کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » پژوهش و انتشارات
0.0 (0)
فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه مجلس
[1396/08/20]

اهدای منشورات کتابخانه مجلس شورای اسلامی  

از آن دیروزهای دور که بنیان کتابخانه مجلس شکل گرفت، تا امروز که به یک مجموعه کلان فرهنگی و پژوهشی تبدیل شده، این مجموعه علمی فرهنگی هماره مصدر خدمات پژوهشی و مرجع ارباب دانش و بینش بوده و مشتاقان علم را از منابع و ذخایر اطلاعاتی خود، بهره‌مند کرده است.

در سال 1379 مرکز پژوهش کتابخانه مجلس شورای اسلامی، برای انجام فعالیتهای پژوهشی در حوزه اسناد و نسخه‌های خطّی و ... تأسیس شد و این کتابخانه، افزون بر صیانت از مآثر اسلامی و ایرانی، به چاپ و نشر بسیاری از آثار اسنادی و تراثی توفیق یافت و آنها را برای تحقیقات علمی و فرهنگی در اختیار پژوهشگران گذاشت.

با توجّه به این که هدف کتابخانه مجلس شورای اسلامی از انتشار این آثار، اشاعه اطّلاعات علمی و فرهنگی است، همواره از مجراهای مختلف، این آثار را به محقّقان و مشتاقان عرضه کرده است.

اهدای منشورات کتابخانه مجلس به برخی از کتابخانه‌ها و مراکز تحقیقاتی و اساتید زبردست، علاوه بر جنبه اطلاع رسانی کار انجام شده، یکی از خدمات فرهنگی این کتابخانه است که همواره مورد توجّه مسؤلان این نهاد فرهنگی و پژوهشی بوده و اکنون نیز انجام آن با جدیّت پیگیری می‌شود.

در این راستا، کتابخانه مجلس به منظور استفادة محقّقان معارف اسلامی و ایرانی، شماری از تیراژ منشورات خود را با اتخاذ برنامه‌ای منسجم و شیوه‌ای بسامان، به اهدا اختصاص داده است تا به سهم خود، نقش پررنگ­تری در اشاعة اطلاعات فرهنگی و علمی داشته باشد.

معاونت پژوهشی کتابخانه مجلس شورای اسلامی

    بازدید:1388
    یادداشت ها
    Parameter:298103!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار