کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » فرهنگ و ادب
0.0 (0)
فراخوان جایزه ادبی؛
[1399/02/03]

انتشار فراخوان ششمین دوره‌ جایزه‌ شعر احمد شاملو  

 

فراخوان ششمین دوره جایزه‌ شعر احمد شاملو منتشر شد.

 

بر اساس اطلاع دبیرخانه‌ جایزه‌ شعر شاملو علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا پایان خرداد‌ماه در این رقابت شرکت کنند. متن فراخوان ششمین دوره جایزه شعر احمد شاملو به شرح زیر است:
 

 دبیرخانه‌ جایزه‌ شعر شاملو مفتخر است اعلام کند که این جایزه امسال ششمین دوره‌اش را آغاز می‌کند. پای فشردن بر منظر و هدفی که همواره می‌گوید امروز را باید تاب آورد چرا که گام‌هایت رو به سوی طلوع فردا دارد، عزمی‌ست زاده‌ اراده‌ی تسلیم نشدن در برابر اندیشه‌های انفعال‌طلب و مسئولیت‌گریزی که با هزار بهانه‌ گوشه‌ عافیت جستن و بی‌عملی را تجویز می‌کند تا «در اتاقی بی روزن و بی‌هوا نشستن و نالیدن» را صورتی موجه ‌ببخشد. مواجهه با دشواری‌های این سال‌ها ممکن نبود، جز با همت خستگی‌ناپذیرانه‌ دست‌اندرکاران این جایزه، پشتیبانی مشفقانه‌ همراهانی با وسعت توان دید منظر که از روی دغدغه و حس مسئولیت فردی و اجتماعی‌شان در قبال فرهنگ و ادبیات، در این شش سال هم‌دوش این جایزه بوده‌اند. موسسه‌ی الف. بامداد  و دبیرخانه ضمن سپاس‌گزاری از هم‌کاری مؤثر شاعران، ناشران، خبرنگاران و دوستداران شعر فارسی، در نظر دارد در سال جاری و در ششمین دوره‌ این جایزه، از میان کتاب‌های شعر نو منتشرشده در سال ۱۳۹۸ خورشیدی مجموعه‌ برگزیده را در روز ۲۱ آذر ۹۹ هم‌زمان با نود و پنجمین زادروز تولد شاعر بزرگ معاصر، احمد شاملو، معرفی کند. 
 

از این رو، از شاعران محترم و نیز ناشرانی که در زمینه‌ انتشار شعر فعالیت دارند درخواست می‌شود سه نسخه از کتاب‌های چاپ اول شعر نو خود را که در سال ۱۳۹۸ خورشیدی منتشر شده است، حداکثر تا پایان خرداد ماه امسال برای دبیرخانه‌ی این جایزه به نشانی : تهران، خیابان هلال احمر، نرسیده به میدان رازی، نبش خیابان مرادی، فروشگاه کتاب فرهنگان ارسال فرمایند.  

 

(توضیح آن که تاریخ مورد استناد، تاریخی است که در شناسنامه‌ کتاب درج شده است.)

    بازدید:341
    یادداشت ها
    Parameter:305615!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار