کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اخبار فرهنگی مجلس
5.0 (1)
اخبار فرهنگی مجلس؛
[1398/11/20]

انتقاد از نگاه تاجر مآبانه در وزارت آموزش و پرورش  

 

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش ۲۰ سال بعد نتیجه می‌دهد، گفت: متأسفانه نگاه به مسئولان به آموزش و پرورش تاجر مابانه است.

 

حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از بی توجهی دولت به حوزه آموزش و پرورش، اظهار کرد: بر خلاف سایر کشورها که پایه اصلی توسعه کشور را آموزش و پرورش می‌دانند، پس از انقلاب اسلامی، دولت‌ها همواره با وجود شعارهای خوبی که درباره آموزش و پرورش سر می‌دادند اما هرگز توجهات لازم به این حوزه را نداشتند.

 

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کلید حل مشکلات کشور از دروازه آموزش و پرورش می‌گذرد، افزود: متأسفانه امروز در آموزش و پرورش  24 نوع مدرسه وجود دارد و اصل 30 قانون اساسی درباره رایگان بودن آموزش تا پایان دوره متوسطه زیر سئوال رفته است.

 

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم آموزش و پرورش به جایگاه اصلی خود دست یابد بودجه آموزش و پرورش باید در صدر وزارتخانه‌ها قرار گیرد، در حالیکه آموزش و پرورش سیزدهیمن وزارتخانه به لحاظ اعتباری است.

 

مقصودی اضافه کرد: متأسفانه ما نگاهی تاجرمابانه به آموزش و پرورش داریم و این نگاه به حوزه علم و آموزش به هیچ عنوان درست نیست.

 

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش 20 سال بعد نتیجه می‌دهد، افزود: متأسفانه امروز وضعیت در آموزش و پرورش به گونه‌ای است که اگر یک معلم دو یا سه شغله نباشد توان پرداخت اجاره بها را هم ندارد.

 

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس تصریح کرد: تنها راه حل مشکلات آموزش و پرورش اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش است.

    بازدید:490
    یادداشت ها
    Parameter:305470!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار