کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » امور بین‌الملل
0.0 (0)
کنگره جهانی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایفلا؛ هشتاد و سومین همایش و مجمع عمومی ایفلا
[1396/05/28]

بازدید‌ها و ملاقات‌های فرهنگی رئیس کتابخانه مجلس در حاشیه ایفلا  

هشتاد و سومین همایش و مجمع عمومی ایفلا(فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری) از 19 تا 25 آگوست 2017(28 مرداد تا 3 شهریور 1396) در شهر وروتسواف(Wrocław) در جنوب غربی لهستان برگزار می‌شود.

نشست رؤسای کتابخانه‌های پارلمانی با سخنرانی مدعوین و کتابداران کشورهای مختلف حاضر در این نشست به کار خود پایان داد. در آخرین روز نشست مباحثی درباره همبستگی اجتماعی، نحوه پاسخگویی به مطالبات نمایندگان و مراجعان، نقش شبکه‌های اجتماعی، ابداع و نوآوری از مهمترین مباحث مطرح در کنفرانس بود. در روز پایانی این نشست کارگاه تخصصی برای متقاضیان برگزار گردید و هیات‌های حاضر از بخش‌های مختلف مجلس ملی و سنای لهستان بازدید کردند.

اهدای کتاب مثنوی توسط حجة‌الاسلام و المسلمین سیدعلی عماد- رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی به رئیس هیات مغربی که از شاعران، ادیبان و ایران‌شناسان جهان عرب است، از دیگر فعالیت‌های فرهنگی انجام گرفته می‌باشد.

همچنین رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی با استقبال از رئیس کتابخانه ملی لهستان از بخش‌های مختلف این کتابخاته بازدید کرد و با رئیس آن کتابخانه به گفتگو پرداخت .

رئیس کتابخانه ملی لهستان با اشاره به بازدید خود از کتابخانه مجلس از اهمیت کتابخانه و منابع آن سخن گفت و اعلام کرد که سفر وی به ایران و کتابخانه ملی و مجلس بسیار خاطره‌انگیز بود. بازدید از بخش‌های منابع، مرمت و مخازن از دیگر برنامه‌های انجام شده می‌باشد.

    بازدید:2412
    یادداشت ها
    Parameter:294507!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار