کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » نشریات ایران و جهان
0.0 (0)
معرفی تازه‌های نشریات؛
[1398/03/20]

انتشار شماره جدید «نقد و بررسی کتاب تهران»  

 

شماره ۶۱ فصلنامه «نقد و بررسی کتاب تهران» منتشر شد.

 

 این شماره از «نقد و بررسی کتاب تهران» با این مقالات همراه  است: «کهن و نو: تفاهم یا تخاصم؟!» نوشته هرمز همایون‌پور، «جهان کتاب و دنیای کتاب ایالت جبال» نوشته محمدرضا مهدیزاده، «چند نکته درباره سیاحت‌نامه ابراهیم بیگ یا بلای تعصب او» نوشته فرزام حقیقی،  «رومی، سراینده پارسی‌گوی، محبوب‌ترین و پرخواننده‌ترین شاعر در آمریکا» نوشته اردشیر لطفعلیان و «عشق: کز هر زبان که می‌شنوم نامکرر است» از صادقعلی مهدی‌پور.

 

 همچنین در این شماره، شعرهای «مهربان‌تر از برگ» از محمدرضا شفیعی کدکنی، «نقش» از فریدون مشیری، «تسلی» سروده عنایت سمیعی، «باور گمشده» از طاهره صفارزاده، «این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست» سروده خسرو فرشیدورد، «کهن دیارا» از نادر نادرپور، «امروز... دیروز» از علی گرکانی و شعری از منصور اوجی چاپ شده است.

خاطره‌ای از ویکتوریا دانشور با عنوان «برادرم، منوچهر، نوری که به آسمان صعود کرد» در بخش خاطرات فرهنگی منتشر شده است.

«دروغ» نوشته جی. ام. کوئتزی، «بازگشت به بهشت» نوشته الیزا رایلی و «مهمان ناسپاس» نوشته جمیز بالدوین داستان‌های چاپ‌شده این شماره از «نقد و بررسی کتاب تهران» هستند.

همچنین مطلبی با عنوان «مسجد و حوزه شیخ عبدالحسین، نگینی در بازار بزرگ تهران» نوشته علی قنبریان در بخش کند و کاو منتشر شده است.

«از میان کهنه کتاب‌ها، نشریه‌ها، مدارک و عکس‌های قدیمی» نوشته محمدحسین عزیزی، «شیراز به روایت لارنس لکهارت»، «گفتار در روش راه بردن عقل» و «مرزهای دانش» نوشته محیط طباطبایی از دیگر مطاللب درج‌شده در این مجله هستند.

در بخش بعضی نفرات نیز از «امیر پیشداد» یاد شده است که با مطالبی از همایون کاتوزیان با عنوان «دکتر امیر پیشداد» و شعری از نادر نادرپور با عنوان «بی‌پناه» همراه است.

کتاب‌های خارجی، کتاب‌های فارسی، معرفی کوتاه، کتاب‌ها و نشریه‌های تازه، نمایشگاه‌های دارالخلافه، آینه چون، نیازمندی‌های فرهنگی، گزارش‌ها، خواندنی‌ها و نکته‌ها و نامه‌ها از دیگر بخش‌های این شماره از «نقد و بررسی کتاب تهران» هستند.

 

شماره ۶۱ فصلنامه «نقد و بررسی کتاب تهران» با صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی هرمز همایون‌پور در ۱۷۵ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر شده است.

    بازدید:615
    یادداشت ها
    Parameter:304263!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار