کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » فرهنگ و ادب
0.0 (0)
طبق اعلام کمیته اطلاع رسانی تولیت شمس تبریزی؛
[1398/04/10]

تخصیص 13 میلیارد ریال برای ساخت آرامگاه شمس تبریزی  

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از تخصیص 13 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت آرامگاه شمس تبریزی خبرداد.

 

 جلیل جباری در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی تولیت شمس تبریزی اظهارداشت: در سال 97 با تخصیص 2 میلیارد ریال از اعتبارات استانی بخش مرکزی پروژه آغاز شد که در ادامه با عنایت مسئولین استانی مبلغ 5میلیارد ریال نیز به اعتبارات تخصیصی اضافه شد و همچنین موفق شدیم مبلغ 6 میلیارد ریال نیز اعتبارات ملی جذب کنیم و قرارداد جدیدی با پیمانکار ذیصلاح منعقد و کارهای اجرایی را ادامه دهیم.

وی افزود: تاکنون حدود 15 درصد پیشرفت فیزیکی داریم که در صورت اتمام قرارداد جاری پیش‌بینی می‌شود پیشرفت فیزیکی به میزان 20 درصد برسد.

جباری گفت: طرح تهیه شده آرامگاه برای مجموعه فرهنگی تاریخی شمس تبریزی یک طرح جامع و کامل است و احتمالاً در یک بازه زمانی سه یا چهار ساله قابل اجراء خواهد شد و نیز در سال 97 پس از تکمیل طرح مذکور با اعتبارات موجود عملیات اجرایی شروع و در سال 98 نیز با تخصیص بخشی از اعتبار، کارهای اجرایی ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود که در حدود 15درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشیم که در صورت تخصیص اعتبار مصوب هیأت محترم دولت سرعت عملیات اجرایی بیشتر خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی تصریح کرد: از جمله عوامل موثر در فرایند توسعه ملی، برگزاری همایش‌های علمی را می‌توان نام برد و نیز در این همایش‌ها بیشتر تبادل اطلاعات دانشمندان و محققان و ارائه نتایج دستاوردهای تحقیقاتی مورد نظر است.

جباری افزود: توجه به دو عنصر دانش، تجربه و تشخیص مصادیق آنها در پدیده‌های علمی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در برگزاری یک همایش علمی اهمیت خاص دارد و بر این اساس همایش شمس تبریزی تجلی تلاش یک جامعه برای برقراری ارتباط میان اعضای جامعه در جهت تبادل اندیشه و اشتراک دانش، ارائه یافته ها و نظریه‌های جدید و نهایتا کمک به رشد دانش و رسیدن به خرد جمعی در خصوص سیرت و زندگی و چهره عرفانی شمس تبریزی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به مشارکت سازمان فرهنگی در برگزاری این دو رویداد ملی و بین‌المللی گفت و تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی به دلیل ماهیت ذاتی و رسالت سازمانی همانند سنوات گذشته آماده هر گونه همکاری و مساعدت در این خصوص بوده و می کوشد در قالب رویدادهای گردشگری مختلف و انعکاس آن به این جنبش ملی بپیوندد.

وی خاطرنشان کرد: این رویداد از شبکه های ملی و محلی جای کار و پیشرفت دارد و همچنین پخش زنده قسمتی از جشنواره و یا همایش از شبکه استانی و گزارش آن در شبکه های ملی بازتابی فزاینده تری خواهد داشت.

    بازدید:458
    یادداشت ها
    Parameter:304405!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار