت آنها مدیون و مرهون الطاف و عنایات و تشویق‌هاى شاهنشاه معظم می‌باشد به هموطنان گرامى به خصوص قهرمانان برومند ما و کسانى که در تربیت این استعدادها کوشیده‌اند و باعث افتخار و اعتلاى نام میهن عزیز شده‌اند صمیمانه تبریک می‌گویم و عرض دیگرى هم ندارم (صحیح است - احسنت - احسنت).

رئیس - آقاى پرفسور اعلم

پرفسور اعلم - بنده هم عرایضم در زمینه فرمایشات همکار محترم آقاى ساگینیان است این پیروزى که در ملبورن نصیب ملت ایران شد چون نمایندگان مردم ایران موفق شدند که در آنجا پیروز شوند خیلى مهم است براى این ‌که مدتى که ما در این مسابقات المپیک شرکت می‌کنیم خیلى کوتاه است از چند سال به این طرف بنا به امر شاهنشاه این شرکت در مسابقات ایجاد شد و نسبت به مدت کوتاه اتفاقاً پیروزى بسیار درخشانى است این پیروزى دو علت مهم دارد یکیش ایرانیت که ایرانى ثابت کرد در هر کارى اگر بخواهد حتماً موفق می‌شود (صحیح است) موضوع دیگر مراقبت و جدیت و پشتکار شبانه‌روزی شاهنشاه است (صحیح است) حقیقتاً این فکر را ایشان به عمل آوردند و خوشوقتیم که نتیجه‌اش را ملاحظه فرمودند و امیدواریم در رهبرى که به عهده دارند در تمام شئون پیروزی‌ها پی‌در‌پی براى ایران مشاهده بفرمایند (ان‌شاءالله) اما عرض دوم بنده راجع به حقوق آقایان پزشکان است همه آقایان انصاف می‌فرمایند که آقایان پزشکان حقوق‌شان کم است و ناقابل است و نمی‌شود به یک پزشک گفت با 180 تومان برو جاسک کارکن در صورتى که شوفر کامیونى که می‌‌رود به جاسک 1200 تومان حقوق می‌گیرد من از مقام ریاست محترم مجلس شوراى ملى استدعا می‌کنم نهایت کوشش را براى این‌ که این قانون بگذرد و به مجلس برگردد مبذول دارند و این معضل را حل بفرمایند (صحیح است).

حشمتى - باید نسبت به همه اقدام و توجه کرد.

رئیس - نسبت به ترمیم حقوق پزشکان یک نامه‌ای به مجلس سنا نوشته شد و الان هم مسبوق هستم در دستور مجلس سنا است و قریباً هم تکلیف آن معلوم می‌شود وارد دستور می‌شویم آقاى مهندس اردبیلى مطلبى دارید؟

3- تقدیم دو فقره سؤال به وسیله آقاى مهندس اردبیلى‏

مهندس اردبیلى - دو فقره سؤال است از وزیر فرهنگ و وزیر راه و دو تلگراف شکایت که تقدیم می‌شود.

4- بیانات آقاى مهندس طالقانى وزیر مشاور در جواب بیانات جلسه قبل آقاى ارباب‏

رئیس - آقاى مهندس طالقانى

وزیر مشاور (مهندس طالقانى) - در جلسه گذشته تلویحاً و تصریحاً به اینجانب اشاره شد و چندین بار گفته شد «وزیرى که مقاطعه‌کار است چنین و چنان کرده» (مهندس سلطانى - یکى نفر بیشتر نگفته).

به این مناسبت لازم می‌دانم که چند کلمه توضیح را بدهم. خیلى میل داشتم که وقت این مجلس و این کرسى به ذکر این قبیل امور شخصى گرفته نمی‌شد (رئیس - حالا هم همین طور است) ولى چون مرا به نام «وزیر مقاطعه‌کار» رسماً خطاب کردند ناچار به عرض توضیح هستم.

اولاً بنده کارمند دولت نیستم یعنى نه رتبه دارم و نه کارمند رسمى هستم و نه قراردادى و نه حکمى و غیره - اروپا رفتن من براى تحصیل به خرج دولت نبود - بعد از مراجعت از اروپا هم همیشه کار‌هاى آزاد داشته‌ام وعده‌اى از قبال من نان خوده‌اند و می‌خورند – گاه‌گاهى دولت‌ها براى انجام پاره امور مرا می‌آورند و پس از انجام مرخصم می‌کنند و می‌روم پى کار آزاد خودم اولین دفعه که بنده را آوردند 12 سال قبل بود که دولت وقت یک هیئت نظارت صنعتى درست کرد و آقاى دکتر سجادى سناتور فعلى رئیس هیئت شد و بنده هم عضو آن هیئت بودم چند ماهى مشغول کار شدیم ولى نگذاشتند که کارى از پیش برود و بعداً هم که دولت عوض شد آن هیئت منحل گردید و بانک صنعتى تأسیس شد - این اولین کار دولتى من بود - بعداً چند بار وزیر شدم.

و اما کار اصلى و حقیقى من مهندسى است و خود من مهندس هستم - ده سال قبل سد گلپایگان را حساب کردم و نقشه‌اش را کشیدم و پروژه‌اش را تهیه کردم و مقاطعه‌کار آن سد شرکت مثلث است - آقایان مهندس ظفر و مهندس جفرودى از همکاران آقایان مقاطعه سد بودند - و این ‌که گفته می‌شود مهندس طالقانى مقاطعه‌کار سد گلپایگان بوده اشتباه است - پروژه آن را من دادم ولى مقاطعه‌کار شرکت مثلث بود - در جنگ اخیر جهانى و قبل از آن بنده وارد کارهاى مقاطعه‌کارى بودم ولى سال‌هاست که این کار را ول کرده‌ام و حالا مهندس مشاور هستم - بعد از طرح سد گلپایگان و تهیه پروژه آن مدتى مهندس ناظر بودم و عملیات ساختمانى آن سد را که توسط شرکت مثلث انجام می‌گرفت نظارت می‌کردم و این نظارت من تا وقتى که سد تقریباً به نیمه ارتفاع خود رسیده بود ادامه داشت.

بعداً دفتر فنى خود را توسعه دادم و تبدیل به شرکت نسبى طالقانى تشکرى کردم این شرکت بر طبق اساسنامه خود کار‌هاى شرکت بر طبق اساسنامه خود کار‌هاى مهندس مشاور را انجام می‌‌دهد یعنى کارهاى سدسازى و نهرکشى و تونل و غیره را مطالعه می‌کند و حساب می‌کند و پروژه تهیه می‌کند و می‌‌دهد به دست صاحب کار اگر صاحب کار مایل بود می‌تواند ساختمان آن را سرکشى و نظارت بکند ولى براى مقاطعه‌کارى اصلاً تأسیس نشده و مجهز نیست.

تاکنون سددرودزن شیراز را با مشارکت با چند مهندس بسیار عالی‌مقام خارجى مطالعه و طرح آن را تهیه کرده است دو سال قبل پروژه آن سد تمام شد این سد تا به حال ساخته نشده تا اصلاً مقاطعه‌کارى در بین باشد کار دوم این دفتر فنى که چندین مهندس خارجى و ایرانى و نقشه‌کش و نقشه‌بردار و غیره در استخدام دارد مطالعه سد زرینه‌رود میاندوآب و تهیه پروژه آن است که شاید تا یکى دو ماه دیگر تمام شود و البته این سد هم هنوز ساخته نشده تا باز مقاطعه‌کارى در بین باشد به جز این سه مورد که ذکر شد بنده چه مستقیم و چه غیر‌مستقیم چه شخصاً و چه با واسطه هیچ ساختمانى یا راهى یا پلى یا سدى یا تونلى یا فرودگاهى یا کارخانه و امثال آنها نه مطالعه کرده‌ام و نه مقاطعه گرفته‌ام و در هیچ معامله دیگر دولتى وارد نشده‌ام.

تا چندى قبل در شرکتى به اسم اسعد اینجانب سهام‌دار بودم که آن هم متأسفانه و یا خوشبختانه تاکنون هیچ معامله و یا مقاطعه نکرده است و شرکتى است به اصطلاح خوابیده  Dormantو تاکنون هیچ عمل و مقاطعه‌کارى یا تجارتى ننموده و هیچ کارى نگرفته است - در هیچ شرکت و یا مؤسسه داخلى و یا خارجى دیگرى هم شریک نیستم و سهم ندارم و حقوق ندارم یا حق‌الزحمه نمی‌گیرم.

حال من که کارمند دولت و تاجر و مقاطعه‌کار نیستم اگر دفتر مهندس خود را نداشتم باشم پس چطور زندگانى کنم؟ قبل از تأسیس این دفتر فنى در هفت سال قبل مهندسین مشاور خارجى که در ایران کار می‌کردند دستمزد خود را بر اساس 10 تا 12 درصد کل کار می‌گرفتند. بلافاصله بعد از تأسیس این دفتر در اثر رقابت با خارجى‌ها نرخ کار‌هاى مهندسین مشاور به حدود متعارف بین‌المللی خود یعنى 5 و 6 درصد پایین آمد و همان خارجى‌ها که 10 درصد می‌گرفتند مجبور شدند با 5 درصد کار مشابه را انجام دهند - حال اگر این جریان به حال مملکت مفید نبوده و خدمت نبوده و خدمت نیست نمی‌دانم پس چیست؟

البته خارجی‌ها شاید بى‌میل نباشند که این دفتر به هم بخورد تا بتوانند بازار خود را رونقى دهند.

بنده بعد از خاتمه تحصیلات در انگلستان مدتى در آن مملکت کار کردم و بعد از برگشتن به ایران قریب 17 سال است که کارهاى مهندسى می‌کنم و به علت کارهاى فنى به عضویت انجمن مهندسین سدسازى کشور امریکا قبول شده‌ام و عضو تمام رسمى آن انجمن هستم حرفه من هم مهندسى سدسازى و امثال آن است.

اگر چند صباحى دولت‌ها مرا می‌آورند و در بعضى کارهاى مشابه مشغول می‌کنند این امر باعث نخواهد شد که من دفتر مهندسى مشاور خود را به کلى تعطیل کنم. ضمناً فراموش کردم اضافه کنم که تاکنون هیچ یک از کارهایی که ذکر کردم در زمانى که من در کار دولتى و یا وزیر بوده‌ام به من واگذار نشده است تا بیم آن برود که از نفوذ سیاسى خود براى گرفتن کار استفاده کرده‌ام. هیچ یک از کارهاى من در مدت وزارتم گرفته نشده است و از وقتى که آقاى همایون‌فر بنگاه آبیارى آمده است اصلاً کارى توسط آن بنگاه به دفتر فنى طالقانى تشکرى واگذار نشده است در صوتى که کار هم وجود داشته و بسیار مهندسین مشاور داده شده است.

از آقایان محترم خواهشمندم بعد از این اول این توضیحات بنده را تحقیق بفرمایند اگر صحیح بود دیگر نسبت‌هایی را که اغلب اشخاص حسود به من می‌دهند باور نفرمایند. اگر من لیاقت یا شانس داشته‌ام که بدون هیچ تشبث به وزارت برسم و اگر فراست و یا باز شانس داشته‌ام سیاست‌هاى داخلى و خارجى را خوب تشخیص دهم و اگر این قبیل چیزها باعث حسادت عده‌ای شده است چه کنم که به قول شاعر

توانم آن‌که نیازارم و‌ اندرون کسى

حسود را چکنم کوزه خود برنج در است

این قبیل اشخاص پشت سر من همه جور حرف خواهند زد - با شنونده است که زود بدون تحقیق کافى باور نکند (احسنت).

ارباب - اجازه می‌فرمایید.

رئیس - ایشان یک مطالبى راجع به خودشان گفتند واسمى هم از شما نبردند (عده‌ای از نمایندگان – دستور، دستور)

5- بیانات آقاى وزیر امور خارجه راجع به بحران اخیر خاورمیانه و اقدامات دولت ایران براى رفع بحران‏

رئیس - آقاى وزیر امور خارجه بفرمایید .

وزیر امور خارجه (دکتر اردلان) - آقایان نمایندگان محترم از جریان اوضاع دنیا و مخصوصاً حوادث خاور نزدیک و صورتى که این پیش‌آمدها به خود گرفته است استحضار کامل دارند و نیز به خاطر دارند که هفته گذشته وزیر امور خارجه انگلستان در مجلس عوامل اعلام نمود که دولتین انگلیس و فرانسه مصمم شده‌اند خاک مصر را از نیروى خود تخلیه نمایند و به این  ترتیب این چند روزه قواى انگلیس و فرانسه طبق تصمیم سازمان ملل متحد

+++

شروع به تخلیه خاک مصر نمودند و به تدریج نیروى اعزامى سازمان که وارد مصر شده جانشین آنها می‌گردد. وصول خبر تخلیه خاک مصر و از این ‌که دولتین انگلیس و فرانسه از قطعنامه مجمع عمومى متابعت کرده و به این ترتیب حسن‌نیت خود را کاملاً ابراز داشته‌اند موجب مسرت دولت شاهنشاهى گردید (صحیح است) خوشوقتی ما بیشتر از جهت است که ایران و سه کشور اسلامی دیگر ترکیه، پاکستان و عراق در اثر تصمیماتى که در کنفرانس‌هاى تهران و بغداد گرفتند لزوم پایان دادن به مخاصمات و تخلیه خاک مصر و احترام به قطع‌نامه‌هاى سازمان را به نحو مؤثرى به انگلیس و فرانسه خاطرنشان ساختند و تردیدى نداریم که توصیه‌های کنفرانس‌هاى تهران و بغداد در تخلیه خاک مصر تأثیر بسزایی داشته است (صحیح است) ضمناً خوشوقت هستیم که از نتیجه این کنفرانس‌ها و کمکى که به استقرار صلح و آرامش خاورمیانه نمودیم حکمت و فلسفه پیدایش پیمان بغداد که به منظور دفاع و برقرارى صلح و تأمین این ناحیه است به خوبى مشهود و تأیید گردید (صحیح است) و همچنین از این ‌که سازمان ملل متحد بر اوضاع آشفته دنیا مسلط شد و توانست علاوه بر اعمال و اثبات قدرت معنوى خود در اسرع ‌وقت بنا بر تصمیم مجمع عمومى نیرویی حاضر و به مصر اعزام دارد نهایت خرسندى حاصل است (صحیح است) و مسلماً مقام و حیثیت این سازمان بین‌المللی که تنها اتکا دول ضعیف است بالا رفته و ملل عالم را به آن بیش از پیش امیدوار ساخته است (صحیح است)

اکنون که به موضوع تصمیمات کنفرانس‌هاى تهران و بغداد اشاره شد بى‌موقع نیست که به مطلب مهم دیگرى هم اشاره برود مقصودم اعلامیه مهمى است که چند روز پیش از طرف وزارت خارجه امریکا با تصویب رئیس‌جمهورى امریکا راجع به پشتیبانی از پیمان بغداد صادر گردید البته باید عرض کنم که ایران هنوز انتظارات بیشترى دارد و امیدوار است در آتیه نزدیکى هنگام آن برسد که دولت امریکا رسماً الحاق خود را به پیمان اعلام دارد (صحیح است).

پس از این مقدمه اکنون اجازه می‌‌خواهم به مطلبى که اساساً موضوع عرایض امروز بنده است بپردازم.

مشاهده حوادث سه ماه اخیر خاصه حملات شدیدى و تأسف‌آورى که در این یکى دو هفته ممالک عرب نسبت به یکدیگر را داشته‌اند دولت شاهنشاهى را که به شهادت روش و رفتار و اقدامات این چند ماه صمیمانه آرزومند صلح و سلم و حفظ آرامش و امنیت خاورمیانه بوده بر آن داشته است که به وظیفه اخلاقى و هم‌کیشى و هم‌جوارى خود برخاسته تمام نیروى معنوى خود را در تخفیف بلکه رفع قطعى موجبات این وضع ناهنجار که عواقب وخیم آن متأسفانه فقط عاید خود کشور‌هاى خاورمیانه می‌گردد به کار برد (صحیح است).

هیچ حاجت به تذکر نیست و خود نمایندگان محترم خوب واقف هستند که در این جهان پنج ماه اخیر یعنى از ابتداى حوادث کانال سوئز دولت شاهنشاهى از هیچ اهتمام و سعى و کوششى در تصفیه عادلانه اختلافات ناشی از حوادث مذکور مخصوصاً رفع تجاوز از مصر و حفظ و صیانت تمامیت ارضى و استقلال او فروگذار نکرده است (صحیح است).

کشور شاهنشاهى که در تحولات این نیم قرن خود بیش از هر کشور دیگر دستخوش تجاوز و حوادث گوناگون واقع گردیده و در اثر تجارب تلخى که دیده است بیش از دیگران متوجه زیان‌های و خرابى‌هاى ناشیه از این حوادث می‌باشد و نمی‌تواند بدون احساس تأثر شاهد وضع ناگواری باشد که در این اواخر بین ممالک اسلامی پدید آمده تصمیم گرفته است که با فعالیت و اقدامات مؤثر نمایندگی‌ها خو در خاورمیانه و همچنین با مذاکره با نمایندگان سیاسى ممالک مزبور در تهران در برطرف ساختن این جنگ و جدال و بدگویی قلمى و رادیویی وظیفه‌ای را که به عهده دارد ایفا نماید (احسنت - احسنت).

ما واقعا متحیریم که ممالک برادر ما از این مشاجرات و مناظرات و نسبت و اتهامات لفظى و مطبوعاتى که جز تشدید اختلافات نتیجه دیگرى ندارد چه منظور دارند و چه حاصلى خواهند برد. آیا می‌شود این فکر را به خود راه داد که خدای نخواسته در میان ملل و اقوامى که همگى داراى یک کیش یک فرهنگ، یا تاریخ، یک هدف سیاسى و بالاتر از این داراى رفیع‌ترین مقاصد یعنى حفظ و حراست اتحاد و اتفاق ملل اسلامی و اعتلاى پرچم اسلامی می‌باشند توانسته‌اند رخنه کنند و در بین ممالک هم‌کیش که با حبل متین مذهب اسلامی به هم پیوسته‌ایم سنگ تفرقه بیندازند.

در این اوضاع پرآشوب و پرخطر دنیا که ممالک این ناحیه مانند ممالک دیگر نواحى باید دست تعاون و همکارى و معاضدت به هم داده نیروى مشترک خود را در وهله اول صرف حفظ و صیانت استقلال سیاسى و بعد در محیط امن و آرامى با استفاده از منابع ثروتى که خداوند متعال به این منطقه عطا فرموده هم خود را مصروف بهبود و اصلاح وضع و حال مردم خود بنماییم چرا باید بیهوده به عناد و مجادلات و منازعاتى مبادرت جست که جز ضربت بر پیکر کشور خود وارد ساختن ثمر دیگرى نداشته باشد (صحیح است).

دولت شاهنشاهى که در این حوادث و جریانات با کمال حسن‌نیت مساعى خود را در راه‌حل اختلافات به کار برده و خوشبختانه خیرخواهى و صلاح ‌اندیشی او مورد تصدیق همگى واقع گردیده از لحاظ این‌ که این وضع اسف‌آور کنونى را به مثابه سنگ تفرقه می‌داند که در میان کشورهاى اسلامی افتاده و بى‌شک و شبهه به صرفه و صلاح عمومى ممالک خاورمیانه است که هر چه زودتر جلوى این بلیه مسدود و موجبات و عوامل ایجاد این وضعیت از میان برداشته شود با کمال مسرت حاضر است تا حدى که در قوه اوست در مقام صلاح‌اندیشى و تدارک مقامات اصلاح و آشتى برآید (صحیح است).

در حال حاضر آنچه در تأمین این منظور به نظر دولت شاهنشاهى می‌رسد این است که اگر ممالک مربوطه حاضر شوند موقتاً به این جدال و گفت و شنود قلمى و لفظى پایان بدهند و اعلامیه مبنى بر چنین تفاهمى صادر نمایند که ممکن است بعداً سر فرصت در محل مناسبى ترتیب اجتماعى داده شود که هر کدام گله و شکایت و مطالب خو را بى پرده به میان بگذارنید و همه در فراهم ساختن رفع گله و دلتنگى‌ها و اختلافات و برقرارى صلح و آشتى و مودت دیرینه ما سعى جمیله خود را به کار بریم. به نظر دولت شاهنشاهى چنین اجتماعى از نمایندگان عالی‌مقام همه دول خاورمیانه به منظور رفع اختلافات یک مرتبه و براى همیشه نهایت ضرورت را دارد (صحیح است) و همین امروز دستوراتى نمایندگان سیاسى شاهنشاهى در خاورمیانه صادر و تذکر داده شد که دولت شاهنشاهى در تهیه تدارک مقدمات چنین اجتماعى حاضر است با کمال مسرت و در نهایت صمیمیت آنچه که در قوه خود دارد به کار بندد. امید است که به عنایت خداوند متعال و تحت رهبرى اعلیحضرت همایون شاهنشاهى و توجه و تأیید نمایندگان محترم مجلسین در این اقدام خیر که به صلاح عموم کشور‌هاى خاورمیانه است موفق و مؤید گردیم (احسنت، احسنت).

6- طرح و تصویب گزارش شور دورم کمیسیون دارایی راجع به معافیت کالاهاى وارده جهت اداره همکارى فنى‏

رئیس - شور دوم معافیت کالاهاى اداره فنى مطرح می‌شود و گزارش رسیده کمیسیون دارایی به مجلس شوراى ملى قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد):

گزارش از کمیسیون دارایی به مجلس شوراى ملى‏

کمیسیون دارایی در جلسه پنجم آذرماه 35 لایحه مربوطه به معافیت کالاهاى وارده از طرف اداره همکارى فنى را با حضور نماینده دولت براى شور دوم مطرح و خبر شور اول را تأیید اینک گزارش آن را تقدیم مجلس شوراى ملى می‌نماید.

ماده اول - کلیه کالاهایی که طبق مقاوله‌نامه مورخ 28 و 29 دى‌ماه سال 1330 منعقد فیمابین دولت ایران رئیس اداره همکارى فنى کشور وارد شده و خواهد شد بلاعوض به دولت ایران واگذار گردیده و خواهد گردید و همچنین کلیه بذر و نهال و قلمه و نظایر آن‌که از طرف کمیسیون مشترک ایران و امریکا به منظور اصلاح وضع کشاورزى ایران وارد شده و خواهد شد از هر نوع حقوق و عوارض گمرکى معاف است.

ماده دوم - وزارت دارایی مأمور اجراى این قانون است.

مخبر کمیسیون دارایی - مشایخى‏

رئیس - ماده اول مطرح است کسى اجازه صحبت نخواسته چون شور دوم است باید رأى گرفت آقایان که با ماده اول موافقند قیام بفرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد ماده دوم مطرح است کسى اجازه صحبت نخواسته رأى گرفته می‌شود آقایانى که با ماده دوم موافقند قیام بفرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد ماده دوم مطرح است کسى اجازه صحبت نخواسته رأى گرفته می‌شود آقایانى که با ماده اول موافقند قیام بفرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد کلیات شور دوم مطرح است باز هم کسى اجازه نخواسته که صحبت کند چون در شور اول مذاکرات کافى به عمل آمده است بنابراین با ورقه رأى گرفته می‌شود.

(اسامى آقایان نمایندگان به ترتیب زیر اعلام و در محل نطق اخذ رأى به عمل آمد)

آقایان: پرفسور جمشید اعلم - مهندس سلطانى - قوام - دکتر حسن افشار - دکتر عدل - مهدوى - تربتى - تجدد - مهندس اردبیلى – بختیارى - موسوى - ابتهاج - محمود جلیلى - صادق بوشهرى - دکتر راجى - حجازى - حشمتى - مهندس هدایت - باقر بوشهرى - دکتر مشیر فاطمى - بزرگ ابراهیمی - مسعودى - بوربور - مهندس جفرودى – پناهى - سلطان‌مراد بختیار - غضنفرى - مهندس ظفر - مهندس فروغى - دکتر وکیل - دکتر جهانشاهى - کیکاوسى - کورس - ساگینیان - هدى - دکتر شفیع - امین طباطبایی - دکتر فریدون افشار - مرتضى حکمت – صدرزاده – بزرگ‌نیا - یارافشار - دکتر دیبا - دکتر نفیسى - فضایلى - محسن اکبر - رستم بختیار - مهندس فروهر - دولت‌آبادی - اردلان – جلیلوند - دولتشاهى - دکتر رضایی - فخر طباطبایی - دهستانى - بهبودى – برومند - دکتر امیر حکمت - بیات ماکو - توماج - دکتر امیر نیرومند – شادمان - دادگر - کدیور - دکتر حمزوى - قریشى - دکتر ضیایی - اقبال - دکتر طاهرى - دکتر دادفر - دکتر اصلان

+++

 افشار - بهبهانى - علامه - دکتر شاهکار - دکتر عمید - دکتر امیر حکمت - دیهیم - اسکندرى - بهادرى - حکمت - عمیدى‌نورى – ابراهیمى - مشایخى - نصیرى - دکتر آهى - کشکولى - عرب‌شیبانی - دکتر پیرنیا - خزیمه علم - فولادوند - سالار بهزادى - استخر - دهقان - اخوان – گیو - فرود - شادلو - افخمى - زنگنه - سعیدى – ثقة‌الاسلامى.

 (آرای مأخوذه شماره شد 92 ورقه موافق چهار ورقه سفید بى‌اسم بود).

رئیس - لایحه معافیت کالاهاى اداره فنى در گمرک تصویب شد.

اسامى موافقین - آقایان: دکتر حسن افشار - یارافشار - مهدوى - مهندس هدایت - دکتر مشیر فاطمى - عزیز اعظم زنگنه - پناهى - مسعودی – ثقة‌الاسلامی - سلطان‌مراد بختیار - مرتضى حکمت - دکتر امیراصلان افشار - عماد تربتى - مهندس سلطانى - سعیدى – جلیلوند- مشایخى - افخمى - علامه وحیدى - باقر بوشهرى - شادلو - عبدالحمید بختیار - تجدد - مهندس بهبودى - ابتهاج - دولت‌آبادى - حکیمى - اردلان - اکبر - بوربور - دولتشاهى - حشمتى - دکتر عدل - بزرگ‌ابراهیمى - دکتر جهانشاهى - پرفسور جمشید اعلم - مهندس جفرودى - فولادوند - قرشى - دکتر امیر نیرومند - دکتر امیر حکمت - دکتر آهى - نصیرى - مجید ابراهیمى - دکتر دادفر - استخر – دهقان - اخوان - خزیمه علم - کشکولى - دکتر طاهرى - اقبال - اسکندرى - دکتر ضیایی - توماج - بیات ماکو - دکتر اسدى - کدیور - دادگر - عمیدى‌نورى - رامبد - قبادیان - فرود - مهندس دهستانى - فخر طباطبایی - دکتر رضایی - دیهیم – بزرگ‌نیا - رستم امیر بختیار - مهندس فروهر - کیکاوسى - دکتر فریدون افشار - دکتر اسفندیارى - دیبا – صدرزاده - کورس - هدى - ساگینیان - دکتر سعید حکمت - سید احمد طباطبایی - سراج حجازى - مهندس اردبیلى - مهندس شیبانی - قوام - صادق بوشهرى - فضایلى - دکتر نفیسى - دکتر امین - گیو - جلیلى - دکتر وکیل - غضنفرى - سالار بهزادى - دکتر پیرنیا.

ورقه سفید بین اسم علامت امتناع - 4 برگ.

7- شور اول گزارش کمیسیون کشاورزى راجع به قرارداد دفع ملخ دریایی بین ایران و هند

رئیس - شور اول قرارداد دفع ملخ بین ایران و هند مطرح است. گزارش کمیسیون‌ها قرائت می‌شود:

 (به شرح آتى خوانده شد):

گزارش از کمیسیون کشاورزى به مجلس شوراى ملى‏

کمیسیون کشاورزى در جلسه نوزدهم آبان‌ماه 1335 با حضور آقاى وزیر کشاورزى لایحه مصوبه مجلس سنا و گزارش شماره 10 کمیسیون کشاورزى دوره هجدهم راجع به قرارداد دفع ملخ دریایی بین دولتین ایران و هند را مورد رسیدگى قرار داده و ماده واحده مصوبه را عیناً به شرح زیر تصویب و اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.

ماده واحده - قرارداد دفع ملخ دریایی بین دولتین ایران و هند که مشتمل بر یک مقدمه و هفت ماده می‌باشد تصویب می‌شود و دولت مجاز است اسناد آن را مبادله نماید.

مخبر کمیسیون کشاورزى - سعید مهدوى‏

گزارش از کمیسیون امور خارجه به مجلس شوراى ملى‏

کمیسیون امور خارجه در جلسه ششم آذرماه 1335 لایحه مربوطه به قرارداد دفع ملخ دریایی بین دولتین ایران و هند که در مجلس سنا به تصویب رسیده و در دوره هجدهم نیز در کمیسیون امور خارجه تصویب گردیده و گزارش آن به شماره 20 تقدیم شده بود و رسیدگى و ماده واحده را عیناً تأیید و اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.

مخبر کمیسیون امور خارجه - غلامحسین بوربور

رئیس - کلیات لایحه مطرح است کسى نام‌نویسى نکرده است بنابراین باید به ورود در ماده واحده رأى گرفت. رأى گرفته می‌شود به ورود در ماده واحده آقایان موافقین قیام فرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد چون شور اول است به کمیسیون خارجه و کشاورزى فرستاده می‌شود.

8 - شور اول گزارش کمیسیون دارایی راجع به تأسیس پلیس گمرک‏

رئیس - شور اول گزارش کمیسیون دارایی راجع به تأسیس پلیس گمرک مطرح است قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد):

گزارش از کمیسیون دارایی به مجلس شوراى ملى

کمیسیون دارایی در جلسه مورخه 23/ 8/ 35 لایحه شماره 2648 دولت ارسالى از مجلس سنا راجع به تأسیس پلیس گمرک را با حضور نماینده دولت مطرح و تصویب نمود اینک گزارش آن را به شرح زیر به مجلس شوراى ملى تقدیم می‌دارد.

ماده 1- به منظور حفاظت کالا و انبارها و ساختمان‌هاى گمرک و محتویات آنها و همچنین اجراییات گمرک و تأمین سرویس آتش‌نشانى به اداره کل گمرک اجازه داده می‌شود عده‌ای را که لازم می‌دادند در حدود بودجه مصوب جهت تشکیل اداره و پلیس آتش‌نشانى ک یکى از ادارات تابعه کل گمرک خواهد بود و به عنوان پلیس گمرک و کارشناسان و مأمورین فنى استخدام نماید.

تبصره - حقوق و مزایاى ثابت افراد پلیس گمرک به مأخذ حقوق و مزایاى ثابت افراد شهربانی کل کشور خواهد بود و مطابق همان مقررات استخدام خواهند شد.

ماده 2- اداره کل گمرک مجاز است براى تربیت افسران مورد نیاز پلیس گمرک هزینه تربیت آنان را در آموزشگاه عالى شهربانی کل کشور به مأخذى که براى خود شهربانی تمام می‌شود بپردازد و شهربانی کل کشور در مقابل دریافت این وجه مکلف است داوطلبان واجد شرایط را که گمرک معرفى می‌نماید در آموزشگاه عالى شهربانی بپذیرد و تا اجراى ترتیب بالا گمرک می‌تواند حداکثر سى نفر (30) افسر از شهربانی کل کشور و با ارتش به طور مأمور بگیرد و حقوق و مزایاى آنان را مطابق آنچه که در محل خدمت قبلى دریافت می‌کرده‌اند از بودجه خود پرداخت نماید پس از اتمام دوره آموزشگاه و اشتغال افسران فارغ‌التحصیل پلیس گمرک افسران اعزامى به دستگاه‌هاى مربوطه عودت داده می‌شود.

تبصره 1- ترفیع و اضافه حقوق افسران پلیس گمرک مطابق قوانین استخدامى کشورى انجام و اعطا درجه به افسران پلیس گمرک طبق همان مقررات که در شهربانی کل کشور معمول و مقرر است از طریق وزارت دارایی اقدام خواهد شد.

تبصره 2- اداره کل گمرک مجاز است کلاس‌هاى مخصوصى براى تربیت افراد و درجه‌داران پلیس و پلیس آتش‌نشانى دایر نماید.

تبصره 3- به وزارت جنگ اجازه داده می‌شود اسلحه و مهمات مورد نیاز پلیس گمرک را بنا به درخواست اداره کل گمرک تأمین و تحویل نماید.

ماده 3- مأمورین پلیس گمرک اعم از افسر و درجه‌دار و افراد به استثنای پلیس آتش‌نشان از لحاظ اجراییات گمرک جزو ضابطین دادگسترى محسوب و داراى همان اختیارات و صلاحیتى که مأمورین شهربانی و ژاندارم (ضابطین دادگسترى) دارا می‌باشند خواهند بود و ریاست آنان با مدیرکل گمرک می‌باشد.

ماده 4- اداره کل گمرک مجاز است براى تقویت کادر پرسنلى خود یک صد نفر داوطلب (50 نفر لیسانسیه حقوق یا علوم طبیعى یا مهندسى شیمى و 50 نفر دیپلمه کامل متوسطه) از طریق مسابقه براى طى دوره کلاس ویژه گمرک انتخاب و پس از احراز موفقیت در کلاس مزبور با رتبه 3 و 2 ادارى استخدام نماید. مدت تحصیل در کلاس جزو سابقه خدمت رسمى محسوب خواهد شد کارمندان دولت که حائز شرایط منظور در این ماده مى‌باشند بدون الزام به مشارکت در مسابقه حق تقدم داشته و با طى دوره کلاس‌هاى مخصوص گمرک با پایه خود به خدمت در اداره کل گمرک پذیرفته می‌شوند.

تبصره - بازرسان پلیس گمرک که به استناد ماده یک لایحه مورخ 29/9/31 تأسیس پلیس گمرک استخدام شده و فعلاً در اداره کل گمرک مشغول می‌باشند چنانچه واجد شرایط مندرج در ماده بالا و همچنین ماده 2 به منظور شرکت در آموزشگاه عالى شهربانی و یا کلاس گمرک باشند می‌‌توانند در آموزشگاه و کلاس مزبور شرکت و از مزایاى آن استفاده نمایند در غیر ‌این صورت وضع استخدامى آنها با پایه یک تثبیت می‌شود ولى ارتقا به پایه‌هاى بالاتر منوط به اخذ دیپلم و طى کلاس ویژه مندرج در ماده 4 خواهد بود.

بازرسانى که تا این تاریخ طبق مقررات قانون استخدام شهربانی کل کشور به اخذ پایه نایل شده‌اند وضع استخدامى آنها مانند کارمندان رسمى بوده و مشمول مقررات قانون و آیین‌نامه‌هاى استخدامى شهربانی نخواهند بود.

ماده 5- آیین‌نامه اجراى این قانون از طرف وزارت دارایی تنظیم و پس از تصویب هیئت وزیران به موقع اجرا گذارده خواهد شد.

ماده 6- وزارت دارایی و کشور و جنگ مأمور اجراى این قانون می‌باشند.

مخبر کمیسیون دارایی - مشایخى‏

گزارش از کمیسیون کشور به مجلس شوراى ملى‏

کمیسیون کشور در جلسه مورخه 2/8/35 یک لایحه شماره 2646 ارسالى از مجلس سنا راجع به تأسیس پلیس گمرک را با حضور نماینده دولت مطرح و لایحه مزبور را با توجه به گزارش کمیسیون دارایی تصویب نمود اینک خبر آن را تقدیم مجلس شوراى ملى می‌نماید.

مخبر کمیسیون کشور - سعید مهدوى‏

گزارش از کمیسیون نظام به مجلس شوراى ملى‏

کمیسیون نظام در جلسه مورخه 28/8/35 لایحه شماره 2646 ارسالى از مجلس سنا راجع به تأسیس پلیس گمرک را با حضور نماینده دولت مطرح و گزارش کمیسیون دارایی را تأیید و تصویب نمود اینک گزارش آن را به مجلس شوراى ملى تقدیم می‌دارد.

مخبر کمیسیون نظام - امیر حسین فولادوند

+++

رئیس - کلیات مطرح است آقاى بوربور مخالفید؟ (بوربور - بلى) بفرمایید.

بوربور - بنده در این لایحه‌اى که آورده‌اند هم با کلیاتش مخالفم و هم با بعضى از موادش و فعلاً کلیات را به عرض آقایان می‌‌رسانم به عقیده بنده این لایحه بر مشکلات دولت در آینده اضافه می‌کند یعنى الان تشکیلات در مملکت ما به قدرى وسعت پیدا کرده که براى همه ایجاد ناراحتى کرده و حتى خود دولت در موارد عدیده‌ای از وسعت تشکیلات و زیادى کارمندان اظهار نگرانى کرده است (احسنت) این لایحه هم باعث خواهد شد که یک بارى به سایر بارهاى ملکت افزوده شود و این تشکیلاتى که امروز با این مقدمه شروع می‌شود در آینده به عقیده بنده یک تشکیلات وسیعى خواهد شد که به بودجه مملکت افزوده خواهد شد و بار مملکت را سنگین‌تر خواهد کرد به عقیده بنده براى این منظور اداره کل گمرک می‌تواند از ژاندارمرى یا از مرزبانی یا از شهربانی از هر کدام که با یک تشکیلات جدیدى به اسم پلیس گمرک براى گمرک مخالف هستم و این عرایض را خواستم خدمت آقایان عرض کنم و عرایض خود را در مورد مواد هم به عرض آقایان خواهم رساند.

رئیس - آقاى دکتر شاهکار موافقید؟ (دکتر شاهکار - بلى) بفرمایید.

دکتر شاهکار - لابد آقاى معاون نخست‌وزیر تعجب می‌کنند که چطور بنده به عنوان موافقت با این لایحه دولت می‌‌خواهم صحبت کنم عرض کنم این موضوع یک حساب جداگانه‌ای دارد قضیه گمرک هر مملکتى یکى از قسمت‌هاى مهم و با ارزش است که چگونگى برخورد به سرحد یک مملکت و چگونگى رفتار مأمورین گمرک معرف یا حداقل نمودار وضعیت یک مملکتى است. ما خاطرات عجیبى از گمرک داریم ولى می‌توانم این مطلب را عرض کنم که یکى از علل عدم رضایت واقعى مردم براى پیدایش مشروطیت ایران قضیه نوزر مستشار گمرک (دکتر پیرنیا - نوز) یا قضیه نوز به قول آقاى دکتر پیرنیا، چون خیلى اهل لغت هستند، قضیه نوز و گمرک ایران بود بنده باید اعتراف کنم که وضعیت گمرکات ما بسیار بسیار بد بود و فعالیت یک فرد که انصافاً باید گفت مرد فعال و پاکدامنى است آقاى سرتیپ ضرغام که قبلاً ریاست گمرک را دارند و امیدوارم که در کارشان موقع بشوند کافى نیست براى یک مملکت یک میلیون و ششصد هزار کیلومترى با این سرحدات عرایض و طویلى که ما دارم آقایانى که گمرکات مرزهاى ایران را دیده‌اند مخصوصاً آنهایی که در روى زمین حرکت می‌کنند مى‌بینند که در برخورد گمرک مملکت ما با برخورد گمرک در بعضى از ممالک راقبه دیگر به کلى اختلافات هست و چه خسارات و ضررهایی که از نظر عدم منظم بودن وضعیت گمرکى چه از نظر مادى و چه از نظر پرستیژ براى مملکت هست فرمایشات آقایان هم اینجا یادداشت کرده‌ام و جناب آقاى بوربور هم گمان می‌کنم از نظر این‌ که ما یک پلیس منظمى داشته باشیم براى گمرک مخالفتى ندارند گیرم فرمودند که خوب است اداره گمرک از افراد ژاندارم و شهربانی استفاده کند و این مأمورین لیسانسیه و دیپلمه تربیت شده کلاس دیده را لازم ندارد (بوربور - آن یک ماده دیگری است آن چیز دیگری است) بسیار خوب بنده خیال می‌کنم که این مطلبى را که از آقاى مخبر می‌پرسم با این ذکر عبارت که طبق بودجه مصوبه معنایش این است که مخارج جدیدى براى این کار نیست (صحیح است) همین‌ طور است (مشایخى - بلى بلى) تشکیلاتى است که فعلاً بودجه جدیدى نمی‌آوریم ملاحظه بفرمایید در حدود بودجه مصوب اگر بودجه جدیدى است و مخارج جدیدى است بنده هم مثل آقاى بوربور مخالفم ولى این ‌طورى که این قانون نوشته که طبق بودجه مصوب، در آن کادر می‌آیند یک افرادى تربیت می‌کنند و منظم می‌کنند (بوربور - یعنى امسال کسى را استخدام نمی‌کنند و در بودجه سال بعد دویست نفر می‌گذارند) اگر این ‌طور است بنده خیال می‌کنم که افراد گمرک ما حتماً مأمورین پلیس یا ژاندارمرى نباشند و حتماً افرادى باشند به قول لاتن‌ها آدکوات افرادی باشند که به منظور این کار و براى این کار تربیت شده باشند. مطلب دیگرى که خواستم عرض کنم این است که توضیح بدهند آقاى مخبر که شما چطور آقاى رئیس گمرک را به عنوان رئیس ضابطین دادگسترى قبول کردید. بنده خیال می‌کنم که یک قدرى زیاد است و در این مورد ماده‌اش که مطرح شد بنده پیشنهاد می‌دهم که این‌ طور نمی‌تواند باشد که رئیس گمرک رئیس ضابطین دادگسترى باشد بازتر بگویم ضابطین دادگسترى که در اینجا نوشته است داراى همان اختیاراتى هستند که ضابطین دادگسترى در شهربانی و ژاندارمرى دارا می‌باشند و گزارشات‌شان رسمى است و غیر‌قابل تردید است تا خلاف آن ثابت شود و ما برخورده‌ایم و دیده‌ایم که آژان‌ها و پاسبان‌ها البته پاسبان‌هاى سابق چه گزارش‌هاى خلاف واقعى می‌دادند و در محاکمات هم گزارش پاسبان متأسفانه جنبه رسمى دارد پاسبانی که از یک اتوبوسى که از حضرت عبدالعظیم بر‌می‌گشته کاهو خواسته و به او نمی‌دهند می‌گوید که توهین کرده‌ای به مأمور دولت در حین انجام وظیفه و دادستان تهران هم این آدم را قابل تعقیب می‌دادند یک چنین پاسبانی را باید بگویند که گزارشش خلاف واقع است تا خلاف آن ثابت شود شما یک چنین اختیارات به ضابطین دادگسترى داده‌اید و این مأمورین گمرک را هم اگر بگویید ضابطین دادگسترى با این ماده‌اى که عرض کردم و با آن اختیاراتى که دارد به نظر من خیال می‌کنم لازم نباشد مگر یک مطلب که بفرمایید که گزارش این آقایان در اجراییات گمرک در حدود کار خودشان تا ‌اندازه‌ای قابل قبول است و به صرف این‌ که مدیر کل فعلى گمرک آقاى سرتیپ ضرغام مرد بسیار خوب و پاکى است نباید داد چون قانون‌گذارى براى فرد نیست بنابراین یک مدیرکل گمرکى که در اطاقش نشسته است و از خرمشهر یا از بازرگان یا از بندر پهلوى مأمورین گزارش مى‌دهند این نباید به عنوان مأمور ضابط دادگسترى قابل ترتیب اثر باشد و بنده خیال می‌کنم که اگر از این توضیحات نتیجه گرفته شود این قانون قانون بسیار مفیدى است و این افراد و این کادر لازم است و امیدوارم که رفع این سوءتفاهم از آقاى بوربور بشود و مخارج جدیدى نباشد چون بنده این را عرض کردم در صورتى جلسه هم نوشته می‌شود نوشته است طبق بودجه مصوب یعنى همین که هست و اگر هم خیال می‌کنید بیشتر می‌شود به موقع ممکن است اعتراض کنید و این تشکیلات جناب آقاى بوربور الان هست آقاى مخبر من این طور می‌فهمم که این تشکیلات الان هست و خیال می‌کنم که می‌خواهند سر و صورتى به آن بدهند و تنظیمى به آن بدهند بنابراین بنده با کلیات این لایحه اصولاً موافقم به غیر از ضابطین دادگسترى بودن مأمورین گمرک که عرض کردم اسباب زحمت اشخاص خواهد شد.

رئیس - آقاى دکتر دادفر

دکتر دادفر - بنده اخطار نظامنامه‌ای دارم‏.

رئیس - طبق چه ماده‌اى؟

دکتر دادفر - مطابق ماده 143، خواستم عرض کنم که ماده 4 این لایحه می‌گوید اداره کل گمرک مجاز است براى تقویت کادر پرسنلى خود یک صد نفر داوطلب از طریق مسابقه براى طى دوره کلاس ویژه گمرک انتخاب و پس از احراز موافقیت در کلاس مزبور تا رتبه 2 و 3 ادارى استخدام نماید. و به این ترتیب این یک لایحه استخدامى است ولى گزارش کمیسیون استخدام ضمیمه‌اش نیست به نظر بنده این گزارش باید به کمیسیون استخدام هم برود.

رئیس - ماده 143 که به این مربوط نبود راجع به رأى گرفتن است على‌ا‌ی‌حال تشخیص‌اش با من است که به هر کمیسیونى که لازم است ارجاع کنم یک پیشنهادى رسیده است که قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد):

پیشنهادى می‌کنم که لایحه پلیس گمرک با قید یک فوریت و یک شورى مطرح شود. مهندس شیبانی - محمد على اقبال - مهندس سلطانى - مهدى ارباب - دکتر رضایی - مهندس دهستانى - فرود - دکتر اصلان افشار - دکتر شاهکار - دکتر جهانشاهى - على قوام – بهبودى و دو امضاى دیگر

رئیس - آقاى مهندس شیبانی‏

مهندس شیبانی - آقاى مهندس سلطانى توضیحات کافى در این مورد می‌دهند.

رئیس - آقاى مهندس سلطانى‏

مهندس سلطانى - عرض کنم با توضیحاتى که آقاى رئیس گمرک در سه کمیسیون کشور و دارایی و نظام راجع به این لایحه دادند گمان می‌کنم اهمیت این لایحه براى اعضاى آن سه کمیسیون محرز شده باشد و هر روز هم آقایان می‌شنوند راجع به بدى وضع قاچاق و این وضع اسف‌آور که نمی‌توانند جلوگیرى کنند (مهدى ارباب - قاچاق به وزارت بازرگانى مربوط است) جنابعالى آقاى ارباب از همه بهتر واردید به وضع قاچاق (ارباب - براى‌ همان عرض کردم که وزارت بازرگانى توسعه می‌دهد) بنده از آقاى استدعا می‌کنم که چون این لایحه از نظر اداره گمرک بی‌نهایت اهمیت دارد و مورد احتیاج‌شان است و ضمناً هم بنده زیادتر از این نمی‌‌خواهم باعث دردسر آقایان بشوم تقاضا می‌کنم که با فوریت این لایحه موافقت بفرمایید و این‌ که آقاى دکتر فرمودند که این قانون اجازه استخدام صد نفر مستخدم جدید است خواستم عرض کنم که این مجوزى براى استخدام جدید نیست اینها در وهله اول سعى می‌کنند از کارمندان خود دولت استفاده بکنند در هر صورت خواهش می‌کنم چون این لایحه مورد احتیاج مبرم اداره کل گمرک است با فوریتش موافقت بفرمایید.

رئیس - آقاى مهندس هدایت با فوریت مخالفید بفرمایید.

مهندس هدایت - بنده متأسفانه با فوریت این لایحه به دلایلى که عرض خواهم کرد مخالفم اصولاً روال در مجلس شوراى ملى نباید به مبنای فوریت باشد مگر یک امر یک امر خیلى فورى (صحیح است) یک اصولى ما گذاشته‌ایم اینجا و این اصول باید براى همه محترم باشد و رعایت بشود (صحیح است) اگر این اصول رعایت نشود اقدام مجلس از بین می‌‌رود مگر در یک امر خیلى فورى حالا این لایحه چه فوریتى دارد بنده نمی‌دانم اولاً تا حالا عمل کرده‌اند پلیس گمرک هم هست همه چیز هم هست اگر رسیدگى بهترى بشود یک لایحه صحیح‌تر و دقیق‌ترى از آب درخواهد آمد در مواد این لایحه مطالب بسیار هست که به نظر من هیچ ضرورى نیست از جمله انتخاب صد نفر الان یک بار بزرگى به عهده دولت هست نمی‌داند این لیسانسیه‌هایی را که دارد

+++

کجا بگذارد شما صورت از وزارت دارایی بگیرید هى لیسانسیه هی بازرس مخصوص آقا اینها را بردارند ببرند اداره گمرک بنابراین بنده با فوریت مخالفم زیرا یکى این‌ که اصولاً روال مجلس شوراى ملى نباید روى فوریت باشد مگر در مواد ضرورى و دیگر این ‌که بسیار ایرادات به این لایحه و ماده آن هست که در شور دوم مطرح خواهد شد و تصحیح خواهد شد (احسنت).

رئیس - بنابراین باید رأى گرفت به این پیشنهاد که شده است‏.

مهندس سلطانى - بنده از طرف خودم آقایان امضاکنندگان پیشنهاد را پس گرفتم (احسنت).

مهدوى - اجازه می‌دهید به نام مخبر صحبت کنم.

رئیس - دو فوریت نمی‌شود صبحت بفرمایید از لایحه باید دفاع کنید نه در فوریت به علاوه پیشنهاد را هم پس گرفتند. اما اظهار آقاى دکتر دادفر چون استخدامى است حق با شما است این به کمیسیون دارایی و نظام کشور فرستاده شده و باید به کمیسیون استخدام هم برود ولى آن ماده‌ای که خواندید مربوط به این نیست و چون شور اول است پیشنهادات بدون این‌ که رأى گرفته شود خوانده می‌شود بعد به کمیسیون فرستاده می‌شود حالا به ورود در مواد رأى می‌گیریم آقایانى که موافقند قیام کنند (اغلب برخاستند) تصویب شد ماده اول قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد):

ماده 1- به منظور حفاظت کالا و انبارها و ساختمان‌هاى گمرک و محتویات آنها و همچنین اجراییات گمرک و تأمین سرویس آتش‌نشانى به اداره کل گمرک اجازه داده می‌شود عده‌ای را که لازم می‌داند و حدود بودجه مصوب جهت تشکیل اداره پلیس و آتش‌نشانى که یکى از ادارات تابعه کل گمرک خواهد بود به عنوان پلیس گمرک و کارشناسان مأمورین فنى استخدام نماید.

تبصره - حقوق و مزایاى ثابت افراد پلیس گمرک به مأخذ حقوق و مزایاى ثابت افراد شهربانی کل کشور خواهد بود و مطابق هما مقررات استخدام خواهند شد.

رئیس - کسب اجازه صحبت در ماده اول نخواسته و پیشنهادى هم نرسیده ماده دوم قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد):

ماده 2- اداره کل گمرک مجاز است براى تربیت افسران مورد نیاز پلیس گمرک هزینه تربیت آنان را در آموزشگاه عالى شهربانی کل کشور به مأخذى که براى خود شهربانی تمام می‌شود بپردازد و شهربانی کل کشور در مقابل دریافت این وجه مکلف است داوطلبان واجد شرایط را که گمرک معرفى می‌نمایند در آموزشگاه عالى شهربانی بپذیرد و تا اجراى تربیت بالا گمرک می‌تواند حداکثر سى نفر (30 نفر) افراد شهربانی کل کشور و یا ارتش به طور مأمور بگیرد و حقوق مزایاى آنان را مطابق آنچه که در محل خدمت قبلى دریافت می‌کرده‌اند از بودجه خود پرداخت نماید پس از اتمام دوره آموزشگاه و اشتغال افسران فارغ‌التحصیل پلیس گمرک افسران اعزامى به دستگاه‌هاى مربوطه دعوت داده می‌شود.

تبصره 1- ترفیع و اضافه حقوق افسران پلیس گمرک مطابق قوانین استخدامى کشوری انجام و اعطا درجه به درجه‌داران و افراد پلیس گمرک حدود اختیارات اداره کل گمرک بوده و نیز اعطا درجه به افسران پلیس گمرک طبق همان مقررات که در شهربانى کل کشور معمول و مقرر است از طریق وزارت دارایی اقدام خواهد شد.

تبصره 2- اداره کل گمرک مجاز است که کلاس‌هاى مخصوصى برای تربیت افراد و درجه‌داران پلیس و پلیس آتش‌نشانى دایر نماید.

تبصره - به وزارت جنگ اجازه داده می‌شود اسلحه و مهمات مورد نیاز پلیس گمرک را بنا به درخواست اداره کل گمرک تأمین و تحویل نماید.

رئیس - در این ماده هم کسى اجازه نخواسته و پیشنهادى هم نرسیده است بنابراین این ماده سوم قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد):

ماده 3- مأمورین پلیس گمرک اعم از افسر و درجه‌دار و افراد به استثناى پلیس آتش‌نشان از لحاظ اجرائیات گمرک جزء ضابطین دادگسترى محسوب و داراى همان اختیارات و صلاحیتى که مأمورین شهربانی و ژاندارمرى (ضابطین دادگسترى) دارا می‌باشند خواهد بود و ریاست آنان با مدیرکل گمرک خواهد بود.

رئیس - آقاى بوربور مخالفید بفرمایید.

بوربور - بنده انتظار داشتم در این ماده 3 جناب آقاى دکتر شاهکار که قبلاً هم اظهار مخالفت فرمودند و در این قسمت هم صلاحیت‌شان بیشتر از بنده هست یک اظهاراتى می‌فرمودند ولى مثل این‌ که توجه نداشتند و بنده نیابتاً از طرف ایشان عرض می‌کنم راجع به این که ضابط عدلیه باشد به نظر بنده پلیس گمرک اگر بنا باشد که ضابط عدلیه باشد مشکلات متعددى براى قسمت‌هاى حقوقى ایجاد می‌کند على‌الخصوص با تجربیات تلخى که در بعضى مواد از ضابطین دادگسترى داشته و داریم (اقبال - در اغلب موارد) بنده عرض کردم در بعضى موارد، بیان جهت بنده تصور نمی‌کنم به صلاح مملکت باشد که یک عده دیگرى به نام پلیس گمرک حق داشته باشند در امور قضایی صاحب نظر و صاحب رأى باشند، به این جهت است که بنده با این قسمت مخالفم و امیدوارم که سایر آقایان توجه بیشترى به این مطلب بفرمایند که یک مشکل تازه‌اى براى ما ایجاد نشود.

رئیس - آقا مشایخى.

مشایخى (مخبر کمیسیون دارایی ) - آقایان نمایندگان محترم در این‌ که گمرک یکى از بزرگ‌ترین ارقام درآمد کشور است و اگر به بودجه‌هاى سنواتى نگاه کنید می‌بینید که درآمد گمرک یک درآمد غیر‌مستقیمى است و قسمت مهمى از بودجه کشور را تشکیل می‌‌دهد و تا حدى که من به خاطر دارم در حدود 250 میلیون تومان درآمدى است که براى سال جارى پیش‌بینى شده و با توضیحاتى که جناب آقاى وزیر دارایی در اینجا دادند درآمدهاى پیش‌بینى شده به حیطه وصول درآمده (دکتر راجى - چقدر هم زندگى را گران کرده است) اضافه به این‌که تعرفه گمرکى با تصویب خود آقایان تجدید نظر شده نرخ کالا‌ها بر اساس ترقى و تثبیت قیمت دلار ترقى کرد و در سال جارى اداره گمرک از نظر درآمد یک خدمت بزرگى به کشور کرده است بنابراین باید اداره کل گمرک سازمان مدرن داشته و متناسب با کار امروز باشد اداره کل گمرک داراى یک ساختمان‌هایی است که باید حفاظت شود و در انبارهاى گمرکى هم میلیون‌ها تومان کالاهاى بازرگانان وارد می‌شود یا براى صادرات فرستاده می‌شود و مدت‌ها در اینجا متمرکز می‌شود با توجه به قانون انباردارى درآمدهایی از این راه براى گمرک پیدا می‌شود بنابراین لازم است که براى حفاظت این کالا‌ها اقداماتى احتیاطى و تدابیرى لازم اتخاذ شود با توجه به این عرایض لازم می‌آید که یک مأمورینى برای حفظ این کالا‌ها در گمرک انتخاب شوند این مأمورین عبارت خواهند بود از همین پلیس‌هاى گمرکى از این نقطه‌نظر اصل موضوع مورد توجه و تقویت آقایان خواهد بود و تردیدى نیست که یک چنین سازمان باید در اداره کل گمرک باشد (یکى از نمایندگان - بلندتر بفرمایید) جناب آقاى بوربور عقیده داشتند بهتر است از ژاندارم‌ها براى این سرویس انتخاب شوند اولاً اگر از ژاندارم‌ها انتخاب کنید اگر از پلیس شهربانی انتخاب کنید اگر از مأمورین وزارت دارایی انتخاب کنید تمام اینها موظف خواهند بود و حقوق دریافت خواهند کرد (بوربور - مگر اینها مجانى خدمت می‌کنند؟) توجه جنابعالى را جلب کنم که داشتن یک چنین سازمانى مستلزم یک هزینه‌ای خواهد بود حالا ببینیم که آیا اگر این عده از کادر شهربانی انتخاب شوند یا از کادر ژاندارمرى انتخاب شوند اصلح خواهد بود یا خود گمرک به عقیده من مأمورینى که در این دستگاه کار می‌کنند باید اطلاعات و معلوماتى متناسب با این کار داشته باشند و به همین جهت است که در این لایحه پیش‌بینى شده است که براى این منظور کلاس مخصوص براى تربیت کادر پلیس گمرک تشکیل می‌شود (از گمرک خارج کنند چه اشخاصى باید مواظبت کنند و ممانعت کنند بوربور - اینها مستحفظ هستند در گمرک) تنها مستحفظ نیست ملاحظه کنید ما گفتیم عنوان مستحفظ لازم دارم ولى فرض کنید که در گمرک طهران اگر یک کالایی مفقود شد و اگر یک کالایی قاچاق شد (مهندس اردبیلى - قاچاق که از گمرک نمی‌شود) اگر یک کالایی را بدون پرداختن حقوق گمرکى وسایلى خواستند می‌خواهم بگویم که پلیس گمرکى داراى وظایف خیلى بزرگى است و یک قسمت از وظایف آنها حفاظت کالا‌ها و موجودی‌های انبار است، قسمت دوم در مناطقى که مأموریت دارند براى وصول حقوق گمرکى هم اینها موظف خواهند بود علی‌هذا اگر یک کالایی در گمرک تهران موجود باشد و بخواهند به طور قاچاق خارج بکنند مسلماً مستحفظ زودتر خواهد دید و زودتر موفق به جلوگیری خواهد شد و زودتر می‌تواند جلوگیری بکند و از همین نظر است که مستحفظین متوجه خواهند شد که او می‌تواند در مقام جلوگیرى بر‌آید و صورت‌مجلس تنظیم کند براى قاچاق و غیر‌ذالک و از این نقطه‌نظر است که در این قانون براى مستحفظین کالاهاى گمرک عنوان ضابطین دادگسترى داده می‌شود (صدرزاده - ضابط در مورد جرایم خواهند بود) که حق داشته باشند صورت‌مجلس تنظیم کنند و بگوید فلان صورت‌مجلس تنظیم کنند و بگوید فلان شخص فلان جنس را می‌خواست به عنوان قاچاق بیرون ببرد بنده معتقدم که وقتى اسم گمرک در پیش می‌آید یک خاطراتى در نظرمان مجسم می‌شود و آن این‌ که قاچاق در کمک خیلى زیاد است (مهندس اردبیلى - قاچاق در گمرک نمی‌شود) از مرزها می‌شود در خود دستگاه‌ها هم مطمئن باشید جناب آقاى مهندس اردبیلى اوضاع احوال جریاناتى بوده است البته سازمان و تشکیلات باید طورى باشد که در مرزهاى مملکت از ورود کالاهاى قاچاق جلوگیرى بشود به نحوی که آقاى ارباب مهدى می‌گفتند حقوق گمرکى خودش را بدهد و سایر کالا‌ها از طریق گمرک وارد شد ولى مانع‌الجمع نیست ما قوه مقننه هستیم باید قوانین متناسب و مفید تصویب بکنیم و نظارت در حسن اجراى آن هم داشته باشیم و با توجه به این موضوع که پلیس گمرکى لازم است وقتى پلیس گمرکى داشته باشیم باید به آنها حق ضابطین دادگسترى داده شود این‌ که در این قانون گفته می‌شود که ریاست براى آنها با رئیس کل گمرک خواهد بود جناب آقاى دکتر شاهکار پلیس هم

+++

 به نوبه خود جزء ضابط دادگسترى است ژاندارم هم ضابط دادگسترى است و ریاست بر آنها هم با رئیس ژاندارمرى است و ریاست ادارى اینها هم با رئیس شهربانی است اما از نقطه‌نظر ضابطین دادگسترى تابع قوانین خواهند بود بنابراین این ‌که در اینجا نوشته شده است که تحت‌نظر رئیس کل گمرک انجام وظیفه خواهند نمود من حیث این است که از آن دستگاه حقوق می‌گیرند و آن دستگاه را حفظ می‌کنند حق این است که تحت ریاست اداره گمرک باشند اما راجع به ضابطین دادگسترى همان قوانین و مقررات دادگسترى در مورد اینها هم ا اجرا خواهد شد به این جهت است که بنده فکر می‌کنم که این لایحه‌ای که به تصویب مجلس سنا رسیده است و تا حدى جامع‌الاطراف است و البته پیشنهاداتى هم که این آقایان می‌دهند در شور دوم مورد توجه قرار خواهد گرفت و سعى می‌کنیم که از نظریات آقایان تأمین بشود بنابراین در اساس این لایحه خرج جدیدى ایجاد نخواهد شد و راجع به استخدام آن صد نفر هم اصلاً قانون استخدام گفته است کسانی که لیسانسیه هستند با رتبه 3 می‌‌توانند استخدام بشوند اینجا خواسته‌اند توجه کرده باشد که این قبیل مستخدمین که دواطلب خدمت هستند مشغول شوند.

رئیس - شما آقاى دکتر پیرنیا می‌خواهید صحبت کنید؟ (دکتر پیرنیا - خیر) پیشنهاداتى در مورد این ماده رسیده قرائت می‌شود. پیشنهاد آقاى فخر طباطبایی.‏

(به شرح زیر قرائت شد):

پیشنهاد می‌کنم ماده سه این لایحه به شرح زیر اصلاح شود:

ماده 3- مأمورین پلیس گمرک که تحت نظر ریاست گمرک انجام وظیفه می‌کنند اعم از افسران و درجه‌دار و افراد به استثناى پلیس آتش‌نشان در مورد اجراییات گمرک جزء ضابطین دادگسترى محسوب و داراى اختیارات و صلاحیتى که مأمورین شهربانی و ژاندارم (ضابطین دادگسترى) دارا می‌باشند خواهد بود. فخر طباطبایی (دکتر شاهکار - این همان خود ماده 3 است)

رئیس - پیشنهاد دیگرى قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد):

پیشنهاد می‌کنم که ماده 3 قانون مورد بحث حذف شود. دکتر راجى - مهندس جفرودى - مهندس هدایت - حمید بختیار.

رئیس - پیشنهاد دیگرى قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد):

پیشنهاد می‌نمایم ماده 3 این طور اصلاح شود:

ماده 3- مأمورین پلیس گمرک اعم از افسر و درجه‌دار و افراد به استثناى آتش‌نشان از لحاظ جرائیات گمرک جزء ضابطین دادگسترى محسوب می‌شوند که تحت تعلیمات دادستان حوزه مربوطه انجام وظیفه مى‌نمایند.   عمیدى‌نورى

پیشنهاد می‌کنم لایحه پلیس گمرک با قید یک فوریت و یک شورى مطرح شود.

مهندس سلطانى - مهندس شیبانی - دکتر جهانشاهى - اقبال - ارباب - مهندس دهستانى - دکتر اصلان افشار - فرود - پرفسور اعلم - دکتر شاهکار.

رئیس - ماده چهارم مطرح است و قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد):

ماده 4- اداره کل گمرک مجاز است براى تقویت کادر پرسنلى خود یک صد نفر داوطلب (50 نفر لیسانسیه حقوق یا علوم طبیعى یا مهندس شیمى و 50 نفر دیپلمه کامل متوسطه از طریق مسابقه براى طى دوره کلاس ویژه گمرک انتخاب و پس از احراز موفقیت در کلاس مزبور با رتبه 3 و 2 ادارى استخدام نماید مدت تحصیل در کلاس جزو سابقه خدمت رسمى محسوب خواهد شد کارمندان دولت که حائز شرایط منظور در این ماده می‌باشند بدون الزام به مشارکت در مسابقه حق تقدم داشته و با طى دوره کلاس‌های مخصوص گمرک با پایه خود به خدمت اداره کل گمرک پذیرفته می‌شوند.

تبصره - بازرسان پلیس گمرک که به استناد ماده یک لایحه مورخ 29/ 9/ 1331 واجد شرایط مندرج در ماده بالا و همچنین ماده 2 به منظور شرکت در آموزشگاه عالى شهربانی و یا کلاس گمرک باشند می‌‌توانند در آموزشگاه و کلاس مزبور شرکت و از مزایاى آن استفاده نمایند در غیر ‌این صورت وضع استخدامى آنها با پایه یک تثبیت می‌شود ولى ارتقا به پایه‌هاى بالاتر منوط به اخذ دیپلم و طى کلاس ویژه مندرج در ماده 4 خواهد بود.

بازرسانى که تا این تاریخ طبق مقررات قانون استخدام شهربانی کل کشور به اخذ یا پایه نائل شده‌اند وضع استخدامى آنها مانند کارمندان رسمى بوده و مشمول مقررات قانون آیین‌نامه‌ای استخدامى شهربانی نخواهند بود.

رئیس - آقاى سلطان‌مراد بختیار مخالفید؟ (سلطان‌مراد بختیار - بلى) بفرمایید.

سلطان مراد بختیار - بنده با ماده چهار مخالفم و دلیلم هم این است که هر روز دولت می‌آید و می‌گوید که ما سعى می‌کنیم که مستخدم جدیدى نداشته باشیم در صورتی که تمام قوانینى که می‌آید براى این است که یک عده‌ای از نورچشمی‌ها را بیاورند و دست‌شان را بند کنند خود این ماده 4 نشان مى‌دهد که منظور این نیست که یک دسته‌ای را از سایر ادارات که ما چندین هزار نفر اضافه داریم منتقل کنند به اداره گمرک منظور این است که چند نفر را که توصیه شده‌اند آنها را استخدام کنند و رتبه بهشان بدند و اینها هم مثل بقیه مشغول بشوند و هر روز هم می‌‌گویند که ما بودجه بالا رفته و ما می‌خواهیم بودجه‌مان را تنظیم کنیم بهترین راهش این است که دولت بنشیند و تمام آقایان وزرا با هم بنشینند و راجع به این موضوع بحث کنند در حالی که اداره گمرک یکی از ادارات تابع وزارت دارایی است خود آقاى وزیر دارایی وقتى بپرسید (بیات ماکو - مى‌گوید که 8 هزار نفر زیادى داریم) این آقایان را اجازه ندهید که براى هواى و هوس با کسانى را که به آنها علاقه دارند این کار را بکنند اما راجع به پلیس گمرک که قبلاً بحث شد که پلیس گمرک هم جزء ضابطین دادگسترى باشد اشکال دادگسترى ما روى خود این ضابطین است که دارد (صحیح است) براى این‌که دوسیه‌هایی که ضابطین دادگسترى درست می‌کنند اکثراً نادرست است و اینها ساخته شده است براى این ‌که مردم را بیچاره کنند حالا آقایان اجازه ندهند همان دسته‌ای که هست براى مردم بدبخت مملکت بس است لازم نیست دسته دیگر هم تشریف بیاورند و از طرف دیگرى مشغول چپاول و غارت باشند.

رئیس - آقاى بوربور مخالفید؟ (بوربور - مخالفم) آقاى مهندس هدایت مخالفید؟ (مهندس هدایت - مخالفم) (عده‌ای از نمایندگان - همه مخالفند موافقى ندارد) آقاى مشایخى‏.

مهدى مشایخى (مخبر کمیسیون دارایی) - از نظر تورمى که در استخدام دولت هست بنده با نظر شما موافقم اما یک مطلب هست که فرمودید از بین لیسانسیه‌هایی که داراى رتبه 3 هستند بیاورند و استخدام نکنند تمام لیسانسیه‌هایی که در استخدام دولتند رتبه 9 هستند مطلب این است که این کار فنى است (مهندس اردبیلى - با همان حقوق بروند) یک عده متخصص شیمى باید در اداره گمرک باشد براى تشخیص انواع رنگ‌ها و به امور و قوانین گمرکى هم احاطه کامل داشته باشند از این جهت پیش‌بینى شده است در درجه اول از مستخدمین شاغل و اگر نبود از خارج بیاورند...

سلطان مراد بختیار - این براى ظاهر امر است ولى باطن امر مى‌خواهند استخدام کنند.

مشایخى - من اصولاً از نظر نمایندگى مجلس شوراى ملى به استخدام جدید مثل همه شماها مخالفم اما از نقطه‌نظر تقویت دستگاه فنى اداره کل گمرک ما باید توجه داشته باشیم به این جهت است که قید شده است در درجه اول از بین مستخدمین شاغل و اگر داوطلبى نبود از بین لیسانسیه‌ها شاغل (همهمه نمایندگان) بنابراین این موضوع را با حضور خود آقایان در کمیسیون مطرح خواهیم کرد.

رئیس - آقاى دکتر مشیر فاطمى موافقید؟

دکتر مشیر فاطمى - بله بنده موافقم.‏

رئیس - بفرمایید.

دکتر مشیر فاطمى - عرض کنم فرمایشات دوست محترم ما جناب آقاى بختیار کاملاً در قسمت اداریش صحیح است ولى اینجا دو قسمت دارد الان اداره کل گمرک به طورى که بنده شنیده‌ام از نظر متخصص و مخصوصاً آزمایشگاه و لابراتوار گرفتار است و ندارد اگر وزارت دارایی هشت هزار یا ده هزار کارمند اضافى دارد فایده ندارد بنده استدعا می‌کنم موافقت بفرمایید قسمت‌هاى اداریش البته احتیاج نیست از ادارات دولتى ببرند ولى براى قسمت‌هاى فنى یک اجازه‌ای بدهید که استخدام کنند.

رئیس - آقاى بوربور

بوربور - معروف است می‌‌گویند و همه‌کس می‌داند که ظلم اول در دنیا کم بود هر کس آمد یک جو ظلم کرد تا به آن پایه رسید که ما امروز می‌بینیم. عرض کنم گرفتارى این مملکت از لحاظ کسر بودجه و زیادى کارمندان دولت از روز اول این طور نبود هر کسى آمد به یک جهتى از جهات صد نفر پنجاه نفر استخدام کرد تا حالا به جایی رسید که امروز 80 هزار نفر (مهندس اردبیلى - 110 هزار نفر) دیگرى بهتر به قول جنابعالى 110 هزار نفر کارمند اضافه هست و دیگر به عقیده بنده گناه است اگر اجازه بدهیم که یک نفر دیگر به این تعداد اضافه بشود (صحیح است) در قسمتى که آقاى مشایخى فرمودند این پلیس گمرک براى جلوگیرى از قاچاق لازم است ماده یک خودش تکلیف را معین کرده است می‌گوید به منظور حفاظت کالا و انبارها و ساختمان‌های گمرک و محتویات آنها و همچنین اجراییات گمرک یعنى مقصودش داخله محوطه گمرک است نه در مرزها و تأمین سرویس آتش‌نشانى اینها را براى این می‌خواهند به عقیده من اسلحه و عنوان پلیس گمرک هیچ لازم نیست یک عده مستخدم می‌خواهند که انبارهایشان را حفظ کنند (مخبر - اسمش را چه بگذارند؟) همان‌ طور که انبارهاى جاهاى دیگر را هم حفظ می‌کنند (مشایخى - همان اسمش می‌شود پلیس) نه آقا در جاى دیگر پلیس نمی‌گویند براى پلیس شما مى‌خواهید یک حق قضایی قائل بشوید یعنى مى‌خواهید قائل بشوید که گزارش پلیس یک حقى براى کسى ایجاد بکند یا حقى را از کسى بگیرد اینجاست که مطلبت اهمیت پیدا می‌کند (مشایخى - در راه‌آهن هم داریم) اما آقاى مشیر فاطمى فرمودند به بنده قسمت شیمیست هم مخالفم به این جهت که یک نفرشیمیست یا ده نفر شیمیست نمی‌تواند وجودش براى اداره گمرک موثر باشد یا بایستى اداره گمرک

+++

آزمایشگاه مجزى داشته باشد و یک عده شیمیست در آن بنگاه کار بکنند و یا از آزمایشگاه‌هاى مجود در مملکت استفاده بکنند و اگر براى تشکیل آزمایشگاه است به نظر بنده کار معقولى است اما براى این‌ که یک نفر یا دو نفر شیمیست بروند آنجا و اظهار نظر بکنند بدون وسایل این درست نیست.‏

رئیس - آقاى مهندس هدایت مخالفید.

مهندس هدایت - بلى مخالفم‏.

رئیس - پس پیشنهادات ماده 4 قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد)

ریاست محترم مجلس شورای ملی

پیشنهاد می‌کنم تبصره ذیل به ماده چهار لایحه پلیس گمرک به این نحو اصلاح شود.

بازرسان پلیس گمرک که به استناد لایحه مورخ 29 / 9/31 استخدام و اکنون در اداره کل گمرک مشغول خدمت هستند به پایه یک ادارى تثبیت و ارتقا به درجه بالاتر طبق موازین ادارى ارتقا یابند.   

بهبهانى‏

رئیس - پیشنهاد دیگرى قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد)

مقام محترم ریاست مجلس شوراى ملى

پیشنهاد می‌کنم دیپلمه‌هاى متوسطه مشمول ماده چهار نباشد.

مهندس جفرودى‏

رئیس - پیشنهاد دیگرى قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد):

پیشنهاد ماده 4- اداره کل گمرک مجاز است براى تقویت کادر پرسنلى خود یک صد نفر 50 نفر لیسانسیه حقوق یا علوم طبیعى یا مهندس شیمى و 50 نفر دیپلمه کامل متوسطه از بین کارمندان موجود دولت برای طی دوره کلاس ویژه گمرک انتخاب و پس از احراز موفقیت در کلاس مزبور به خدمت بگمارد و مدت تحصیل در کلاس جزء سابقه خدمت رسمى آنها محسوب است.   

دکتر امیر حکمت‏

رئیس - پیشنهاد دیگرى قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد مى‌نمایم که ماده 4 به طریق زیر اصلاح شود:

ماده 4- اداره کل گمرک در صورتى که از کارمندان فعلى دولت نتواند کادر پرسنلى خود را تکمیل نماید با رعایت قانون بودجه 1335 می‌تواند مهندس شیمى لیسیانسیه علوم طبیعى و لیسانسیه حقوق استخدام نماید. مهندس فروهر

رئیس - پیشنهاد دیگرى قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد مى‌نمایم که صد نفر منظور در ماده 4 از بین کارمندان دولت به طور مسابقه انتخاب و به گمرک منتقل شوند و اداره گمرک حق استخدام جدید در این مورد ندارد. دکتر شاهکار

رئیس - پیشنهاد دیگرى قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد می‌نمایم به جاى ماده 4 و تبصره آن این ماده اضافه شود:

ماده 4- اداره کل گمرک براى تقویت کادر پرسنلى خود می‌تواند یک صد نفر از لیسانیسیه‌هایی که فعلاً در خدمت دولت می‌باشند از وزارت دارایی یا وزارت کار بخواهد.   

عمیدى‌نورى‏

رئیس - پیشنهاد دیگرى قرائت می‌شود.

(به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد می‌کنم که ماده 4 به طریق زیر اصلاح شود:

ماده 4- اداره کل گمرک مجاز است براى تقویت کادر پرسنلى خود یک صد نفر (50 نفر لیسانسیه حقوق با علوم طبیعى یا مهندس شیمى و 50 نفر دیپلمه کامل متوسطه) از طریق مسابقه براى طى دوره کلاس ویژه گمرک منحصراً از بین کارمندان حائز شرایط وزارت دارایی انتخاب نماید مدت تحصیل در کلاس جزو سابقه رسمى محسوب خواهد شد کارمندان وزارت دارایی که به این  ترتیب انتخاب می‌شوند مکلف به قبول خدمت در گمرک بوده و صورت عدم قبول مستعفى از خدمت دولت شناخته می‌شوند وزارت دارایی مکلف است با انتقال کارمندان لیسانسیه و دیپلمه مورد نیاز گمرک موافقت نماید. دکتر دادفر

ریاست محترم مجلس شوراى ملى

پیشنهاد می‌نماید تبصره 5 به شرح ذیل اصلاح شود:

بازرسان پلیس گمرک که به استناد ماده یک لایحه مورخ 29/ 9/31 تأسیس پلیس گمرک استخدام شده و فعلاً در اداره کل گمرک مشغول می‌باشند چنانچه واجد شرایط مندرج در ماده بالا و همچنین ماده 2 باشند در آموزشگاه عالى شهربانی و یا کلاس گمرک می‌‌توانند شرکت نموده از مزایاى آن استفاده نمایند والا به پایه یک ادارى تثبیت و ارتقا آنان به مراتب بالاتر طبق قانون استخدام کشورى انجام شود. دکتر مشیر فاطمى‏

رئیس - ماده پنجم مطرح است و قرائت می‌شود.

 (ماده 5 به شرح زیر قرائت شد)

ماده 5- آیین‌نامه اجراى این قانون از طرف وزارت دارایی تنظیم و پس از تصویب هیئت وزیران به موقع ا اجرا گذارده خواهد شد.

رئیس - پیشنهادى از آقاى صدرزاده راجع به اصلاح این ماده رسیده که قرائت می‌شود

(به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد می‌نمایم که ماده 5 به شرح زیر اصلاح بشود.

ماده 5- آیین‌نامه اجراى این قانون از طرف وزارت دارایی تنظیم و پس از تصویب کمیسیون‌هاى دارایی و کشور جنگ تصویب کمیسیون‌هاى دارایی و کشور و جنگ مجلسین به موقع اجرا گذارده خواهد شد. صدرزاده‏

رئیس - ماده 6 مطرح است قرائت می‌شود.

 (ماده 6 به شرح زیر قرائت شد)

ماده 6- وزارت دارایی و کشور و جنگ مأمور اجراى این قانون می‌باشند.

رئیس - براى شور دوم به کمیسیون‌هاى مربوطه فرستاده می‌شود.

9- تعیین موقع و دستور جلسه بعد - ختم جلسه‏

رئیس - جلسه را ختم می‌کنیم جلسه آینده روز سه‌شنبه خواهد بود دستور سؤالات و دو فقره لایحه‌اى که در دستور است‏.

 (مجلس بیست دقیقه بعدازظهر ختم شد)

رئیس مجلس شوراى ملى - رضا حکمت‏

+++

یادداشت ها
Parameter:295102!model&5137 -LayoutId:5137 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(مشروح مذاکرات)