کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » اشاعه اطلاعات » اسناد ملی و بین المللی
5.0 (1)
معرفی گزیده‌ای از گزارش‌های دولتی کتابخانه مجلس (بخش بیست‌و‌پنجم)
[1398/10/02]

اقتصاد ایران در سال 1395  

تهیه و تنظیم: زهرا غلامحسین‌پور (کارشناس اسناد کتابخانه مجلس)

 

واحد گزارش­‌های دولتی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، مجموعه­‌ای از گزارش‌­های سازمان­‌ها، وزارت‌خانه­‌ها و نهادهای دولتی را به صورت کارنامه، گزارش عملکرد، تک‌نگاشت، سالنامه و آمار، گزارش کنفرانس­‌ها، قطعنامه‌­ها و سمینارها در اختیار دارد که همه ساله از طرق مختلف نظیر خریداری، اهداء و انتقال از بایگانی راکد مجلس تهیه می‌­کند.

این واحد تلاش دارد تا جدیدترین منابع خود را از طریق سایت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی معرفی نموده و در اختیار مخاطبین قرار دهد. بخش‌ پیشین این معرفی‌ها را می‌توانید در بخش بیست و چهارم بخوانید.

 

اقتصاد ایران در سال 1395

 

از اواخر سال 1393، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی از مرکز پژوهش ها مطالبه کردند تا تحلیل منسجمی از وضعیت اقتصاد ایران را به صورت سالانه ارائه نماید. مجموعه حاضر دومین تلاش معاونت پژوهش های اقتصادی و معاونت پژوهش های زیربنایی و امور تولیدی این مرکز برای پاسخ به درخواست فوق است.

 

وجه تمایز گزارش حاضر، انتخاب چارچوبی برای بیان وضعیت اقتصادی است که معطوف به نیازهای سیاستگذاران به ویژه نمایندگان مجلس است. آخرین داده ها و اطلاعات در دسترس توصیف شده و در فصل پایانی، مهمترین فرصت ها و چالش های یک سال آتی و برخی اولویت­ها برای سیاستگذاران اقتصادی تبیین شده است. تهیه این گزارش توسط نهادی خارج از قوه مجریه نیز زمینه مراعات بیطرفی و نگاه انتقادی به خروجی دستگاه های اجرایی را فراهم آورده است.

 

این گزارش در 4 بخش تنظیم شده است:

بخش 1- محیط اقتصاد

بخش 2- متغیرهای کلان اقتصادی

بخش 3- بخش های اقتصاد

بخش 4- بخش عمومی

 

اقتصاد ایران در سال 1395، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، معاونت پژوهش‌های اقتصادی و معاونت پژوهش‌های زیربنایی و امور تولیدی، تهران: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی،‌ اداره کل هماهنگی و برنامه‌‌ریزی پژوهش، اداره انتشارات و مجله، 1396.

 

    بازدید:582
    یادداشت ها
    Parameter:305224!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار