کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » فرهنگ و ادب
0.0 (0)
[1397/11/03]

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دهلی برگزار شد  

 

نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی هر سال با مشارکت ناشران هندی و خارجی برگزار می‌شود. امسال این نمایشگاه با شرکت بیش 35 کشور خارجی و ناشرانی از سرتاسر هند از تاریخ 5 تا 13 ژانویه 2019 برپا می باشد و شارجه مهمان ویژه این نمایشگاه است.
در مراسم افتتاحیه 27 مین نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی آقای جاودیکر وزیر توسعه منابع انسانی دولت هند، آقای جی.ایل. کول دبیر اتحادیه ملی نابینایان و پروفسور بالدیو شرما رییس اتحادیه ملی کتاب و جمعی از نویسندگان و علاقه مندان حضور داشتند. ناشران کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی و آمریکایی مانند کانادا، چین، مصر، ایران، انگلیس و غیره در نمایشگاه امسال حضور دارند. امسال بیش از 1350 غرفه آخرین دستاوردهای علمی و فرهنگی خود را در قالب کتاب، فیلم، لوح فشرده و غیره به نمایش می گذارند.

علاوه براین بیش از پنجاه برنامه فرهنگی برای بازدیدکنندگان اجرا خواهد شد و به همت یونسکو با همکاری سازمان ملل متحد فستیوال بین المللی فیلم به نمایش 45 فیلم از 27 کشور با موضوع معلولیت خواهد پرداخت. ورود افراد معلول، مسن و کودکان به این نمایشگاه رایگان است و مسیرهای ویژه ای برای تسهیل هرچه بیشتر رفت و آمد آنها در نظر گرفته شده است.
از جمهوری اسلامی ایران، موسسه نمایشگاه های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در دهلی نو در این نمایشگاه شرکت کرده است.

لازم به ذکر است که نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی نو از 45 سال گذشته هر سال به طور مستمر توسط اتحادیه ملی کتاب(National Book Trust)، یک موسسه خودمختار وزارت توسعه منابع انسانی دولت هند برگزار می شود. این نمایشگاه در سال 1972 با 200 ناشر و در سال 2017 با 800 ناشر شرکت کننده برگزار شده بود. نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی بعد از نمایشگاه کتاب کلکته قدیمی ترین نمایشگاه کتاب در هند است.

منبع خبر: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو

 

 

    بازدید:1067
    یادداشت ها
    Parameter:303645!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار