کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
کتابخانه مجلس در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛
[1398/02/11]

بازدید رئیس کتابخانه مجلس از غرفه‌های بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب  

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سیدعلی عماد، رئیس این مرکز، در هفتیمن روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از غرفه‌های خارجی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بازدید و در جریان تازه‌های نشر بین‌الملل قرار گرفت.

 

 حجت الاسلام سید علی عماد روز سه‌شنبه دهم اردیبهشت‌ماه 98، از غرفه های خارجی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، غرفه سازمان اکو و کشورهای هند، افغانستان و  عمان، دیدن کرد.

 

در این بازدیدها گسترش همکاری با کشورهای حوزه اکو و فارسی زبان مورد مذاکره مدیران غرفه اکو و رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. در بازدید از غرفه سلطنتی عمان، در مورد آمادگی برای ارتقای همکاری‌های فرهنگی و مذهبی با ناشران عمانی و معرفی کتب اباضیه برای آشنایی و متقابلا معرفی مذهب تشیع به‌عنوان مقوله‌ای برای  تقریب مذاهب اسلامی صحبت شد. همچنین در مذاکرات اولیه با ناشر عمانی، هماهنگی اولیه برای تبادل کتب صورت پذیرفت و یکی از منشورات کتابخانه مجلس با عنوان «مجلس دیروز امروز»  به رسم یادبود، به نماینده غرفه عمان اهدا گردید.

 

گفتگو با ناشران هندی و افغانی که دارای پیوندهای تاریخی مشترک با ایران بودند، از دیگر برنامه‌های انجام شده در بازدید از غرفه‌های بین‌المللی بود.

 

    بازدید:945
    یادداشت ها
    Parameter:304120!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار