کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اخبار فرهنگی مجلس
0.0 (0)
اخبار فرهنگی مجلس؛
[1398/07/06]

تصویب کلیات طرح تأسیس موزه جنایات آمریکا  

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب کلیات طرح تاسیس موزه جنایات آمریکا در نشست کمیسیون متبوعش خبر داد.

 

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست سه‌شنبه ۲ مهر کمیسیون فرهنگی  مجلس، اظهار کرد: در این نشست ماده ۶۳ دو تبصره آن و ماده ۶۴ به عنوان تبصره سوم ماده ۶۳ لایحه حمایت از مالکیت فکری به تصویب رسید.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در ماده ۶۳ این قانون آمده است که چنانچه حامل‌های شنیداری که برای مقاصد تجاری منتشر شده است یا نسخه تکثیر چنین حاملی به طور مستقیم در پخش رادیو تلویزیونی یا سایر روش‌های ارسال عمومی به کار رود یا برای عموم به اجرا در آید استفاده کننده باید اجرت عادلانه‌ای به تولید کننده حامل شنیداری بپردازد. در واقع این ماده بر مالکیت خالقین آثار شنیداری تاکید دارد.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین در این جلسه کلیات طرح تاسیس موزه جنایات آمریکا به تصویب رسید و مقرر شد در خصوص جزییات از قبیل بار مالی و ضرورت تصویب قانون در این باره در جلسات بعدی کمیسیون تصمیم‌گیری شود.

 

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در هشتم و نهم مهر، به ادامه بررسی طرح‌های تاسیس موزه جنایات آمریکا، جامع جمعیت و تعالی خانواده و لایحه حمایت از مالکیت فکری خواهند پرداخت.

 

نشست‌‌های کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (هشتم و نهم مهرماه ) برگزار خواهد شد.

 

دستورکار این کمیسیون در هفته آینده بدین شرح خواهد بود:

-ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده  

-ادامه بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری

-ادامه بررسی طرح تاسیس موزه جنایات آمریکا

-نشست مشترک با اعضای کمیته فرهنگی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در خصوص قوانین رفع استضعاف و تسهیل کارآفرینی فرهنگی با بهره‌گیری از ظرفیت قوانین(محل تشکیل جلسه کمیسیون تلفیق)

 

گفتنی است کمیته برنامه، بودجه و اصلاح ساختار برای بحث و بررسی پیرامون بودجه و اعتبارات حوزه‌های علمیه، کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان به منظور بررسی طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر حوزه ورزش، کمیته ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری جهت بحث و بررسی پیرامون الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و کمیته فرهنگ، هنر و رسانه نیز تشکیل جلسه خواهند داد.

    بازدید:354
    یادداشت ها
    Parameter:304835!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار