کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اخبار فرهنگی مجلس
0.0 (0)
اخبار فرهنگی مجلس؛
[1398/07/17]

تصویب مواد ارجاعی لایحه حمایت از مالکیت فکری در کمیسیون فرهنگی  

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تصویب مواد ارجاعی و باقی مانده لایحه حمایت از مالکیت فکری در کمیسیون فرهنگی خبر داد.

 

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست روز دوشنبه ۱۵ مهر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در نشست امروز بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار داشت که مواد ارجاعی به کمیسیون به تصویب رسید.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: مواد 66، 67، 70، 104، 108 ،117 و 118 به تصویب اعضای کمیسیون رسید و ماده 105 نیز با رأی اعضا حذف شد.

 

وی ادامه داد: ماده ۶۶ این لایحه درباره حقوق مادی، ماده ۶۷ آن در رابطه با مدت حمایت، ماده ۷۰ درباره تکثیر ناپایدار، ماده ۱۰۴ درباره ثبت آثار، ماده ۱۰۸ درباره قلمروی اجرای این قانون، ماده ۱۱۷ درباره آیین‌نامه اجرایی قانون و ماده 118 نیز درباره حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای بود که به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

 

ذوالقدر یادآور شد: همچنین  ماده ۱۰۵ این لایحه نیز درباره آثار نرم‌افزاری و ثبت آن به عنوان اختراع بود که با رأی اعضا حذف شد.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: به این ترتیب کار بررسی این لایحه در کمیسیون فرهنگی مجلس به اتمام رسید

    بازدید:424
    یادداشت ها
    Parameter:304905!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار