کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » فرهنگ و ادب
0.0 (0)
در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی صورت می‌پذیرد؛
[1398/02/24]

برگزاری نشست جایگاه حضرت علی (ع) در ادبیات منظوم و منثور ایران  

 

 انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت فرارسیدن هزار و چهارصدمین سالگرد شهادت حضرت علی (ع) و ۲۵ اردیبهشت‌ماه، روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، نشست تخصصی «جایگاه حضرت علی (ع) در ادبیات منظوم و منثور ایران» را برگزار می‌کند.

 

جایگاه شعر و شاعران در ایران و اسلام جایگاه رفیع و والایی ست و در طول حیات پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) شاعران ولایی مورد تفقد و عنایت آن بزرگواران قرار گرفته اند. عشق و ارادت به خاندان عصمت و طهارت در ادبیات کهن و ادبیات معاصر ایران هم سابقه بسیار طولانی دارد؛ از این رو، سرایش شعر در مدح امام علی (علیه السلام) در تمام قالب‌های شعری هم به گذشته‌های بسیار دور باز می‌گردد. شجاعت و شهادت‌های آن امام همام در میدان‌های مختلف نبرد، فداکاری و جانفشانی در لیلۀ المبیت، حضور در غدیر خم و کرامات آن حضرت، مهمترین دست مایه‌های شعر شاعران پارسی گوی بوده و هست.

 

در این برنامه  حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ مهدی محقق، رئیس هیأت‌مدیره انجمن؛ علی موسوی گرمارودی، شاعر و چهره ماندگار و احمد تمیم‌داری استاد ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی خواهند کرد.

 

زمان: چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۷ تا ۱۹

مکان: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان ولیعصر (عج)، پائین‌تر از میدان منیریه، پل امیربهادر، خیابان سرلشکر بشیری، پلاک ۷۱

    بازدید:580
    یادداشت ها
    Parameter:304164!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار