کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » دنیای کتاب
0.0 (0)
هم زمان با هفته کتاب؛
[1397/07/29]

برگزاری نمایشگاه کتاب «چهل سال عزت» در 40 دانشگاه کشور  

 

مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت، به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در 40 دانشگاه برگزیده کشور نمایشگاه‌های کتاب برگزار می‌کند.

 

 این 40 نمایشگاه با موضوع تاریخ معاصر ایران در سه مقطع «دوره مشروطه»، «دوره پهلوی» و «دوران انقلاب اسلامی» برگزار می‌شوند.

حدود بیست ناشر فعال در حوزه تاریخ معاصر ایران دعوت مؤسسه قدرولایت را پذیرفته و منشورات تولید چاپ نخست 1390 به بعد خود را برای عرضه در این نمایشگاه‌ها ارائه و بخشی از هزینه‌­های اجرایی نمایشگاه را با افزایش تخفیف تقبل کرده‌اند.

این نمایشگاه‌ها همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از تاریخ 19 آبان تا 29 آبان برگزار و کتاب‌ها با تخفیف 50 درصد به دانشجویان و استادان عرضه می­‌شوند. نهاد نمایندگی با شناسایی دانشگاه‌های واجد شرایط و امکانات لازم، برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه­‌های جانبی پرسش و پاسخ با استادان تاریخ، نظارت بر حُسن برگزاری نمایشگاه و تبلیغات محیطی دانشگاه محل برگزاری را به عهده گرفته است. همچنین معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 20درصد تخفیف نمایشگاه را تعهد کرده است.

دعوت از ناشران، انتخاب کتاب‌ها، سفارش کتاب‌های انتخاب‌شده، بسته‌بندی و ارسال محموله‌­ها به دانشگاه‌ها، طراحی و چاپ و توزیع پوستر و بنر متمرکز، دریافت مرجوع کتاب‌ها و ترتیب و تحویل به ناشران و نیز حسابرسی و تسویه و امور قراردادها با مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت است.

انتشارات انقلاب اسلامی، مؤسسه مطالعات و تاریخ معاصر ایران، نشر معارف، زمزم هدایت، شهرآب، بوستان کتاب، آفاق روشن بیداری، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب دانشجو، رسول آفتاب، کیهان، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت، شهرستان ادب، موزه عبرت ایران، مرکز اسناد انقلاب اسلامی و به‌نشر، ناشران حاضران در این نمایشگاه‌ها خواهند بود.

 

خبرگزاری ایبنا

    بازدید:1086
    یادداشت ها
    Parameter:301078!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار