کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
توسط نشر آموت؛
[1398/12/11]

برپایی مسابقه «کتابخوانی در قرنطینه»  

 

نشر آموت اقدام به برگزاری مسابقه «کتابخوانی در قرنطینه» طی هفته جاری کرده است.

 

همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران و پیشنهاد عدم خروج از منزل از سوی مسئولین مربوط به پیشگیری و درمان این بیماری، بسیاری از اهالی قلم و ناشران به مخاطبان خود پیشنهاد مطالعه کتاب‌های ناخوانده خود را داده‌اند.

 

در این میان یکی از ناشران نیز اقدام به برگزاری یک مسابقه جالب با عنوان «کتابخوانی در قرنطینه» برای مخاطبان خود کرده است.

 

نشر و کتابفروشی آموت که مبدع این مسابقه فرهنگی است در فراخوان خود درباره این مسابقه آورده است: این روزها چالش بزرگی به اسم «کرونا ویروس» گرفتارمان کرده؛ ما را زندانی کرده؛ اسم قشنگ‌اش قرنطینه است. اما ما پیش از این‌که گرفتار کرونا ویروس بشویم و چالش‌اش، گرفتار یک زندان بزرگ‌تر بودیم. ما زندان چالش «کتاب‌هایی که نخوانده‌ایم» بودیم و این درد ما را در تنهایی‌هایی‌مان ذره ذره، نابود می‌کرد و حتی اگر بخواهیم واقع‌نگر باشیم، بسیار اوقات مانع حضورمان در کتابفروشی‌های محبوب‌مان شده بود.

 

حالا که در قرنطینه هستیم بهترین زمان است در کتابخانه‌های‌مان را باز کنیم و به کتاب‌هایی که نخوانده‌ایم، سلام کنیم.

 

این ناشر و کتابفروش از مخاطبان خود خواسته است تا پایان روز جمعه ۱۶ اسفند پس از خواندن کتاب‌های خوانده نشده و در کتابخانه مانده‌شان، اقدام به نوشتن یادداشت کوتاهی درباره آن کتاب یا کتاب‌ها کرده و از کتابخانه‌هایشان با آن کتاب عکس و در اینستاگرام به اشتراک بگذارند و به این ناشر نیز ارسال کنند.

 

نشر آموت اعلام کرده که در پایان هفته جاری به ده اثر برگزیده که با این موضوع و با هشتگ کتابخوانی در قرنطینه منتشر شده‌اند هدایایی اهدا می‌کند.

    بازدید:300
    یادداشت ها
    Parameter:305527!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار