کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
برگزاری بزرگ‌داشت در فرهنگسرای شفق
[1397/06/14]

بزرگ‌داشت جلال آل‌احمد برگزار می‌شود  

 

بزرگ‌داشت جلال آل‌احمد در فرهنگسرای شفق، با حضور جمعی از اندیشمندان و نویسندگان برگزار می‌شود.

در این برنامه شخصیت‌های فرهنگی چون  احمد ابومحبوب (استاد ادبیات فارسی)، غلامرضا امامی (نویسنده و مترجم)، سیمین پناهی فرد (پژوهشگر حوزه هنر و ادبیات)، محمدحسین دانایی (پژوهشگر تاریخ معاصر)، فریدون مجلسی (دیپلمات سابق و تحلیلگر مسائل سیاسی) و  حسین میرزایی (استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران) به سخنرانی می‌پردازند.

همچنین پخش «سرود برای مرد روشن که به سایه رفت» با صدای احمد شاملو از دیگر بخش‌های این برنامه است.

این برنامه با حضور محمدرضا کایینی (کارشناس مجری) به بهانه سالروز درگذشت جلال آل‌احمد با همکاری انجمن دوستداران سیمین و جلال در فرهنگسرای شفق برگزار می‌شود.

جلال آل‌احمد در غروب روز هجدهم شهریورماه سال 1348 در اسالم گیلان درگذشت. وی از جمله نویسندگان ایرانی بود که به مسایل اجتماعی نیز توجهی خاص داشت و در داستان‌هایش دغدغه‌ها و رنج‌های مردم کوچه و بازار را بازگو می‌کرد و از جمله آثار این نویسنده شهیر معاصر کشورمان می‌توان به «خسی در میقات»، «نون و القلم»، «مدیر مدرسه» و .... اشاره کرد.

مراسم بزرگ‌داشت این نویسنده معاصر با یادی از سیمین دانشور بانوی ادبیات داستانی ایران با حضور شخصیت‌های فرهنگی کشور و نزدیکان این فرهیختگان یکشنبه 18شهریور ساعت 17 در فرهنگسرای شفق برگزار می‌شود.

حضور مخاطبان در برنامه یاد شده آزاد است و علاقه‌مندان جهت حضور می‌توانند به فرهنگسرای شفق واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان21 بوستان شفق مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88717195 تماس حاصل فرمایند.

 

خبرگزاری ایبنا

مرضیه راغبیان

 

    بازدید:888
    یادداشت ها
    Parameter:300922!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار