کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » مشروح مذاکرات » مشروح مذاکرات مجلس ملی » دوره نوزدهم مجلس ملی

0.0 (0)
مشروح مذاکرات مجلس شورای ملى، دوره ‏19
[1396/06/01]

جلسه: 128 صورت مشروح مذاکرات مجلس روز سه‌شنبه چهاردهم آبان ماه 1336  

فهرست مطالب:

1- تصویب صورت مجلس‏.

2- بیانات قبل از دستور آقایان: اردلان دکتر امیر حکمت، فخر طباطبایی، دولت‌آبادى.

3- تقدیم لایحه توافق مالیاتى به قید یک فوریت به وسیله آقاى وزیر دارایی.

4- طرح و تصویب یک فوریت لایحه توافق مالیاتى.

5- شور اول گزارش کمیسیون امور خارجه راجع به قرارداد کمیساران سرحدى بین دولتین ایران و افغانستان.

6- طرح و تصویب یک فوریت و اصل گزارش کمیسیون کشاورزى راجع به اجازه الحاق دولت ایران به پرتگل تحدید تریاک.

7- تعیین موقع جلسه بعد - ختم جلسه

مشروح مذاکرات مجلس شورای ملى، دوره ‏19

 

 

جلسه: 128

صورت مشروح مذاکرات مجلس روز سه‌شنبه چهاردهم آبان ماه 1336

 

فهرست مطالب:

1- تصویب صورت مجلس‏.

2- بیانات قبل از دستور آقایان: اردلان دکتر امیر حکمت، فخر طباطبایی، دولت‌آبادى.

3- تقدیم لایحه توافق مالیاتى به قید یک فوریت به وسیله آقاى وزیر دارایی.

4- طرح و تصویب یک فوریت لایحه توافق مالیاتى.

5- شور اول گزارش کمیسیون امور خارجه راجع به قرارداد کمیساران سرحدى بین دولتین ایران و افغانستان.

6- طرح و تصویب یک فوریت و اصل گزارش کمیسیون کشاورزى راجع به اجازه الحاق دولت ایران به پرتگل تحدید تریاک.

7- تعیین موقع جلسه بعد - ختم جلسه

 

مجلس دو ساعت پیش ازظهر به ریاست آقاى عماد تربتى (نایب‌رئیس) تشکیل گردید.

1- تصویب صورت مجلس

نایب‌رئیس - صورت اسامى غایبین جلسه قبل قرائت می‌شود

(به شرح زیر خوانده شد)

غایبین با اجازه - آقایان: جلیلى. دکترسعید حکمت. کورس. دکتر اصلان افشار. دکتر جهانشاهى. زنگنه. نصیرى. دکتر نفیسى. سنندجى. سعیدى. عبدالحمید بختیار. اسفندیارى. ذوالفقارى. مجید ابراهیمى. قراگزلو. مهندس شیبانى. مشار. عامرى. خلعت‌برى. هدى. قنات‌آبادى. خزیمه علم. سراج. حجازى. مهندس فروهر. دکتر عمید. مهندس بهبهودى. فرود. فولادوند. دهقان. دکتر ضیایی. محمودى. اورنگ. دکتر مشیر فاطمى. برومند. ساگینیان. امامى خویی. مسعودى. تیمورتاش. دولتشاهى.

غایبین بی‌اجازه – آقایان: قبادیان. دکتر طاهرى. اریه. سالار بهزادى. مهندس سلطانى. کشکولى. دکتر فریدون افشار. مهندس فیروز. رامبد

دیرآمدگان و زودرفتگان بااجازه - آقایان: دکتر حسن افشار. ارباب. مهندس فروغى. معین‌زاده. بزرگ‌نیا. مهدوى. اقبال.

نایب‌رئیس - نسبت به صورت مجلس جلسه قبل اعتراضى نیست؟ دکتر دادفر اجازه می‌فرمائید.

نایب‌رئیس - بفرمایید.

دکتر دادفر - در عرایض بنده مختصر اشتباهات تندتویسى است که اصلاح می‌کنم و تقدیم می‌کنم.

نایب‌رئیس - بسیار خوب اصلاح می‌شود. در صورت مجلس دیگر اعتراضى نیست؟ (اظهارى نشد) صورت مجلس جلسه قبل تصویب می‌شود.

2- بیانات قبل از دستور آقایان: اردلان دکتر امیر حکمت، فخر طباطبایی و دولت‌آبادى

نایب‌رئیس - نطق‌های قبل از دستور آغاز می‌شود. جناب آقاى اردلان بفرمایید.

اردلان - بنا به دعوتی که از طرف مؤسسات صنعتى ایتالیا به وسیله سفارت کبراى ایتالیا در تهران از گروه پارلمانى دوستداران روابط ایران و ایتالیا به عمل آمد با کسب اجازه از پیشگاه مبارک اعلیحضرت همایون شاهنشاهى هیئت پارلمانى مرکب از آقایان تیمسار سرتیپ صفارى. دکتر بینا. اعظم زنگنه. فولادوند. قراگزلو. مهندس شیبانى و اینجانب که اسامى آقایان نمایندگان عضو گروه قبلاً به ریاست محترم مجلس شوراى ملى کتباً معرفى شده بود روز جمعه 26 مهر ماه با هواپیما عازم رم گردیدیم. در ورود به فرودگاه عده از نمایندگان مجلس ملى و مجلس سناى ایتالیا و همچنین نمایندگان مؤسسات صنعتى آن کشور استقبال از هیئت نموده و هیئت را در گراند هتل منزل دادند. در روز اول توقف رم از رئیس مجلس ملى ایتالیا و نمایندگان آن مجلس در پارلمان دیدن شد و در جواب تبریک ورود و اظهار دوستى و یگانگى دو ملت بیاناتى ایراد گردید.

شب روز بعد به وسیله ترن با مهمانداران به ونیز رفته و در ونیز از مؤسسات نفتى بازدید نموده و از طرف مدیر مؤسسه تصفیه نفت در وضعیت کارخانه و طرز عمل  وزندگانى کارگران توضیحات داده می‌شد.

از ونیز با اتومبیل به شهر راوتا که از شهرهاى قدیمى ایتالیا و در ساحل دریاى آدریاتیک واقع است. مؤسسات جدید مهمى که براى استفاده از چاه‌های گاز برقرار شده و مقصود تهیه کائوچو و کود شیمیایی و مواد دیگرى است ملاحظه شد و فوق‌العاده مورد توجه قرار گرفت.

از راونا به بولنى آمده و از آنجا به میلان رفتیم در میلان کارخانجات بزرگ مرکز برق و مؤسسات مربوط به آن را که یک شهر تازه بنا شده است به دقت بازدید و جزئیات تشکیلات آنجا را که عبارت از مرکز برق و متعلقات آن بود از طرف رؤساء و کارکنان فنى به نظر هیئت رسانده همچنین لابراتوار بزرگ و عظیم اکتشاف و استخراج نفت نیز بازدید گردید ضمناً تشکیلات ادارى که در یک بناى 16 طبقه آسمان خراش قرار داشت ملاحظه و براى راحتى مهندسین و کارمندان و کارگران تمام وسایل را ساخته و آماده نموده بودند براى هر خانواده یک دستگاه عمارت از اطاق خواب. حمام. آشپزخانه و سالن کوچک پذیرایی و انبار اختصاص داده بودند.

سالن بسیار بزرگى به تناسب تمام عده در کارخانه براى غذا دیده شد که تمام وسائل خوراک با نهایت نظافت موجود بود و با کمک مؤسسه غذاى ارزان یکنواخت اعم از مهندس و کارمند و کارگر داده می‌شد. مدرسه براى اولاًد کوچک آنها تا کلاس ششم ساخته شده و نوآموزان مشغول تحصیل بودند.‌

+++

به علاوه کلیسا هم براى اداى فریضه دینى در همان محل ساخته بودند و میدان‌های ورزشى و استخر شنا در همانجا بنا شده بود و به طور کلى هیچ‌گونه نقصى در این سازمان دیده نشد.

بعد از دو روز توقف در میلان به فلورانس آمده کارخانه فلزسازى و انواع و اقسام ابزار وسائط نقلیه و بطری‌هاى فلزى نگاهدارى گاز در آنجا دیده شد.

و روز بعد به رم مراجعت و حضورحضرت آقاى رئیس محترم جمهور رسیده و با اظهار تفقد به هیئت از مسافرتى که به ایران نموده بودند بی‌اندازه اظهار خوشوقتى فرمودند و نسبت به شخص اعلیحضرت همایون شاهنشاهى ابراز علاقه و تشکر از مهربانى‌ها و پذیرایی شایانى که شده بود نمودند و مخصوصاً از هیئت خواستند که مراتب امتنان و سلام خالصانه معظم له را به عرض پیشگاه مبارک ملوکانه برسانیم.

جواب متناسبى به عرض حضرت آقاى رئیس محترم جمهور رسانیده ضمناً آقاى دکتر بینا نطق معظم له را که در دانشگاه تهران ایراد فرموده بودند ستودند که موجب امتنان معظم له گردید و حضرت آقاى رئیس محترم جمهور اظهار علاقه فرمودند که جنوب ایتالیا هم دیده شود.

همان روز در ملاقات با جناب آقاى رئیس مجلس سنا هر یک از آقایان نمایندگان هیئت بیاناتى نسبت به اتحاد و انفاق دو ملت ایراد نمودند و آقاى رئیس مجلس سنا نیز از مسافرت هیئت پارلمانى و اینکه این مسافرت موجب استحکام مبانى دوستى دو ملت خواهد بود اظهار کمال خوشوقتى نمودند و چون مجلس سنا در همان روز تشکیل بود و در مجلس سنا مدتى بیانات آقایان سناتورها را شنیدیم دو روز قبل از مراجعت به ناپل و جزیره کاپرى رفته و این مسافرت تا ناپل را با اتومبیل نمودم و وضعیت کشاورزى این نقاط فوق‌العاده جالب تمجید و توجه بود.

در مراجعت مجدد به رم ملاقات حضرت پاپ هم نصیب هیئت گردید که در این دیدار حضرت پاپ راجع به عظمت ایران و صفات برجسته اعلیحضرت همایون شاهنشاهى بیان فصیحى به زبان فرانسه ایراد و براى سلامتى اعلیحضرت همایون شاهنشاه دعا فرمودند و از هیئت خواستند سلام خالصانه معظم له را به پیشگاه ملوکانه معروض داریم.

به طور کلى لازمست به عرض برسانم که در مؤسسات صنعتى ایتالیا که به وسیله آقاى مهندس ماننى رئیس سازمان انى و آجیب مینرارا و شعب دیگر آن اداره می‌شود پیشرفت‌های محسوسى مشاهده گردید که قابل تمجید است و این قرار‌داد شرکت ملى نفت اثر بسیار مطلوبى در نزد اولیاى امور و مجلسین و ملت ایتالیا نموده و در پذیرایی‌ها و ملاقات‌های رسمى و غیررسمى که در این مدت مسافرت با نهایت صمیمت و محبت و مهمان‌نوازى به عمل آمد نطق‌هاى موثرى نسبت به روابط دو ملت از طرف آقایان روسا مجلسین و وزراء و نمایندگان محترم دو مجلس و رئیس سازمان صنایع ایتالیا ایراد گردید که از طرف هیئت هم در هر مورد بیانات مقتضى در اتحاد و اتفاق دو کشور بیان گردید.

علاوه از بیانات حضرت آقاى رئیس محترم جمهور و حضرت پاپ که سیاست مدبرانه اعلیحضرت همایون شاهنشاهى را مى‌ستودند با هر یک از آقایان وزراء و نمایندگان مجلسین که صحبت می‌شد تمجید و تعریف و بیان عظمت شاهنشاه معظم ورد زبان بود.

و موجب نهایت افتخار و مباهات ملت ایران است که وجود مبارک اعلیحضرت همایون شاهنشاهى مایه سربلندى و نیک‌نامى است.

باید عرض کنم که ایتالیا گذشته از امور صنعتى و فلاحتى که پیشرفت‌های شایان نموده داراى آثار باستانى است و نقاشى‌ها و حجاری‌ها و ابنیه تاریخى در تمام شهرها و هر گوشه از آن کشور هر مشاهده کننده را مجذوب می‌نماید که با بیان مختصر این بنده تشریح و توصیف آن مقدور نیست.

لذا به طور خلاصه گزارش مسافرت را به عرض رساندم و هرگونه‏ توضیحات کاملى که لازم باشد تیمسار سرتیپ صفارى نماینده محترم سخنگوى هیئت که کاملاً احاطه به مشاهدات دارند و بحمدالله قادر به بیان جامع هستند به اطلاع آقایان همکاران عزیز خواهند رسانید (احسنت)

نایب‌رئیس - آقاى دکتر امیرحکمت.

دکتر امیرحکمت - بنده قبل از شروع عرایضم می‌خواستم مطلبى را عرض کرده باشم معمولاً موقعى که در اجراى قوانین تسامح یا تعللى می‌شود و یا اینکه با حسن جریان انجام نمی‌گیرد ما در مقام سؤال و تذکر از مجریان قانون برمى‌آئیم (صحیح است) ولى مواردى هم هست که ما وظیفه داریم که مطابق قانون اساسى نظارتى که برعهده ماست انجام دهیم و اگر در انجام آن کوتاهى کنیم معلوم نیست که چه کسى باید به ما تذکر بدهد (بعضى از نمایندگان - خودمان) بهتر این است که خودمان به خودمان تذکر بدهیم یکى از مواردی که قانون اساسى به عهده ما گذارده است و از موارد مهم است همانا نظارت بر خرج و دخل مملکت که بلاخص از وظایف مسلم مجلس شوراى ملى است بنده در این‌باره یکى دو مرتبه دیگر عرایضى کرده‌ام خدمتتان و در واقع این دفعه دفعه سوم است خاطر همکاران محترم را مسبوق می‌سازم و متذکر می‌کنم که ما این وظیفه را به خوبى انجام نداده‌ایم انجام این تکلیف از دو راه میسر است یکى از راه کمیسیون بودجه و یکى از راه دیوان محاسبات. از راه کمیسیون بودجه همان‌طوری که آقایان اطلاع دارند سابقاً دولت‌‌هایی بوده‌اند که اساساً بودجه را به موقع تقدیم نمی‌کردند و تصویب یک دوازدهم و دو دوازدهم معمول بود بنابراین کمیسیون بودجه کارى نداشت حالا هم که دو سه سال است که دولت‌‌ها بودجه را به موقع تقدیم می‌دارند بودجه چهاردیوارى است که معمولاً به کمیسیون بودجه داده می‌شود و گفته می‌شود که بودجه تفصیلى بعداً تقدیم می‌شود کنترل کمیسیون بودجه موقعى میسر است که بودجه تفصیلى در دسترس باشد والا نظارت مفهومى نخواهد داشت بودجه‌های تفصیلى به تدریج وقتى ماه‌هاى سال رو به تمامى می‌رود بدیهى است که خرج‌هایی شده به نظر کمیسیون بودجه می‌رسد و کار انجام یافته دیگر صحبتى ندارد در واقع به همان اصطلاح که براى تحصیل مجوز به نحوى از انحاء یا بخواهش یا تعارف انجام می‌گرفت و این نظارت نیست بلکه انجام عمل تحصیل مجوز است راه دیگر آن نظارت مابر خرج و دخل مملکت دیوان محاسبات است آقایان ملاحظه فرمودید که به تدریج قانون دیوان محسبات تغییر و تضعیف یافت تا به صورت یک اداره تابعه و مرئوس و مطیع وزارت دارایی درآمده آن هم به تدریج اساساً دستگاه زائدى شناخته شده و تشکیل آن هم انجام نمی‌گیرد وحتى خود آنهایی هم که انتخاب شده‌اند می‌بینند که چون مصرفى ندارند براى تشکیل دیوان محاسبات رغبتى هم ندارند چون کارى که نمی‌شود کرد ایرادى هم که می‌شود مورد اثرى نیست آقایان می‌دانند که تقدیم لایحه تفریغ بودجه یکى از اصول مسلمى است که دولت‌‌ها باید هر سال انجام بدهند آیا کسى تا به حال جز یکى دو مورد در ادوار اولیه لایحه تفریغ بودجه را دیده است؟

خیر لایحه تفریغ بودجه در صورتى اسکان‌پذیر است که دیوان محاسبات به معناى واقعى وجود داشته باشد نتیجه ایکه اگر تعادل بودجه وجود ندارد نقص متوجه نبودن دستگاه کنترل است که بتواند خرج و دخل مملکت نظارت کند آقایان توجه دارند که صرفه‌جویی یکى از اصول مسلم افتصاد است و اقتصاد در اصطلاح مغرب زمین اکونومى است اکونومى به معنى واقعى صرفه‌جویی در دستگاه دولت واقعاً رعایت بشود تصور می‌رود که نواقص کار به مقدار رفع بشود و اگر دستگاه دیوان محاسبات واقعى داشته باشیم مسلماً کنترل در کار خواهد بود و حساب و کتابى خواهد بود بالنتیجه هم مجلس وظیفه‌اش را انجام داده است و هم در دستگاه دولت کارها به موقع انجام می‌شود آقایان توجه دارند که بسیار مخارج می‌شود که ضرورت ندارد و در مقابل مخارج ضرورى انجام نمی‌گیرد و این براى اینست که کنترل صحیح نیست من می‌خواهم از مقام ریاست استدعا کنم که اقلاً قانون دیوان محاسبات که از مجلس گذشته و مدتى است در مجلس شوراى ملى هست آن را جزو دستور بگذارند تا با داشتن یک دیوان محاسبات واقعى عمل نظارت در خرج و دخل از طرف مجلس به نحو صحیحى انجام بشود دیگر از عرایض من اینست که از همکاران محترم که در کمیسیون بودجه هستند خواستم استدعا کنم که یک قدرى صرفه‌جوتر و ممسک باشند گرچه ممسک بودن صفت خوبى نیست و در کار حفظ ‌المال به نظر مى‌آید ممدوح باشد یک قدرى بیشتر توجه داشته باشند و به علاوه نسبت به تقاضاى ارسال بودجه تفضیلى خیلى سعى کنند که دولت به موقع بیاورد این بود عرایض بنده (احسنت).

نایب‌رئیس - آقاى فخر طباطبایی.

فخر طباطبایی - عرض کنم مطلبى راکه می‌خواستم خدمت آقایان عرض کنم یک قسمت راجع به وزارت کشاورزى است که فکر می‌کنم که از مسائل مهم اقتصادى مملکت ماست آقایان محترم استحضار دارند که اخیراً در وزارت کشاورزى تشکیل جدیدى داده شده که من فکر می‌کنم که تشکیلات از لحاظ آینده کشاورزى ایران و مکانیزه ساختن آن فوق‌العاده ضرورت داشته و من می‌خواستم ضمن ستودن این معنى و اظهار تشکر از تیمسار وزیر کشاورزى در این زمینه مطالبى که به نظرم می‌رسد عرض آقایان محترم برسانم (صحیح است)

اینکه ما مجبوریم به موازات توسعه امور صنعتى که موجب جلب دهقانان و کشاورزان ما به شهرها می‌شود از ماشین‌آلات و ابزار جدید در امر کشاورزى استفاده بکنیم تردید نیست خوشبختانه وضع مملکت‌ها در مسیر چنین تحول ورفرمى قرار گرفته است و پیشرفتى که در زندگى و نثبیت اوضاع سیاسى مملکت و استقرار امنیت و سایر جهات ظرف این مدت نصیب ما شده براى ما خاصه در این دنیاى آشفته و متلاطم ذی‌قیمت و مغتنم است که با استفاده از فرصت و به پیروى از افکار عالیه شاهنشاه در بهبود وضع اقتصادى و اجتماعى خودمان فکر کنیم بنده به خاطر دارم هنگامى که قانون پشتوانه اسکناس لایحه‌اش مطرح بود در این مجلس عرض کردم که فایده و اهمیت قانون مزبور در این است که اعتبار حاصل از آن به مصرف امور تولیدى برسد و در اول از امور تولیدى مسئله کشاورزى قرار دارد که مبتلا به اجتماعى ماست و از قرارى که اخیراً شنیده‌ام وزارت کشاورزى در درجه نظر دارد از محل این اعتبارات موسسات مفیدى در شهرستان‌ها به منظور توسعه و بهبود

+++

 حال کشاورزان به وجود بیاورد در اینجا نکته‌اى را که بنده به نظرم رسید و تذکر می‌دهم این است که یکى از اشکالات مردم در استفاده از این ماشین‌آلات و ابزار جدید در امر فلاحت نبودن وسائل تعمیر آن در دسترس است و هنگام ضرورت مراجعه به تهران براى آوردن متخصص صرف‌نظر از اینکه اتلاف وقت می‌شود مستلزم هزینه زیادى هم هست که از عهده هیچ کس ساخته نیست و براى همه مقدور نیست (صحیح است) این است که بنده می‌خواستم در این مورد حالا که وزارت کشاورزى مصمم است در وضع و تشکیلات سابق خودش که یک تلفظى بیش نبود تجدید‌نظر بکند و یک مؤسسه مجهز و به دردبخورى براى مردم باشد این معنى را در نظر داشته باشد و وسائل تعمیر ماشین‌هاى کشاورزى را لااقل در مرکز حوزه کشاورزى براى مردم فراهم کند به سهولت مردم هنگام ضرورت بتوانند احتیاج خودشان را بکنند یک موضوع دیگر که موجب بطوء جریان کار کشاورزان است مسئله ندارایی و فقر و ضعف بنیه اقتصادى آنهاست و به نظر من یکى از اساسى‌ترین کار دولت توجه به تقویت بنیه اقتصادى این طبقه است که اکثریت سکنه و ستون فقرات این مملکت را تشکیل می‌دهند (صحیح است) به همین منظور بنده فکر می‌کنم باید یک برنامه دقیق و موزونى براى تقویت کشاورزان و بنیه اقتصادى آنها به مرحله اجرا درآید (صحیح است) و اینکه عرض کردم برنامه موزون و دقیق چون برنامه‌های اقتصادى و اجتماعى آقایان توجه دارند قدرى به هم پیوسته و حساس و مرتبط است که اقدام در یک امرى روى امور دیگر خواه ناخواه اثر نیک و بد دارد و بنابراین باید با هم هماهنگ باشند و دقت شده باشد که متوازن باشند تا اینکه در عمل منتج به نتیجه ثمربخش بشود و به همین دلیل بخش مهمى از عوائد نفت ما در اختیار سازمان برنامه گذاشته شده تا انشاالله با اجراى نقشه‌هایی که در خاطر دارند یک ایران آباد و غنى براى ما بسازند و باقى بگذارند در اجراى این نقشه‌ها بایستى آینده را هم در نظر داشته باشند ما یکى از اشکالات کارمان این است که همیشه حال را در نظر می‌گیریم (صحیح است) به همین کیفیت که شکل زندگى مردم از زندگى مردم نسبت به سى سال گذشته چهل سال گذشته کاملاً تغییر کرده و متفاوت است امکان این تغییر و این تفاوت براى بنده خیلى بیشتر و خیلى سریع‌تر است بنابراین ما در کارهایی که باید انجام بدهیم باید این را در نظر داشته باشیم (صحیح است) بنده در نظر دارم وقتى که همین کاخ دادگسترى را به همت اعلیحضرت فقید رضا شاه کبیربنیان می‌گذاشتند و بنا می‌کردند ولى از افکار این فکر خلجان داشت که دادگسترى چه احتیاجى به این کاخ با عظمت دارد تشکیلات دادگسترى آنقدر وسیع نیست در حالى که الان تشکیلات دادگسترى در همین کاخ در مضیقه افتاده است و قسمتى از تشکیلاتش را به خارج انتقال داده است بنابراین ما در برنامه‌هایی که داریم باید سى چهل سال آینده این مملکت را در نظر داشته باشیم در جهاتى که در خیلى از امور پیش‌بینى غیر متصور است ولى بسیارى از امور هست که ما می‌توانیم پیش‌بینی کنیم از لحاظ مردم مملکت از لحاظ تکثیر جمعیت و مبتلا به اجتماعى در آینده به هر اندازه این را ما پیش‌بینی بکنیم فکر می‌کنم معضلات و مشکلات ما در آینده خیلى کمتر خواهد بود از مطلب دور افتادم می‌خواستم راجع به کشاورزى صحبت کنم یکى از مسائلى که باید همان‌طوری که عرض کردم مورد توجه قرار بگیرد مسئله تقویت بنیه اقتصادى کشاورزان است کشاورزان ما غالباً در مقابل عوامل طبیعت و قواى ناسازگار طبیعت مجهز نیستند حاصلى که دارند نمی‌توانند تا قبل از فصل بارندگى جمع‌آورى بکنند همین بارندگی‌هاى امسال خیلى خسارت به کشاورزان زد هنگام بروز آفات نباتى و آفات دامى مجهز نیستند یک وسائل مجهزى در اختیارشان نیست و بنابراین بایستى که وزارت کشاورزى حالا که مصمم است در وضع سابق خودش تجدیدنظر بکند و یک مؤسسه به درد بخورى باشد باید این مسائل را در نظر داشته باشد تمام کشاورزان باید زندگیشان را مرتب و درست بکنند اینها هر وقت مواجه با گوسفندمیرى شده‌اند همه از بین می‌روند و هر وقت مواجه با گاومیرى شده‌اند تمام گاوها از بین می‌روند این کشاورز چقدر مگر قدرت دارد که در مقابل این عوامل بتواند ایستادگى بکند این است اساس فقر و بدبختى اینها و من تقاضا دارم مخصوصاً از دولت که مسائل کشاورزى را مخصوصاً مورد توجه خاص قرار بدهد و از اعتباراتى که هست براى توسعه امور کشاورزى استفاده بشود (صحیح است) موضوع دیگرى که می‌خواستم عرض کنم راجع به استفاده و به کار انداختن سرمایه‌های اختصاصى است این فکر که همه کارها به وسیله دولت انجام بشود من فکر می‌کنم که صحیح نیست خیلى از کارهاى اقتصادى را مردم خودشان به بهترین وجهى می‌توانند انجام بدهند و یکى از رموز موفقیت ممالک مترقى اینست که دینارى از سرمایه‌های خصوصى معطل و عامل و باطل نمی‌ماند به صورت سهام در شرکت‌ها و مؤسسات تولیدى و اقتصادى به نفع جامعه و بنفع خودشان وارد کار و فعالیت می‌کنند مع‌التاسف این فکر آنطوری که باید در مملکت ما تشویق و ترغیب نشده است یعنى آن همکارى و معاضدت و اعتماد در مملکت ما فراهم نشده و این کار باید عملى شود و سرمایه‌های خصوصى هم در طریق بهبهود وضع مردم و بهبود وضع اقتصادى و اجتماعى ما به کار افتد و خودشان هم نفع ببرند زیرا زمینه فعالیت در مملکت ما براى این سرمایه‌ها خیلى زیاد است بنده مثال می‌زنم در بروجرد خودمان که حوزه انتخابیه بنده است قبلاً برق نداشتند تشریفات استفاده از مساعدت دولت هم که آقایان استحضار دارند چطور است خود آقایان جمع شدند یک شرکت برق تشکیل دادند و امروز برق بروجرد یک شرکت سهامى است بدون دینارى استفاده از بودجه دولت یک برقى است از برق تهران هم بهتر است و شب و روز روشن می‌شود و حال اینکه همین برق در تهران بنده در یوسف‌آباد سکونت دارم خیلى از آقایان هم آنجا سکونت دارند جناب آقاى دکتر پیرنیا هم آنجا تشریف دارند یک سال است سازمان برنامه بانک ساختمانى وعده می‌دهد که برق یوسف‌آباد درست می‌شود یک سال است می‌گویند یک ماه دیگر درست بکنیم که این یک ماه‌ها کى تمام می‌شود منظورم اینست که در بیشتر کارهاى اقتصادى که مردم خودشان حاضر شده‌اند و همکارى داشته‌اند و اعتماد هم داشته‌اند موفقیت حاصل کرده‌اند این بود خلاصه عرایض بنده و پیش از این مزاحم آقایان نمی‌شوم (احسنت)

نایب‌رئیس - آقاى دولت‌آبادى

دولت‌آبادى - دیروز قریب صد نفر از نمایندگان مجلس شورای ملی افتخار شرفیابى داشتند فرمایشات متین و با ارزش و بانات ارجمند شاهنشاه که نمودارى از قلب پرعاطفت یک پدربزرگ براى ملت ایران بود مرا تشویق کرد که امروز چند کلمه‌ای در اطراف مجلس دیروز صحبت بکنم‏.

(خرازى - بسیار صحیح است) چرا؟ براى اینکه متأسفانه آنچه از جلسه دیروز در جراید منعکس بود بسیار ناقص بود و علت نقص هم این بود که فرمایشات ملوکانه و نصایحى که فرمودند و اصلاحاتى که شده بود و الطاف عالیه‌ای که براى سعادت ملت ایران داشتند منعکس نبود.

(دکتر دادفر - چون آنجا وسایل تندنویسى نبود) آنچه اعلیحضرت همایونى براى ارشاد و راهنمایی ملت ایران فرمودند براى تشویق خدمتگذاران و ادامه خدمت بود و آن روح قبول و پذیرش مطالبى که ما خدمتشان عرض کردیم نشان دادند من در جراید نخواندم در صورتى که همان‌طوری که حضوراً یعنى در محضر مبارک ایشان و با حضور آقایان نمایندگان عرض کردم این جلسات تشریفاتى نبود و نیست این جلسه ایست که شاه عالیقدر محبوب معظم مملکت ما مثل پدرى می‌نشیند و به ما نمایندگان مجلس اجازه می‌دهند که مطالب خودمان را مطالب اصولى و اساسى خودمان را در اطراف مصالح مملکت معرض ایشان برسانیم و از آن براى بهبود اوضاع استمداد کنیم و از اوضاع و احوال مملکت که خاطر خطیر ایشان از جزئیاتش واقف است ما هم شمه‌ای گفته باشیم (صحیح است) آنچه دیروز بنده به عرض ایشان رساندم و مورد توجه و تأیید صریح شاهنشاه قرار گرفت پیشنهاداتى بود من ندیدم که هیچ کجا منعکس شده باشد این عرایض بنده که یک عنصر کوچک این اجتماع شما نمایندگان هستم و یک فرد خدمتگذار نیست به مملکت و شاهنشاه خودم را می‌دانم و امتحان هم داده‌ام من ندیدم جایی منعکس شده باشد من آرزو داشتم که آنچه دیروز شاهنشاه معظم ما فرمودند و آن روح صمیمیتى که براى اصغاء مطالب ما از شخص ایشان نمودار و ساطع بود آن‌طور منعکس بشود که در مملکت ما از ماکو گرفته تا بندر معشور و از بندر معشور گرفته تا بندر بوشهر و از آنجا تا چاه‌بهار و از آنجا تا باجگیران و خراسان و دشت گرگان که حدود تقریبى است چنان مردم را امیدوار به زندگى که پاشوند حرکت کنند (صحیح است) نه اینکه بازهم در شاهواری که از کلام شاهنشاه ریخت و بایستى ملت ایران از او متمتع بشود در لفافه‌های عبارات ناقصى مانده باشد آقایان روزنامه‌نگاران که بدون تردید رکن چهارم مشروطیت هستند خدمات با ارزشى به ملت ایران و مملکت کرده‌اند بایستى متوجه الاهم فالاهم وتشخیص الزم از لازم بشوند ببینند که مقصود شاهنشاه از صرف دو ساعت و نیم وقت و پذیرفتن نمایندگان مجلس چه بوده است و چه هدفى در مقابل این عمل داشته‌اند مقصود این بوده است که مردم مملکت در اقصى نقاط از این مطالب مطلع بشوند که یک فردى به نام شاه آن هم شاهى آزاده و خیرخواه چنانکه من مکرر گفتم و همه ملت ایران می‌داند که بزرگ‌ترین خیرخواه مردم شخص شاه است (صحیح است) یعنى مردى که از اوان جوانى وارد زندگى پردغدغه و تشویش شده ست و با کمال بردبارى و حلم و سلامت کشتى ما را از ورطه‌های هولناکى نجات داده است و به قیمت جان خودش این ناخدایی را کرده است (صحیح است)

و اما ملت ایران عبارت از مردمى است که اکثریت این جامعه را تشکیل می‌دهند و اطلاق کلمه جامعه به آنها می‌شود نجیب‌ترین و شریف‌ترین حمول‌ترین و بردبارترین ملل جهان است (صحیح است) هیچ کس اینقدر پایدارى نکرده است هیچ کس با تحمل زحمت اینقدر پایدارى نکرده است هیچکس اینقدر محرومیت نکشیده است این خاصیت این ملت است در اوصاف شاه ایران آنچه که لازم

+++

 بود گفتم و باز تکرار می‌کنم شاه فردى است خیرخواه آزاده آسایش ملت را بر آسایش خود ترجیح می‌دهد در رشد و معرفى این مملکت به دنیاى خارج جان فشانى کرده است این هم خصوصیت اوست در میان این دو هدف در میان این دو وجود و موجود دو دسته دیگر هستند یکى ما نمایندگان مجلسین که وظیفه قانونگذارى را داریم به نمایندگى آن ملتى که واجد آن همه خصال و صفات است یکى هم دولت‌‌هاست که مأمور اجراى مصوبات ما و انجام حسن‌نیت شاهنشاه است این دو نیرو فى‌المثل بایستى قماشى را ببافند و ارائه بدهند خاصل کارشان را اگر در تاروپود این اختلافى بود آن قماش بافته نمی‌شود اگر که پود این نسج هستیم و پود ثابتش هستیم و دولت‌‌ها تار موقت آن هستند با هم همکارى نکنیم و احیاناً یکى از این رشته‌ها پاره باشد آن قماشى نیست که بشود بتن آدمى پوشاند بنابراین ملت ایران انتظار دارد که حسن نیت شاهنشاه که طراح بناى زندگى ماست به دست ما جامه عمل بپوشد و صورت قانون پیدا کند و به دست دولت‌‌ها اجراء شوند نه دولت‌‌ها بر ما مزیتى دارند بلکه افتخار اجراى نیت شاهنشاه و مصوبات مجلس را دارند نه ما بر دولت‌‌ها رجحانى داریم بلکه برادرانى هستیم اگر راست بگوئیم و بخواهیم خدمت کنیم برادرانى هستیم که باید صمیمانه خدمت بکنیم هیچ کس حق تجاوز ندارد (صحیح است)

خدمتگذارى وظیفه ماست به مملکت شاه خدمتگذارى به شاه خدمت به مملکت است و در این تردیدى نیست (صحیح است) دیروز پیشنهاداتى که به حضور اعلیحضرت همایون شاهنشاهى شد و عرایضى که به عرض اعلیحضرت همایونى رسید که نسبت به عرایض این بنده قاصر توجه مخصوصى فرمودند من پیشنهاد کردم که براى این جلسات شرفیابى وکلاء برنامه‌ای اجازه بفرمایند تنظیم بشود که هر یک از نمایندگان مطالب خودش را در اصول کارهاى مملکت و حوزه‌های انتخابیه خودش به عرض برساند و اگر مورد توجه قرار گرفت امر شاه که امروز خوشبختانه مؤثرترین عامل در اصلاح مملکت است صادر بشود (صحیح است) چون نشر این مطالب دیروز انجام نشد و آن مطالب به طوری که دلخواه من بود به اطلاع افراد و آحاد دور افتاده مملکت نرسید که بدانند شاه آنها و منتخبین آنها با افتخار در خدمتشان حاضرند من آمدم پشت تریبون این مطالب را بگویم دیروز به عرض اعلیحضرت همایونى رساندم آقایان شاهد و ناظر بودند عرایض مرا شنیدند که در این مملکت نارضایی‌ها اگر تا سال گذشته از بیکارى بود خوشبختانه امروز کسى از بیکارى گله ندارد بلکه از بیکار کیست بنابراین آنهایی که بیشتر اظهار نارضایی می‌کنند از بیکارگى و مفتخورى است هر کس مدعى است کار مى‌کند فردا صبح بیاید من کارش می‌دهم کمر ببندید بیائید جلو امروز ترس از بی‌حالى و رکود و سستى و ضعف و رخوت است می‌خواهیم نان بخوریم و نرویم دنبال کار زراعت زراعت ما آنطورى معوق مانده باشد که ما مایحتاج خودمان را بتوانیم تأمین کنیم کدام رعیتى است در سراسر این مملکت کار بکند و متمتع نشود (صحیح است)

هر کس کار می‌کند متمتع می‌شود البته نقایصى هم هست که باید رفع بشود راجع به سازمان برنامه از حضور مبارکشان استدعا کردم که سازمان برنامه که امروز مورد بحث شدید است و احیاناً عیب جویان از آن عیب‌جویی می‌کنند و من در صف آنها نیستم حق این است که سازمان مطالعاتى و تدارکاتى آن در مرکز باشد ولى قواى اجرائیش توزیع بشود در استان‌ها و مردم مملکت را به همکارى دعوت بکنند تا مردم مملکت این کارها را از خودشان بدانند و همکارى را یاد بگیرند راه همکارى اجتماعى را باید به مردم آموخت و چون امروز ما نتوانسته‌ایم به شایستگى از فضائل فردى و اجتماعى‌مان به نفع اجتماع استفاده بکنیم چاره‌ای نداریم جز آنکه همان عناصر را بیاوریم ولو کم باشند در شرکت‌ها و در فعالیت‌های جزء و کل جلب بکنیم کما اینکه صحبت از حزب شد و اقداماتى هم در این زمینه صورت گرفت مطلب دیگر راجع به کار لوله‌کشی است بنده عرض کردم جا دارد توجه به کار لوله‌کشی براى تمام مملکت بشود براى اینکه همه آب خوب می‌خواهند معنا ندارد که مردم تهران موفق بشوند به این کار و مردم دور افتاده بی‌نصیب باشند و راه‌حلش هم خیلى آسان است با شرکت‌های خارجى که امروز بحمدالله ما در خارج به همت و ارشاد شاه بسیار صورت آبرومندى داریم شرکت‌هاى خارجى بیایند لوله‌کشی سرتاسر مملکت را انجام بدهند و تدریجاً هم پولشان‌ را بگیرند و آب خوب براى همه باشد مطالب دیگرى آنجا گفته شد که بد نیست باز گفته شود من عرض کردم که ما در دستگاه فرهنگمان و راه‌سازى و بهداشت موفقیت‌هایی پیدا کرده‌ایم چرا نباید اینها را گفت اینها را باید گفت در مقابل اشخاصی که روح یأس و بدبینى را در مردم تقویت می‌کنند اینها را باید به مردم نشان داد که این کارها شده است (صحیح است)

(خرازى - راجع به نان هم بفرمایید) راجع به نان هم عرض کردم که گندم فراوان است ولى بدبختانه آن چیزی که مردم می‌خورند هم نان خوب نیست و هم گرانست مشکلاتش هم مورد توجه ایشان بود و ایشان امر فرمودند که باید رفع شود به مردم باید گفت به حقوقشان قانع باشند و تجاوز نکنند به حقوق مردم این حرف نشد در میدان یک جنسى می‌خرند به پنج ریال و در خیابان استامبول همان جنس را به سه تومان می‌فروشند و این لجاج و عنادى که از طرف کاسب می‌شود باید از طرف دولت جلوگیرى شود دولت حاضر مورد اعتماد مجلس و مورد تأیید مجلس است و دولت منتخب شاه است و معتمد مجلس باید باشد و هست باید از راه خدمت این تأیید و اعتماد را زیادتر کند کسى حرفى ندارد ما چه هدفى داریم؟ ما هدفمان این است که آرزوهاى ملت ایران را بگوئیم، ما هدفمان این است که قدمى به جانب مصلحت ملت ایران برداریم، هر کس در این‌باره قدمى برداشته مورد تأیید مجلس است، مطلب دیگرى که در پایان عرایضم گفتم عرض کردم قوانین گاه از مفاد و منطوق خودش خارج می‌شود.

نایب‌رئیس – از این ساعت از بقیه وقت جناب آقاى اردلان استفاده می‌فرمائید.

دولت‌آبادى - ما قانون می‌گذرانیم به نام قانون اراضى موات بلاشک افرادی که تجاوز به حقوق عمومى کرده‌اند باید از آنها گرفت و از حلقومشان در آورد و آن بی‌عدالتى که شده جبران کرد ولى محیط و شعاع این قانون هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهد خانه‌ها و اراضى احیاء شده مردم را کسى بهش اعتراض کند این حرف یعنى چه کجاى قانون اجازه داده؟ هیچ‌وقت قانون اجازه نداده باید قدر و ارزش فعالیت و کوشش مردم را در نظر گرفت اگر فعالیت در این اراضى نشده بود همین بود که از اول خلقت عالم تا حالا بوده است در اثر کوشش افراد و رنج افراد این اراضى احیاء شده آنکه بی‌جا گرفته است جلویش را باید گرفت ولى هیچ‌وقت اجازه نداده است قانون که جلوى آنهایی که احیاء کرده‌اند گرفته شود و اعتراض شود چند روز پیش دو نفر جلوى مجلس جلوى بنده را گرفتند و گفتند که ما 500 متر زمین داریم و احیاء کرده‌ایم و تا سه پشت دردست ما است و پریروز اعتراض کرده‌اند اگر بخواهند که جلوى فعالیت یک مشت مردم را بگیرند این خیانت است و ابداً خدمت نیست به هر حال بنده این مطالب را لازم بود اینجا عرض کنم و باز هم می‌خواهم مطالب خود را به اینجا برسانم که آنچه هست از قامت ناساز بد اندام ماست ورنه تشریف تو بر بالاى کس کوتاه نیست شاه مملکت چنانچه دیروز دیدیم منتظر است که شما‌ها نقشه‌های اصلاحى و مطالب اساسیتان را به عرض ایشان برسانید و از او بخواهید که تقویت کند بدون تردید از پشت این تریبون می‌گویم که تمام ملت ایران بدانند و مطمئن باشند که اگر ناله‌ای بکنند ناله آنها مستقیماً به گوش شاه می‌رسد (صحیح است)

این همه اظهار یأس نکنند تحت تأثیر و تحریک یأس‌آمیز خائنین نروند و پاسخى ندهند و بدانند که در یک زندگى نویی قدم می‌گذارند همان‌طوری که ما زندگى نو می‌خواهیم اتومبیل و طیاره سوار می‌شویم باید خودمان را براى این زندگى نوین آماده کنیم (صحیح است) و به این زندگى نو بدون تردید بدون قبول محرومیت و فداکارى موفق نخواهیم شد ماها باید خودمان را پیشرو قبول محرومیت براى موفقیت ملت قرار بدهیم اگر با این نظر قدم برداریم شاه طرفدار حرف حسابى فرد فرد ماست ملت ایران یک یک شماها را دوست دارد و به نام خدمتگذار از شما تقدیر می‌کند کوشش کنید این ریشه‌های یأس و حرمان و خمودى را از دل ملت ایران در آورید کوشش کنید ملت ایران بیدار شود و مفهوم حیات را بفهمد من یک پیشنهاد می‌کنم از امروز هر کس با شما مواجه شد و دم از یأس زد از او دلجویی کنید به او بگوئید تو از چه مأیوس هستى اگر مرد کار هستى اگر شریک تمتع از آب و هوا و منابع این مملکت هستى چرا گله‌دارى اگر محروم است در دفع محرومیت او کمک کنید و اگر همین مبارزات را شروع کنیم می‌توانیم قدم مؤثرى در بهبود اوضاع مملکت برداریم به هر حال من نمی‌خواهم زیاد وقت آقایان را بگیرم زیاد هم گرفتم اما آنچه که گفتم خدا را شاهد می‌گیرم اداى وظیفه بود و لازم بود و هر کس از شما می‌گفت من مستمع او بودم بهبود اوضاع ما فرع حقیقت و صداقت و ثبات در کار است اهانت و تحقیر از حقیقت مردى و مردانگى که در نهاد افراد این مملکت بوده است و در پرتو آن رشد کرده‌اند دور است (صحیح است)

در پایان عرایضم یک نامه ایست از کارمندان خدمتگذاران دولت در اصفهان که صاحب هزار امضاء است از وضع بد خودشان و بی‌عدالتى و تبعیض که در کارمندان دولت است و ما هم اقرار می‌کنیم و چاره‌جویی نمی‌کنیم گله مند هستند تقدیم می‌کنم بمقام ریاست و انتظار دارم دولت هر چه زودتر رفع این تبعیض را از کارمندان دولت بکند (صحیح است احسنت).

3- تقدیم لایحه توافق مالیاتى به قید یک فوریت به وسیله آقاى وزیر دارایی

نایب‌رئیس – نطق‌هاى قبل از دستور تمام شد وارد دستور می‌شویم آقاى وزیر دارایی‏

وزیر دارایی (ناصر) – به استحضار آقایان نمایندگان محترم می‌رسانم که در چند سال اخیر به علت تراکم فراوان پرونده‌های مالیاتى که قسمت عمده‌ای مربوط به پیشه‌وران و اشخاص مؤدیانى است که مالیات‌های مختصرى می‌دهند کارهاى جارى وزارت دارایی متراکم شده و به کار جارى نمی‌رسند یعنى وقتى که بنا باشد

+++

 که چندین هزار پرونده معوقه از سال 1330 به این طرف باشد به کارهاى جارى نمی‌رسند براى این منظور و براى رفع این اشکال یک لایحه‌ای تنظیم شده براى توافق با این طبقات به صورت فردى و یا دسته جمعى که با تصویب مجلس محترم شورای ملی به جریان بگذاریم و با قید یک فوریت تقدیم می‌شود.

نایب‌رئیس - تقاضاى یک فوریت شده لذا قرائت می‌شود و بعد وارد مذاکره در باب فوریت می‌شویم

(به شرح زیر قرائت شد)

ریاست محترم مجلس شوراى ملى

به طوری که خاطر نمایندگان محترم مستحضر است یکى از مشکلات عمده که در وصول مالیات‌های مستقیم وجود دارد طولانى بودن تشریفات رسیدگى و تشخیص مالیات‌ها می‌باشد که با وسائل ادارى موجود و حل این مشکل دشوار می‌باشد و در نتیجه به پرونده‌های زیادى اعم از مالیات بردرآمد و مالیات مستغلات در سراسر کشور خاصه از سال‌های 1330 به بعد معوق مانده است تدابیرى که در سنوات اخیر براى رفع این مشکل شده به نتیجه مطلوب نرسیده است با مطالعاتى که به عمل آمده مسلم گردیده حل و فصل سریع پرونده‌های مذکور که لااقل بتوان از اضافه شدن سالیانه تعداد این قبیل پرونده‌ها جلوگیرى نمود و با مقررات فعلى امکان‌پذیر نخواهد بود لازم است به عرض نمایندگان محترم برساند اکثر پرونده‌های مورد بحث مربوط به مودیان طبقات پائین و بیشه‌وران جزء می‌باشد که از لحاظ مبلغ چندان قابل توجه نیست اما از نظر مقدار قوایی که باید صرف تشریفات ختم آن گردد موضوع کاملاً قابل ملاحظه است و بدون تردید اگر مابقى اتخاذ شود که نیروى دستگاه مصروف وصول مالیات‌های جارى بشود و مالیات هر سال مؤدیان در همان سال تشخیص و وصول گردد هم مالیات‌ها به موقع عاید خزانه دولت خواهد گردید و هم از تراکم مالیات سنوات مؤدیان و سنگین شدن بدهى آنها جلوگیرى خواهد شد. براى خاتمه دادن به این وضع و اتخاذ طریقى که امکان حاصل شود در اسرع اوقات حساب گذشته مؤدیان مالیاتى واریخت گردد. ماده واحده زیر تقدیم و تقاضاى تصویب آن را دارد به طوری که آقایان نمایندگان محترم ملاحظه می‌فرمایند در ماده واحده پیشنهادى علاوه از طریق موجود سه طریقه جدید که ذیلاً عرض می‌شود پیش‌بینی گردیده است:

1- توافق فردى.

2- توافق دسته جمعى.

3- قطعى بودن آراء کمیسیون‌هاى بدوى در صورتی که متناسب با پیشینه مالیاتى مؤدیان باشد.

ضمناً در ماده واحده پیشنهادى بخشودگى مالیات املاک مزروعى خورده مالکین هم ذکر گردیده است در این مورد خاطر آقایان نمایندگان محترم مسبوق است که به علت حذف بخشودگى مالیات املاک مزروعى خرده مالکین در قانون مصوب فروردین ماه 1335 شکایات زیادى از تمام نقاط کشور و اصل و بالاخره منجر به رسیدگى و اظهارنظر کمیسیون عرایض مجلس شوراى ملى دایر بعدم وصول مالیات خرده مالکین گردید و از طرف وزارت دارایی هم دستور موقوف‌المطالبه گذاردن مالیات خرده مالکین که درآمد سالیانه آنها نقداً و جنساً از 24000 ریال تجاوز ننماید صادر گردیده است. امید است با تصویب ماده واحده پیشنهادى بتوان به نحو عادلانه و شایسته‌ای اختلافات مالیاتى معوقه چند ساله را با مؤدیان حل و فصل و در عین حال که مالیات‌هاى معوقه وصول می‌شود رضایت مؤدیان نیز جلب و وضعى ایجاد گردد که هم مردم عادت نمایند مالیات هر سال را در همان سال بپردازند و هم امکان وصول مالیات جارى فراهم گردد:

ماه واحده:

الف) به وزارت دارایی اجازه داده می‌شود اختلافات مالیاتى تا آخر سال 1336 مشمولین قانون مالیات بردرآمد و مستغلات و املاک مزروعى را از طریف توافق فردى یا دسته جمعى با مؤدیان حل و فصل نماید. این توافق براى طرفین قطعى و لازم‌الاجرا است و چنانچه مؤدیان مالیات مورد توافق را ظرف یک ماه از تاریخ توافق پرداخت نمایند از جریمه و زیان دیر کرد بخشوده می‌باشند.

تبصره 1 - مقصود از توافق دسته جمعى تصمیماتى است که از طرف وزارت دارایی نسبت به مالیات دسته‌ای از مؤدیان براساس پیشینه مالیاتى اتخاذ و مبناى واریز مالیات اعلام می‌شود و مؤدیانی که از تاریخ انتشار تصمیم وزارت دارایی منتهى تا چهار ماه مالیات خود را بر آن اساس واریز نمایند حساب مالیاتى آنها مختومه تلقى می‌گردد.

تبصره 2 - توافق در مواردى هم که هنوز پیش آگهى صادر نگردیده مجاز و مؤثر می‌باشد.

تبصره 3 - پیش آگهى‌های قطعى شده قبل از تصویب این قانون نسبت به آن قسمت مالیات که هنوز پرداخت نگردیده و مورد قبول مؤدى نباشد جزو موار اختلاف محسوب می‌شود. به هر حال مؤدیانى که بدهى خود را تقسیط نموده‌اند مشمول این تبصره نمی‌باشند.

ب) آراء کمیسیون‌هاى بدوى چنانچه برابر آخرین مالیات قطعى شده مؤدى به اضافه بیست و پنج درصد آن باشد براى طرفین قطعى است و در صورتى که کمتر باشد اداره دارایی و هرگاه بیشتر باشد مؤدى می‌تواند در ظرف سى روز از تاریخ ابلاغ واخواهى و به کمیسیون تجدیدنظر مراجعه نماید.

ج) بند (د) ماده دوم قانون مالیات بردرآمد مصوب فروردین ماه سال 1335 به شرح زیر اصلاح می‌شود:

بند د) خرده مالکینى که مجموع درآمد مالکانه سالیانه آنها نقداً و جنساً از بیست و چهار هزار ریال تجاوز نکند از پرداخت مالیات معاف خواهند بود و این معافیت نسبت به بقایاى مالیات‌هاى 1335 و 1336 خرده مالکین لازم‌الاجرا است و نیز زارعین بابت سهم زارعانه‌ای که عاید آنها می‌شود کماکان از پرداخت مالیات بخشوده می‌باشند. نخست‌وزیر وزیر دارایی‏

نایب‌رئیس - فوریت مطرح است آقاى مشایخى.‏

مشایخى - موافقم.

نایب‌رئیس - آقاى بزرگ ابراهیمى مخالفید بفرمایید.

بزرگ ابراهیمی - یکى از مسائل مهمى که واقعاً وظیفه وکیل است که در مقابل دولت مواظب باشد مسئله مالیات است مالیات از ملت گرفته می‌شود و ملت هم امیدوار است که ما بتوانیم از او دفاع کنیم البته این را مخالفت با دولت تلقى نکنید نبایستى موضوع مالیات را اینطور کمپلی که آورد و گفت با فوریت تصویب کنید اصولاً طرز وصول مالیات مملکت ما واقعاً مسخره است بنده اشخاصى را سراغ دارم در این مملکت که در سال میلیون‌ها تومان استفاده دارند و اسمشان بقال است و آورده‌اند چسبانده‌اند به مالیات صنفى و سالى پنجاه هزار حلب پنیر از عشایر آذربایجان می‌چاید و می‌آورد اینجا و چند میلیون تومان استفاده میبرد و آن وقت می‌گویند این آقا بقال است و جزء صنف است و 700 تومان هم مالیات نمی‌دهد این واقعاً مسخره است (صحیح است)

حالا ما بیائیم براى خاطر اینکه جناب آقاى ناصر وزیر دارایی که مورد احترام همه هستند و خیلى هم به ایشان ارادت داریم یک چنین لایحه‌ای را به این پیچ و تابى که دارد با فوریت تلقى بکنیم به عقیده بنده بد سنتى است فوریت در لوایح مال یک کارهاى فورى و فوتى و آنى است که مملکت دچار مضیقه‌ای باشد که مجبور باشد دولت تقاضاى فوریت بکند این چه منظورى است که مابگویئم همه چیز فورى است مالیات هم فورى نظام وظیفه فورى این را بنده مخالفم و اجازه بفرمایید که فوریتش پس گرفته شود و برود به کمیسیون. ابتهاج یک فوریت دارد باز هم به کمیسیون می‌رود.

نایب‌رئیس - وزیر دارایی

وزیر دارایی - جناب آقاى بزرگ ابراهیمى شاید برایشان سوء‌تفاهم شده باشد این لایحه با یک فوریت تقدیم شده به مجلس و به کمیسیون هم می‌رود و در آنجا از نظریات صائب آقایان استفاده خواهد شد و براى بنده و دولت کاملاً مسلم است که مجلس شورای ملی منظورش آسایش مردم و راهنمایی دولت است و ما چون می‌دانستیم منظور آقایان رفع شکایت مردم است و ضمناً ما را هم راهنمایی می‌کنید که کارمان تسریع شود این لایحه تقدیم شده اجازه بفرمایید که یک فوریت تصویب شود و برود به کمیسیون و آقایان نظریات خودشان را در کمیسیون بفرمایند (صحیح است)

نایب‌رئیس - آقاى مشایخى‏

مشایخى - به طوری که در مقدمه این لایحه نوشته شده و به استحضار آقایان رسید یکى از مشکلات مهم پیشکارى تهران مربوط به مؤدیان خرده پاست و پولی که از این حیث عاید خزانه خواهد شد بسیار ناچیز است در صورتی که تمام تشریفات وصول مالیات براى این طبقه عیناً همان تشریفاتى است که براى مؤدیان بزرگ بایستى اعمال شود مردم از کارشان باز می‌مانند و بیکار می‌شوند و دائماً باید درآمد و شد باشند و به کمیسیون‌هاى مالیاتى مراجعه کنند و براساس قرائن و امارات بایستى کارشان تشخیص شود که بتوانند شاید خلاف قرائن و امارات را ثابت بکنند به قدرى مشکلات هست که واقعاً قسمت مهم وقت مؤدیان مالیاتى که بایستى مصرف امرار معاش آنها بشود مصرف این کار می‌شود این مطلب همیشه مورد بحث بوده که باید یک راه‌حلى پیدا کرد که این طبقه از مؤدیان در مخارج مملکت شرکت کنند ولى مزاحمت‌ها و رفت و آمدهایی که براى مالیات هست دامنگیر اینها نشود موضوع توافق با مؤدیان مالیاتى سوابقى دارد در بدو اجراى قانون مالیات بردرآمد هم قانون توافق بوده است به مرور فکر مالیات مقطوع سبب شد که به موضوع توافق در قانون اخیر توجهى نشد و از بین رفت در صورتی که وقتى که مالیات‌ها براساس قرائن و امارات باشد باید حتى کدخدا منشى و سوابق هم به ضمیمه او باشد اگر قرائن و امارات نباشد مستند به مدارک و دفاتر باشد توافق معنى ندارد باید روى رقم درآمد واقعى مالیات پرداخته بشود اما چون این قرائن قطعى نیست لذا لازمه آن این است که حق سازش داشته باشد بنده معتقدم که این لایحه کمک مؤثرى به طبقه خورده‌ها می‌کند و زحمتى که براى آنها و دستگاه هست از بین می‌رود و بسیار لایحه خوبى است بسیارى از پرونده‌ها را می‌توانند حل و فصل کنند و زحمتى که براى مؤدیان مالیاتى هست از بین خواهد رفت راجع به رفتن به کمیسیون نسبت به این لایحه تقاضاى یک فوریت شده است اگر چنانچه در بعضى لوایح مالیاتى به تقاضاى یک فوریت در مجلس بحث شده است و در مجلس مطرح شده این از آن لوایح نیست حتماً به کمیسیون

+++

خواهد رفت اعضاى کمیسیون دقت‌هاى لازم را خواهند کرد و نمایندگان محترم نظریات خودشان را خواهند گفت وسعى می‌شود که این لایحه جامع الاطراف باشد و به مجلس تقدیم شود در هر صورت بنده با دلائلى که عرض کردم با فوریت موافقم.

نایب‌رئیس - بسیارى از آقایان تقاضا کرده‌اند که در فوریت صحبت کنند ولى در فوریت بیش از یک موافق و یک مخالف آن هم پنج دقیقه نمی‌توانند صحبت کنند لذا اعلام رأى می‌شود آقایانی که با یک فوریت لایحه موافقند قیام بفرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد. به کمیسیون ارجاع می‌شود.

5- شور اول گزارش کمیسیون امور خارجه راجع به قرارداد کمیساران سرحدى بین دولتین ایران و افغانستان

نایب‌رئیس - گزارش کمیسیون امور خارجه راجع به قرارداد کمیساران سرحدى (مرزبانان) بین دولتین ایران و افغانستان مطرح است قرائت می‌شود (به شرح زیر قرائت شد) گزارش از کمیسیون امور خارجه به مجلس شوراى ملى لایحه ارسالى از مجلس سنا مربوط به قرارداد کمیساران سرحدى (مرزبانان) بین دولت شاهنشاهى ایران و دولت پادشى افغانستان در کمیسیون امور خارجه مطرح با توضیحاتى که آقاى وزیر امور خارجه مطرح با توضیحاتى که آقاى وزیر امور خارجه دادند قرارداد مزبور ضمن ماده واحده ارسالى از مجلس سنا به شرح ذیل تصویب و اینک گزارش آن را براى تصویب مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. ماده واحده قرارداد کمیساران سرحدى (مرزبانان) بین دولت شاهنشاهى ایران و دولت پادشاهى افغانستان را که مشتمل بر یک مقدمه و پانزده ماده می‌باشد و در تاریخ 5 تیر ماه 1335 در کابل به امضاء نمایندگان مختار دولتین رسیده است تصویب می‌نماید. از طرف مخبر کمیسیون امور خارجه امید سالار

نایب‌رئیس - آقاى دکتر بینا این لایحه ایست که وزارت امور خارجه براى همسایه نزدیک ما افغانستان به مجلس داده و براى کمیساران سرحدى است‏.

(صدرزاده - هیرمند چه شد) در تمام مراحل ما نسبت به ملت افغانستان حسن نیت داشته و همیشه ملت افعانستان را از خودمان می‌دانیم و خودمان را هم از آنها می‌دانیم و میان این دوست جدایی نمی‌دانیم جاى بسیار بسیار تأسف است و جاى نهایت تعجب است که وزارت خارجه و مأمورین دولت تاکنون موفق نگردیده‌اند نسبت به تقسیم آب هیرمند با افغانستان راه حلى پیدا بکنند که یک قسمت بزرگى از مملکت ما یعنى سیستان که با آب هیرمند آبیارى می‌شد استفاده بکنند (صحیح است)

افراد این مملکت دارند از بى‌آبى و بى‌نانى می‌میرند ما به افغان‌ها کمک می‌کنیم و تمام مساعدت‌ها را می‌کنیم و آنها را از خودمان می‌دانیم و آنها قدمی به طرف ما برنمی‌دارند من از وزارت خارجه می‌خواهم در این قسمت اقدامى بکند و مملکت را از این مضیقه نجات بدهد و ما را مجبور نکند در پشت این تریبون بیش از اینها انتظار داریم و افغانستان را از خودمان می‌دانیم برادر با برادر نباید چنین رفتار کند (صحیح است احسنت).

نایب‌رئیس - چون درخواست دیگرى براى بحث در این موضوع نشده است لذا رأى می‌گیریم براى ورود در ماده اعلام رأى می‌شود.

دکتر بینا - جناب آقاى وزیر خارجه اگر جوابى دارند بفرمایند بنده صحبت کردم کار مملکت است بفرمایند چه می‌کنند و چه خواهند کرد (صدرزاده - چه می‌خواهند بکنند؟)

نایب‌رئیس - آقاى معاون وزارت خارجه.

مشفق کاظمى (معاون وزارت خارجه) – در اینکه همان‌طور که جناب آقاى دکتر بینا فرمودند موضوع رود هیرمند موجب اختلافى بین دو کشور دوست و هم کیش و برادر شده هیچ کس منکر نیست ولى می‌خواستم عرض کنم که فرمودند دولت و وزارت خارجه اقداماتى نکرده است اقدامات مرتباً ادامه دارد (دکتر بینا - اقدامش چیست) البته حتى از یک سال و نیم قبل یک کمیسیون دائمى هیرمند تأسیس شده است که تمام امور مربوط به هیرمند و افغانستان در آن کمیسیون مورد رسیدگى دقیق واقع می‌شود و مطالعات هم شده است و امیدواریم که بالاخره یک روزى این قضیه به نحوى که رضایت هر دو کشور را تأمین بکند حل شود براى اینکه در هر اصلاحى طرفین حرف‌هایی دارند ولى موضوع آب را هم باید بگویم که در سال‌های اخیر فقط قسمتى از حقابه‌ای را که از سال‌های قدیم داشتیم تأمین کرده‌ایم ولى فعلاً در سال جارى وضعیت آب به آن شدت بد نبوده است امسال به طورى که آقایان استحضار دارند سیل‌هایی آمده در افغانستان ولى بنده فقط می‌توانم عجالتاً به حضور آقایان نمایندگان محترم عرض کنم دولت کمال دقت را دارد و این کمیسیون هم هر هفته تشکیل می‌شود و امیدواریم سفیر جدید افغانستان هم که وارد تهران می‌شود باز بتوانیم مذاکرات را ادامه بدهیم تا به نتیجه برسیم.

نایب‌رئیس - چون اعلام رأى شده است باید رأى گرفت آقایانی که با ورود در ماده واحده موافقت دارند قیام بفرمایند (اکثر برخاستند) تصویب شد. ماده واحده مطرح است آقاى صدرزاده‏

صدرزاده - عرض کنم حضور مبارک آقایان این مسئله عامل زمان یکى از مسائل مملکتى است ما به همه چیز توجه داریم جز به زمان، زمان یک عاملى است می‌گویند سد درودزن ساخته می‌شود ان‌شاءالله در آتیه نزدیک در ده سال یک ملتى از نتایج آن محروم می‌ماند این را بنده من باب مثال عرض کردم (صحیح است) این را باید رعایت کرد سایر کارها هم همینطور یک روزى هم فیمابین ما و کشور همکیش ما افغانستان اختلاف ما در خصوص آب هیرمند تصفیه خواهد شد ولى این کى است؟ آقا چند سال دیگر؟ آیا پنج سال دیگر، از حالا تا آن مدت طولانى که این کار را تصفیه می‌کنید آیا مردم نباید از این آب بهره‌مند شوند به هر حال من قبول دارم که این اختلاف دو طرف دارد و باید حل بشود ولى وزارت خارجه باید دولت افغانستان را متوجه بکند که ملت ایران از این مسئله رنجیده خاطر است (صحیح است) باید بداند و هر چه زودتر بایستى این اختلاف مرتفع بشود تا مردم ایران و مردمى که در آن ناحیه زندگى می‌کنند بتوانند از حقوق طبیعى و قانونى خودشان استفاده بکنند نکته‌ای را که بنده خواستم در اینجا عرض بکنم یکى از همکاران بنده هم تذکر دادند راجع به موضوع تریاک آقایان این هم مطلبى است که دولتى که با ما دوست و همسایه است باید همکارى بکند و هماهنگى بکند ما کار بدى نکرده‌ایم در این مورد ما آمدیم منع کشت تریاک را کردیم یک ضرر بزرگى به ملت ایران وارد آمد براى سلامت جامعه بشریت ما انتظار داریم که همسایگان ما هم در این راه با ما همکارى بکنند از جمله ملت افغانستان (صحیح است)

نایب‌رئیس - آقاى ارباب موافقید بفرمایید. باید عرض کنم که این لایحه راجع به مرزداران است و مربوط به رود هیرمند نیست آقایان در مورد خود صحبت بفرمایند.

ارباب - عرض کنم رود هیرمند جریانش در مرز است چون صحبت از مرز و مرزدارى هست رود هیرمند در مرز واقع است و بنده دیده‌ام موضوعى که بنده را وادار کرد که استدعا کنم بیایم مصدع شوم یک نکته‌ای بین بیانات جناب آقاى معاون وزارت خارجه بود و آن عبارت از این بود که فرمودند این چند سال آب سیستان چندان بد هم نبوده است می‌خواهم عرض کنم که خیلى بد بوده است یک موقع که آب طغیان می‌کند سدهاى خودشان را می‌بندند و تمام آب را به طرف سیستان سرازیر می‌کنند که تمام هستى مردم زیر آب برود اما موقعى که آب مورد احتیاج است موقعى که خشکسالى هست طورى آب بروى مردم بسته می‌شود که الان جمعیت چهارصد هزار نفرى زابل که سیستان باشد رسیده به حدود 120 هزار نفر و اینها متوارى شده‌اند اگر دولت اجازه می‌داد سیستانى‌ها حق خودشان را می‌گرفتند از برادران افغانى (صحیح است) قادر بودند که حق خودشان را بگیرند همیشه برادران افغانى ما مستأصل بودند شکایت می‌کردند دست بدبخت‌ها بسته شد بی‌چاره‌ها متوارى شدند حالا هم می‌گویند چندان بد نبوده است بسیار هم بد بوده است بنده از دولت استدعا می‌کنم با حسن رابطه معنوى که بین دو برادر همکیش هست یک عملیات مجدانه‌ای مبذول بدارند و این یک ننگى است همین دو برادر این را از صفحه تاریخ ایران بشویند و راضى نشوند یک روزى ضررهاى بیشترى ایجاد گردد.

نایب‌رئیس - پیشنهادى رسیده است که قرائت می‌شد

(به شرح زیر قرائت شد)

پیشنهاد می‌کنم لایحه قرارداد کمیساریاى سرحدى بین دولت شاهنشاهى ایران و دولت پادشاهى افغانستان تا تعیین تکلیف حقابه دولت ایران از رود هیرمند مسکوت بماند دکتر حسین پیرنیا.

نایب‌رئیس - آقاى دکتر پیرنیا

دکتر پیرنیا – همکار محترم جناب آقاى صدرزاده راجع به عامل زمان فرمودند ولى یک عامل دیگرى هم که به نظر بنده در این جور جریانات مؤثر است آن گذشت نجابت ذاتى است که غالباً ما در این قبیل مسائل بین‌المللى از خود به منصه ظهور می‌رسانیم و آن ابرام و اصرار و پافشارى و تعیین یک ضرت‌الاجلى، براى اینکه یک منظورى به نتیجه برسد آن را نمی‌گیریم و بعد هى قراردادهاى متعددى با دولتى منعقد کنیم راجع به مسائلى در حالى که آن دولت یک قسمت از اهالى مملکت را از حق حیات محروم کرده است بنده سؤال می‌کنم آقاى معاون وزارت خارجه به چه مناسبت شما می‌روید این قرارداد را امضا می‌کنید در صورتى که آن قرارداد اصلیتان امضا نشده است راجع به سرحدداران کوفت و زهرمار، ده سال بیست سال است مردم سیستان از بى‌آبى دارند از بین می‌روند و شما هى قرارداد امضاء می‌کنید خواهش می‌کنم آقایان نمایندگان این را تصویب نکنند تا این موضوع حل بشود.

نایب‌رئیس - آقاى معاون وزارت خارجه فرمایشى دارید بفرمایید.

مشفق کاظمى (معاون وزارت خارجه) - اولاً بنده باید عرض کنم در جواب بیاناتى که جناب آقاى ارباب مهدى فرمودند بنده عرض نکردم که چندان بد نبوده عرض کردم این یکى دو سال اخیر اولاً آن کمیسیون هیرمند که داریم بنگاه مستقل آبیارى که داریم دائماً مشغول‌

+++

 رسیدگى هستند منتهى به یک مرحله‌ای نرسیده که بتوانم عرض کنم بالاخره کسى در یک موضوعى که با یک دولتى اختلاف پیدا می‌کند باید مجهز باشد که همه حرف‌هایش مستند باشد بنده همچو عرضى نکردم و اما این قسمتى که جناب آقاى دکتر پیرنیا فرمودند این یک قراردادى است که دو طرفه است براى نفع دو کشور است این موضوع همان‌طور که جناب آقاى رئیس هم تذکر فرمودند موضوع هیرمند به جاى خود باید هم حل بشود و ان‌شا‌ءالله هم حل می‌شود اما قرارداد کلانتران مرز مورد استفاده هر دو کشور است منکر این نمی‌توانیم بشویم که ما با افغانستان مرز طولانى داریم و یک وقایعى در آنجا پیش می‌آید.

(طباطبایی - اگر آب نداشته باشد مرز سکنه ندارد) آب به جاى خود درست می‌شود ان‌شا‌ءالله می‌شود ولى کار مرزبانان را به تأخیر انداختن این قرارداد عقب بیندازیم خیال نمی‌کنم به آن کار کمکى بشود (ارباب - تریاک نیاورند) باید کلانتر مرز داشت باید کسانى باشندکه با کلانتر طرف مقابل وارد مذاکره بشوند اینست که بنده خواهش می‌کنم که این موضوع را آقایان نمایندگان با یک موضوع مهمى که امر مهمى است و باید حل شود و امیدواریم با این اقداماتى که می‌شود بجاى خود ان‌شاء‌الله حل بشود مخلوط نکنند و این قرارداد را که در جاى خودش مهم است و مورد علاقه دولت است البته آقایان نمایندگانى هم که توضیح دارند کمک خواهند فرمود که این لایحه به تصویب برسد.

نایب‌رئیس - آقاى بزرگ ابراهیمى با پیشنهاد سکوت مخالفید بفرمایید.

بزرگ ابراهیمى - عرض کنم در مناسبات ممالک پرونده‌ها جدا جدا است آقاى دکتر مسئله کلانتران مرزى و حفظ مناسبات مرزى یک موضوع مهمى است که ما اگر نداشته باشیم هر روز اسباب زحمت زیادى است (دکتر پیرنیا - قرارداد می‌بندند) این کار آسانى نیست معذرت می‌خواهم یک روزى در این مملکت یک اشتباه شده است و آن این بوده است که حکمیت آب هیرمند را به یک مردى داده‌اند که با آنها از نقطه‌نظر سنت هم کیش بوده است یعنى فخرالدین پاشا

(دکتر پیرنیا - حکمیت نداده‌ایم) اگر هم نداده‌ایم آنها این را نقداً براى خودشان وسیله قرار داده‌اند ما بالاخره حق داریم بگوئیم که ملت ایران از این برادر هم‌کیش که در جناح شرقى داراى مملکتى است ناراضى هستیم و مى‌کوشیم که به آنها بفهمانیم که مملکت و ملت ایران یک قسمتش خانه خراب بی‌جهت یک عده از آقایان افغان‌ها است این صحیح است و بنده هم پشت این تریبون اعلام می‌کنم حتى در موقعى که جناب آقاى صدرزاده استاد محترم صحبت می‌فرمودند من تذکر دادم، بدبختى دوم که براى ما تولید کردند موضوع سیل تریاک است به منطقه ایران در صورتى که این موضوع منع کشت تریاک این جلوگیرى از این ابتلاى خانمانسوز یک مسئله بین‌المللى است و آقایان به این مسئله بی‌اعتنا هستند اگر بی‌اعتنا به دنیاى متمدن نباشند تریاک نمی‌کارند و مثل مامنع می‌کنند و اگر بخواهند به کارند سرشان را بخورد، لااقل به ما نمی‌دهند اما موضوع کلانترى مرز یک مسئله‌ای است که آقایانى که در سربازى بوده‌اند وارد هستند، هر روز در مرزهاى مشترک اختلافات مرزى هست اگر کلانترى مرزى نبود، اگر این موضوع را بررسى نکردند، گرفتاری‌هاى بیشترى پیش خواهد آمد هر چه بیشتر بشود بیشتر اسباب زحمت مملکت است بنده معتقدم آقایان با اعتمادى که به دولت دارند مخصوصاً با وضع وزارت خارجه ما که انصافاً خیلى خوب کار می‌کند با سکوت لایحه موافقت نفرمایند این عقیده بنده است.

نایب‌رئیس - رأى می‌گیریم به پیشنهاد سکوت آقایانى که با مسکوت ماندن این لایحه موافقند قیام کنند (عده کمى برخاستند) تصویب نشد.

بنابراین چون دیگر بحثى در ماده نیست براى شور دوم به کمیسیون ارجاع می‌شود.

6- طرح و تصویب یک فوریت و اصل گزارش کمیسیون کشاورزى راجع به اجازه الحاق دولت ایران به پرتگل تحدید تریاک

نایب‌رئیس - لایحه دیگرى مطرح است گزارش است از کمیسیون کشاورزى که خوانده می‌شود

(به شرح زیر خوانده شد)

گزارش از کمیسیون کشاورزى به مجلس شوراى ملى

لایحه شماره 38030 دولت راجع به الحاق دولت ایران به پروتکل تحدید و تنظیم کشت خشخاش و تولید و تجارت بین‌المللى و تجارت عمده و مصرف تریاک که پس از اظهار موافقت مجلس سنا تحت شماره 4672 به مجلس شوراى ملى فرستاده شده و به کمیسیون کشاورزى ارجاع گردیده بود در کمیسیون مطرح و با حضور نمایندگان دولت پس از مذاکراتى ماده واحده مصوب مجلس سنا به شرح ذیل تصویب و اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد:

ماده واحده - پروتکل تحدید و تنظیم کشت خشخاش و تولید تجارت بین‌المللى و تجارت عمده و مصرف تریاک مشتمل بر پنج فصل و 26 ماده که در تاریخ 23 ژوئن 1953 در نیویورک به امضاء رسیده و در تاریخ 24 آذر 1332 (دسامبر 1953) از طرف نماینده دائمى ایران در سازمان ملل متحد امضاء شده تصویب می‌شود.

تبصره- الحاق به این پروتکل به هیچ‌وجه تأثیرى در قانون منع کشت خشخاش مصوبه هفتم آبان ماه 1334 نخواهد داشت مخبر کمیسیون کشاورزى عماد تربتى گزارش از کمیسیون بازرگانى به مجلس شوراى ملى کمیسیون بازرگانى لایحه راجع به الحاق دولت ایران به پروتکل تحدید و تنظیم کشت خشخاش و تولید و تجارت بین‌المللى و تجارت عمده و مصرف تریاک را با حضور نمایندگان دولت مطرح و پس از مذاکرات به ماده واحده مصوب مجلس سنا را تصویب و اینک گزارش کمیسیون کشاورزى را تأیید می‌نماید مخبر کمیسیون بازرگانى عمیدى نورى گزارش از کمیسیون امور خارجه به مجلس شوراى ملى لایحه ارسالى از مجلس سنا راجع به الحاق دولت ایران به پروتکل تحدید و تنظیم کشت خشخاش با حضور آقاى وزیر امور خارجه در کمیسیون امور خارجه مطرح پس از توضیحاتى که آقاى وزیر امور خارجه بیان نمودند با گزارش کمیسیون‌هاى کشاورزى و بازرگانى موافقت شد و اینک گزارش آن را به مجلس شوراى ملى تقدیم می‌دارد از طرف مخبر کمیسیون امور خارجه امیدسالار.

نایب‌رئیس - پیشنهاد فوریت شده است قرائت می‌شود

(به شرح زیر قرائت شد)

مقام محترم ریاست مجلس شوراى ملى

امضاء‌کنندگان زیر پیشنهاد می‌نمائیم لایحه الحاق ایران به پروتکل تحدید و تنظیم کشت خشخاش با قید یک فوریت به تصویب برسد.

دکتر دادفر. مهندس هدایت. مهندس جفرودى. موسوى. مشایخى. کیکاوسى. دکتر محمد شاهکار. مهندس اردبیلى. صدرزاده. پناهى. خرازى. ارباب. فخر طباطبایی. دکتر عدل. صارمى. بهبهانى. بیات ماکو ابتهاج و چند امضاى دیگر

نایب‌رئیس - فوریت مطرح است از طرف چند نفر از آقایان درخواست یک فوریت شده است آقایانى که پیشنهاد داده‌اند توضیحى دارند؟ (اظهارى نشد) اعلام رأى می‌کنم تا اکثریت حاصل شود (پس از چند لحظه اکثریت حاصل شد)

آقایانى که با فوریت این لایحه موافقند قیام فرمایند (اغلب برخاستند)

تصویب شد کلیات مطرح است در کلیات نظرى هست؟

(اظهارى نشد) چون در کلیات نظرى نیست رأى می‌گیریم به ورود در ماده واحده آقایانى که با ورود در ماده واحده موافقند قیام کنند (اغلب برخاستند) تصویب شد. ماده واحده مطرح است مخالفى هست؟ (چند نفر از نمایندگان- ماده را بخوانید) مجدداً قرائت می‌شود. (ماده واحده مجدداً به شرح سابق قرائت شد) چون مخالفى نیست و پیشنهادى هم نرسیده به ماده واحده‌ای که قرائت شد با تبصره ضمیمه آن رأى می‌گیریم آقایانى که موافقند قیام کنند (اغلب برخاستند) تصویب شد. چون یک شورى است و قبلاً به تصویب مجلس سنا رسیده است براى اجرا به دولت ابلاغ خواهد شد.

7- تعیین موقع و دستور جلسه بعد - ختم جلسه

نایب‌رئیس - جلسه آینده روز پنج‌شنبه شانزدهم آبان ماه خواهد بود دستور لوایح جارى و لایحه تعرفه گمرکى و سؤالات خواهد بود.

(مجلس 25 دقیقه قبل از ظهر ختم شد)

نایب‌رئیس مجلس شوراى ملى - عماد تربتى‏

+++

یادداشت ها
Parameter:295192!model&5137 -LayoutId:5137 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(مشروح مذاکرات)