کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
گزارش پایانی رایت سنتر از عملکرد بازار جهانی:
[1398/02/14]

انجام 80 مذاکره و مبادله 20 رایت در نمایشگاه کتاب تهران  

 

در سی‌ و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بیش از 80 مذاکره انجام که منجر به فروش، خرید و تبادل 20 حق‌رایت شد.

 

 در سی‌ و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب (تا پایان روز دهم) بیش از 80 مذاکره بین ناشران ایرانی و خارجی انجام شد که منجر به فروش، خرید و تبادل 20 حق‌رایت شد. همچنین مذاکراتی در راستای معرفی تصویرگران و نویسندگان ایرانی به دیگر کشورها، معرفی طرح گرنت و مذاکراتی برای ترویج زبان فارسی صورت گرفت.
 
در این دوره از نمایشگاه کتاب، مذاکرات با کشورهای چین، آلمان، ایتالیا، آذربایجان، ترکیه، صربستان، ارمنستان، پاکستان، هند، سوئیس، روسیه، عمان، ژاپن، یونان، سوریه، لبنان، اسپانیا، عراق، افغانستان و بلژیک انجام شد.
 
همچنین رئیس نمایشگاه‌های بغداد و دوحه از قطر از این دوره نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند.
 
سفیران و نمایندگان سفرا از کشورهای کروواسی، کره جنوبی، ژاپن، آلمان و اتریش با آژانس‌های ادبی و ناشران بازار جهانی مذاکراتی مقدماتی برای آشنایی با بازار نشر ایران انجام دادند. 
 
مذاکرات انجام شده در حوزه کودک و نوجوان، ایران‌شناسی، ادبیات داستانی، طب‌سنتی، گردشگری، ترویج و آموزش زبان فارسی، حقوق و مالکیت فکر، تاریخ و نمایشنامه بود.
 
بازار جهانی کتاب برای شناساندن بهتر صنعت نشر ایران به جهان با حضور نهادها و مراکز مختلف فرهنگی، ناشران، آژانس‌های ادبی و نهادهای مستقل داخلی و خارجی، نویسندگان، مترجمان و تصویرگران همچنین سایر متخصصان حوزه نشر، به شناساندن و گسترش این صنعت کمک می‌کند.
 
مذاکره میان ناشران و فروش کپی‌رایت و برگزاری دیدارهای چندجانبه، اختصاص فضا به منظور ارتباط ناشران و نویسندگان و ... با آژانس‌های ادبی داخلی و خارجی، حضور آژانس‌ها و ناشرانی از کشورهای دیگر به منظور نمایش آثار مرتبط با کپی‌رایت، اختصاص فضایی برای نمایش کتاب‌های دارای کپی‌رایت و با قابلیت فروش کپی‌رایت در عرصه‌های جهانی برای ارتباط هدفمند با ناشران خارجی و داخلی از جمله فعالیت‌ها و رویکردهایی بود که برای رایت‌سنتر در این دوره در نظر گرفته شد.

    بازدید:684
    یادداشت ها
    Parameter:304125!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار